Eldest

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců. Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrác... celý text

Druhá kniha trilogie Odkaz Dračích jezdců.
Šíří se temnota, přichází beznaděj, vládne zlo ... Pokračování fantasy bestselleru Eragon z pera Christophera Paoliniho opět dobývá svět! Eragon cestuje se Safirou do elfského města Ellesméry, aby podstoupil výcvik v kouzlení a boji, životně důležitých dovednostech Dračího jezdce. Ztrácí jistotu, neví komu může věřit a osud království, v němž temná ruka krále rdousí veškerý vzdor, leží i nadále právě v jeho rukou... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/1118/odkaz-dracich-jezdcu-1118.gif 4.32612

Odkaz Dračích jezdců (2.)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fragment (ČR)

Hakem
předevčírem

Prvni dil serie jsem v predchozim komentari popsala jako jednodussi knihu pro mlade ctenare. Eldest jde kvalitou strme vzhuru uz od prvni kapitoly. Autor chytre spojil klidnou cast venujici se Eragornovu uceni s velmi napinavou dejovou linkou Rorana. Libil se mi detailni popis ras, minulosti a okoli a obdivuji autora, ktery se v tomto dile stal i basnikem. V knize je vse co ma byt - napeti, smyslupny dej, pratelstvi, laska.
Vrham se na dalsi dil.. je to strhujici pribeh

Market116

Jak já tuto sérii zbožňuji.
Nedokážu pochopit, jak někdo tak mladý jako Christopher Paolini dokázal stvořit něco, tak úchvatného, silného, propracovaného a velkolepého jako je Odkaz dračích jezdců.
Vím, že mám před sebou ještě dva pokračování, ale už teď nechci, aby tato série skončila.
V tomto díle jsem se do děje přenesla téměř okamžitě, prožívala jsem všechny úspěchy i nezdary Eragona a Safiry, jejich radosti, nové poznávání neznámého i smutky, především jejich zlomená srdce. Nejkrásnější pro mě bylo, jak se Eragon zdokonaluje a i přesto, že to někdy bylo opravdu těžké, ani v nejmenším to nevzdal, zvlášť když má oporu v někom tak chápavém a skvělém jako je Safira. A zároveň jsem upřímně držela palce Roranovi, který mě velice překvapil. S nezkušeného kluka se stal silný, statečný a rozumný muž a ochránce. Bylo skvělé, že se na konci bratranci, opět shledali. Moc bych si přála, aby se poslední dračí vejce vylíhlo právě Roranovi. S Eragonem by byli neporazitelné duo :)
Jen to s Murtaghem jsem trochu tušila, přesto mě to mrzelo. Ale to, že jsou s Murtaghem bratři mě opravdu dostalo, ale když si to dá člověk dohromady, je to celkem zřejmé. Jen doufám, že Eragon se Safirou získají nějak (nevím jak) o hodně víc síly, protože jinak nemají šanci proti Murtaghovi natož Galbatorixovi, ale ráda se nechám překvapit. Věřím že Eragon nakonec bude nejlepším jezdcem ze všech :) A ještě ten vztah Eragona a Arye, vůbec netuším, jak to s nimi bude... :/
Ale už jsem velmi nedočkavá, takže jdu na třetí díl. Díl Eldest moc doporučuji, také kvůli tomu, že se tu objeví elfové, kteří jsou stejně zajímavý a jedineční jako draci, trpaslíci a lidé :)

LadyAlis

Velmi pěkné a hlavně čtivé :)

Nita17

Opět skvělé :)
Velmi oceňuji, že jsi dal autor práci s popisem jednotlivých světů a jeho obyvatel, různých ras, spojenců :)

koudja

Chtěl jsem napsat čtivé, ale nejsem si jist jestli to o audioknize (v které jsem to poslouchal) lze říci... :D

katulinek99

Tak tohle byla jízda! Vtipné, napínavé, dobrodružné čtení nejen pro milovníky fantasy. Jeden z nejlepších druhých dílů, co jsem kdy četla :)

Adelajda_4

Autor opět nezklamal a po Eragonovi další skvělé dílo. Přiznám se, že v tomto díle se mi více líbila linie Rorana, ale opět to mělo grády a já už se moc těším, až se vrhnu do dalšího dílu.

