O čem sním, když náhodou spím

O čem sním, když náhodou spím

Vize 2035 pro Českou republiku, pro naše děti

Vize politika Andreje Babiše o možném trendu politického a společenského vývoje České republiky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/348858/o-cem-snim-kdyz-nahodou-spim-npT-348858.jpg 1.499
Literatura česká, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, Czech Print Center

gladya

Komentář si neodpustím, i když nehodnotím. Pokusila jsem se nevzít v úvahu kauzy jako Čapí hnízdo, ostatně u spisovatelů hodnotím dílo a ne osobnost.

V rámci žánru je to asi téměř ok, předvolební agitka, volební program. Je to delší a nejspíš i čtivější než většina volebních programů.
U tohoto žánru je zásadní obsah. Politik by měl mít vizi a s tou seznámit voliče., to je v pořádku. Pak by si volič měl položit několik otázek:

1. Shoduje se vize s mým světonázorem, hodnotami, které zastávám? Pan Babiš má sny líbivé, s některými názory lze souhlasit, jiné mi nesednou to ostatně nemusí vadit. Neoslovuje mě, nevolím.

2. Jsou vize reálné? To je horší, bohužel zrovna u bodů, které se líbí nejen panu Babišovi, ale asi jsou přijatelné pro většinu občanů, chybí to podstatné, jak jich dosáhnout?

3. Co politik říká jen proto, aby získal politické body a voliče?

4. Je politik a jeho vize důvěryhodná, chce vůbec své sliby plnit?

Nad těmito body bychom se měli zamyslet u všech politiků.

Člověk si musí položit otázku, nakolik politická aktivita pana Babiše plyne z naštvanosti nad stavem politiky (asi i oprávněné, když se setkal s takovou podporou voličů) a nakolik je to rozšíření aktivit Agrofertu do nových "podnikatelských" sfér. Řekla bych, že do určité míry obojí.

madonna6956
29. lednaodpad!

Zrušit senát,...
okej.
Myšlenky, které chtějí lidi slyšet, protože jsou líbivé, ale naprosto neuskutečnitelné.
Samozřejmě, možné je všechno.
Ale myslím si, že komunismus už nepotřebujeme.

Luciášek666
15. lednaodpad!

Autor: Marek Prchal. Je to jen snůžka převolevních líbívých žvástů.

xxxmoncicak

Když jsem nakupovala knihy tak tahle tam byla v komínku. Říkala jsem si co tam bude. Nakocec jsem ji měla přečtenou rychle až jsem se divila. Vize zajímavé ale řekla bych že to je takový ten běh na dlouhou trať. Kdyby se většina plnila ještě za mého života uvítala bych změny tako jako jiní. Je tam hodně vize do budoucna ale s takovou vládou si to neumím představit. S čím nesouhlasím je měna ;o/ Věřím že p.Babiš to nemyslí zle a chtěl samozřejmě i voliče ale bude mít co dělat aby ukázal pravdu a to co by chtěl změnit.... Uvidíme. Jen by mě zajímalo jak by lidé komentovali tu samou publikaci kdyby tam bylo jiné jméno jiného premiéra,poslance nebo kohokoli jiného ,zda by také byly takové ohlasy.

Chesterton
27.12.2017

Odpad, odpad, odpad :((

Popko
26.12.2017

Autor má velmi jednoduchý jazyk. Opírá se o Tomáše Baťu, který byl na svou dobu pokrokový. Baťovi jsem to věřila,ale Babišovi ne. Protože se opírá o Baťu, tak se s některými názory ztotožňuji. Podle mě se opírá ještě o knihu "50 myšlenek,které musíte znát" - pokrok technologií. Knihou nebylo sděleno nic nového.

draga
25.12.2017

předvolební brožura a samochvála v této chvíli již pana premiera :( brak

piroušek
06.12.2017

skoro bych se vsadila, že za pár desítek let to bude ceněná rarita. Nevyhazujte ji.

Peleus
24.11.2017

Ačkoli knihu, nebo spíš publikaci, ještě stále čtu, již teď mohu zanechat komentář.
Je zcela prostý.
Daný "výrobek" nepatří mezi knihy.

Jedná se o reklamní brožuru, kde autor ozvučuje svoje myšlenkové pochody a přání. (Alespoň zatím) jsem nenarazil na způsob, jak chce uvést tyto myšlenky do života. A o tom to celé je. Celé to působí stejně jako vyjádření vítězky soutěže krásy, která přeje mír a lásku pro všechny.

