O čem sním, když náhodou spím

O čem sním, když náhodou spím

Vize 2035 pro Českou republiku, pro naše děti

Vize politika Andreje Babiše o možném trendu politického a společenského vývoje České republiky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/348858/o-cem-snim-kdyz-nahodou-spim-npT-348858.jpg 1.3124
Literatura česká, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, Czech Print Center

Anawak

Pěkná kniha našeho premiera kterého labilní lidé neunáší :)

DarkLady

Poznej svého nepřítele

Angel_Castiel

Ne že by tam nebyly části, které znějí hezky, smysluplné nápady a kritika, která je víceméně oprávněná, ale je jasné, že to není Babišovo autentické dílo, ale jen další marketingový produkt ANO. Navíc politický a společenský vývoj v České republice má podle mě daleko k pravým důvodům, proč Babiš oficiálně vstoupil do politiky (ve které se samozřejmě pohyboval už dávno předtím, přestože se v předmluvě snaží prezentovat jako politikou nezkažený člověk, který s politiky přišel do kontaktu až se založením ANO).

Na druhou stranu – úspěch Babiše ukazuje frustraci lidí z ohraného boje levice vs pravice a bolestný nedostatek dlouhodobých vizí, což by v konečném důsledku mohlo mít pozitivní a očišťující efekt.

Isew
10. květnaodpad!

Škoda, že nesní o tom, jak se vrátí zpět na Slovensko. To bych pak možná dala jednu hvězdičku. Marketingový blábol Marka Prchala, pod který se podepsal trestně stíhaný premiér ČR v demisi. Fuj.

PoprockCZ

Babišova vize Česka, jak sám říká. Problémem však je, že i když je pod knihou podepsán, sám ji zjevně nepsal. Celé je to jeden marketingový tah. Skvělý marketingový tah. Vize jako taková je rozdělena do několika témat. Některé představy by se mi i v realitě líbily, jako eGovernment nebo změna školství, věc se však má tak, že nevidím úplně reálně, aby ČR dosáhla všech jeho představ již za 18 let – píše tam i o financování a jak budeme hospodářsky nezávislí, exportující samé vynálezy… Ve směs hodně mluví o automatizaci a nových technologiích, především pak o čipech a online zařízeních, která se postarají o vše: chytré domy a domácnosti (včetně spotřebičů), chytré obce a města, online byrokracie atd. Zní to hezky, vizionářsky, ale na druhou stranu je za veškerou tou elektronikou také skrytá hrozba. Narušení soukromí. Stačí mít jednoho šikovného hackera a váš život může ovládat zcela někdo jiný. Od přístupu ke kamerám ze spotřebičů, přes prolustrování vašich online dokladů, až po kontrolu řízení nad vaším autem. Celkem creepy představa. Tohle je už je mez, kterou když překročíme, asi sama začnu být proti technologiím. Sice nám život ulehčují, ale na druhou stranu berou svobodu. Všichni budou vědět všechno… Zpátky ke knize. Podstatné tedy je, že celé je to slib do daleké budoucnosti, který se i tak zdá nereálný. Manipulativními řečmi se Babiš snaží voliče přesvědčit, že s Babišem přece jen bude líp, že na to Češi mají. Co už třeba tak hezky nezní jsou jeho zmínky o tom, že by chtěl zrušit senát, protože přece nebudeme platit úředníky navíc. Nebo jeho názor na NATO a obranu celkově – měli bychom mít plně schopné armádní družstvo, které se bude zapojovat i do zahraničních konfliktů a bude plně bránit naši zemi. Nejsem zastáncem války a investovat peníze do zbraní jen proto, abychom měli nad někým teoretickou převahu mi přijde absurdní. Prostě mistrný marketing v podání ANO. Zdánlivě nevinná knížka snů ukrývá podprahové manipulace a informace podporující pouze jednu stranu – ANO.

falada
20. dubnaodpad!

Nedivím se, že je zdarma v "Levných knihách"

mjech
02. dubnaodpad!

Naprosto nečitelná pohádka z pera Marka Prchala o tom, kterak polepšený zloděj a vyděrač jal se zachránit zdecimovaný lid český.

petra1974

Tahle knížka mi mluví z duše vše by bylo úžasné kdyby se to vyplnilo

alcan

Za mě dobrý nápad. Rozhodně se mi líbí vize, kterou v knize představuje. Otázka, jestli tahle "kniha" má být hodnocena zde.

k123cz
15. březnaodpad!

