O čem sním, když náhodou spím

O čem sním, když náhodou spím

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/348858/o-cem-snim-kdyz-nahodou-spim-npT-348858.jpg 1.484
Literatura česká, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, Czech Print Center

JosefJetleb
20. listopadu

Myslím si, že reformy, které chce pan Babiš do roku 2035 stihnout jsou velice pěkné a určitě by naší zemi posunuly dál. Pana Babiše v tom jedině podpořím.

hanak_v_exilu
15. listopadu

Pětihvězdičkové hodnocení ani házení do odpadu neodpovídá realitě. Výkřiky nenávisti, označování spokojených čtenářů za primitvy, odsuzující moralizování, či naopak přehnaně pochvalné komentáře na adresu autora nejsou na místě. A srovnání s Hitlerovým pamfletem je úplně mešuge. Tahle kniha je stravitelně přepsaný politický program hnutí ANO. Nic více, nic méně. Když ji srovnám s oficiálním politickým programem Babišovy strany, má jednu nevýhodu - je podstatně delší, a jednu výhodu - je podstatně čtivější. Jedno se dá tvrdit téměř s jistotou. Vytvořit ji byl dobrý nápad a jen jen škoda, že se ostatní politické strany neinspirovaly. Mohly by své nesrozumitelné a většinou nečtené programy přiblížit voličům. Hvězdičkové hodnocení odpovídá formě, ne obsahu. Styl autora mi příliš nesedl. Ocenil bych kdyby šel víc k věci a odpustil si barvité popisy a podobenství.

houston
09. listopaduodpad!

Toto není literatura, nýbrž propagační artikl ve formě knihy. Skutečný autor není Andrej Babiš ale Marek Prchal, Babišova česká úplatná obdoba Josefa Goebbelse. Text obsahuje části vykradených článků mnoha různých jiných osobností, mimo jiné například Vojtěcha Koteckého. Navzdory tomuto jde zřejmě o nejprodávanější českou knihu roku 2017. Smutné.

Makkulka
09. listopadu

No,.....zase to není tak špatné čtení,....nesmíme zapomínat, že se to jmenuje "O čem sním....", pak to je pěkné čtení, vize je krásná. Ale popravdě jsem to nedočetla. :-)

DeadButDreaming
08. listopadu

Krásné sny člověka, který si sny plnit umí. Držím palce.

Pejuška
03. listopadu

Tahle kniha se mi líbila, sny nejsou špatné, určitě by šli některé zrealizovat. Nápady pana Babiše oceňuji, fandím mu.

Martial
01. listopadu

Sny nejsou špatná věc.

Klaus

Boss Babiš autor Jar.Kmenta
BABIŠ Příběh oligarchy autorTomáš Pergler
Tyto knihy není potřeba ani číst! Stigmatizující je už název.
Budou se uršitě prodávat za 9kč v lev.knihách

Seiers
30. říjnaodpad!

Omylem jsem tento výtvor zařadil ve čtenářské výzvě jako knihu od českého autora. Bohužel se autor ukázal jako nastrčená figurka a celé dílo patří svým obsahem spíše do kategorie kniha pohádek. No a po literární stránce? Není co hodnotit. Učiněná katastrofa.

MalatekD
27. říjnaodpad!

Po stránce literární je to příšerné, k obsahové stránce se snad lepší nevyjadřovat.S velice mírnou nadsázkou říkám, že je to obdoba knihy Můj boj od A. Hitlera.
Děsím se toho. že mnoho lidí toto primitivní myšlení sdílí.

Jeckyyy

Včera jsem byla v knihkupectví......nakupuju nadšená co jsem vše sehnala, a když jdu platit tak vidím toto na pultu - tak, aby to nemohl nikdo přehlédnout :D a pod tím obří nápis - ZDARMA... sorry jako? Ani kdyby mi za to ještě zaplatili, tak si toto ke knížkám do tašky nedám :D

Palmanka
25. říjnaodpad!

Děs! Horší knihu jsem neviděla vše jde do jeho kapsy a ještě ho všichni volej! Prej je EET nejrychlejší platba. Pche to bych chtěla vidět! Věřte mi je to hrůůůůůůůza!!!!!

norionn
25. říjnaodpad!

S přehledem jeden z největších braků, který jsem kdy četl. Obsahově čistě zaujatá politická agitka bez nadhledu a vyloženě pro ty "jednodušší".

MichaelYuroszka
24. říjnaodpad!

