Obětina

Obětina https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210831/bmid_obetina-pMM-210831.jpg 4 557 180

Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho deštivého nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu. V pátrání po původu run zabředá až ke středověkým legendám a usilovně se snaží nalézt jejich spojitost s mrtvou ženou. Čím více poznatků se jí daří shromáždit, tím silněji na ni manžel, šéf a dokonce i nevrlý detektiv naléhají, aby věci nechala, jak jsou. Opravdu jim jde jen o její duševní klid? Snad by tomu Tora uvěřila, kdyby ji ovšem najednou nezačaly děsit ty výhrůžky. Valí se na ni jako studené shetlandské mlhy a obalují ji hrůznou jistotou: někdo si přeje, aby pátrání okamžitě a jednou provždy nechala. Za každou cenu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Sacrifice , 2008

jefff
09.05.2018 5 z 5

Parádně napsaný thriller z atraktivního prostředí Shetland. Působivá atmosféra, sympatická hrdinka i mysteriózní zápletka. Velký plusem je krásný autorčin sloh, díky němuž přesahuje kvality mnohých žánrově spřízněných autorů. Obětina je jedna z nejlepších detektivek, které jsem v poslední době četl.

efka.saf
25.04.2018 4 z 5

Další skvělá kniha z pera S. J. Boltonové, která mě opravdu hodně bavila a kterou jsem si užívala. Ačkoliv svým rozsahem patří již mezi ty delší, nestihla jsem se nudit ani na chvíli. Trvalo mi sice o něco déle, než jsem se začetla (cca 120 stran), ale pak už jsem jen četla a četla, a když jsem zrovna nečetla, snila jsem o tom, že čtu.

Příběh odehrávající se na Shetlandech moc oceňuji. Nejednou jsem si ostrovy googlila a tajil se mi dech nad jejich krásou a nevšedností. Oceňuji i informace o místních legendách bravurně zakomponované do celého příběhu.
Rovnež musím uznat, že Toru jsem si zamilovala hned na začátku a vůbec jsem nepostrádala Lacey Flintovou. Tora byla sympatická doktorka umanutá jako pitbul, ale co si budeme namlouvat, svou nesmrtelností a odvahou mi trošku připomínala Roberta Langdona v sukni. Budiž to ale autorce odpuštěno, protože postava mě bavila. Nesmírně mě potěšilo, že v příběhu vystupuje opět Dana a Helen a obě postupně dostaly v příběhu poměrně hodně prostoru. Ke konci začala atmosféra houstnout, příběh se zamotával a stával se stále méně realistickým, postavy se pořád měnily z padouchů na dobráky a z dobráků na padouchy, až jsem si nejednou říkala, ať se už autorka rozhodne. Nakonec se ale rozhodla a já se nestačila divit, co se z jedné mrtvé v rašelině vyklubalo.

Celkově je tedy příběh mírně překombinovaný, za což ubírám jednu hvězdičku, ale vše bylo v zájmu čtivosti, kterou knížka nepostrádá ani náhodou, a proto ji opět všem vřele doporučuji.

AltaMari
24.04.2018 4 z 5

Mám ráda thrillery, kde autor/ka využije genius loci, což se zde S. Boltonové opravdu povedlo. Shetlandské ostrovy se severskou atmosférou a jejich legendy... Příběh je fičák, Tora je sympatická, odvážná až ztřeštěná. Jen mi kniha v poslední třetině přišla trochu překombinovaná a natahovaná, což bylo na úkor napětí. Za mě, 4 a půl hvězdičky.

harena
14.04.2018 5 z 5

Opět bezvadný thriller od S. Bolton plný napětí, tajemna, vycházející ze starých středověkých legend o trollech a jejich králi Kunalovi, bezvadně zpracovaný příběh, který se odehrává na Shetlandských ostrovech, které jako kdyby nepatřily na území Velké Británie. Naše hlavní hrdinka Tora měla co dělat, aby zachránila nevinné životy a také sama sebe. Napínavé, čtivé, bez hluchých míst, 500 stránek bezvadného čtení na dva večery. Teď jenom budu netrpělivě čekat, až za dva měsíce vyjde od Sharon další kniha.

