Obecné dějiny novověku I. (16. století)

Obecné dějiny novověku I. (16. století) https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118338/obecne-dejiny-novoveku-i-16-stoleti-118338.jpg 4 8 1

JulianaH.
16.11.2019 5 z 5

Ačkoli studuji historii, a nikoli pedagogiku se specializací na dějepis, skriptum mi pomohlo při přípravě na zápočet. Ne že by se vyučovací látka oborů tolik prolínala, ale dalo mi základní strukturu (což naše příšerná vyučující nedokázala) pro další studium a obohatilo mě o některé zajímavosti, zejména o carském Rusku. Třeba o představu vraždícího opričninového vojska, které táhlo na vranících oděno v černých mnišských kutnách a pod symboly psí hlavy a koštěte.
Později jsem k jednotlivým kapitolám přečetla další literaturu, takže mohu zodpovědně prohlásit, že kompendium opravdu obsahuje každou základní informaci, sine qua non, byť samozřejmě stručně vyjádřenou. Lze mu důvěřovat. Je psané záživně a inteligentně. A dobře se čte, což prohlašuji jako člověk, který nad ním probděl noc před zápočtovým testem. :D
Bylo pro mě také přínosné zjistit, jak se přednáší dějepis na PdF MU (s důrazem na zajímavosti, které si žáci mohou zapamatovat).