Obětina

Obětina https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210831/bmid_obetina-pMM-210831.jpg 4 557 180

Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho deštivého nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu. V pátrání po původu run zabředá až ke středověkým legendám a usilovně se snaží nalézt jejich spojitost s mrtvou ženou. Čím více poznatků se jí daří shromáždit, tím silněji na ni manžel, šéf a dokonce i nevrlý detektiv naléhají, aby věci nechala, jak jsou. Opravdu jim jde jen o její duševní klid? Snad by tomu Tora uvěřila, kdyby ji ovšem najednou nezačaly děsit ty výhrůžky. Valí se na ni jako studené shetlandské mlhy a obalují ji hrůznou jistotou: někdo si přeje, aby pátrání okamžitě a jednou provždy nechala. Za každou cenu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Sacrifice , 2008

Paja85
25.09.2015 5 z 5

Musím dát zaslouženě 5 hvězd! Skvělá kniha, která držela v napětí, na čtení jsem se těšila a posledních cca 150 stran jsem dala v kuse.

ritz
16.09.2015 5 z 5

Zajímavé, napínavé, čtivé, občas "trochu přes čáru". Ale doporučuji všem kdo mají rádi napínavé knihy.

Selinute
28.08.2015 5 z 5

Tuto knížku musíte přečíst! Já jsem si ji koupila a dva měsíce schovávala na dovolenou a moc jsem se na ni těšila. Po přečtení první knihy této autorky "Už mě vidíš?", která byla napínavá a obrovsky strhující, jsem věřila, že i tato knížka bude topka. Nezklamala. Originální téma, atmosféra plná tajuplných prastarých legend, mýtů, tajemství a vše dokreslující pochmurné místo Shetlandských ostrovů, zaručuje bezesporu působivý thriller.

Lucina88
05.08.2015 1 z 5

Bohužel zklamání. Pro mě byl děj strašně roztahaný až nudný. nejlepší byla ta část, kde našla tu mrtvolu. Ale jinak...nuda. Prolínaly se tam děje strašně rychle, jednu chvíli jsem nevěděla o čem čtu...
První a poslední kniha od autorky.

Lucina88
05.08.2015 1 z 5

První a poslední kniha od autorky.

Jia
04.08.2015 5 z 5

Protože k vydařené dovolené patří i čtivá a zajímavá kniha, dá mi pokaždé dost práce vybrat z mé bohaté knihovny tu pravou.
Tentokrát padla volba na Obětinu a udělala jsem dobře. Trefila jsem se do své momentální chuti a krásně jsem si ji užila, dovolenou i knížku. Jedno dopoledne jsem seděla na lavičce ve vesničce s romantickým názvem Koníkov, pozorovala dva krásné koně pasoucí se na rozlehlé louce, rozházené chalupy na zelených kopcích, šlehačková oblaka plynoucí po blankytné obloze a připadala si jako na Shetlandských ostrovech, kde se děj knížky odehrává.
Výborně napsaný, napínavý thriller z atraktivního lékařského prostředí se zajímavou zápletkou, situovaný do lákavé přírody na ostrovech ležících na rozhraní Severního moře a Atlantiku.
Má jen jedinou chybu, pouhých 528 stran :-)

Hella
04.07.2015 3 z 5

Mně se fantasticky líbila první kniha autorky Už mě vidíš. A tak nějak jsem předpokládala podobné prostředí, zápletku, postavy a hlavně podobně poutavý děj. Jenže Obětina je úplně jiná a pro mě bohužel trochu zklamáním. Děj je zdlouhavý a chvílemi nepřehledný a té mystiky je v příběhu na můj vkus taky hodně. Ale nepochybně budu chtít číst i další díla Sharon J. Bolton.

vincek1
23.04.2015 5 z 5

První kniha od této autorky, kterou jsem četl. Krásně napsané a přesto, že má více jak 500 stran, nemá hluchá místa, nebo, jak já říkám "text na splnění počtu stran". Příběh je plný zvratů a také zajímavých pasáží z lékařského prostředí a v neposlední řadě legendy a tajemno. Už se těším na další knihy p. Bolton.

lenkaknel
18.03.2015 5 z 5

Myslím, že bych ve svém nadšení z knihy jenom opakovala vše, co tu již zaznělo. A tak jen ke zde šířeným nadšeným ohlasům přidávám ten svůj.

DejnaDee
17.02.2015 5 z 5

Pane jo, to byla jízda. Má první zkušenost s touto spisovatelkou a hned takto vysoko nastavená laťka. Bylo to úžasné čtení plné napětí s tajemnými prvky prastarých ledend a mýtů, svižně se odvíjející děj s nádherně vykreslenými obrazy z úchvatné přírody na shetlandských ostrovech, plné výjimečné atmosféry i atraktivního prostředí. Kniha je psaná v 1. osobě což ještě více umocňuje astmosféru, do které se ponořujete více a více. Někde jsem četla, že příběh Vás tak zaháčkuje, že Vám nedovolí knihu odložit dříve jak po přečtení, a přesně tak to u mne bylo.

