Obyvatelé suchého moře

Obyvatelé suchého moře https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466353/bmid_obyvatele-sucheho-more-SdG-466353.jpg 4 4 2

Obyvatelé suchého moře je souborné vydání knih Legenda dobyvatelů, Život v kleči aneb Za hory za doly a Dopisy z ostrova tučňáků. Mořeplavec Rudolf Krautschneider vzpomíná na těžké, ale krásné časy prožité mezi nádeníky, dřevorubci, horníky a horaly. Vypráví příběhy plné přátelství, humoru a revolty. V závěru se pak vypravíme ze „suchého moře“ na moře skutecné. V knize najdete jehlice borovice kleče (Pinus mugo) z míst, kde stávaly Jestřábí boudy.... celý text

vendy246
28.08.2023 5 z 5

Jaká radost tohle čtení:) Autor se sedmi třídami základní školy, který dokáže postavit loď a obeplouvat póly a celou zeměkouli a zárověň velmi poutavě psát. OSM obsahují hned tři díla. RK zachytil svoje mládí a prostředí ve kterém dospíval. Vypráví o kamarádech, láskách, o přírodě, ale i o roce 68. Kniha o životě dřevorubců, horníků a mořeplavců. Zdánlivě obyčejné, drsné, ale hluboké.
"Tehdy jsem nevěděl, že důležité věci se nedozvím kladením otázek, ale časem"

managalante
09.04.2022 5 z 5

Jaké milé potěšení to pro mne bylo, když jsem zjistil, že se jedná o souborné vydání. Hned tři Rudovy knihy v jedné. Sen! Velmi rád jsem nahlédl do pár střípků toho, jak to možná tenkrát chodilo, nebo spíš mohlo chodit. Bohaté na inspiraci k životnímu počínání. Lehké, nenucené a často až básnicky představené příběhy a osudy lidí. Lidí, kteří si mohli říct, že žijí v nepřátelské době a ustrnout. Každá chvíle se člověku může zdát náročná. Pak tedy především záleží, jak k daným situacím přistupujeme my osobně.