O chytré kmotře lišce

O chytré kmotře lišce https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24163/bmid_o-chytre-kmotre-lisce-XtL-24163.jpg 5 417 75

V hájovně U Pěti buků se nevedlo bystrému liščeti špatně. Od lidí se naučilo mluvit, číst i psát. Ale když vyrostlo, chtělo do světa. A tak liška utekla a zabydlela se v blízkém lese. Protože byla nejen chytrá, ale i vynalézavá a odvážná, pustila se do neuvěřitelných dobrodružství. S uzenářem Špejlíkem třeba uzavřela smělou sázku o výtečnou šunku, kterou samozřejmě vyhrála, a ještě přitom stačila provést pěkné kousky v celém městečku. Jelikož však liška byla poctivá a spravedlivá, získala si přízeň samotného knížepána. A co bylo dál? To už se dozvíte ve veselém vyprávění Josefa Lady, doprovázeném jeho báječnými obrázky.... celý text

medvedice3
06.01.2016 5 z 5

Další milovaná kniha mého dětství.

Damato
10.11.2015 5 z 5

Další kniha, která provázela dětstvím mé rodiče, mě, moje děti a nyní i moje vnoučata. A všem se líbila. Nadčasová, milí, pohodová

veronie
03.10.2015 5 z 5

Krásná knížka a nejlepší příběh byl samozřejmně s panem Špejlíkem :)

Luccy78
04.08.2015 5 z 5

Úžasný příběh vychytralé mluvící lišky jsem prostě milovala... A když se jí podařilo ukrást pořádný kus šunky, tak jsem jí prostě vždycky fandila, nemohla jsem si pomoct.. :-)

marcela6183
07.06.2015 5 z 5

Četla jsem Ladu jako dítě asi pětkrát, viděla jsem večerníček. No řekněte sami, není v tom i kus vašeho dětství? Liška Bystrouška telefonující řezníkovi v podání p. Bohdalové ještě dneska způsobí automatické vyžírání lednice:-D Prostě pět.
Já prostě toho Těsnohlídka nedám a nedám.

MirijamFrankl
19.05.2015 5 z 5

Zkrátka nezapomenutelná klasika, kterou čtou i žáci pátého ročníku.

petrisa
27.03.2014 5 z 5

Líbila a se mi tato kniha a i ilustrace byli moc hezké.

kika 13
08.02.2013 4 z 5

Tuto knížku zbožňuju četla jsem ji několikrát.

petka-2007
22.01.2013 5 z 5

Jedna z knih mého mládí - moc se mi líbila!

evajs.evajsek
07.07.2012 5 z 5

Nejlepší čtení, které si pamatuji - podšitá Kmotra Liška, jak telefonovala do řeznictví panu Špejlíkovi, no to prostě nemá chybu. Moc pěkně napsáno. Pamatuji si z dětství, že obrázky v knize mi mamča dovolila vybarvit :-) mám ji schovanou dodnes

maryzka
04.05.2012 3 z 5

bohužel tuto knihu jsem měla pujčenou z knihovny ale pamatuji si ji do dneška a hrozně ráda se podívám na Večerníček.

podzim
08.02.2011 5 z 5

Četla jsem ji mnohokrát a nebylo to naposledy.:D Jakým se nakonec stala hajným s vlastním revírem i gramofonem.:D

anyzek
08.02.2011 5 z 5

Kdo tohle nezná - ten neměl úplné dětství. Ať to rychle dožene, fakt to pohladí a přivede do pohody vždycky! A to nemluvím o skvělých Večerníčcích!

Bbrody
20.12.2010 5 z 5

Tuhle knížku jsme doma přečetli snad milionkrát. Je to jedna z nejoblíbenějších. Krásná, vtipná, ikdyž je to možná nostalgie. Vždycky jsem chtěla mít takovou šunku jakou měla liška :)

Edward52
30.11.-0001 5 z 5

Staršně rád jsem četl tohle vyprávění o kmotře lišce a jejím souboji s velkouzenářem
Ilustroval Josef Lada
Bylo to 5 vydání

pohádky pro děti zfilmováno Večerníček lišky

Josef Lada
česká, 1887 - 1957