P.S. Nic proti tomu...

JosefJetleb
20.11.2017

Myslím si, že reformy, které chce pan Babiš do roku 2035 stihnout jsou velice pěkné a určitě by naší zemi posunuly dál. Pana Babiše v tom jedině podpořím.

hanak_v_exilu
15.11.2017

Pětihvězdičkové hodnocení ani házení do odpadu neodpovídá realitě. Výkřiky nenávisti, označování spokojených čtenářů za primitvy, odsuzující moralizování, či naopak přehnaně pochvalné komentáře na adresu autora nejsou na místě. A srovnání s Hitlerovým pamfletem je úplně mešuge. Tahle kniha je stravitelně přepsaný politický program hnutí ANO. Nic více, nic méně. Když ji srovnám s oficiálním politickým programem Babišovy strany, má jednu nevýhodu - je podstatně delší, a jednu výhodu - je podstatně čtivější. Jedno se dá tvrdit téměř s jistotou. Vytvořit ji byl dobrý nápad a jen jen škoda, že se ostatní politické strany neinspirovaly. Mohly by své nesrozumitelné a většinou nečtené programy přiblížit voličům. Hvězdičkové hodnocení odpovídá formě, ne obsahu. Styl autora mi příliš nesedl. Ocenil bych kdyby šel víc k věci a odpustil si barvité popisy a podobenství.

houston
09.11.2017odpad!

Toto není literatura, nýbrž propagační artikl ve formě knihy. Skutečný autor není Andrej Babiš ale Marek Prchal, Babišova česká úplatná obdoba Josefa Goebbelse. Text obsahuje části vykradených článků mnoha různých jiných osobností, mimo jiné například Vojtěcha Koteckého. Navzdory tomuto jde zřejmě o nejprodávanější českou knihu roku 2017. Smutné.

Makkulka
09.11.2017

No,.....zase to není tak špatné čtení,....nesmíme zapomínat, že se to jmenuje "O čem sním....", pak to je pěkné čtení, vize je krásná. Ale popravdě jsem to nedočetla. :-)

DeadButDreaming
08.11.2017

Krásné sny člověka, který si sny plnit umí. Držím palce.

Pejuška
03.11.2017

Tahle kniha se mi líbila, sny nejsou špatné, určitě by šli některé zrealizovat. Nápady pana Babiše oceňuji, fandím mu.

Martial
01.11.2017

Sny nejsou špatná věc.

Klaus
31.10.2017

Boss Babiš autor Jar.Kmenta
BABIŠ Příběh oligarchy autorTomáš Pergler
Tyto knihy není potřeba ani číst! Stigmatizující je už název.
Budou se uršitě prodávat za 9kč v lev.knihách

Seiers
30.10.2017odpad!

Omylem jsem tento výtvor zařadil ve čtenářské výzvě jako knihu od českého autora. Bohužel se autor ukázal jako nastrčená figurka a celé dílo patří svým obsahem spíše do kategorie kniha pohádek. No a po literární stránce? Není co hodnotit. Učiněná katastrofa.

MalatekD
27.10.2017odpad!

Po stránce literární je to příšerné, k obsahové stránce se snad lepší nevyjadřovat.S velice mírnou nadsázkou říkám, že je to obdoba knihy Můj boj od A. Hitlera.
Děsím se toho. že mnoho lidí toto primitivní myšlení sdílí.

Jeckyyy
27.10.2017

Včera jsem byla v knihkupectví......nakupuju nadšená co jsem vše sehnala, a když jdu platit tak vidím toto na pultu - tak, aby to nemohl nikdo přehlédnout :D a pod tím obří nápis - ZDARMA... sorry jako? Ani kdyby mi za to ještě zaplatili, tak si toto ke knížkám do tašky nedám :D

Palmanka
25.10.2017odpad!

Děs! Horší knihu jsem neviděla vše jde do jeho kapsy a ještě ho všichni volej! Prej je EET nejrychlejší platba. Pche to bych chtěla vidět! Věřte mi je to hrůůůůůůůza!!!!!

norionn
25.10.2017odpad!

S přehledem jeden z největších braků, který jsem kdy četl. Obsahově čistě zaujatá politická agitka bez nadhledu a vyloženě pro ty "jednodušší".

MichaelYuroszka
24.10.2017odpad!

