Obětina

Obětina https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210831/bmid_obetina-pMM-210831.jpg 4 557 180

Pro Toru Hamiltonovou bylo už samotné přestěhování do shetlandských končin dosti skličující. Nemohla tušit, že prvotní rozmrzelost brzy vystřídá děs. Za jednoho deštivého nedělního odpoledne nalezne v rašeliništi dokonale konzervovanou mrtvolu mladé ženy, v jejíž hrudi zeje díra po brutálně vyrvaném srdci. Tři runové znaky na kůži zemřelé připomínají tajemná vyřezávaná znamení, která Tora vídá rozesetá po celých Shetlandách, dokonce i na krbové římse tchánova domu. V pátrání po původu run zabředá až ke středověkým legendám a usilovně se snaží nalézt jejich spojitost s mrtvou ženou. Čím více poznatků se jí daří shromáždit, tím silněji na ni manžel, šéf a dokonce i nevrlý detektiv naléhají, aby věci nechala, jak jsou. Opravdu jim jde jen o její duševní klid? Snad by tomu Tora uvěřila, kdyby ji ovšem najednou nezačaly děsit ty výhrůžky. Valí se na ni jako studené shetlandské mlhy a obalují ji hrůznou jistotou: někdo si přeje, aby pátrání okamžitě a jednou provždy nechala. Za každou cenu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Sacrifice , 2008

Lena79
25.01.2020 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a nezklamala mě. Příběh poutavý a napínavý. Pěkně popsaná krajina, do které je příběh zasazen.

Zara
11.01.2020 1 z 5

Nedočteno...snažila jsem se přeskakovat a dopídit se dějové linie, ale ani to jsem nezvládla. Zdlouhavé urputné a fádní líčení (děje, krajiny,osob) mi připomíná styl snaživé pisatelky bez náznaku jakéhokoliv espritu. Aneb když kvantita převáží kvalitu.

Jana-Marie
08.01.2020 5 z 5

Super napínavá kniha. Tuto autorku mám opravdu velmi ráda a ani tento příběh nezklamal.

lenka7679
15.11.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda... Narazila jsem na knihu náhodou a divím se, že mi autorka unikala tak dlouho. Napsáno velmi čtivě, zápletka perfektní. U knihy jsem se nenudila a doslova ji zhltla jedním dechem. Vřele doporučuji a těším se na další.

lucyq
14.11.2019 5 z 5

Vyborna volba. Napinava az do konce.

Iva B.
19.10.2019 5 z 5

Nevím, co bych ještě dodala, protože všechno už bylo řečeno v jiných komentářích a dost bych se opakovala! Moje první setkání s autorkou dopadlo na 1* a já dávám plný počet!! Perfektní!!!

MarianP
09.10.2019 4 z 5

Kniha je veľmi dobre, pútavo a čitateľsky napísaná a hoci má cez 500 strán, číta sa pomerne ľahko. Dej je zasadený do parádneho prostredia shetlandských ostrovov. Bavila ma zápletka, aj samotný dej a pátranie hlavnej hrdinky. Veľkou škodou však je, že sa autorka viac nevyhrala s atmosférou ostrovou, ponurých rašelinísk a podobne. Takisto som čakal, že sa viac povenuje miestnym legendám, runám a povestiam, ktoré by knihu oživili ešte viac. Čítanie to nie je pre každého, ale kto má rád netradičné detektívky z naozaj severského prostredia, ten si príde na svoje!

Refadora
30.09.2019 4 z 5

Autorka umí velmi dobře a barvitě popsat prostředí i hlavní postavy, do děje mě opravdu vtáhla a věřím, že atmosféra knihy mi zůstane dlouho pod kůží. Četla jsem od ní ale téměř všechny další knihy a proto se neubráním určitému srovnání. Je trochu poznat, že jde o její prvotinu. Knížka je nejnapínavější přibližně uprostřed, tam má i největší spád. Pak vyprávění prudce zpomalí, autorka odkryje skoro všechny karty a posledních asi 40 stran už je celkem předvídatelných. A kdo má tu možnost, doporučuji číst před sérií o Lacey.

iška
22.08.2019 3 z 5

Velmi dobře se to četlo. Nechci opakovat předchozí komentáře a rozhodně jsem ráda, že jde o fikci. Teď se těším na sérii s Lacey Flintovou.

