O myších a lidech

O myších a lidech https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1962/bmid_o-mysich-a-lidech-lOl-1962.png 4 5336 5336

Dva nemajetní zemědělští dělníci přicházejí ve 30. letech 20. století pracovat na farmu do salinaského údolí. Každý z nich má jinou povahu, oba však spřádají sny a iluze, že jednou se jim podaří mít své vlastní hospodářství a budou tam chovat králíky. Doba je hodně zlá; a nejhorší se teprve rýsuje. Ochranářský a prozíravý George správně tuší, že slaboduchý silák Lennie by nechtě mohl způsobit katastrofu...... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Alpress

Of Mice and Men , 1937

TimetoStyle
17.11.2017 5 z 5

Tuhle knížku jsem si vybrala jako povinnou četbu. Moc se mi kupodivu líbila, určitě si přečtu i další knihy od tohoto autora. Podle knihy byl natočený i film a ten byl stejně dobře popsaný jako kniha :-) Doporučuji, dávám jí 5*.

Palivo
09.11.2017 4 z 5

Genzer a Suchánek na divokým západě. Zatímco Suchoš je docela na pohodu a trochu vychcanej, Geňa je jako ve všech ostatních rolích prostě jen velkej trouba s dlouhejma vlasama, kterej rád mačká myši. Bejt to o pár desetiletí později, byl by asi dobrej programátor, ti taky pořád mačkají myš. Bohužel pro oba, kniha se odehrává v době, kdy ještě internety nebyly. No a tihle dva přijedou na nějakou farmu, chtějí steve jobs a taky je dostanou. Jenže pak se to celý zvrtne jako vždycky a Geňa dostane padáka!

Příjemná knížka, ale to je tak vše. Pokud čtete stejně rychle jako já, tak je akorát na cestu s Prahy do Českých Budějovic. Pokud čtete pomaleji, budete muset, bohužel, jet až do Lince.

8/10

todilka
06.11.2017 3 z 5

O ničem a o všem...
*čtenářská výzva 2017: kniha se zvířetem v názvu

Šura
30.10.2017 5 z 5

Líbí se mi Steinbeckův pohled na svět a na lidi. Tato novela tak jemně plynula, dobře se četla, závěr jsem obrečela. Tohle téma je pro mě citlivé a když jsem knihu začala číst, uvažovala jsem, jestli to vůbec dám. Po jejím přečtení jsem ráda, že se ke mně díky čtenářské výzvě dostala. Těším se na dalšího Steinbecka (Na plechárně), který už mi leží v knihovně, i když podle doslovu v Myších a lidech to asi nebude taková bomba :-)

Kaleigh
25.10.2017 5 z 5

Krásný a smutný zároveň. Příběh dvou přátel, které pojí přátelství na život a na smrt, touha po lepším životě, a možná i to, že jeden ani druhý vlastně nikoho jiného nemá. Konec je překvapující. Ale chápu jej. Doporučuji přečíst.

Bohdana11
23.10.2017 3 z 5

Začátek o ničem,trochu zklamání,ale závěr překvapivý,ale za přečtení to stálo,byla to rychlovka

džejnyy
23.10.2017 5 z 5

Přečteno v rámci maturitní četby.. jedním dechem:)

evask
23.10.2017 5 z 5

Hluboký příběh.

denib
22.10.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Už dávno jsem to viděla v divadle, takže jsem věděla, do čeho jdu. A stejně jsem při čtení opět bulela jako želva. Je to velmi krátký příběh, ale také velmi silný, emotivní. Každý má své sny ...

Daenerys.Tar
19.10.2017 4 z 5

Já jsem jim to vlastní hospodářstvíčko tak přála...

Pavelina
14.10.2017 4 z 5

Krásný, jednoduchý jazyk. Velké, těžké téma. Precizní zpracování.

nocnymotyl38
04.10.2017 5 z 5

Tak mám zase raz dočítané, v tomto prípade kniha i film rovnako dobré. Kto má rád smutné silné príbehy odporúčam.

tulcik
01.10.2017 5 z 5

Dostala jsem ji jako tip od neteře, maturantky, která ji měla jakou povinnou četbu k maturitě. Kniha mě nadchla. Je to nadčasové téma o přátelství a nenaplněných snech. Rozhodně doporučuji a to nejen maturantům :-).

simviki
27.09.2017 4 z 5

Krásná , hluboká a smutná kniha. Napadlo mě, že ta by se přesně hodila pro loňskou čtenářskou výzvu - o přátelství.
Protože tady je přesně to hluboké přátelství ukázáno a vše, co to obnáší, včetně toho, co je asi pro přátele nejtěžší.
Okamžitě jsem si přitom vzpomněla na jinou úspěšnou knihu Vyhoďte ho z kola ven, nebo-li film Přelet nad kukaččím hnízdem. Jako povinná četba určitě pro dnešní maturanty skvělá volba. Nepříliš dlouhá povídka, nebudou se nudit, a ještě jim možná i leccos zanechá v srdci.

MichelleS
27.09.2017 5 z 5

Krátká novela vyprávěná převážně v dialozích. Krátká, ale tolik se do ní vešlo - přátelství, lidské sny a touha po lepším životě (pro každého jiná), soucit, láska, důstojnost... Závěr určitě nenechá ničí tepovou frekvenci v klidu.

kacenka7206
27.08.2017 5 z 5

Četla jsem jako povinnou četbu k maturitě a jsem ráda, že jsem si ji vybrala. Naprosto úžasná kniha. Konec jsem nečekala ani náhodou.

kahuda01
15.08.2017 5 z 5

Výborná jednohubka - 95%

sydney
27.07.2017 5 z 5

Moc pěkná a čtivá knížka, která se hodí do seznamu knih k maturitě i k oddechové četbě. Čte se velmi rychle a zároveň příběh dokáže člověka plně pohltit. Za mě 5 *

TheTara18
27.07.2017 4 z 5

Kniha o přátelství a nesplněných snech. Velice zajímavá četba z prostředí zemědělského ranče, která má smutný konec. Kniha je vskutku příjemně čtivá a hlavní postavy George a Lennieho si nelze neoblíbit. George za jeho ochranářské a přátelské chování k Lenniemu a Lennieho za jeho jednoduchost a upřímnost.

Marian27
19.07.2017 3 z 5

Zvláštny, divným štýlom napísaný, smutný príbeh o nesplnených snoch. Ale určitá hĺbka a morálne posolstvo sa príbehu uprieť nedajú.