Nyxia povstává

Nyxia povstává https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426493/bmid_nyxia-povstava-WLP-426493.jpg 4 424 109

Nyxia série

< 3. díl

Emmett se spolu s ostatními členy týmu Genesis zoufale snaží vrátit domů a získat slibovanou odměnu. Spojí se přitom s Imago, jejichž město leží po útoku Babylonu v troskách. To však bylo součástí plánu, neboť jednu věc Babylon netuší. Zdejší svět se chýlí ke svému konci. Oba měsíce Edenu spějí ke srážce, jíž už nelze zabránit. Imago zbudovali tajná odpaliště a rozhodli se vylákat Babylon na svou planetu, odsouzenou k zániku. Dokonalý plán, jenže cesta k úniku týmu Genesis je zničená. Skupina se musí rozdělit, aby v nehostinných oblastech přežila a dorazila k novému odpališti. Obě strany se snaží získat výhodu a boj se nevyhnutelně přesouvá zpět do vesmíru, kde se Emmett se svými přáteli a novými spojenci bude muset s Babylonem utkat v poslední bitvě o kontrolu nad loděmi. Pokud v ní zvítězí, pak v této neférové hře mohou jednou provždy vyhrát. Pro Imago, jejichž svět končí katastrofou, je to jediná šance na přežití.... celý text

Literatura světová Válečné Sci-fi
Vydáno: , King Cool

Nyxia Uprising , 2019

marina4088
22.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Jedním slovem wow. Naprosto úžasný třetí díl z trilogie Nyxia. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, každou chvíli se něco dělo, příběh byl dost napínavý a ikdyž jsem měla nějaké své bludy co se bude dít, knížka mi je po pár stránkách zase vzala a já si už vlastní konce přestala domýšlet. Neočekávané akce i zápletky. Vzhledem k tomu, jak nám autor stále vytvářel akce, jsem čekala, že se konec nějak pokazí, no nakonec to byl v zásadě happy end. Samozřejmě mě zajímá, jak se vztahy a věci okolo budou vyvíjet dál, jak svět reagoval na Imago, jak je přijal, co Roathyo a Isadory dítě, jak vysvětlí ztrátu tolika teenagerů.. ale to je moc otázek naráz.???? Měla jsem v knížce jen jeden plačtivý moment a to když zemřel Longwej, se kterým jsem se dost sžila, ikdyž měl v knížce jen málo prostoru. No, za mě rozhodně skvělé počtení.

Julinka679
21.03.2021 5 z 5

Závěrečný díl naprosto boží trilogie, kterou si v budoucnu 100% přečtu znovu!
Emmett a další členové týmu Genesis se spojují s lidmi Imago proti Babylonu v konečném souboji, ve kterém může přežít jen někdo z nich.
Další intriky Babylonu, další tajemství, další boj o život a další skvělá jízda, která stojí za to!
Třetí díl a zároveň ten závěrečný je božím zakončením celé série! Není moc co dodat, jedná se o parádní sérii, která má v mé knihovně čestné místo!
Za mě zasloužených 5* a doporučuji všem nadšencům do sci-fi! :-)

evik_svistik
11.03.2021 5 z 5

Tak tenhle díl se skutečně mooooc povedl. Nechybí napětí a zvraty, za mě absolutně nejčtivější a nejlepší.

Siwan
23.02.2021 3 z 5

Jedna z lepších sérií v tomto žánru. Rozhodně stojí za přečtení. První díl mě bavil nejvíc, přečetla jsem ho za odpoledne, prostě tam všechno sviští. Postavy mi přirostly k srdci, prostředí super. Doznávám, že druhý díl mě bavil o něco míň, ale pořád přečteno jedním dechem. Třetí díl, který je schematicky pořád stejný jako dva předchozí, už jsem přelouskala spíš pro výsledek než ze zábavy. Vlastně bych dala víc hvězd, ale autor to tak překombinoval, že už jsem si místy fakt klepala na čelo. Ale obecně stojí za přečtení.

Hellothere
22.02.2021 5 z 5

Anotace: Zvítězit a vrátit se domů, nebo zemřít v boji? Posádka Genesis se zoufale snaží dostat z Magnie zpět na Zem, ale nástrahy Babylonu jim to moc neulehčují. Kdo bude muset zemřít, aby zachránil zbytek posádky?

Z téhle knihy mám hrozně moc pocitů.

Čím dále jsem postupovala v sérii, tím lepší byla. Bylo hrozně vidět, jak se autor zlepšuje. Tento díl byl za mě z celé trilogie nejlepší. Byl nejsvižnější, pořád se něco dělo, bylo tam pořádné napětí a adrenalin, ale zároveň vám ukápne i slza (umře hodně důležitých postav), humor vykouzlí úsměv na tváři a ve finále se dočkáte i nějakého toho happy endu (svým způsobem).

Přečetla jsem ho jedním dechem, doslova za jedno odpoledne. Na celé trilogii mě už od začátku fascinovalo, jak neskutečně reálně působí. Někdy to bylo až děsivé.

Jsem ráda, že zde byla na konci vložena scéna Isadory, Roathyho a jejich dítěte, bylo to moc hezké až mi ukápla slza.

