Nový měsíc

Nový měsíc
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30439/mid_novy-mesic-QRB-30439.jpg 4 5043 5043

Stmívání / Twilight série

Pro Bellu Swanovou je jedna osoba důležitější než vlastní život: Edward Cullen. Ale zamilovat se do upíra je daleko nebezpečnější, než si Bella dovede vůbec představit. Edward už Bellu zachránil ze spárů zlého upíra, avšak nyní, když jejich vztah ohrožuje vše, co je jim drahé, oba zjišťují, že jejich potíže teprve začínají… Zejména když se seznámí s rodinou, jejíž příslušníci se mohou změnit ve vlkodlaky, nesmiřitelné zabijáky upírů. V druhém pokračování své série autorka dodává další neodolatelnou kombinaci milostného příběhu a napětí s fantastickou zápletkou. Tato vášnivá, strhující a hluboce dojemná upírská milostná sága míří k literární nesmrtelnosti.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

New Moon , 2006

Noreen
26.04.2014 1 z 5

Spolu s Rozbřeskem nejslabší ze série.
Romantika mi nevadí, ale to, jak se Bella chová, když ji opustí, je nechutné a ubohé. Zrovna mohla spáchat sebevraždu a nebyl by v tom až tak velký rozdíl.

Nikolieta
03.04.2014 3 z 5

Jeden ze slabších dílů v sérii Twilight. Ale velmi důležitý pro osobnostní vývoj Belly a pochopení pouta, které vznikne mezi ní a Jacobem. I když je to po obsahové stránce a dějové díl, který mě tolik neuchvátil, emoce v průběhu čtení, nebyli méně silné než u ostatních dílů. S. Meyer je velmi dobrá vypravěčka.

Edona
28.03.2014 4 z 5

Nový měsíc je pro mě srdceryvnou záležitostí. Když jsem knihu četla poprvé, a vlastně pokaždé když ji čtu, tak je opuštění Edwarda, utrpení nejenom pro Bellu, ale i pro mě. Nikdy jsem moc nemusela Jacoba, ale při opakovaném čtení jsem si jej oblíbila. Díky němu a jeho smečce je příběh hezky oživen.
A nevím proč někteří knize dávají, tak špatné hodnocení jenom proto, že viděli špatně provedený film!

Miru
28.03.2014 3 z 5

Nu, tak tady už to bylo lehce melodramatické, takový trochu pubertální patos, ale co, když už jsem v tom, tak hurá na trojku :-)

Kyta
26.03.2014 5 z 5

Druhý díl fantastické ságy jsem si nemohla nechat ujít. A jak se ukázalo, ani tenhle mě nezklamal. :)
Autorka píše skvěle, sice tam opět byly ty zbytečně zdlouhavé popisy, ale to do té knihy prostě patří, musíte si to přece umět dokonale představit a taky lépe pochopit! :) Je to neskutečně čtivá kniha, je romantická, napínavá i smutná. V tu dobu, kdy se Edward rozloučil s Bellou, jsem si nedokázala představit, že v té knize bude Edward chybět. Ale dalším čtením jsem si zvykla a konec mě moc potěšil. :)
O kritice filmu se ti nebudu zmiňovat, jen chci poznamenat, že i on má své kladné stránky. Nebudu kritizovat něco, co jiným dalo ohromnou práci!!
Zdá se, že i u mě vypuklo to "Twilight šílenství" (i když trochu později), protože se nemůžu dočkat třetího dílu!! :)

Ree.
15.03.2014 1 z 5

Druhý díl přečtený po půl roce celý. Dle toho soudit, jak moc mě to bavilo, když knížky čtu max dva měsíce a jen kvůli tomu, že na to nemám čas.