kap66
14.08.2019 3 z 5

Moje letně naladěná hlava (s otupenou kritičností) si našla v Obětině to, co hledala. Pokud žádáte příběh, ve kterém jsou síly dobra a zla jasně rozděleny podle pohlaví (s nějakým překvapením), je to tu. S vypravěčkou i s oběma policistkami lehce najdete společnou řeč (i díky celkem dobrým a občas vtipným dialogům) a budete jim držet palce při rozlouskávání tvrdých oříšků, z nichž vykoukne dokonce nadpřirozeno. Napínavé je to také, takže se snad ubráníte touze v ději škrtat a opravit nelogické skoky, jen někdy zakroutíte hlavou nad přehnanou konspirací. A opravdu nečekejte příběh ze života. Z hlavy mi Obětina možná brzy vyšumí, ale čtení to nebylo tak špatné.

oleg
12.08.2019 5 z 5

Pěkné čtení,zajímavé,napínavé a vůbec mi nevadilo,že má tolik stránek,naopak,aspoň mi déle vydržela.....

Januli
22.07.2019 3 z 5

Za mě zbytečně dlouhé a příběh mě moc nezaujal.

LuckaH2
11.07.2019 3 z 5

Kniha je čtivá, ale chvilemi těžko uvěřitelná, hlavní postava na to že byla lékařka, vystupovala trochu jako James Bond. Do popisu krajiny me autorka také moc nevtahla (jsem možná namlsaná od Petera Maye).

morava
16.06.2019 4 z 5

Uz ted se tesim na dalsi knihu teto autorky. Jeji styl psani me proste bavi. Skoda , ze jsem musela kvuli nemoci dosti casto knihu odkladat, protoze hned ze zacatku me nesmirne cteni chytlo, a ja jsem byla pripravena knihu precist, jak se rika, na jeden zatah.Ale i s temi prestavkami jsem si cely pribeh uzila.

ilčidlo
28.04.2019 5 z 5

Čtivý detektivní román i když chvílemi neuvěřitelný děj.

ddkk
05.04.2019 4 z 5

Měla jsem štěstí, že jsem knihy Sharon Boltonové začala číst od série s Lacey, která je výtečná. Její první dílo - Obětina - by mě totiž od jejich děl zřejmě spíše odradilo. Do úžasného prostředí Shetlandských ostrovů, které bylo pro mne doslova objevné, zasadila tak neuvěřitelný děj, že jsem v některých okamžicích vůbec netušila, o čem vlastně čtu. Znalcům Cimrmanů bych to přirovnala k "větru z hor" (já nejsem tvoje matka, já jsem tvůj bratr...)...A k tomu pasáže s téměř nadpřirozenými schopnostmi aktérů knihy.

Zajímavý poznatek - v této knize se objevila poprvé Dana Tullochová. Její chování je však prazvláštní, jako by to byla úplně jiná osoba, než která pak vystupuje v sérii s Lacey.

AlenaF
02.04.2019 3 z 5

Souhlasím s Trina1, myšlenka dobrá, ale zbytečně dlouhé, překombinované.

jasmína
27.03.2019 5 z 5

Tato spisovatelka mě asi nemůže zklamat. Ač má knihy velmi obsáhlé, nenutí mě to něco přeskočit, naopak je stránka od stránky napínavější a překvapivější..

dlabikk
06.03.2019 3 z 5

Trochu moc dlouhé, ze začátku mě moc bavila, ale v půlce už se děj začal táhnout. Nakonec jsem dočetla a jsem ráda. Líbí se mi příběhy zasazené do drsných Shetlandských končin, kam bych se i ráda někdy vydala :o)

mysce
23.01.2019 5 z 5

Po přečtení výborné série s Lacey Flintovou jsem se pustila do „Obětiny“.
Lékařka Tora Hamiltonová kope na své zahradě hrob, kam chce uložit svého milovaného koně a v zemi objeví mrtvolu ženy. Jelikož se nehodlá spokojit s liknavým vyšetřováním policie, pouští se do vlastního nebezpečného pátrání.
Rozbíhá se svižný děj s nádherně vykreslenými obrazy přírody Shetlandských ostrovů, plnými výjimečné atmosféry.
Hlavní hrdinka není rodilá ostrovanka a tak si od ní místní udržují odstup. Na Toru, postupně rozkrývající spletitý příběh, začíná dosahovat temná minulost a dotýká se jí víc, než by si přála. Na povrch vyplouvají různá tajemství a začíná boj o holý život.
S. J. Bolton hýří neuvěřitelným vypravěčským talentem. Její knihy jsou dech beroucí a rozhodně osloví milovníky opravdu nabitých thrillerů plných zvratů a nečekaných okamžiků.