Obětina

Obětina https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210831/bmid_obetina-pMM-210831.jpg 4 557 180

Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho deštivého nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu. V pátrání po původu run zabředá až ke středověkým legendám a usilovně se snaží nalézt jejich spojitost s mrtvou ženou. Čím více poznatků se jí daří shromáždit, tím silněji na ni manžel, šéf a dokonce i nevrlý detektiv naléhají, aby věci nechala, jak jsou. Opravdu jim jde jen o její duševní klid? Snad by tomu Tora uvěřila, kdyby ji ovšem najednou nezačaly děsit ty výhrůžky. Valí se na ni jako studené shetlandské mlhy a obalují ji hrůznou jistotou: někdo si přeje, aby pátrání okamžitě a jednou provždy nechala. Za každou cenu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Sacrifice , 2008

lenuskav
12.01.2019 4 z 5

Mně se to líbilo. Je pravda,že kdyby knížka měla o 100 stránek míň, vůbec nic by se nestalo, protože mi přišlo,že některými věci jen autorka natahuje děj. Co se týče děje,tak ten byl asi nepřekonatelný,protože by tohle jen tak někoho nenapadlo.

Trina1
04.01.2019 3 z 5

Zpočátku jsem z knihy byla nadšená, ale nakonec pro mě byla fuška to dočíst. Zdlouhavé, překombinované, těžko uvěřitelné, pořád dokola omílané.

zazvorka
01.01.2019 5 z 5

O Vánocích jsem si ji přečetla podruhé, líbila se mi ještě víc než dřív. Samozřejmě - některé věci přitažené za vlasy, ale krásně jsem si při tom odpočívala a věrohodnost neřešila. Krapítek mne popuzoval Tořin manžel - ale to je její problém, že.
Vřele doporučuji.

Arwen777
02.12.2018 4 z 5

Vcelku klidná anglická detektivka. Pro mě nic strhujícího, co bych musela číst dlouho do noci, protože by mě to nepustilo. Ideální pro dlouhé zimní večery. Hrdinka trochu neuvěřitelná, střídá fáze častého omdlévání a fáze dokážu-vše, ale určitě si přečtu i jinou knihu této autorky.

loskatos
27.08.2018 4 z 5

Moje prvni kniha od autora. Ctive napsano, docela se tesim na dalsi od autora.

t.adm
01.08.2018 5 z 5

Další důkaz autorčina nepopiratelného talentu. S tím co se zde a hlavně na Tronalu odehrává jsem se ještě v žádné jiné knize nesetkala, téma je originální, dobře zpracované a uvěřitelné. Asi to zní divně, ale na... "dražbách a záchraně" jsem v tomto případě neviděla nic špatného. Ovšem co se týče mystiky a rituálů (hlavně zdůvodnění proč se to dělá), za to bych některým postavám nakopala zadek. Kniha se četla dobře, místy jsem se sice lehce ztrácela v nevyřčených myšlenkách, ale dalo se na to přivyknout. Někdy mi lehce vadila postava Tory (umíněnost, neracionálnost), ovšem když přihlédnu na situaci, v níž se nacházela, dostává se jí ode mne pochopení. Nejoblíbenější postavou pro mě byla Dana, její příběh na mě velmi zapůsobil.

MichaelaBublina
20.07.2018 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, byla napínavá, jen konec trochu neuvěřitelný. Ale jinak těch 500 stran uteklo.

astra3
18.07.2018 5 z 5

Moje první setkání s dílem této autorky dopadlo na výbornou. Čtivé, napínavé, plné zvratů. A už čtu další.

stehlicek
17.07.2018 4 z 5

Knihy této autorky mám ráda, ani Obětina nezklamala. Výhrady mám ovšem k překladu. Takové fráze snad nikdo nepoužívá. "Tu máš čerte kropáč!", "Povídali, že mu hráli", "Tady mi už pšenka nepokvete". Nebo krásná věta: "... a já jsem ochotná vyslechnout vás, s výhradou pochybnosti". Chudák Sharon.