malinaT
23.02.2014 3 z 5

Tento díl je ze ságy nejslabší... Hezké, ale chybí tomu Edward :D

Bunburistka
16.02.2014 3 z 5

Musím přiznat, že jsem knihu četla v roce 2008, ještě předtím, než vypuklo "Twilight šílenství" a ještě než se všechny knížky změnily na knihy o upírech s "nebezpečným" trojúhelníkem. Popravdě musím říct, že se mi kniha líbila. Ale následné omílání tohoto tématu mi knihu trochu znechutilo (což je silné slovo), a v nejbližší době ji číst znovu nehodlám. Ale jak říkám, tenkrát jsem z knihy byla naprosto unesená. Přesto jí musím dát s odstupem času jen tři hvězdičky.

dexeded
11.02.2014 4 z 5

Mě osobně se tento díl líbil víc než první, Bella už není takový trdlo, trošku se spravila. ;) Těším se až si přečtu další díl.

Ivanule
27.01.2014 4 z 5

Sice jsem o těchto knihách dříve nechtěla ani slyšet,natož je vidět v telce,protože v té době po Edwardovi a Belle byla všude doslova mánie a já do ní rozhodně nechtěla patřit :D Ale co se nestalo,nakonec jsem si knížky všechny pořídila,a můžu říct,že se mi líbily všechny,zatím jsem teda přečetla jen 3 díly a na poslední se chystám,ale určitě si celou sérii zase přečtu.Více se mi líbí knížky než filmové zpracování,jen ale kvůli tomu,že v knize je to více popsáno,tak mi ve filmech něco vždycky chybí.

rosse007
15.01.2014 4 z 5

No trošičku slabší díl, ale nemohu říct že se mi nelíbil, četl se dobře a bavil, to je hlavní!

pajatp
28.12.2013 5 z 5

jako všechny díly i tento jsem přečetla skoro jedním dechem :-)) určitě se ke všem dílům vrátím...

Ivy
21.12.2013 5 z 5

Četla jsem ji už dávno, několikrát a vracet se k ní zřejmě nebudu i když, co vzpomínám tak nenacházím co bych vytkla. Jo, pamatuji si. V té části, co Bellu Edward opustil jsem řvala. Umění knih rozbrečet a rozesmát si cením :).

Šárkys
06.11.2013 3 z 5

kniha se mi z celé série líbila asi nejmín

Lenishka
30.10.2013 5 z 5

nebyla špatná, jednou za čas se k ni vratim

HiNataLi
18.10.2013

Mě osobně se tento díl asi líbil nejméně (ač se mi líbí zpracování obálky), Bellin způsob vyrovnání se s odchodem Edwarda a její následná tendence k "adrenalinovým sportům" mi přijde až komická. O to spíše, že když začíná cítit něco k Jacobovi, a sama to i přiznává, stačí lusknout prsty a jede do Itálie, skočit Edwardovi do náručí... ... (-_-)... I tak měla ale knížka světlejší místa, která ale postupem času a medializací z mé paměti vybledla. Stejně jako první díl nehodnotím.

Hikari
13.10.2013 2 z 5

Nebýt obrovské reklamy na filmy, nikdo by o těchto knihách nevěděl.. a asi by to tak bylo lepší

Lentilka45
11.10.2013 4 z 5

Kniha se čte dobře, ale na můj vkus je psána dost pohádovou formou. Uvítala bych více akcí, aby čtenář ztratil iluzi toho, že nakonec všechno dobře dopadne.

KriKri
07.10.2013 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. Jsem mile překvapena, filmy sice znám, ale v knize je mnohem víc detailů.

Poutnice
01.10.2013 4 z 5

tenhle díl nebyl úplně nejlepší, ale byl skvělej i tak. Bylo dostzajímavý, jak si autorka poradila s Edwardovým odchodem, jak se k tomu postavila Bella a nakonec Jacob? No páni, ten ale vyrostl, že? Kdyby to měl být poslední díl, byla bych taky pro, aby se Edward nevrátil. Hezky napsané, čtivé a stále pro holky...tak se pánové nezlobte, že se vám ty knihy nelíbí, však nikdo netvrdil, že jsou unisex :)