Obětina

Obětina https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210831/bmid_obetina-pMM-210831.jpg 4 557 180

Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho deštivého nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu. V pátrání po původu run zabředá až ke středověkým legendám a usilovně se snaží nalézt jejich spojitost s mrtvou ženou. Čím více poznatků se jí daří shromáždit, tím silněji na ni manžel, šéf a dokonce i nevrlý detektiv naléhají, aby věci nechala, jak jsou. Opravdu jim jde jen o její duševní klid? Snad by tomu Tora uvěřila, kdyby ji ovšem najednou nezačaly děsit ty výhrůžky. Valí se na ni jako studené shetlandské mlhy a obalují ji hrůznou jistotou: někdo si přeje, aby pátrání okamžitě a jednou provždy nechala. Za každou cenu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Sacrifice , 2008

Nixa
19.10.2017 5 z 5

Hodně čtivá, napínavá kniha plná zvratů! Začátek mě moc nechytl a trochu jsem se bála, že se mi kniha nebude líbit, ale nakonec jsem byla hodně nadšená! Autorka se zařadila mezi mé oblíbence.

kristynao
18.10.2017

Jak jsem po přečtení druhé autorčiny knihy pochopila, společným jmenovatelem jednotlivých případů je monstróznost. U Má ji rád, nemá ji rád mi to nepřišlo tak okaté, u Obětiny ale snaha o velkolepost a grandióznost doslova bila do očí. Na jednu neuvěřitelnou událost se nabalovala další a dohromady tak byl vytvořen příběh, který pro mě postrádal jakýkoliv nádech reality, a to nejen díky vývoji příběhu, ale také kvůli nekonečným obratům v rolích jednotlivých postav. Námět byl velice slibný a vyvolával očekávání skutečně mrazivého čtení. Napínavé to rozhodně bylo, stejně tak velice čtivé, ale to že jsem od dobré poloviny nemohla vývoji v ději uvěřit, pro mě celý čtenářský zážitek bohužel dost kazilo, protože tato snaha o to, aby byl příběh jednoduše ohromný a ohromující, končí tím, že kniha jako celek může na někoho působit přeplácaně. Pro milovníky opravdu nabitých thrillerů plných zvratů a nečekaných okamžiků, pro ty z vás, kdo nehledí na to, zda by se to takto opravdu mohlo stát, pro ty je však Obětina výbornou volbou.

Věrka69
17.10.2017 3 z 5

Série o Lacey se mi líbila mnohem víc.

petrarka72
16.10.2017 4 z 5

Pocta Ženě v bílém Wilkieho Collinse, Mrtvé a živé Daphne Du Maurier a Utažení šroubu Henryho Jamese. Super atmosféra a takové množství dramatických situací a zvratů, že je nelze brát vážně - lze si je pouze užívat s vědomím toho, že nejde o thriller, jak je u S. J. Bolton obvyklé, ale spíše něco mezi gotickým románem a hororem. Na mne to bylo trochu moc - ale míru toho, kolik krkolomností ve jménu gradace napětí jsme autorům schopni odpustit, máme každý jinou... Motivy trowů na Shetlandech a zacházení s (ne)narozenými dětmi báječné.

Olous1
01.10.2017 5 z 5

Za mě opět perfektní,děj mě vtáhl hned od první stránky až do konce.Doufám,že ještě nějaká kniha od spisovatelky vyjde.Doporučuji přečíst.

lisc
14.09.2017 3 z 5

Pro mě příjemné čtení, i když někdy trochu moc zvratů a kombinací v ději, trochu nereálná superhrdinka, ale jako polopohádka na oddech - proč ne.

josska
02.09.2017 5 z 5

Opět super kniha,napínavá,zvraty až do konce

JustWomen
29.08.2017 5 z 5

Říká se, že v každé legendě je ukryt kousek pravdy, ale doufám, že toto šílené společenství s děsivými rituály nikdy neexistovalo. Oceňuji originální zápletku, děj plný zvratů, zajímavé místo Shetlandských ostrovů. Doporučuji.

