Žena, po které se slehla zem

Žena, po které se slehla zem https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381823/bmid_zena-po-ktere-se-slehla-zem-X3G-381823.jpg 3 279 95

Novinářka Nora Sandová série

Brutální deportace nelegálních imigrantů, mezinárodní korporace, pokusy na lidech, zázračný lék na nadváhu a dokonce iránský jaderný program… Tyto události spojuje více, než se může na první pohled zdát. Nora Sandová stojí před největší výzvou své kariéry. Iránský nositel Nobelovy ceny, který se řadu let brání mediální pozornosti, nyní usiluje o azyl v Dánsku, a proto souhlasí s poskytnutím jednoho jediného rozhovoru právě jí. Má jeden požadavek: Nora musí najít jeho milovanou ženu Aminu, která zmizela kdesi v Londýně během útěku z Iránu. Pátrání po spisovatelově ženě zavádí mladou novinářku do míst, jaká by si nedokázala představit ani v tom nejhorším snu…... celý text

Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Den blå digters kone , 2016

klarikN
09.11.2020 4 z 5

Kniha se mi velice líbila. I když závěr byl smutný, tak oceňuji, ze neskončil klasickým happy endem, jak to části bývá. Takový je proste život.

Amízek
03.11.2020 3 z 5

Nevim nevim. Zase na knihu nabuzená, má skvělou zápletku, ale je taková nudná a konec odfláknutý. Zase byla lepší, než jiné knihy této spisovatelky. Kniha navnadí, po přečtení ale moc nenadchne.

esfinge
17.10.2020 2 z 5

Tak to mě moc nebavilo. Takový zplácaný příběh, nudná hlavní postava a závěr, který taky nenadchl.

ivzu77
19.09.2020 4 z 5

Dánská novinářka Nora se mi líbí svou dravosti a touze po odhalení pravdy. To platí o všech třech mnou zatím čtených příbězích. Nikdy se nechce vzdát, chce odhalit pravdu. Je mi sympatická.

Lely
31.08.2020 3 z 5

Pro mě to byla kniha, která neurazí ale ani nenadchne. Celkem slibný příběh se zajímavým tématem, ale hlavní hrdinka mi jaksi nesedla. A i od závěru jsem čekala trochu více, na můj vkus mi přišel lehce odbytý.

lenka7679
11.08.2020 4 z 5

Za mě dobré. Čtivé, děj se hýbe, i když by to mohlo být svižnější. Zápletka super, konce škoda. Dalo se to napsat o dost lépe, ale to samé platí i opačně. Já si to užila. Těším se na další díl.

barusa.s
07.07.2020 4 z 5

Kniha má zajímavou zápletku, četla se vcelku dobře. Byly tam i místa, kdy jsem mohla knihu bez problémů odložit. Hlavní postava je velmi sympatická, novinařina je pro mě atraktivní. Jen mě trochu zklamal konec. Stále jsem čekala, že se něco stane a dočkám se happyendu... Ale i přesto si od této autorky jistě něco přečtu.

MiroslavKutík
01.07.2020 4 z 5

Smutný konec to byl a kniha se mi četla velmi dobře. Sandova se mi jako hlavní hrdinka moc líbí a je sympatická.
Příběh této knihy je hodně reálný na dnešní dobu :(

aliisalounu
19.06.2020 4 z 5

Zajímavé a aktuální téma, i když některé části se mi nečetly úplně příjemně. Za mě píše autorka strašně čtivě, určitě zkusím její další knihy. Akorát mě trochu zklamal konec. Čekala jsem, že to dopadne úplně jinak...

martin3554
12.06.2020 4 z 5

Novinářka Nora Sandová zpět, tentokráte pátrá po zmizelé Íránské dívce, pokusy na lidech, imigranti, žhavé problémy současnosti.

petunkav
18.04.2020 3 z 5

První díl s Norou se mi vcelku líbil. U této knihy mě začátek chytil, ale nadšení se postupně vytrácelo. Celkově bych knihu hodnotila spíš průměrně. Žádné velké nadšení.

PetraCy
29.03.2020 4 z 5

Četla se dobře, určitě si přečtu i další...

Kikuse13
23.03.2020 5 z 5

Zajímavá zápletka, líbila se mi.

RMarkéta
06.03.2020 3 z 5

Čteno po cestě do práce a z práce v MHD. Nora Sandová je opravdu sympatická postava. Takové hrdinky mám ráda. Novinařina je pro mě velmi atraktivní povolání, které není vždycky procházkou růžovým sadem. Tenhle příběh je dobře promíchaný guláš. Jen je třeba ho ještě trochu více dochutit. Takže, za mě je to spíše takový lepší průměr. Škoda.

Turante
29.02.2020 3 z 5

Kniha se mi četla vcelku dobře, zajímavé téma, které mě chytlo. Určitě si přečtu i další knihy od autorky.

petrarka72
27.02.2020 3 z 5

Mám pocit, že autorka má větší ambice než soustředění. Nora Sandová je sympatická postava, ale to je tak všechno; celá ta překombinovaná směska, složená z nelegálních migrantů, nepoctivých farmaceutických firem, zkorumpovaných politiků a zbabělých šéfredaktorů, plus lásky až za hrob a lásky komplikované, žen se schopnostmi superhrdinů a nerozhodných mužů je napsána jednoduchým stylem, a tak odsejpá - ale s dočtením mizí z paměti takřka okamžitě. Možná zbude varování před sokyněmi se znalostí IT...

Irsaf
06.02.2020 4 z 5

Kniha se četla fakt dobře. Bavilo mě to s Norou Sandovou... Těším se na další díl...

babicka_amalka
29.01.2020 3 z 5

první díl se mi líbil víc - tak jsem zvědavá na třetí a jen doufám, že kvalita série nebude mít sestupnou tendenci ;-)

babsi66
03.01.2020 2 z 5

Na to, jaký má příběh potenciál, to bylo dost zpatlané. Díry v ději zalepené chabými vysvětleními, kostrbaté dialogy, nepravděpodobné jednání postav (jako fakt když se vám po několikáté smaže mail bez dalšího vás nenapadne, že vás hackli?) Nora Sandová jako hlavní postava je navíc dost nijaká - hrozně plochá, její emoce se mě naprosto nedotkly. No za mě teda nebrat.

Janík511
15.12.2019 3 z 5

Nebyla špatná, ale první díl byl lepší. Milostná linie mi nepřišla zajímavá, chtělo to více romantiky a co to těhotenství bývalé partnerky??

thrillery pro ženy

Lone Theils
dánská, 1971
2017  73%Dívky z trajektu
2018  69%Žena, po které se slehla zem
2020  70%Posedlé dítě
2022  86%Mlčet jako hrob

Kniha Žena, po které se slehla zem je v