JERRYmol
05.02.2015 4 z 5

Skvělá kniha, žádná zdlouhavá nudná místa, stále táhne ke čtení dál, pěkný konec- který jsem nečekal. Je to znát, že je to psané ženskou rukou a je to velice příjemné, krásně se čte, doporučuji

vineka
04.02.2015 5 z 5

Skvělá kniha. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a snad jsem se x-krát podivila, na které že jsem to straně. Doporučuji. Recenze nelhaly.

princess.romi
01.02.2015 4 z 5

Poutavá detektivka obestřená starými a temnými legendami z atraktivního prostředí Shetlandských ostrovů se dle mého názoru bude hlavně líbit ženám. Přečetla jsem ji velmi rychle. Zápletka se mi nicméně zdála místy trochu zmatená a napětí snižuje fakt, že čtenář od začátku víceméně pozná, kdo je do podivných událostí na ostrovech zapleten. Na deštivé večery skvělé počtení.

HλNKA
27.01.2015 5 z 5

"Pohled na mrtvolu mě neděsí. Co mě vyděsilo, byly souvislosti."

Známe to. Někteří tomu říkají osud, jiní zákon schválnosti a já? Zatraceně velkej pech! Ze školních let, povinné četby a s tím spojenými návštěvami školní knihovny, jsem už vyrostla. Z knih nikoli, ba naopak. Čím víc moje láska ke knihám rostla, tím rychleji mi ubývalo volného místa, přibývalo knih a prohlubovala se díra v peněžence. A tak jsem si jednou řekla ne! A nejspíš to bylo i naposled.

Zatnula jsem tedy (jednou) zuby a sebezapřením si šla půjčit knihu. Ano. A dopadlo to přesně tak, jak si myslíte. Jak jsem si myslela ostatně i já, jakmile jsem si přečetla první větu.

Že když už si konečně jednou půjčím nějakou knihu, tak si pro ni po jejím přečtení do toho knihkupectví při první možné příležitosti stejnak dojdu!

Protože ten název. Obálka. Lákavě děsivá anotace. Skotsko. Pochmurné počasí. Okouzlující příroda. Emoce. Charaktery. Tajemství. Mrazivá historie. Život. Smrt. A hlavně příběh, jenž vás stále tlačí dopředu, jenž vás nutí číst, nepolevovat, nepřestávat a vy se přistiháváte, že už nestačíte, že se snažíte číst rychleji, než jste schopni otáčet stránky. Připadáte si, jako byste se vrhali střemhlav z horské dráhy a sotva popadáte dech. Nejen díky obrovskému tempu, ale hlavně proto, že nevěříte vlastním očím. Nevěříte tomu, že by to mohlo být komplikovanější, horší, nebo jinak. A když už si myslíte, že jste na konci, že je po všem a že už konečně znáte odpovědi na všechna proč, jak a kdy, zjistíte, že se setsakramentsky pletete. Nic nekončí, začíná to všechno nanovo. Zas a znova..

Co víc dodávat, Obětinu jsem si zamilovala, protože nestojí jen za přečtení. Tuhle knihu musíte mít.
Jako já!

Daenerys
12.01.2015 5 z 5

Výborná záležitost! Čtivá a napínavá od samého začátku. Navíc zajímavá zápletka i prostředí.... zkrátka nemohla jsem knihu odložit.

kneslova
02.01.2015 5 z 5

Výborná detektivka, radost číst...

Mišutamyš
01.01.2015 5 z 5

Atmosféra této knížky je naprosto výjimečná. Kniha mě moc bavila, byla napínavá, až přímo strašidelná. I předchozí dílo této autorky bylo výjimečné a už teď se těším na další.

patras522
31.12.2014 5 z 5

Kniha je výborná. Ikdyž je místy opravdu neuvěřitelná, její atmosféra vás donutí ji neodložit. Trochu mne mrzí, že nebylo věnováno více prostoru Shetlandským legendám, ale to je pouze můj problém, protože jsem přes tyhle věci tak trochu blázen :D. Jinak všem kteří mají rádi svižné, napinavé knihy bezvýhradně doporučuji.

Henriette
08.12.2014 5 z 5

Výborný thriller. Dlouho jsem nečetla nic s takovým nadšením. Obsah bude bližší ženám, ale napětí potěší i muže.

Neri
06.12.2014 5 z 5

Moje první kniha od S.J. Bolton a s jistotou vím, že ne poslední. Obětina je přesně ten typ detektivky, která mě baví. Tajemná, strašidelná, napínavá, plná prastarých mýtů a legend. Ostatně vikingské legendy o trollech, to je to hlavní oč tu běží, legendy, které přežívají do dnešních dnů a stále ovlivňují život obyvatel Shetlandských ostrovů. Zápletka je sice chvílemi, mírně řečeno, neuvěřitelná, ale to knize rozhodně neubírá na půvabu. Bez zaváhání doporučuji.....a jdu si sehnat předchozí u nás vydanou autorčinu knihu.