Calinda
15.07.2018

Bohužel, nedočteno, kniha mě vůbec nechytla. Zdlouhavé, nevtáhlo mě to do děje, netěšila jsem se na čtení, připomínalo mi to Rosamunde Pilcher v knižní podobě, možná se pak děj nějak rozjede, nevím, déle už čas ztrácet nechci. Od autorky jsem naprosto nadšená z knihy Tak to je, tak to bude, to byla bomba a Už mě vidíš? - taky se dalo, knihy s Lacey pro mě asi budou vhodnější. Jinak autorka píše výborně, určitě zkusím ještě nějakou jinou.

Allena24
08.07.2018 5 z 5

Pro mě byla kniha čtivá, zajímavá, vtáhla mě do děje. Škoda, že měla konec :-). Moc se mi líbila i obálka.

Kerberos
08.07.2018 4 z 5

Po delší době zase velmi napínavá kniha,která otevírá téma kupčení s dětmi ,potraty na pozadí divné sekty.Hrdinka je velmi statečná až neopatrná,tak trochu James Bond v sukních.

Kamka25
01.07.2018

Kniha se četla dobře,ale závěr knihy byl dlouhy...až mě chvílemi nebavila.

zuzis
22.06.2018 2 z 5

Jediné, co mě bavilo byl začátek a Skotsko. Nevím, jestli mi to kazí překlad, nebo jestli knížka prostě není dobře napsaná, ale za mě fakt ne. Vše je popsané tak strašně do detailu, že mě to odvádělo od samotné zápletky, většina přirovnání a popisů osob mě otravovuje tak, že knihu po 2/3 odkládám a nejsem si jistá, že se k ní vrátím.

orinka3
21.06.2018 3 z 5

Překombinované. Zbytečně natahované. Těžko uvěřitelné. Ale opravdu čtivé!

zbožňuju_knihy
24.05.2018 4 z 5

Kniha byla dobrá, dala se číst, místy (hlavně ke konci) to na mne bylo už zdlouhavé. Nápad ale dobrý, hlavní hrdinka byla takový ten typ ženy, která se ničeho nebojí, všemu chce přijít na kloub a nakonec všechno přežije, i když je celý Vesmír proti ní. Spoiler: Takový malý Terminátor, s prostřeleným stehnem, těhotná, hladová, žíznivá, vyděšená, možná něčím nadopovaná, ale zvládne všechno. Ještě, že pustila do gatí, jinak už by mi to přišlo hodně přitažené za vlasy. Ale četlo se dobře. :-)

Bobina74
18.05.2018 4 z 5

Tak tohle by rozhodně šlo, ostatně jako všechny její knihy. Žádný pomalý rozjezd, já se začetla od první strany. Trochu jsem se bála, že mně to nebude bavit, když to není s "pošahanou" Lacey Flintovou, ale i tady autorka nadělila hlavní hrdince nějakou tu "schízu" takže za mně dobrý :-). Malinké mínus je za ten "galimatyáš" zápletky, chvílemi už to bylo opravdu moc.
P.s. : Asi se budu muset obětovat a začít tuto autorku zbožňovat...

Jančislava
17.05.2018

Já jsem bohužel, knihu nedočetla. Nemohla jsem se pořádně začít a to jsem už byla ve třetině. Nejvíc se mi líbilo prostředí do kterého byla kniha zasazena, ale to nestačilo. Třeba se k ní někdy vrátím. Pokud by se někdo nudil a chtěl mi napsat jak to tedy dopadlo budu ráda

Heyhey
14.05.2018 5 z 5

Úžasné čtení, super kniha. Zajímavý námět, skvělá stavba příběhu, příjemný sloh. Doporučuji.

Ulala
13.05.2018 5 z 5

Wow, tak tohle byl nářez. Knihu jsem přečetla za dva a půl dne i když má více jak 500 stran. Krásné prostředí, zajímavý příběh trochu naředěný legendami a mýty a úžasně představené postavy. Prostě thriller jak má být. Jsem ráda, že jsem navštívila Shetlandské ostrovy.