O čem sním, když náhodou spím

O čem sním, když náhodou spím https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348858/bmid_o-cem-snim-kdyz-nahodou-spim-npT-348858.jpg 1 301 124

Vize 2035 pro Českou republiku, pro naše děti. Vize politika Andreje Babiše o možném trendu politického a společenského vývoje České republiky.

Peleus
24.11.2017

Ačkoli knihu, nebo spíš publikaci, ještě stále čtu, již teď mohu zanechat komentář.
Je zcela prostý.
Daný "výrobek" nepatří mezi knihy.

Jedná se o reklamní brožuru, kde autor ozvučuje svoje myšlenkové pochody a přání. (Alespoň zatím) jsem nenarazil na způsob, jak chce uvést tyto myšlenky do života. A o tom to celé je. Celé to působí stejně jako vyjádření vítězky soutěže krásy, která přeje mír a lásku pro všechny.

P.S. Nic proti tomu...

hanak_v_exilu
15.11.2017 2 z 5

Pětihvězdičkové hodnocení ani házení do odpadu neodpovídá realitě. Výkřiky nenávisti, označování spokojených čtenářů za primitvy, odsuzující moralizování, či naopak přehnaně pochvalné komentáře na adresu autora nejsou na místě. A srovnání s Hitlerovým pamfletem je úplně mešuge. Tahle kniha je stravitelně přepsaný politický program hnutí ANO. Nic více, nic méně. Když ji srovnám s oficiálním politickým programem Babišovy strany, má jednu nevýhodu - je podstatně delší, a jednu výhodu - je podstatně čtivější. Jedno se dá tvrdit téměř s jistotou. Vytvořit ji byl dobrý nápad a jen jen škoda, že se ostatní politické strany neinspirovaly. Mohly by své nesrozumitelné a většinou nečtené programy přiblížit voličům. Hvězdičkové hodnocení odpovídá formě, ne obsahu. Styl autora mi příliš nesedl. Ocenil bych kdyby šel víc k věci a odpustil si barvité popisy a podobenství.

houston
09.11.2017 odpad!

Toto není literatura, nýbrž propagační artikl ve formě knihy. Skutečný autor není Andrej Babiš ale Marek Prchal, Babišova česká úplatná obdoba Josefa Goebbelse. Text obsahuje části vykradených článků mnoha různých jiných osobností, mimo jiné například Vojtěcha Koteckého. Navzdory tomuto jde zřejmě o nejprodávanější českou knihu roku 2017. Smutné.

Makkulka
09.11.2017 2 z 5

No,.....zase to není tak špatné čtení,....nesmíme zapomínat, že se to jmenuje "O čem sním....", pak to je pěkné čtení, vize je krásná. Ale popravdě jsem to nedočetla. :-)

DeadButDreaming
08.11.2017 5 z 5

Krásné sny člověka, který si sny plnit umí. Držím palce.

Pejuška
03.11.2017 5 z 5

Tahle kniha se mi líbila, sny nejsou špatné, určitě by šli některé zrealizovat. Nápady pana Babiše oceňuji, fandím mu.

Klaus
31.10.2017

Boss Babiš autor Jar.Kmenta
BABIŠ Příběh oligarchy autorTomáš Pergler
Tyto knihy není potřeba ani číst! Stigmatizující je už název.
Budou se uršitě prodávat za 9kč v lev.knihách

Seiers
30.10.2017 odpad!

Omylem jsem tento výtvor zařadil ve čtenářské výzvě jako knihu od českého autora. Bohužel se autor ukázal jako nastrčená figurka a celé dílo patří svým obsahem spíše do kategorie kniha pohádek. No a po literární stránce? Není co hodnotit. Učiněná katastrofa.

MalatekD
27.10.2017 odpad!

Po stránce literární je to příšerné, k obsahové stránce se snad lepší nevyjadřovat.S velice mírnou nadsázkou říkám, že je to obdoba knihy Můj boj od A. Hitlera.
Děsím se toho. že mnoho lidí toto primitivní myšlení sdílí.

Jeckyyy
27.10.2017

Včera jsem byla v knihkupectví......nakupuju nadšená co jsem vše sehnala, a když jdu platit tak vidím toto na pultu - tak, aby to nemohl nikdo přehlédnout :D a pod tím obří nápis - ZDARMA... sorry jako? Ani kdyby mi za to ještě zaplatili, tak si toto ke knížkám do tašky nedám :D

Palmanka
25.10.2017 odpad!

Děs! Horší knihu jsem neviděla vše jde do jeho kapsy a ještě ho všichni volej! Prej je EET nejrychlejší platba. Pche to bych chtěla vidět! Věřte mi je to hrůůůůůůůza!!!!!

norionn
25.10.2017 odpad!

S přehledem jeden z největších braků, který jsem kdy četl. Obsahově čistě zaujatá politická agitka bez nadhledu a vyloženě pro ty "jednodušší".