Mistr119

Tato kniha byla trošku slabší epicky, což by se u fantasy nemělo stávat, nicméně dobrá pro poznávání spřízněnosti elfů s přírodou, jak by to teoreticky mělo fungovat i v reálu... :-/

comtesa0390
06. červenceodpad!

Doufala jsem že se po prvním díle, který je absolutním zoufalstvím konečně někam dostaneme,ale obávám se že všechny díly by se daly shrnout do jedné cca 120ti stránkové knihy a pak teprve by to nepůsobilo jako protahovaná snaha napsat za každou cenu co nejdelší knihu bez ohledu na to,jestli tím neutrpí příběh nebo jeho čtivost.

Bašťák

Wow, za ten závěr, stejně jako u prvního dílu 5 hvězd. Zpočátku se mi více líbila Roranova linie příběhu, pak se to rozjede i u Eragona. V některých popisných pasážích to může být pro někoho nuda, ale mě se právě líbí vybírat ty drobné střípky z dějin Alagesie, odlišnosti ras a tajemné podstatě kouzlení vůbec.

lampernaqui

Rozhodně lepší než první díl. Podle mého příběhu prospělo rozdělení vyprávění mezi více postav. Poznáváme další kouty světa a s Eragonem se společně učíme, jak porazit velkého padoucha. Lepší, ale stále průměrné fantasy.

Zornaddie

Už mě to potom přestalo bavit. NEDOČTENO

Gordonlord
30. květnaodpad!

Začátkem bych se vrátil k prvnímu dílu, knize "Eragon" : Začátek byl naprosto dokonalý, uprostřed kniha ztrácela dech a na konci již byla docela nudná...a druhý díl v tomto sestupu kvality pokračuje a tlačí ji až na samotné dno.

Eragon, jakožto hrdina, je mi zde krajně nesympatický. Na konci prvního dílu téměř omylem zabil jednoho padoucha a hned se mu klaní celé trpasličí království, jedna nesmírná pocta stíhá druhou, téměř celý elfí národ před ním taky okamžitě padá na prdel a vůbec snad všechny rasy se z jednoho puberťáka můžou najednou totálně polulat.

Další WTF je Eragonův přerod v mocného hrdinu, kdy si s Bromem v prvním díle parkrát po cestě zabojoval s mečíky, v druhém díle chvíli trénuje s jedním elfem, potom se stane nějaké záhadné "puf" a z Eragona je rázem absolutní šermířský superman. dokonce i tísíciletí elfové tvrdí, že nikdy ve svém životě neviděli lepšího šermíře, než je tenhle patnáctiletý fracek. Uf, no ty vole, to snad ne.

Každopádně tyhle volovinky bych v pohodě přešel, kdyby kniha měla alespoň nějaký spád, ale to co se tady děje, to je něco neskutečného ! Nějakých 90% obsahu celé knihy si zde Paolini hraje na Tolkiena, neustále popisuje historii elfů, mocenské rozvržení trpasličí říše, vztahy mezi trpaslíky, historii trpaslíků, historii elfů, historii celé země, Eragon pozoruje mravenečky, postavy si tu vypráví zbytečné kokotiny z dějin Alegesie (nebo co to bylo za zemi), postavy vedou absolutně nudné, nezajímavé a pro příběh dokonale zbytečné a nepotřebné dialogy a hlavně se tu neděje naprosto, ale absolutně nic ! Skutečně, na téměř celé ploše téhle knihy se jen propírá zbytečná vata, která nemá na děj téměř vůbec žádný vliv. Fakt mě absolutně nezajímají nekonečné detailní popisy celého Paoliniho světa, jeho ras, zvyků, kouzel a všemožných hovadin, když v knize není žádný děj a postavy jsou no....otravné.

Děj tady není téměř vůbec žádný. Jediná místa, kde se něco děje, jsou úvodní bitva (pokračování z prvního dílu) a poté až totálně generická a dokonale předvídatelná závěrečná bitva, kde totožnost druhého jezdce a vývoj událostí musí být čtenáři absolutně jasný už na samém začátku tohoto dílu.

