O makové panence a motýlu Emanuelovi

O makové panence a motýlu Emanuelovi https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357688/bmid_o-makove-panence-a-motylu-emanuelov-Gce-357688.jpg 5 39 10

Maková panenka nosí červenou sukni, která se podobá rozkvetlému vlčímu máku. Stará se o makové pole, kde je pořád spousta práce. Ráda tancuje, a tak jednou vyzve k tanci smutného motýla Emanuela s cylindrem na hlavě a hůlkou v ruce. Od té doby jsou kamarádi, i když Emanuel občas panence spíš přidělává starosti. V této obrázkové knížce najdete tři pohádky: Jak přechytračila loupežníka Buráska, Jak je navštívil blesk Ámos a Jak uspala turecký měsíc.... celý text

Marticka79
26.04.2023 5 z 5

Krásné příběhy a ilustrace o Makové panence a Motýlu Emanuelovi. Našim chlapečkům se kniha moc líbila, takže si určitě zaslouží plný počet hvězdiček. :-)

Hakate
28.08.2022 5 z 5

Další z krásných dětských knih, které jsou dnes již ve zdárném zapomnění, velká škoda.

Belanna
28.08.2022 5 z 5

Další z krásných a tolik oblíbených Večerníčků.

yellow
19.08.2022 5 z 5

Teď u nás neskutečně frčí. Rok a půl stará dcera si několikrát denně řekne o "panenku", takže čteme pořád dokola a prokládáme to krtečkem. V mezičase si v knížce ráda listuje a prohlíží si krásné obrázky.

Péťa Z.
28.02.2022 5 z 5

Naší Adélce nejsou ještě ani dva roky, ale u této knížky vydrží poslouchat klidně všechny tři pohádky za sebou. :-)
Ilustrace jsou moc pěkné.

Která holčička nechtěla být jako Maková panenka? Ve školce jsme měly na hraní různé šaty a sukně. A jedna byla červená, dlouhá a nabíraná, úplně jako pro Makovou panenku. Všechny holčičky jsme se o ni hádaly. :-)

Knížka, která "pohladí" nejenom děti.

Kontryhelka
22.01.2022 5 z 5

Krásné a milované pohádky našeho dětství. Nádherné kresby a příběhy, při kterých se tak pěkně usínalo.

VeruMalfoy
07.01.2021 5 z 5

Přesně toto jsem měla v knihovničce, jako dítě! Milovala jsem tu pohádku a vždy jsem si představovala, že jsem nádhernou makovou panenkou. :)

1amu
27.05.2020 5 z 5

U mých (kdysi malých dětí) byla maková panenka a motýl Emanuel bezkonkurenčně nejčtenější kniha. Velkou zásluhu na tom měla ilustrátorka paní Gabriela Dubská.
Je s podivem, že motýl Emanuel prošel svou vizáží a elegantním oblečením tehdejší cenzurou.
Nevím zda v současné době doceňujeme obrovskou práci Václava Čtvrtka pro ty nejmenší. Tato jeho kniha a mnoho dalších jsou opravdovým klenotem jak vyprávěním, tak vynikajícím ilustrátorem a v případě tolik žádaných Večerníčků v TV i pečlivě vybraným slovním doprovodem.

Barza
19.09.2019 3 z 5

Znala jsem z večerníčku. Pak jsem objevila knížečku v bazaru, ale vypadá trochu jinak, pevné desky, bílá a formát necelá A4 naležato. Četla jsem se synem. Písmo a text vhodný pro začínajícího čtenáře. Teď mu pustím i ten večerníček, jestli ho najdu na netu.

mineralka
10.10.2014 5 z 5

Přesně tenhle sešit jsem měla.