O chytré kmotře lišce

O chytré kmotře lišce https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24163/bmid_o-chytre-kmotre-lisce-XtL-24163.jpg 5 417 75

V hájovně U Pěti buků se nevedlo bystrému liščeti špatně. Od lidí se naučilo mluvit, číst i psát. Ale když vyrostlo, chtělo do světa. A tak liška utekla a zabydlela se v blízkém lese. Protože byla nejen chytrá, ale i vynalézavá a odvážná, pustila se do neuvěřitelných dobrodružství. S uzenářem Špejlíkem třeba uzavřela smělou sázku o výtečnou šunku, kterou samozřejmě vyhrála, a ještě přitom stačila provést pěkné kousky v celém městečku. Jelikož však liška byla poctivá a spravedlivá, získala si přízeň samotného knížepána. A co bylo dál? To už se dozvíte ve veselém vyprávění Josefa Lady, doprovázeném jeho báječnými obrázky.... celý text

georginaa
10.02.2021 5 z 5

Kdo by neznal chytrou kmotru lišku, jsem ráda, že tato kniha se dědí z generace na generaci a stále je populární. Nádherné obrázky od Lady a plno dobrodružství co chytrá liška zažije. Je to poutavé vyprávění a určitě si ji děti oblíbí jako jsme ji měli rádi i my.

pipilota
18.01.2021 5 z 5

knížka o chytré kmotře lišce je moc hezka četli jsme ji
2 x a je moc hezka a jak je chytrá!!

666Jitka
11.01.2021 5 z 5

Příběhy o kmotře lišce patřily v dětství k mým nejoblíbenějším - vždy jsem chytré kmotřičce fandila a těšila se na její další dobrodružství.

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Tuhle knihu jsem zbožňovala. S velkou láskou na ní vzpomínám a četla jsem jí i svému synovi, který ji také měl rád a Ladovy obrázky knize dávají ten pravý punc. Liška je opravdu mazaná potvora a to jí právě činí tak milou a člověk jí musí mít prostě rád.

petraj30
22.11.2020 5 z 5

Kmotru lišku jsem milovala, dokonce jsem uprosila svoji babičku aby mi ji koupila, protože jsem si ji půjčovala z knihovny každou chvíli i dnes si ráda zavzpomínám a protože už nám úplně uzavřeli školky, tak dětem čtu všechno možné i nemožné (až dojdou pohádky budu číst kuchařky:-)) Moc se u toho všichni nasmějeme a rádi prohlížíme obrázky. I jako večerníček je to hodně povedené. Doporučuji.

Anička2011
23.10.2020 5 z 5

Srandovní příběhy.

draka
13.09.2020 5 z 5

Pardye kopyto, pokrýlepána, to jsou ale krásné příběhy kmotry lišky od pana Lady a ještě k tomu ty obrázky, nádhera. Moc krásná a oblíbená kniha.

janina66
31.08.2020 5 z 5

Tak tato pohádková kniha je moje oblíbená v dětství, když už jsem uměla sama číst.

Monika1717
09.08.2020 5 z 5

Povídání o kmotře lišce je dalším důkazem toho, že Ladovy pohádky jsou nesmrtelné.

Zdeniczka
12.06.2020 5 z 5

Kdo by tu chytrou mršku neměl rád? Ta prostě do dětských vzpomínek patří. Jak kniha, tak večerníček jsou dokonalé. Jsem ráda, že baví dnes i moje děti. :)

Worbitka89
08.06.2020 5 z 5

Ty pěkné vzpomínky na dětství tato kniha dokonale oživuje. Jako malá jsem ji milovala i ty večery, kdy nám ji rodiče četli, na to se nezapomíná...Ani jsem nevěděla, že je nějaký večerníček. Krásné Ladovi ilustrace jsme pak s rodiči vymalovávali.

m_martina
12.05.2020 5 z 5

Kniha mého dětství, chytrou kmotru lišku jsem milovala.

RMarkéta
08.04.2020 5 z 5

Ilustrace Josefa Lady jsou kouzelné a vždycky mi zlepší náladu, jen na ně stačí pouze mrknout. Večerníček s dabingem Bohdalky nemá žádnou chybu. Miluju ho. Neexistuje žádné jiné zvíře, které by mohlo využít svůj vybroušený důvtip proti nepoctivcům, vychloubačům a nabubřelcům. Lišku na ně.

n.ezn.amy
06.04.2020 5 z 5

Kdo by neměl rád Ladovy pohádky a jeho překrásnými kresbami. Příběh o chytré kmotře lišce, která se naučila mluvit, nenechala se navzdory všemu chytit a nadevše milovala šunku. Tahle pohádka je naprosto úžasná

Greenfingers
09.03.2020 5 z 5

Ladovy pohádky a kresby jsou báječné a nezaměnitelné. Vyrůstal jsem na nich já, moje děti a snad se zalíbí i dalším pokolením.

Hanuja
27.02.2020 5 z 5

Knížka chytrých pohádek pro chytré děti i dospělé.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Toto čtení o mazané lišce nemá chybu ,tady jsme se ze synem hodně nasmáli...A opět i nádherné obrázky...

Taralcielle
02.09.2019 5 z 5

Super kniha, příběhy o chytré kmotře lišce miluju :)

SousedovicTon
29.08.2019 4 z 5

Dospělý se baví a dítě též.

baacinka
01.07.2019 4 z 5

Poprvé jsem četla tuto pohádku teď v dospělosti dvouletému synovi. A musím říct, že jsem se u čtení bavila i já.

pohádky pro děti zfilmováno Večerníček lišky

Josef Lada
česká, 1887 - 1957