Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12009/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-Lbp-12009.jpg 5 2838 325

O pejskovi a kočičce série

Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí. Autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Povídání o pejskovi a kočičce , 1929

nai.ivka
28.01.2021 5 z 5

Mockrát čtená knížka, kterou jsem četla jako malá, pak ji četly naše děti a teď ji budu číst vnučce. Krásný a bohatý jazyk, příběhy jsou nadčasové a má krásné ilustrace. Neměla by chybět v domácí knihovničce.

Usire
25.01.2021 5 z 5

Pejsek a kočička mě bavili už když jsem byl malý klučina. Nyní stejně neochvějně baví mé děti a myslím, že vydrží i pro další generace.

Laurinka1000
16.01.2021 5 z 5

Knížka byla hezká. Pejsek s Kočičkou měli plno zážitků.

SuperSojka
06.12.2020 5 z 5

Nestárnoucí. Přesná. Je vidět, že Josef Čapek měl děti a dokázal se do nich vcítit.

Kontryhelka
05.12.2020 5 z 5

Úplně úžasná dětská kniha, která nic neztrácí na kvalitě ani v průběhu času. Nezapomenutelné laskavé vyprávění o zvířátkách, co se snaží hospodařit jako lidé. Opravdu milé pohlazení na duši a vzpomínka. Pěkně vyprávěné příběhy, co víc si přát.

Pine
20.11.2020 5 z 5

Tak tuhle známe všichni :) Čapek je mistr slova, ten bohatý jazyk, ze kterého vyzařuje laskavost i láska... je to knížka mého dětství. A zároveň ji mám spojenou s mým dědečkem, který mi ji přehrával na gramofonových deskách, pohádku O pyšné noční košilce jsem chtěla stále dokola. I hlas Karla Högera je nezapomenutelný.

norrasun
11.11.2020 5 z 5

Součást mého dětství, milovala jsem příběhy pejska a kočičky v době, kdy jsem sama neuměla číst...je to jedna z klíčových knih, která ovlivnila můj vztah k psanému slovu..

Ronnie68
05.11.2020 5 z 5

je to zajímavé .. ale já jsem tuhle pohádkovou knihu četla úplně prvně v životě ... a místy mě neuvěřitelné pobavila ... jsem moc ráda, že jsem se k ní dostala ... :)

martin_aston
26.09.2020 5 z 5

Krásna detská kniha, napísaná krásnym jazykom. Poučné, láskavo napísané príbehy. Rodičia ju čítali mne, keď som bol malý, ja ju dnes čítam mojim chlapcom. Nestratila nič zo svojho čara. Myslím, že rodičia ju budú čítať svojim deťom aj o sto rokov :).

janina66
18.09.2020 5 z 5

Nadčasové povídky. Četla jsem jako dítě, četly mé děti a snad budou číst i další generace.

Terezka05
12.09.2020 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky výzvě. Kniha mého dětství. Milovala jsem jí a miluji doteď. Krásné pohádky pro každé dítě i dospělého.

hamploka
11.08.2020 5 z 5

Skvělá česká klasika!

Jack Bauer
26.07.2020 4 z 5

Kniha mého dětství, když jsem se učil číst. Čapek uměl krásně volit slova. Tenkrát se mi tato útlá knížečka hodně líbila, jelikož mám rád zvířátka a zrovna v té době pejska s kočičkou jsem doma měl. Vždy jsem si myslel, že se pes a kočka spolu nesnesou, ale jaké bylo moje překvapení, když po příchodu ze školy jsem po zavření malého koťátka v obyváku před psem, aby ho v mé nepřítomnosti nezakousl, kotě našel ležet fence Bobině u břicha. Pes se na mě provinile podíval , že si skákáním na kliku dovolil otevřít dveře a vzít kotě pod svou ochranu. A dnes vidím, že kočka lovec si nechá od andulky tahat za fousky. JJ, zvířata jsou lepší než lidi a my je zabíjíme.

georginaa
17.07.2020 5 z 5

Kdo by neznal tyto pohádky o pejskovi a kočičce. Dva takové mám doma a též spolu dobře vycházejí :-) Pohádky se čtou z generace na generaci a myslím, že je to zrovna nesmrtelná kniha. Příběhy nikdy nezestárnou.

Anitram22
25.06.2020 5 z 5

Knížku mám od dětství a čtu z ní teď synovi. Je to krásné čtení. Musím ale přiznat, že některé pohádky se mi líbily víc a některé jsem snad ani nečetla. Ale pohádky jak myli podlahu a pekli dort jsou u nás nejoblíbenější.

dancadragneel
24.06.2020 2 z 5

(SPOILER) Já jsem na těchto pohádkách vyrůstala a tak jsem se rozhodla přečíst i naší dceři, která při usínání potřebuje slyšet něčí hlas a někdy jsem byla ráda, že tomu vlastně nerozumí. Některé pohádky mi přišli navíc a divné a některé neměli ani smysl.
Všechno začíná umyvanim podlahy. Tenhle příběh si pamatujeme všichni a mě se i dnes dost líbí. Pokračujeme zizalou v kalhotách, která děti učí, že mají o sebe dbát. No a pak to začíná Vánoční příběh je katastrofa o ničem až nakonci děti čeká ponaučení, že nemají být na zvířátka ošklivý. Z dětství si pamatuji, že mě tenhle příběh už v té době nebavil. Pak se píše dopis holcickam a to je teda hrůza. Pak jak se píše o domažlickych detech to je taky hrůza. Pak se objeví klasika s dortem, která zase knížku vrací na nějakou úroveň. Příběh je veselý a ujde. Pak pohadka o zahozene panence je taky super. Pak zase příběh o ničem a nakonec se děti v posledním příběhu dozví o 28.rijne.
Za mě docela ucházející, ale příště dceři budu číst jenom vybrané pohádky

m_martina
16.05.2020 5 z 5

Tahle knížka se dá číst pořád. I jako dospělá jsem se k ní ráda vrátila a nedávno jsem ji předčítala vnučkám.

Kattie
15.05.2020 5 z 5

Nádherná knížka, kterou jsem měla ráda už já jako malá a teď ji zná nazpaměť i můj tříletý syn. Milé, trochu praštěné příběhy dvou naivních a hodných zvířátek.

-markéta-
27.04.2020 5 z 5

Nádherná kniha, kterou by si měl každý alespoň tisíckrát za svůj život přečíst. A ne jen přečíst pro sebe, ale i šířit dál svým dětem, vnoučatům, VŠEM.
Pohádky jsou krásné, vtipné + doplněny krásnými ilustracemi.
Neznám nikoho, kdo by pejska a kočičku neměl rád, NIKOHO.
A věty typu "V dnešní době jsou lepší pohádky" neberu. Tohle je klasika a klasika NIKDY neomrzí.

RMarkéta
23.04.2020 5 z 5

Kolik generací už na nich vyrostlo. Kouzelné vyprávění. Večerníčková klasika, která byla dokonale odvyprávěna Karlem Hogrem. Měl úžasný hlas, tak melodický a laskavý. Když zavřu na moment oči, tak ho stále slyším. Josef Čapek byl geniální. V jednoduchosti je síla.