O chytré kmotře lišce

O chytré kmotře lišce https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24163/bmid_o-chytre-kmotre-lisce-XtL-24163.jpg 5 417 75

V hájovně U Pěti buků se nevedlo bystrému liščeti špatně. Od lidí se naučilo mluvit, číst i psát. Ale když vyrostlo, chtělo do světa. A tak liška utekla a zabydlela se v blízkém lese. Protože byla nejen chytrá, ale i vynalézavá a odvážná, pustila se do neuvěřitelných dobrodružství. S uzenářem Špejlíkem třeba uzavřela smělou sázku o výtečnou šunku, kterou samozřejmě vyhrála, a ještě přitom stačila provést pěkné kousky v celém městečku. Jelikož však liška byla poctivá a spravedlivá, získala si přízeň samotného knížepána. A co bylo dál? To už se dozvíte ve veselém vyprávění Josefa Lady, doprovázeném jeho báječnými obrázky.... celý text

MorriconeTheGod
30.05.2019 5 z 5

Jo tak tuhle pohádku mám rád.

jindrich7442
20.01.2019 5 z 5

První kniha, kterou znám z dětských let a rozhodl jsem se ji číst před spaní synovy. Ačkoliv v ní není pro dvouletého příliš mnoho obrázků, za nedlouho už sám s knihou za mnou chodil: "táto, číst lišku!".Mohu říct za nás oba, že měla opět úspěch.

Hani77
08.01.2019 5 z 5

Super kniha a ještě lepší Večerníčky.

esfinge
28.10.2018 5 z 5

Krasna klasika. Četla jsem synovy a i jemu se líbila.

jadran
16.08.2018 5 z 5

Jako mám nejradši z pohádek s Čerty nejsou žerty, tak tohle je moje nejoblíbenější dětská knížka. Lada uměl a ten "magický" realismus jeho pohádek pro děti je dodnes okouzlující. Navíc, na tomhle příkladu je vidět, že kniha je nepřekonatelná a třeba byť poctivě zpracovaný animovaný večerníček není schopen postihnout úplně všechno to, co v knize je.

jarki
08.05.2018 2 z 5

Krásná kniha..... klasika.

surikata246
15.04.2018 5 z 5

Nejmilejší a nejoblíbenější knížka pro děti v naší rodině, tak ohmataná a rozpadlá. Ukořistil ji bráška při stěhování a nechal ji opravit ... Koupila jsem si ji později na výletě se školou v Praze a vracíme se k ní velmi často a rádi.

hroneczek
30.10.2017 5 z 5

Pěkné, čtivé, s poučením pro děti.

evickakyticka
15.09.2017 5 z 5

Ráda čtu dětem pohádky, které mi čítávali rodiče, když jsem byla také malá. Nejlepší jsou ty z lesa a o zvířatech. Je psaná pořád srozumitelným jazykem, na svůj věk. Až na slovíčko "prokrýlepána" - to jsem přeskakovala...

Gretka66
26.07.2017 5 z 5

Tuhle knížku miluji.V dětském věku jsem jí četla několikrát a vždy mě rozesmála a lišce jsem fandila. Teď je mi o několik desítek let víc,ale ráda se k téhle knížce vracím.Lumpačiny lišky mě vždy bezpečně pobaví .

85098211
01.07.2017 5 z 5

Tak tato kniha od Josefa Lady se mi líbila asi ze všech nejvíc. Jedno dobrodružství lepší než to předcházející. Jedním slovem: vynikající! ;-)

Hoshi
21.05.2017 5 z 5

Nádherné příběhy o kmotře lišce, která provázela naše dětství i dětství našich rodičů.

Taťka Hraboš
26.04.2017 5 z 5

Od Lady zatím ta nejlepší kniha, co se mi dostala do ruky. Líbila se mi i více než Mikeš. Připadala mi jaksi promyšlenější, sevřenější, bez slabých míst. Prostě super čtení. V dětství jsem kmotru kdovíproč nečetl, i když jsme ji měli doma, o to víc jsem si to proto užil teď při večerním předčítání dětem.

MinaHawke
12.03.2017 5 z 5

Nádherná kniha.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásný, jedinečný příběh. Také jedna z knížek mého dětství.

evelýny
17.09.2016 5 z 5

Tato kniha je snad oblíbenou knihou každého dítěte.
Mně a setře ji četl dědeček. Přestože jsme se se sestrou vždy dohadovaly, která pohádka se bude číst, kmotra liška nás v našich názorech k mému překvapení zázračně sjednocovala. Tento příběh jsme milovaly obě.
ZAJÍMAVOST: O několik let později jsem dostala ledničku pro panenky. Lednička obsahovala makety různých potravin. Mimo jiné i šunku. Kdykoli jsem maketu šunky brala do ruky, vždy jsem si vzpomněla, jak kmotra liška převezla uzenáře Špejlíka a vyhrála ji. A představte si, ta šunka ještě po letech tak krásně voněla.

P.S. Dceři jsem tuto knihu nikdy nečetla. Nechápu!? Musím to napravit. Dcera bude jistě po tolika letech ráda :-). Osvobozuje ji pouze fakt, že bych se stala babičkou.

mazlak
17.05.2016 5 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem se po více jak třiceti letech vrátil do dětství. Tato kniha mě opět nezklamala. Navíc mne při četbě této knihy napadlo, abych si někdy přečetl i kocoura Mikeše.

satanlada
21.04.2016 5 z 5

Krasne psana kniha.Prihody listicky jsme prozivali s kazdym ctenim :)

misulef
01.02.2016 5 z 5

Krásná knížka, kterou jsem si zamilovala jako malá - a to nejen kvůli úžasným obrázkům Josefa Lady - natolik, že mi ji rodiče už ani nechtěli číst a radši mi ji koupili v audio verzi na CD.

Briv
10.01.2016 5 z 5

Pamatuji si, že mi jako malé holce dalo zabrat rozložení textu na stránce (hodně psaní a velká stránka - trvalo mi, než jsem se dostala na další) a o to víc jsem na sebe byla hrdá:).
Moc krásná knížka, vždy jsem Lišce Bystroušce fandila.

pohádky pro děti zfilmováno Večerníček lišky

Josef Lada
česká, 1887 - 1957