Ještě nikdy jsem žádné knize nedal hodnocení odpad, ale tohle se snad za knihu ani nedá považovat...

Pařmen

Andrej Babiš popisuje a vyprávý jak jsi přectavuje Českou Republiku v roce 2035. Jak zlepšit zdravotnictví, vzdělání,podnikání. Zminuje se o solidaritě, socialní péči, o poctivé politice. Jak změnit a zlepšit přístup k sportovní aktivitě a mnoho a mnoho dalšího. A nezapoměl ani na EET a migranty které se sem ženou z Afriky. A vysvětluje co je tu všechno špatně a co by se mělo změnit a jak. Jsou to krásné sny a krásné povidání. Kéžby vedli k naplnění..

gladya

Komentář si neodpustím, i když nehodnotím. Pokusila jsem se nevzít v úvahu kauzy jako Čapí hnízdo, ostatně u spisovatelů hodnotím dílo a ne osobnost.

V rámci žánru je to asi téměř ok, předvolební agitka, volební program. Je to delší a nejspíš i čtivější než většina volebních programů.
U tohoto žánru je zásadní obsah. Politik by měl mít vizi a s tou seznámit voliče., to je v pořádku. Pak by si volič měl položit několik otázek:

1. Shoduje se vize s mým světonázorem, hodnotami, které zastávám? Pan Babiš má sny líbivé, s některými názory lze souhlasit, jiné mi nesednou to ostatně nemusí vadit. Neoslovuje mě, nevolím.

2. Jsou vize reálné? To je horší, bohužel zrovna u bodů, které se líbí nejen panu Babišovi, ale asi jsou přijatelné pro většinu občanů, chybí to podstatné, jak jich dosáhnout?

3. Co politik říká jen proto, aby získal politické body a voliče?

4. Je politik a jeho vize důvěryhodná, chce vůbec své sliby plnit?

Nad těmito body bychom se měli zamyslet u všech politiků.

Člověk si musí položit otázku, nakolik politická aktivita pana Babiše plyne z naštvanosti nad stavem politiky (asi i oprávněné, když se setkal s takovou podporou voličů) a nakolik je to rozšíření aktivit Agrofertu do nových "podnikatelských" sfér. Řekla bych, že do určité míry obojí.

madonna6956
29. lednaodpad!

Zrušit senát,...
okej.
Myšlenky, které chtějí lidi slyšet, protože jsou líbivé, ale naprosto neuskutečnitelné.
Samozřejmě, možné je všechno.
Ale myslím si, že komunismus už nepotřebujeme.

Luciášek666
15. lednaodpad!

Autor: Marek Prchal. Je to jen snůžka převolevních líbívých žvástů.

xxxmoncicak

Když jsem nakupovala knihy tak tahle tam byla v komínku. Říkala jsem si co tam bude. Nakocec jsem ji měla přečtenou rychle až jsem se divila. Vize zajímavé ale řekla bych že to je takový ten běh na dlouhou trať. Kdyby se většina plnila ještě za mého života uvítala bych změny tako jako jiní. Je tam hodně vize do budoucna ale s takovou vládou si to neumím představit. S čím nesouhlasím je měna ;o/ Věřím že p.Babiš to nemyslí zle a chtěl samozřejmě i voliče ale bude mít co dělat aby ukázal pravdu a to co by chtěl změnit.... Uvidíme. Jen by mě zajímalo jak by lidé komentovali tu samou publikaci kdyby tam bylo jiné jméno jiného premiéra,poslance nebo kohokoli jiného ,zda by také byly takové ohlasy.

Chesterton
27.12.2017

Odpad, odpad, odpad :((

Popko
26.12.2017

Autor má velmi jednoduchý jazyk. Opírá se o Tomáše Baťu, který byl na svou dobu pokrokový. Baťovi jsem to věřila,ale Babišovi ne. Protože se opírá o Baťu, tak se s některými názory ztotožňuji. Podle mě se opírá ještě o knihu "50 myšlenek,které musíte znát" - pokrok technologií. Knihou nebylo sděleno nic nového.

draga
25.12.2017

předvolební brožura a samochvála v této chvíli již pana premiera :( brak

piroušek
06.12.2017

skoro bych se vsadila, že za pár desítek let to bude ceněná rarita. Nevyhazujte ji.