Celý příběh by se bez oné výše zmíněné vaty vešel cca do dvacetistránkové brožurky a mohlo z toho být alespoň generické, nudné a předvídatelné fantasy. Takhle je z toho téměř sedmisetstránková, vražedně sžíravá a nekonečná super-nuda, která by svojí sladkostí, mírumilovností a blboučkou dětinskostí, kde se řeší mravenečci, kraječky, šatičky, tanečky a další píčovinky, mohla být určena snad jednině pro třináctileté holčičky, ale díky ubíjející nudnosti celého díla si neumím představit, jak by tohle nějaké děcko mohlo strávit.

Abych byl ale spravedlivý - tak dějová linka s Roranem nebyla chvilku úplně marná, dokonce mě chviličku i zajímalo jak to bude dál - stěhování celé vesnice s královstvím za zády, lačnícím po Roranově krvi, dilema vesničanů, kteří nechají celé své živobití a všechen svůj majetek za sebou a ohrozí své vlastní rodiny jen díky Roranovu slovu, že útěk je jejich jedinou nadějí...to bylo slušně rozjeté drama. Žel to dlouho nevydrželo a tohle prostě nedá ani na jedinou hvězdičku.

Vážně mě mrzí, že "Eldest"je přesně tím, za co jsem původně Eragonovu ságu měl předtím, než jsem ji četl. Naprostou sračkou.

Aki12

SPOILERY
Podle mě je druhý díl horší než první. Hned na prvních stránkách jsem začal mít pocit nudy, i když to co se stalo Murtaghovi a Ažihadovi bylo docela kruté i od autora a i slza ukápla.
Ale aby nebylo všechno kritika musím zmínit Eragonův výcvik u elfů. Já mám elfy rád, a Ellesméra se taky povedla. Obzváště urážlivé souboje Eragona s Vanirem (kdo četl, ten ví). Taky se mi líbilo, že se v příběhu víc objevovala Angela, která je čím dá víc tajemná!!
Poté se objeví části s Roranem. Když jsem je četl, tak to jen z vědomím, že to brzy dočtu a budu zpátky u Eragona. To je asi největší mínus knihy!
Nakonec tu byla bitva na Hořících pláních! Uff! Já jsem byl tak ponořený do čtení, že jsem nevnímala nic kolem sebe.

No, a ten konec. To odhalení? Byl jsem v šoku. Samozřejmě, že byl. Celou dobu jsem si myslel, že Eragonův otec je Brom.

Z té obálky jsem nadšený. Od začátku, co se na Hořících pláních objevil Trn, jsem věděl, že má Safira velkého konkurenta na pozici 'Drak číslo 1'

ZlýJabko

Po Eragonovi se s gustem zakousnu do dvojky a boy-oh-boy, je to pošušňání. Roranova linie? Srdcervoucí. Politika? Uvěřitelná a spletitá. Výcvik v Ellesméře? Místní magie aka programovací jazyk mě utvrdil v tom, že bych se v takovém světě neměl nikdy ocitnout coby osoba takovou mocí disponující. Je klika, že tamním kouzelníkům jsou krásy biochemie a fyzikální zákony z valné části skryty.
Začátek války je takový, jaký by měl být - brutální, neférový a tragický. Obrovský posun od relativně nevyzrálého prvního dílu.

Tofinka

Zezačátku jsem se musela trochu nutit do čtení, ale nakonec jsem se začetla...
Krásné pokračování, určitě se těším na další díl.

jana4922

Skvělá kniha

Thromulus

Celá sága byla ohromná, nicméně mi trošku vadil zpackaný konec celého střetu. I tak mě však poslední loučení s příběhem a Aryou dohnalo k slzám

Tebby

Ellesméra je moje snad nejoblíbenější místo z celé Alagesie.

mitsucz

V druhém díle se dozvíme podrobnosti o fungování kouzel, historii elfů a vysvětlí se některé nejasnosti z prvního dílu. Pokud jde o příběh, nemůžu si pomoct, ale Roran "Kladivo" mi je sympatičtější než vegetarián Aragon :) Nejsem si jistý jestli chci v odkazu dračích jezdců pokračovat ...

