Povídání o pejskovi a kočičce

Koupit

Jak spolu hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech. Veselá vyprávění o dvou nerozlučných kamarádech, která potěšila již několik generací čtenářů. Povídání o tom, jak pejsek a kočička myli podlahu, jak pekli dort nebo o tom, jak si pejsek roztrhl kalhoty a kočička mu je zašila dešťovkou, si čítávali už prarodiče dnešních dětí. Autorův laskavý humor, kterým si bere na mušku drobné dětské nectnosti, jeho vcítění do dětského myšlení a krásný vroucný jazyk tvoří tuto milou knížku nesmrtelnou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12009/povidani-o-pejskovi-a-kocicce-Lbp-12009.jpg 4.71961

O pejskovi a kočičce 1.

Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno · SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Povídání o pejskovi a kočičce

Angie_Missfit

Naprosto úžasná a milá knížka, kterou budu mít vždycky ráda. Pejsek s kočičkou byli prostě mistři na DIY přístup k životu a i po letech mě jejich radikální přístup hrozně baví. Nesmím také zapomenout na krásné obrázky! Chtě nechtě navíc při pouhém pohledu na knihu slyším hlas Karla Högera, který příběhy těch dvou moc krásně namluvil. Ke čtení i poslouchání je to prostě srdcovka, která neomrzí.

Medunkavera

Moc milá knížka. Nejvíc se mi líbilo, jak kočička zašila pejskovi roztržený kožíšek žížalou.

Osice

Knížku jsem četla jako dítě, ale moc jsem si ji nepamatovala. V paměti mi utkvěly pouze příběhy o tom, jak myjí podlahu, jak pečou dort a jak si pejsek roztrhl kalhoty. Teď jsme ji přečetly s dcerou už asi 5x a pořád nás baví. Když jí předčítám o nepořádných dětech, tak mám problém číst, protože se musím pokaždé smát. Je to tak pravdivé:-) A Čapkovo ilustrace jsou krásné. Ba ne, jsou kouzelné!

Janadvorackova

Jo, na vaření dortu si vzpomenu pokaždé, když nám do práce dovezou jídlo. Kolikrát by to ani pes nežral. O vybíravosti koček mluvit nemusím. Nakonec ani nás k tomu nikdo nenutí, což mi tato nesmrtelná pohádka vždy připomene a raději si donesu kapsičku z domova.

A když drbu plovoučku, mám chuť se polít leštidlem a pak se pěkně vyválet. No a místy mám také chuť se pověsit :).

Holt Písek a Kočička byli hrozně praktičtí. Už od malička mě připravovali na krutosti každodenního života :).

Taralcielle

Ano, to je jedna z knih mého dětství. Klasika. Vaření dortu vždycky pobaví :-)

Anaka116

S R D C O V K A

Corso

Josef Čapek urobil jednu genialnu vec. (Vdaka svojmu nadaniu.) Knizku si opatril vlastnymi ilustraciami a tym zabezpecil jej kontinualnu nemennost. Takze casom sa nam nazbierali generacie ktore drzali v rukach stale tu istu krasnu knihu. Netvrdim ale ze by som nechcel vidiet ako by to urobili niektori ini ilustratori, bol by to zaujimavy prieskum a projekt :)
No, mimochodom... ako maly prcek som ovplyvneny pribehom myslel, ze psici su samci od maciciek, kedze tu si tak krasne nazivali. Jeden druh... Ale, netrvalo to dlho, na strednej skole mi to potom raz vysvetlili...

nicolettkaa

Pejsek a kočička je klasika. Pohádku o panence, která tence plakala, jsem jako dítě znala nazpaměť a byla moje nejoblíbenější. Pohádky jsme měli i na kazetě. Doteď mě mrzí, že se kazeta někam postupem času vytratila. Méně známé pohádky jsou trochu slabší, obzvláště ty ve kterých vystupuje sám pan Čapek. Proto jsem ubrala jednu hvězdu.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

zvířátka zfilmováno pohádky pro děti

Josef Čapek
česká, 1887 - 1945