Peleus
24.11.2017

Ačkoli knihu, nebo spíš publikaci, ještě stále čtu, již teď mohu zanechat komentář.
Je zcela prostý.
Daný "výrobek" nepatří mezi knihy.

Jedná se o reklamní brožuru, kde autor ozvučuje svoje myšlenkové pochody a přání. (Alespoň zatím) jsem nenarazil na způsob, jak chce uvést tyto myšlenky do života. A o tom to celé je. Celé to působí stejně jako vyjádření vítězky soutěže krásy, která přeje mír a lásku pro všechny.

P.S. Nic proti tomu...

JosefJetleb
20.11.2017

Myslím si, že reformy, které chce pan Babiš do roku 2035 stihnout jsou velice pěkné a určitě by naší zemi posunuly dál. Pana Babiše v tom jedině podpořím.

hanak_v_exilu
15.11.2017

Pětihvězdičkové hodnocení ani házení do odpadu neodpovídá realitě. Výkřiky nenávisti, označování spokojených čtenářů za primitvy, odsuzující moralizování, či naopak přehnaně pochvalné komentáře na adresu autora nejsou na místě. A srovnání s Hitlerovým pamfletem je úplně mešuge. Tahle kniha je stravitelně přepsaný politický program hnutí ANO. Nic více, nic méně. Když ji srovnám s oficiálním politickým programem Babišovy strany, má jednu nevýhodu - je podstatně delší, a jednu výhodu - je podstatně čtivější. Jedno se dá tvrdit téměř s jistotou. Vytvořit ji byl dobrý nápad a jen jen škoda, že se ostatní politické strany neinspirovaly. Mohly by své nesrozumitelné a většinou nečtené programy přiblížit voličům. Hvězdičkové hodnocení odpovídá formě, ne obsahu. Styl autora mi příliš nesedl. Ocenil bych kdyby šel víc k věci a odpustil si barvité popisy a podobenství.

houston
09.11.2017odpad!

Toto není literatura, nýbrž propagační artikl ve formě knihy. Skutečný autor není Andrej Babiš ale Marek Prchal, Babišova česká úplatná obdoba Josefa Goebbelse. Text obsahuje části vykradených článků mnoha různých jiných osobností, mimo jiné například Vojtěcha Koteckého. Navzdory tomuto jde zřejmě o nejprodávanější českou knihu roku 2017. Smutné.

Makkulka
09.11.2017

No,.....zase to není tak špatné čtení,....nesmíme zapomínat, že se to jmenuje "O čem sním....", pak to je pěkné čtení, vize je krásná. Ale popravdě jsem to nedočetla. :-)

DeadButDreaming
08.11.2017

Krásné sny člověka, který si sny plnit umí. Držím palce.

Pejuška
03.11.2017

Tahle kniha se mi líbila, sny nejsou špatné, určitě by šli některé zrealizovat. Nápady pana Babiše oceňuji, fandím mu.

Martial
01.11.2017

Sny nejsou špatná věc.

Klaus
31.10.2017

Boss Babiš autor Jar.Kmenta
BABIŠ Příběh oligarchy autorTomáš Pergler
Tyto knihy není potřeba ani číst! Stigmatizující je už název.
Budou se uršitě prodávat za 9kč v lev.knihách

Seiers
30.10.2017odpad!

Omylem jsem tento výtvor zařadil ve čtenářské výzvě jako knihu od českého autora. Bohužel se autor ukázal jako nastrčená figurka a celé dílo patří svým obsahem spíše do kategorie kniha pohádek. No a po literární stránce? Není co hodnotit. Učiněná katastrofa.

MalatekD
27.10.2017odpad!

Po stránce literární je to příšerné, k obsahové stránce se snad lepší nevyjadřovat.S velice mírnou nadsázkou říkám, že je to obdoba knihy Můj boj od A. Hitlera.
Děsím se toho. že mnoho lidí toto primitivní myšlení sdílí.