MichaelYuroszka
24.10.2017 odpad!

Populistické sny jednoho agrobarona. Pardon, jeho PR skupiny.

jendoslav
24.10.2017 3 z 5

Tuhle knížku je potřeba hodnotit z několika pohledů. První pohled - vize pro Česko: **. Spousta zajímavých snů, ovšem v praxi podstatná část nerealizovatelných, o tom, že ani náznakem nepadne, z čeho to všechno financovat, ani nemluvě - jsou to nápady za stovky miliard korun. Pár snů je ovšem zároveň poměrně děsivých a smrdí ořezáním demokracie. Druhý pohled - marketingový materiál hnutí ANO: *****. Z tohoto pohledu je potřeba smeknout před Markem Prchalem, protože tohle je přesně něco, na co lidi, kteří věci méně domýšlejí, prostě slyší a bezesporu kniha přispěla k volebnímu úspěchu. Slibem nezarmoutíš a Babiš díky autorům vypadá jako velký vizionář. Navíc je kniha psána přesně tím správným lidovým jazykem, který se dobře čte a je blízký výše zmiňované cílové skupině. Třetí pohled - autorství: *. Je jisté, že tohle Babiš sám rozhodně nepsal - prozrazuje se hned v úvodu, kde hotentot, který se chlubí tím, že v životě nečetl jedinou knihu, cituje Aristotela. Babiš se prostě podepsal pod vize expertů, kteří jednotlivé kapitoly sepsali z pohledu svých oborů, a jako správný "duce" jim nepřiznal ani spoluautorství. Nicméně u Babiše přivlastňování si cizí práce není nic neobvyklého. Sečteno, i když je mi tento estébák a zloděj odporný, níž než za tři hvězdy jeho marketingový materiál objektivně nemůžu hodnotit.

jirickovazuzka
24.10.2017 2 z 5

Myšlenky snad dobré, ale autor asi nepočítal s realitou, kde je více překážek ke splnění tolika složitých plánů. Po přečtení jsem měla pocit, že Babiš snad ani nebyl autorem téhle knihy

milan1315
23.10.2017 odpad!

Blábol. Správný název by byl "Za co si ty naivnější z vás chci koupit".

MC87
23.10.2017 odpad!

Václava Klause st. vyprodávali v Levných knihách za 9,- Kč. Věřím, že tento politicko-beletristický výkon bude brzy překonán právě touto knihou (pokud teda ty pasáže snů nejsou navázány na další sny, jako ve filmu Počátek, což by tuto knihu slovenského reformního komunisty dostalo do kategorie sci-fi a tam žádná kniha neklesá pod 19 Kč).

VeTeV

Odpad, PR bláboly nejhrubšího zrna

lyriq
22.10.2017 odpad!

Zabij bobra, zachráníš strom. Stejně je to jen kampáň.

d.p.
22.10.2017 4 z 5

Knihu jsem začal číst po shlédnutí volebního studia ČT při sčítání voleb, neboť se o ní zmínil jeden z přítomných "odborníků" a uvedl na její adresu něco v duchu, že doufá, že se Babišovi sny nestanou skutečností.

Kromě úvodu, který byl asi o podpoře národní hrdosti a jaké zde máme šikovné lidi a firmy, což bylo asi PR, nebo sentimentální vyzdvihování češství, nebo těžko říct co, ale fakt mě to nebavilo, to ale vůbec není tak špatné, jak pan "odborník" uváděl. Naopak, bylo hezké vidět, že se o podstatných věcech ví a že o nich ví i tým kolem vítěze voleb. Trochu jsem při čtení zavzpomínal na Obamu s jeho "yes we can" s jeho úžasnými projevy, z nichž bohužel bylo realizované mnohem méně, než všichni doufali, nicméně potenciál je tam opravdu dobrý. Přijde mi, že poslední dobou jako Češi hodně zanedbáváme naši proslulou chytrost. Že nám EU zakazuje pomazánkové máslo? Co to je za kecy, stačí vypustit jedno slovo z krabičky a máme pořád to samý. Že nám EU zakazuje rum? WTF, vždyť stačí lehce pozměnit složení a sám výrobce uvádí, že to vůbec není problém.

Podobně mi přijde, že si lidi nechali nakukat, že Babiš je ztělesnění zla. I když jsem se všemi názory v knize nesouhlasil a za 4 roky ANO volit neplánuji, tak některé komentáře zde mi připomínají předpojatých 5 hvězd pro Mein Kampf a odpad pro Korán, i když ty knihy recenzenti pravděpodobně vůbec ani neměli v ruce.

politika propaganda Státní bezpečnost (StB) podnikání privatizace populismus

Andrej Babiš
slovenská, 1954
2017  18%O čem sním, když náhodou spím
2021  9%Sdílejte, než to zakážou!

Kniha O čem sním, když náhodou spím je v