Eldest

Eldest
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212230/mid_eldest-212230.jpg 4 4054 4054

Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou... Druhý díl tetralogie Odkaz Dračích jezdců... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Eldest , 2005

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Vedle Harryho Pottera nejlepší fantasy všech dob. Krásný příběh plný moudra, myšlenek, emocí a dobrodružství díky kterému chcete být v Alagaesii. Ráda čtu, tedy spíš poslouchám audioknihy (mimochodem se skvělým dabingem Martina Stránského - doporučuji) Odkaz dračích jezdců pořád dokola. Nádhera a srdcová záležitost.

kacenka7206
07.12.2016 5 z 5

Úžasné pokračování Eragona, přečetla jsem knihu jedním dechem. Nebylo to vůbec slabší než Eragon, jak někteří tvrdí. Pro mě to bylo lepší. Doufám, že Brisingr bude ještě o stupínek lepší. :)

vendy.b.
04.12.2016 3 z 5

Hromada nudných částí. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit. Snad jen poslední čtvrtina knihy za něco stála. Další díl si přečtu jen z přesvědčování okolí, které mi říká, že třetí díl je o dost lepší a právě tenhle je nejslabší článek celé série.

ančapanča
26.11.2016 4 z 5

Pokračování příběhu o Eragonovi se mi líbil, ale v některých částech jsem se hrozně nudila, ale strašně jsem chtěla vědět, jak to dopadne a tak jsem četla dál a jsem za to ráda, protože se to pak konečně pořádně rozjelo :D. Ale asi bych řekla, že první díl byl o trochu lepší. Dávám čtyři a půl hvězdičky :)

Hoshi
10.11.2016 5 z 5

Příběh je úžasný. Začátek knihy plul pomalu, ale pak se dostal do silného proudu a než jsem se nadála, dočítala jsem poslední kapitolu. Akorát jsem ze začátku měla nutkání přeskočit všechny kapitoly, ve kterých se objevil Roran, ale kdybych to udělala, přišla bych o zajímavé dobrodružství, které mne nadchlo. Oceňuji Roranovu odvahu a těším se, až se s ním setkám v dalších dvou dílech. Dějová linka Eragona mě stejně uchvátila nejvíc - jeho učení u Elfů, objevení jejich velkého tajemství .... Krásné, krásné...

Nigol
03.11.2016 4 z 5

Druhý díl je pro mne nejslabší z celé série, vím, že "Eragona" jsem doslova zhltnul, "Eldest" měl naopak pasáže, kde jsem se vyloženě nudil a zdálo se mi, že autor jimi jen zabíjí prostor. Z toho plynulo i zapojení Rorana, jakožto jedné z hlavních postav, jeho dějová linka byla mnohem živější a poutavější než Eragonova, samozřejmě s výjimkou závěru. Druhý díl a myslím, že i zbytek série nenaplnil potenciál, který nastínil "Eragon" - například věštění Angely zůstane dle mého názoru silně potlačené a naplněné jen "z části" až do samotného konce.

nufulina
26.10.2016 3 z 5

Knížku jsem si moc oblíbila.Elfové mne uchvátili a Safiru mám čím dál tím radši ,jenom mě zklamalo a ohromilo nové zjištění o Eragonovi .Ale za konec jsem ráda !! Roran se totiž konečně usmířil (s kým to vám neřeknu).Dávám 5 hvězdiček!!

fereny
05.10.2016 4 z 5

Eragonův výcvik u elfů je trochu zdlouhavý a nic moc se tam neděje, naštěstí to zachraňují dějově nabitější kapitoly o Roranovi, které se tam střídají. Ke konci dostane děj zase spád a čtenář se dozví věci, že mu zůstane pusa dokořán :D Alespoň mě se to stalo a nepředvídatelných, ohromujících věcí si cením. Takže hurá na třetí díl :)

ivca0956
01.10.2016 5 z 5

Velmi čtivý a poutavý příběh, stejně dobré čtení jako Eragon.

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Nádhera, kniha se čte moc hezky......zážitek na který se jen tak hned nezapomíná ....autor píše luxusně a už se těším na třetí díl :) Kdyby to šlo tak dám deset hvězdiček :-)

KaRei
18.08.2016 5 z 5

V druhém díle je docela klid. Eragon poznává Elfské království a učí se být dračím jezdcem. Hlavní napětí se zde pro mě přesunulo na vývoj vztahu Eragona a Aryi, který jsem hluboce prožíval.

Apollka
16.08.2016 4 z 5

Velmi čtivá kniha, pěkné pokračování příběhu, ovšem je škoda těch dlouhých popisů. Eldest mi přijde jako nejslabší díl série, ale to je jen můj názor, celý Odkaz dračích jezdců je skvělá tetralogie.

Peanut
03.08.2016 4 z 5

Druhý díl byl opět vynikající! Dala bych 5 hvězdiček, kdyby nebylo toho nezáživnýho zdlouhavýho popisování...

Glam
03.08.2016 5 z 5

Celá série o Eragonovi je výborná - škoda, že film neměl pokračování.

koubin007
30.06.2016 3 z 5

První díl byl lepší. Ke konci už jsem se dost trápil...vlastně jsem se trápil skoro pořád. Něco jako děj tam byl, ale velmi omezeně. Další díl dračího jezdce Eragona už si rozhodně nechám ujít.

RiverSong
29.06.2016 5 z 5

Skvělá série! Obdivuji Paoliniho, že to dokázal napsat už v devatenácti letech.

Mitu
17.06.2016

Moje oblíbená série!

Dany1006
16.06.2016

Kniha je vázně skvělá! Čte se jedním dechem. Akorát dějová linie Eragonova bratrance Rorana mě nezajímala!

petrusio
16.05.2016 5 z 5

Nádherná fantasy série, čte se jedním dechem. Byla jsem naprosto uchvácená, nedalo se přestat, s knížkou všude, i tam, kam chodí i králové sami!!! :-) :-) :-)

lietajka
09.05.2016

Hoci sa mi prvý diel veľmi páčil, stále to oproti tomuto pokračovaniu bolo len "rozostavenie figúrok" a zahrievacie kolo. Až sa ľakám, ako ma kniha opantala. Veď som už predsa dospelá a toto sú "rozprávky"! Počas čítania som bola duchom viac prítomná v Alagaësii než doma :) Pri zaspávaní i prebúdzaní. Občas tuším aj vo sne. Cítila som sa, ako keď som bola malá a rodičia ma už odháňali od kníh, že čítam priveľa :))) Diagnóza. A to ma ešte čakajú dva diely...:D