Hana28

Druhá polovina byla lepší ale i tak patří k mým oblíbeným

Newtriah

Už Eragon mi přišel trochu zdlouhavý, ale zajímalo mě jak to dopadne a tak jsem se tím prokousala. Ale tohle? Ani jsem to nedočetla. I knížka s tolika stránkami může být napsána napínavě a čtivě (např. Hra o trůny, ..apod.), ale tady se prostě přes víc jak 100 stránek nestala jediná zajímavá věc, která by mě přiměla knihu dočíst. Nápad taky není moc originální.

jan14s

Velice mě bavilo číst o Eragonově výcviku u elfů. Stejně tak bylo zajímavé sledovat Roranovu záchranou misi. Nejhorší bylo čekání na další díl.

PeťkaW.

Výborné pokračování Odkazu dračích jezdců. Líbilo se mi zpestření dvěma dějovými liniemi, i když Roranova pasáž mě zpočátku spíš rušila, pak jsem si jeho příběh oblíbila. Paolini si vyhrál více s charaktery postav a hlavně skvěle rozvinul charakter samotného Eragona. Nevím proč, ale přijde mi, že i když je děj napínavější a akčnější, neběžel tak hladce, jako v prvním díle. Možná kvůli zdhlouhavějším popisným pasážím, které ale nejsou zdaleka tak nudné, jako v třetím díle.

firei1980

NELEPŠÍ SÉRIE EVER!!!!!!Přečetl jsem celou sérii :D a pořád nemůžu zapomenout protože to zapomenout ani nejde :) .Divil jsem se že to byl Murtagh dost mě to dostalo. :(

Maanna

Líbily se mi různé politické manipulace a intriky a také část s vesničany - proměna jejich postojů, nejednoznačnost jejich vztahu k Roranovi - a to i přesto, že si myslím, že by pro Království neměl být takový problém vesnici vystopovat...
Na druhou stranu mě moc neberou elfové se svou chladnou dokonalostí. Nějak na tuto "rasu" nejsem. I jejich způsob života mi i v knihách jiných autorů přijde poněkud podivný, když většina z nich nic moc nedělá a jen tak pozpěvuje přírodě... Navíc tedy "vývoj" Eragonova vztahu s Aryou byl místy na zabití hlavního hrdiny. Další věc, které by možná mohlo být méně, jsou všechny ty čárymáry s energii, kde mi to občas přišlo i trochu nelogické...
Ale sérii čtu jako příjemnou dobrodružnou nepříliš náročnou pohádku a v tomhle smyslu se mi stále líbí.

DominikV

Řekl bych, že dějově byla dvojka o něco slabší než předešlý díl, ovšem finále knihy vše vynahradilo. Těším se na Brisingra.

Elen telemna

Moc hezká knížka.
Líbilo se mi, když byl Eragon u elfů.
Taky se mi líbilo, že jsem Eragona více poznala zevnitř. Mohla jsem nahlédnout do jeho pocitů... Jeho některé pocity jsem chápala a dokonce i znala (což mě k němu více přiblížilo).

Je zajímavé, že jsem si pořád myslela, že Murtagh nezemřel. Asi jsem se s tím nedokázala smířit..., ale bylo mi až do pláče, když jsem zjistila, že musí sloužit Galbatorixovi. Já jsem měla už od 1.dílu Murtagha ráda a nemůžu si připustit, že se z něho stal nepřítel. Vždyť on za to nemůže...

Celkově je tahle knížka podle mě napínavá, plná překvapení, úžasně strhující,... Rozhodně stojí za to!!!

Moltri

Paolini opravdu dokáže překvapit. Ten konec prostě... wow.

Percabethka

Líbilo se mi, že se v tomhle díle z Eragona vesničana stavá Eragon intelektuál. Přemýšlí nejen o světě kolem sebe, ale i o svém nitru a všechno je to skvěle popsané. Také bylo super, že se stal z Eragona vegetarián ❤