b.safarik
18.08.2017 5 z 5

Za mě super, S.J. Bolton je moje oblíbenkyně, ke knížce nemám co vytknout. :)

metrolog
16.08.2017 5 z 5

Velmi povedená detektivka, která se dobře čte a člověk se i ledacos dozví jak z porodnictví, tak ze severských mýtů. S klidným svědomím můžu všem doporučit.

kate333
03.08.2017 3 z 5

Tato knížka se autorce moc nepovedla, jak už tady bylo psáno, kdybych ji četla jako první, určitě bych se do dalších nepouštěla. Je až zarážející jak se úroveň knížek liší... jsem moc ráda, že jsem začla od konce :)...Abych to shrnula: lékařské prostředí mě nenadchlo, extra mi nesedla hlavní hrdinka (skoro superhrdinka), na mě tam bylo moc popisování a celkově to na mě působilo pochmurně až šedě (to se zas autorce musí nechat, že ostrovy vykreslila tak, že ta atmosféra na člověka padla). Zpestřením pro mě byla účást Dany, kterou známe ze serie s Lacey. Ke konci se mi knížka líbila nejvíce, byla tam akce a napětí...Ale stejně... už aby nám přeložili další díl s Lacey :)..

Lucek
01.08.2017 4 z 5

Bezesporu napínavé čtení. Ke konci už toho ale bylo moc, série o Layce má větší švih.

bosorka
31.07.2017 4 z 5

Knížky od SJ Bolton jsou pro mě ideálním letním čtením. Stejně tak i Obětina, kterou jsem slupla jak jahodový pohár. Vlastně i tak podobně mrazila a zchladila mě v horkých dnech. Knížka zase vtáhne od prvních chvilek. Co mě také u autorčiných knih baví, jsou postavy, které jsou životné a zvlášť některé z těch ženských si mě okamžitě získávají. Série s Lacey Flint se mi líbila víc, ale i Obětina mě bavila. A to i přes zamotanou zápletku a pointu, která byla možná nepravděpodobná, ale pro mě zábavná. A díky ní jsem se zase dozvěděla něco o Shetlandech a mýtech těchto ostrovů. Za mě fajn odpočinkový detektivní thriller.

Hell_Rihova
26.07.2017 4 z 5

Autorka opět nezklamala. Dokázala sepsat další zajímavý příběh plných zvratů se zajímavým koncem. Sice se mi série s Lacey Flintovou líbila víc, i tato kniha má něco do sebe. Rozhodně ať si od Sharon kdokoli přečte cokoli, bude se mu to líbit.

konicekbily
09.07.2017 3 z 5

Tentokrát je vypravěčkou lékařka pododního oddělení na téměř zapomenutých britských ostrovech. Jak to autorka dovede, jedna konfliktní událost stíká druhou - a to by naše doktorka nestihla sama vyřešit - ještě, že je blízko "potulná" policajtka Dana! Pěkný zhriller od oblíbené autorky, někdy na můj vkus až moc, odbočuje od hlavního směru a knihu zbytečně natahuje.

ewi
06.07.2017 4 z 5

knihu som citala prerusovane ... namet je zaujimavy i ked hodne nerealny, pribeh ma spad, no knihe by prospelo menej opisov ....
urcite ale siahnem i po dalsich knihach autorky ...

intelektuálka
03.07.2017 5 z 5

Výborné čtení - zajímavé, napínavé až mystické, určitě budu hledat další tituly.

vyvodka
27.06.2017 4 z 5

Napínavé a čtivé, oceňuji zajímavé místo Shetlandských ostrovů, kde se děj odehrává. Ubírám jednu hvězdičku za překombinovanou zápletku a tu "akční scénu" na lodi.

petunkav
15.06.2017 5 z 5

Tak za mě moc pěkné čtení. Kniha je svižná, tajemná, skvělá.
Určitě zkusím i další knihy autorky.

andrea4053
13.06.2017 4 z 5