Populistické sny jednoho agrobarona. Pardon, jeho PR skupiny.

jendoslav
24.10.2017

Tuhle knížku je potřeba hodnotit z několika pohledů. První pohled - vize pro Česko: **. Spousta zajímavých snů, ovšem v praxi podstatná část nerealizovatelných, o tom, že ani náznakem nepadne, z čeho to všechno financovat, ani nemluvě - jsou to nápady za stovky miliard korun. Pár snů je ovšem zároveň poměrně děsivých a smrdí ořezáním demokracie. Druhý pohled - marketingový materiál hnutí ANO: *****. Z tohoto pohledu je potřeba smeknout před Markem Prchalem, protože tohle je přesně něco, na co lidi, kteří věci méně domýšlejí, prostě slyší a bezesporu kniha přispěla k volebnímu úspěchu. Slibem nezarmoutíš a Babiš díky autorům vypadá jako velký vizionář. Navíc je kniha psána přesně tím správným lidovým jazykem, který se dobře čte a je blízký výše zmiňované cílové skupině. Třetí pohled - autorství: *. Je jisté, že tohle Babiš sám rozhodně nepsal - prozrazuje se hned v úvodu, kde hotentot, který se chlubí tím, že v životě nečetl jedinou knihu, cituje Aristotela. Babiš se prostě podepsal pod vize expertů, kteří jednotlivé kapitoly sepsali z pohledu svých oborů, a jako správný "duce" jim nepřiznal ani spoluautorství. Nicméně u Babiše přivlastňování si cizí práce není nic neobvyklého. Sečteno, i když je mi tento estébák a zloděj odporný, níž než za tři hvězdy jeho marketingový materiál objektivně nemůžu hodnotit.

jirickovazuzka
24.10.2017

Myšlenky snad dobré, ale autor asi nepočítal s realitou, kde je více překážek ke splnění tolika složitých plánů. Po přečtení jsem měla pocit, že Babiš snad ani nebyl autorem téhle knihy

milan1315
23.10.2017odpad!

Blábol. Správný název by byl "Za co si ty naivnější z vás chci koupit".

MC87
23.10.2017odpad!

Václava Klause st. vyprodávali v Levných knihách za 9,- Kč. Věřím, že tento politicko-beletristický výkon bude brzy překonán právě touto knihou (pokud teda ty pasáže snů nejsou navázány na další sny, jako ve filmu Počátek, což by tuto knihu slovenského reformního komunisty dostalo do kategorie sci-fi a tam žádná kniha neklesá pod 19 Kč).

VeTeV

Odpad, PR bláboly nejhrubšího zrna

lyriq
22.10.2017odpad!

Zabij bobra, zachráníš strom. Stejně je to jen kampáň.

d.p.
22.10.2017

Knihu jsem začal číst po shlédnutí volebního studia ČT při sčítání voleb, neboť se o ní zmínil jeden z přítomných "odborníků" a uvedl na její adresu něco v duchu, že doufá, že se Babišovi sny nestanou skutečností.

Kromě úvodu, který byl asi o podpoře národní hrdosti a jaké zde máme šikovné lidi a firmy, což bylo asi PR, nebo sentimentální vyzdvihování češství, nebo těžko říct co, ale fakt mě to nebavilo, to ale vůbec není tak špatné, jak pan "odborník" uváděl. Naopak, bylo hezké vidět, že se o podstatných věcech ví a že o nich ví i vítěz voleb. Trochu jsem při čtení zavzpomínal na Obamu s jeho "yes we can" s jeho úžasnými projevy, z nichž bohužel bylo realizované mnohem méně, než všichni doufali, nicméně potenciál je tam opravdu dobrý. Přijde mi, že poslední dobou jako Češi hodně zanedbáváme naši proslulou chytrost. Že nám EU zakazuje pomazánkové máslo? Co to je za kecy, stačí vypustit jedno slovo z krabičky a máme pořád to samý. Že nám EU zakazuje rum? WTF, vždyť stačí lehce pozměnit složení a sám výrobce uvádí, že to vůbec není problém. Že nám sem někdo chce dát migranty? Stačí využít nějaký multikulturní kotel na severu Čech, kvóty splníme a žádný imigrant tu nebude ani o minutu déle, než bude muset. S tímhle posledním se neztotožňuji, spíše to uvádím jako příklad.

Podobně mi přijde, že si lidi nechali nakukat, že Babiš je ztělesnění zla. I když jsem se všemi názory v knize nesouhlasil a za 4 roky ANO volit neplánuji, tak některé komentáře zde mi připomínají předpojatých 5 hvězd pro Mein Kampf a odpad pro Korán, i když ty knihy recenzenti pravděpodobně vůbec ani neměli v ruce.