Populistické sny jednoho agrobarona. Pardon, jeho PR skupiny.

jendoslav

Tuhle knížku je potřeba hodnotit z několika pohledů. První pohled - vize pro Česko: **. Spousta zajímavých snů, ovšem v praxi podstatná část nerealizovatelných, o tom, že ani náznakem nepadne, z čeho to všechno financovat, ani nemluvě - jsou to nápady za stovky miliard korun. Pár snů je ovšem zároveň poměrně děsivých a smrdí ořezáním demokracie. Druhý pohled - marketingový materiál hnutí ANO: *****. Z tohoto pohledu je potřeba smeknout před Markem Prchalem, protože tohle je přesně něco, na co lidi, kteří věci méně domýšlejí, prostě slyší a bezesporu kniha přispěla k volebnímu úspěchu. Slibem nezarmoutíš a Babiš díky autorům vypadá jako velký vizionář. Navíc je kniha psána přesně tím správným lidovým jazykem, který se dobře čte a je blízký výše zmiňované cílové skupině. Třetí pohled - autorství: *. Je jisté, že tohle Babiš sám rozhodně nepsal - prozrazuje se hned v úvodu, kde hotentot, který se chlubí tím, že v životě nečetl jedinou knihu, cituje Aristotela. Babiš se prostě podepsal pod vize expertů, kteří jednotlivé kapitoly sepsali z pohledu svých oborů, a jako správný "duce" jim nepřiznal ani spoluautorství. Nicméně u Babiše přivlastňování si cizí práce není nic neobvyklého. Sečteno, i když je mi tento estébák a zloděj odporný, níž než za tři hvězdy jeho marketingový materiál objektivně nemůžu hodnotit.

jirickovazuzka

Myšlenky snad dobré, ale autor asi nepočítal s realitou, kde je více překážek ke splnění tolika složitých plánů. Po přečtení jsem měla pocit, že Babiš snad ani nebyl autorem téhle knihy

milan1315
23. říjnaodpad!

Blábol. Správný název by byl "Za co si ty naivnější z vás chci koupit".

MC87
23. říjnaodpad!

Václava Klause st. vyprodávali v Levných knihách za 9,- Kč. Věřím, že tento politicko-beletristický výkon bude brzy překonán právě touto knihou (pokud teda ty pasáže snů nejsou navázány na další sny, jako ve filmu Počátek, což by tuto knihu slovenského reformního komunisty dostalo do kategorie sci-fi a tam žádná kniha neklesá pod 19 Kč).

VeTeV

Odpad, PR bláboly nejhrubšího zrna

lyriq
22. říjnaodpad!

Zabij bobra, zachráníš strom. Stejně je to jen kampáň.

d.p.

Knihu jsem začal číst po shlédnutí volebního studia ČT při sčítání voleb, neboť se o ní zmínil jeden z přítomných "odborníků" a uvedl na její adresu něco v duchu, že doufá, že se Babišovi sny nestanou skutečností.

Kromě úvodu, který byl asi o podpoře národní hrdosti a jaké zde máme šikovné lidi a firmy, což bylo asi PR, nebo sentimentální vyzdvihování češství, nebo těžko říct co, ale fakt mě to nebavilo, to ale vůbec není tak špatné, jak pan "odborník" uváděl. Naopak, bylo hezké vidět, že se o podstatných věcech ví a že o nich ví i vítěz voleb. Trochu jsem při čtení zavzpomínal na Obamu s jeho "yes we can" s jeho úžasnými projevy, z nichž bohužel bylo realizované mnohem méně, než všichni doufali, nicméně potenciál je tam opravdu dobrý. Přijde mi, že poslední dobou jako Češi hodně zanedbáváme naši proslulou chytrost. Že nám EU zakazuje pomazánkové máslo? Co to je za kecy, stačí vypustit jedno slovo z krabičky a máme pořád to samý. Že nám EU zakazuje rum? WTF, vždyť stačí lehce pozměnit složení a sám výrobce uvádí, že to vůbec není problém. Že nám sem někdo chce dát migranty? Stačí využít nějaký multikulturní kotel na severu Čech, kvóty splníme a žádný imigrant tu nebude ani o minutu déle, než bude muset. S tímhle posledním se neztotožňuji, spíše to uvádím jako příklad.

Podobně mi přijde, že si lidi nechali nakukat, že Babiš je ztělesnění zla. I když jsem se všemi názory v knize nesouhlasil a za 4 roky ANO volit neplánuji, tak některé komentáře zde mi připomínají předpojatých 5 hvězd pro Mein Kampf a odpad pro Korán, i když ty knihy recenzenti pravděpodobně vůbec ani neměli v ruce.

apakero

Bratia cesi, davajte si pozor. Mam tu knihu a je to blabol. Oligarchovia na slovensku maju svoje pazury vsade, hlavne v sudnictve. Nedivim sa vyroku sudu ze nie je agent bures, je skandalozne ze za svedkov uznal sud tych najnedoverihodnejsich svedkov na svete aky existuju, byvalich stbakov. To je prosim pekne facepalm na dvadsiatu piatu. Na slovensku populisti podobnymi kecami oblbli ludi a viete kam idu dotacie, fondy, lebo o nic ine nejde. Len o love o capie hniezda a tisic milion tunelov verejnych zdrojov. Mame problem so sudnou mocou a nielen tam. Teraz sa navyse ukazalo po com pisti jeho srdiecko cervene, po maticke rusy. Facepalm na osemdesiatu tretiu. Takze nie jeho knihu by som ohodnotil ako sukromne bolsevicka nacionalisticka populisticka zbierka blabolov. Na slovensku sa hovory, vyliezlo hovno na policku a mysli si ze je lekvar, a to je pripad tejto knizky. Caute a pozor na oligarchov! Velky pozor!