Prateri
25.03.2018 4 z 5

Můj víkend jsem prožila v objetí Obětiny, která mne ze svého objetí nepustila ani vyžehlit prádlo. Ale nezlobím se. Zase máme další hrdinku super ženu, potom jsou tu děsivá tajemství, zakopané oběti, odporný byznys a společenství pošahaných
mužských. Asi všechno najednou není možné, ale je to kniha, která se čte dobře.

mulder
15.03.2018 5 z 5

Dlouhé a hezké čtení, zápletka komplikovanější na představu, ale zvládnuta slušně:-) Doporučuji.

karantena
06.03.2018 5 z 5

Dobrá kniha.

martina1199
22.02.2018 4 z 5

Přečteno téměř jedním dechem, další vynikající příběh z pera této autorky :-) Ale mám výhrady k tomu, jak naložila s Duncanem.

sgjoli
31.01.2018 4 z 5

Chytlavý námět, solidně vykreslené postavy, čtivý styl psaní, skvělá atmosféra. První polovina knihy byla fakt skvělá jízda, bylo to fakt čtivé, autorce se podařilo mne rychle vtáhnout do děje. Druhá polovina mi bohužel přišla trochu zdlouhavější a asi bych ji trochu proškrtala. Ale jinak si nemohu stěžovat, jako celek jsem si to nakonec užila. :-) Určitě to nebude jediná kniha od této autorky, co chci číst.

barus.rydlova
26.01.2018 5 z 5

kniha se mi moc líbila rychle se čtě za mě doporučuji

minimonisek
27.12.2017 4 z 5

Skvěle napsaná kniha. Od téhle autorky moje první přečtená kniha, rozhodně nelituji. Doporučuji každému, kdo má rád zvrat a krimi.

myshmother
29.11.2017 3 z 5

Z knih, které jsem od autorky četla, je tato nejslabší. Místy děj překombinovaný a občas zbytečně moc odborných popisů a vysvětlení.

bgott
29.11.2017 3 z 5

Čteno až po knihách ze série Lacey F. a pro mě byla mírným zklamáním. Zaujal mě originální příběh zasazený do prostředí shetlandských ostrovů a vcelku velká dávka napětí, zejména v závěru knihy. Co mě lehce iritovalo byl tak nějak "neuspořádaný" styl psaní (těžko říct, co jde na vrub překladu) a někdy nelogické a zbytečné odbočky - zkrácení na cca 350 stran by kniha, dle mého, snesla. Nad jednáním hlavní "superhrdinky" jsem někdy nevěřícně kroutila hlavou, potěšil mě prostor, který dostala Dana a její partnerka Helen.
Osobně si budou dlouho pamatovat totálně pitomou a od reality odtrženou scénu v úvodu knihy, kdy v nemocnici nemají krev pro pacientku AB neg. a musí ji dopravit vrtulníkem. Reálně by stačila jakákoliv jiná negativní skupina, ale co neudělat pro napětí, že? :-)

Nestorkea
17.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Jasně, možná všechno není až tak uvěřitelné, hlavní hrdinka je nezničitelná a občas jí pomůžou velké náhody, ale o tom to není. Kniha tohoto typu má vtáhnout do děje a nutit čtenáře hltat ji až do konce. A to u mě tahle splnila.

Ladygeront
12.11.2017 5 z 5

Naprosto skvělá detektivka i když trošku jiná než je zvykem. Je v ní všechno, co mám ráda. Skvělý příběh, tajemno, nezvyklé prostředí. Mám ráda detektivky Ivy Procházkové ( Vraždy v kruhu). A ještě 500 stránek!! Skvělé, nic nechybí-)))))).

anmaride
11.11.2017 4 z 5

Příběh, který pohltí, který musíte číst ve dne v noci, dokud nespolknete to očekávané poslední písmenko. Ale i tak vám v hlavě bliká varovná kontrolka, že je to celé až moc přehnané a nereálné. Ne to čtení, ten příběh. :)
Ale nechci odrazovat, za přečtení jsem ráda a na odpočinek do podzimního sychravého počasí je to ideál, protože ta atmosféra je v knize opravdu supr.

gordon13
04.11.2017 5 z 5

PERFEKTNÍ

Urbana
02.11.2017 5 z 5

Četla se sama, napínavý děj, plný zvratů, pohltí a nepustí, skvělá kniha, doporučuji!

zoew
30.10.2017 5 z 5

Opět skvělé čtení.

Jane417
25.10.2017 5 z 5

Ve chvíli, kdy hlavní hrdinka Tora najde na své zahradě zakopanou brutálně zavražděnou ženu, která má ke všemu na těle vyřezané starodávné runy, tak začíná boj i o její život. Začne se o mrtvou zajímat, chce vědět, co runy znamenají a jestli byla vražda rituální. Jenže odhaluje více, než by měla a to se ne všem líbí. Co mají s mrtvou společného Tořin nadřízený, její tchán, místní policejní vyšetřovatel a další? Kdo všechno je do rituální vraždy zapletený? Nebo ženu zabili trowové (trollové), jak říká místní legenda? Je možné, aby tyto bytosti opravdu existovali a skutečně unášeli ženy a zabíjeli je? Obětinu bych označila jako mysteriózní detektivku, která je velmi čtivá, napínavá a originální.