Obraz Doriana Graye

Obraz Doriana Graye https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77108/bmid_obraz-doriana-graye-CPk-77108.jpg 4 6717 747

Román známého anglického dramatika řeší některé mravní otázky společenských vztahů na sklonku minulého století v Anglii. Mladý boháč a zhýralec, člověk neobyčejného tělesného půvabu, zjišťuje stopy vlastního nezřízeného života na tváři svého portrétu, zatímco jeho zevnějšek zůstává ušetřen jakýchkoliv změn. Až do tragického rozuzlení příběhu podléhá čtenář vybroušenému dialogu, sleduje autorovy duchaplné sentence a kritiku společenského šosáctví a cynismu. Předmluva: "Oscar Wilde, poslední romantik" - Zdeněk Vančura.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , SNKLHU - Státní nakladatelství krásné literatury, hudby a umění

The Picture of Dorian Gray , 1891

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Dost strašidelné.

Rockwood
30.11.-0001 5 z 5

Dávám plný počet, coby hodnocení, neboť si to tahle knížka opravdu zaslouží. Příběh byl velice dobře napsán, poutavý, čtivý, napínavý a prostě skvělý. Líbilo se mi to tak, že jsem to přečetl jedním dechem (obrazně řečeno), ačkoliv jsem to neměl v plánu a ještě ke všemu vzhledem k tomu, že jsem k této knize přistupoval poněkud s velkými obavami, že se z toho vyklube dobová, těžcepřeslazená romantika. Ovšem opak byl pravdou a byl jsem za to tuze rád.

P.S.
Filmová verze z roku 2009 je opravdu děs. Zhrozil jsem se, když jsem to viděl, ovšem po přečtení Lady Fuckinghamové jsem přestal užívat názor, že by se u toho filmu Oscar Wilde v hrobě obracel.

Ereniss
30.11.-0001 5 z 5

Už dlouho mě žádná kniha tak nechytla a nepustila, dokud nepadl poslední list... Nadchla mě i děsila zároveň...Dokonalé dílo, stejně jako byl dokonalý obraz Doriana Graye...

Li@
30.11.-0001 4 z 5

Skvělá knížka. Jen jsem se zděsila nad jakýmsi filmovým zpracováním. Místo mužské postavy, kterou stvořil Wilde, tam najednou byla ženská. Přepla jsem to. Knížku ale doporučuji!

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Ani se nechce věřit, že tomuto příběhu bude již 120 let. Má mnoho co říci i dnešnímu čtenáři.

Mary
30.11.-0001 5 z 5

Dokonalá kniha napsaná tak, že tomu člověk, i přes všechno to fantastično, věří. Skvělý rozbor psychiky morálně se rozpadajícího člověka.

joehot
30.11.-0001 5 z 5

Nádherně napsané metaforické a dekadentní dílo.. Obraz Doriana Graye není lehká kniha, přesto člověka chytne a nepustí.Bylo mi potěšením něco takového číst.