MrKrahujec
06. říjnaodpad!

Jak že to řekl Švejk? Já to mám moc rád, když tak lidi blbnou na kvadrát...

jiri2737

Vize jsou pěkná věc. Ještě důležitější je jejich uskutečnění. Andrej Babiš se sám sebe označil za urputné hovado. Je pravda, že spoustu věcí na MF dotáhl do konce. Uvidíme.

Koškin

Tech 30 % je odhad volebnich preferenci nebo hodnoceni knihy? Oboji je velmi hezky vysledek. Ne vse, co vypada jako kniha, je kniha. Ucetni, sekova, jizd... Na DB tento zanr opravdu nepatri.

ZlýJabko
01. říjnaodpad!

Into the trash it goes.

Rilian
01. říjnaodpad!

Nebudu knihu hodnotit podle autora (což ani samo o sobě nejde, protože ji A. Babiš pravděpodobně vůbec nepsal), ale jako literární dílo. Jazyk knihy je příšerný a směšně žoviální. Takový byste očekávali spíše na nějakém blogísku o chovatelství psů. Autor se snaží vytvořit si image nového Bati, který se vypracoval od píky a přináší vizi pro svoji zemi. Problémem ovšem zůstává, že Babiš nezačínal od píky na poli s řepkou nebo v malé domácí výrobně hnojiv, a už vůbec nepřináší žádnou vizi. Přináší jenom plané sliby čerpající z frustrace lidí. Abych to vyjádřil jasněji, kniha je psaná stylem, co všechno mě štve a jak by to mělo vypadat, aby mě to neštvalo. Nic konkrétního, jenom vize šťastné budoucnosti. Jak zajistíme fungování e-governmentu? Prostě zrušíme papírové formuláře! Jak zamezíme dopravním zácpám? Uděláme na to apky! Autor (ať je to kdokoliv) se vůbec nepozastavuje nad faktem, že žádnou z nastíněných vizí čtyřletá vláda Hnutí ANO vůbec nezačala realizovat. E-government je poměrně složitější a komplexnější záležitost než si autor knihy myslí. Celý stát prostě nemůžete nacpat do jedné apky. Stejně tak jsou mlhavé představy autora o demokracii. Neustálé opakování, jak je zapotřebí všechno zrychlit svědčí o jeho autoritářském smýšlení. Ano, parlament je žvanírna, ano, rozhodnutí se projednávají delší dobu, ale to je podstata demokracie - diskuse, polarita názorů a hledání podpory pro své návrhy. Republika není zkrátka firma, kde ředitel vydá nařízení a všichni okamžitě konají. Stát nejde řídit jako firmu (a už vůbec ne jako rodinou firmu), protože stát zkrátka firma není! Jakkoliv se kniha snaží budit dojem informovaného textu, smutnou pravdou zůstává, že to minimum číselných údajů nebo reálných důkazů pochází z necitovaných zdrojů a "mnoha statistik" nebo od "mnoha významných vědců", "jednoho mého známého podnikatele" atd. Kniha je zkrátka politická agitace plná chabě podložených argumentů, nikoliv vize, kterou se Hnutí ANO ani nesnaží naplňovat. Nic víc, nic míň, ostatně jako Babiš sám.

Aki12

Vypadá to na horkého kandidáta na nejhorší knihu vůbec!!
To i ten Mein Kampf mi připadá smysluplnější (i když je to pořád pěkná blbost) než tohle!

reader.007
20. záříodpad!

Tak takhle, vážení, to vypadá, když v ateistické zemi vznikne nové božstvo. U nových věřících (můžete je nazývat i voliči) zahrajete na ty správné strunky, slíbíte, pochválíte, zabědujete nad současným stavem a předestřete plán na nápravu a pak už jen sledujete jak vám přibývají body. Sranda je, že klidně můžete dělat pravý opak toho co slibujete, kouřová clona slibů však funguje dokonale a ovečky následují svého vizionáře.
Že to nenapsal sám je nad slunce jasnější, koneckonců Bible má autora taky neznámého.

takana

Opravdu jenom sen. U nás nemožné.