Tahle trilogie na mě nechala stopu, kterou budu ještě notnou chvilku zpracovávat. Za mě trilogie 100% stojí za přečtení a nenechte se odradit prvním dílem, pokud vás úplně nenadchne. Vážně to stojí za to!!!!

Zavulonis
22.02.2021 4 z 5

Velmi dobrá série, ale s mírně klesající úrovní. do půlky druhého dílu super. Nicméně všechny díly byly čtivé a určitě doporučuji k přečtení.

biairicia
27.01.2021 4 z 5

Důstojné zakončení celé série. Scifi není úplně mým žánrem, ale tato trilogie si mě získala. Hodnotím velmi kladně. Knihy obsahovaly mnoho emocí, od těch kladných až po ty záporné. Napínavé a záživné počtení. Nelituji.

Adrim
27.01.2021 5 z 5

Tato kniha je krásným završením trilogie. Opět plná zvratů a nečekaných událostí. Napínavý příběh, který chcete číst dál.

MaruMarion
26.12.2020 5 z 5

Úžasná série. Víc netřeba dodávat

Dycko
24.12.2020 5 z 5

Skvělé zakončení celé série. Napínavý děj od začátku do konce. Skvělé propojení úhlů pohledu jednotlivých hlavních postav. Bavila až do konce.

roman9276
15.12.2020 3 z 5

(SPOILER) Celkově hodnotím tuto vesmírnou trilogii velice kladně, ale má to spoustou ALE. Jako ty vole všichni se znaj chvíli, ale už za sebe dokážou pokládat životy? Zamilovávaj se za 5 minut do sebe, trochu moc teenage na mě. Zvrat srážky měsíců se mi hodně líbil, to musím autorovi přičíst k dobru. Zakončení série bylo docela povedený a oceňuju autorův krutej přístup poslat většinu hlavních postav na smrt.

Hall3006
13.12.2020 5 z 5

Závěrečný díl trilogie Nyxia byla důstojným zakončením celé série, které ve mě zanechalo pocit zdařilé scifi. Děj plný zvratů stále však sledující jasný cíl a to jak se naši hrdinové popasuji s Babylonem a dostanou se domů. Autor mnohem častěji nechá postavy umírat až jsem chvíli pochyboval v nějaký konec, který by mě neotrávil. Nic takového se nestalo, ale rozhodně nečekejte happy end pro všechny, protože zrovna ta vaše oblíbená postava se ho vůbec nemusí dožít.

stanislav0373
02.12.2020 5 z 5

Krásné, akční a napínavé zakončení zvratů plné trilogie.

Sablu
30.11.2020 4 z 5

Knihu jsem četla nejdéle z celé trilogie, přišlo mi to místy až překombinované, ale děj měl spád a kniha se mi líbila.

Macev
25.11.2020 4 z 5

Tento díl se mi líbil ze všech dílů nejmíň, četla jsem ho i nejdéle. Tak nějak jsem děj předvídala a i když se návrat Emmetovi zkomplikoval, tušila jsem, že si poradí a do vesmíru se dostane, což se také stalo. Nechci ale jen kritizovat, trilogie je skvělá a velmi čtivá, rozhodně doporučuji.

TerkaJK
08.11.2020 5 z 5

Dokonalý závěr...
Chvíle mi jsem tajila dech a přála si ať to hlavní hrdinové zvládnout. Přece potom všem to musí přežít...
- Napínavé až do úplného konce.
Ale samotný závěr se mi taky líbil. Uzavření trilogie se vším všudy.
Rozhodně doporučuji přečíst.

Miliarda
02.11.2020 4 z 5

Velice důstojné zakončení celé série plné napětí, akce a rovněž i nečekaných zvratů. Jediné co mi vadilo byla celá řada nelogičností, které ani v žánru sci-fi nejsou úplně "obhajitelné" a "nesmrtelnost" hlavních hrdinů, kteří se dokázali dostat takřka bez poskvrny z jakékoliv neřešitelné situace. Celkově mě však celá trilogie nesmírně bavila a doufám, že Scott Reintgen bude v tomto žánru pokračovat, neboť mu velmi svědčí.

Tabby
01.11.2020 5 z 5

Další nálož jedné akce za druhou. Autor postavy ani na chvíli nenechá vydechnout a ani čtenáře. Kniha je napsaná hrozně čtivým a napínavým stylem.
Tahle série určitě stojí za přečtení, je skvělá. Doufám, že na další počin autora nebudeme dlouho čekat. :)

Ronnie68
11.10.2020 4 z 5

Zajímavé zakončení trilogie ... jen mě mrzí, že mezi díly jsem vždycky měla menší odmlku, takže mi chvíli trvalo, než jsem se do příběhu dostala ... ale četlo se to opravdu jedním dechem ... příběh se mi jako takový líbil ...

a.k
02.10.2020 5 z 5

Poslední díl sci-fi trilogie byl opět výborný. Emmett se svými přáteli čelí nejdůležitějšímu úkolu, jak se dostat z planety domů. A že to bude ještě napínavé. Příběh ani tentokrát neztrácí tempo, přináší spoustu extrémních scén a nebezpečí. Je mi smutno, že série končí, postavy mi přirostly k srdci. Bude se mi stýskat.

válečné sci-fi

2019  83%Nyxia