Žena, po které se slehla zem

Žena, po které se slehla zem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378052/bmid_zena-po-ktere-se-slehla-zem-QXn-378052.jpg 3 279 95

Novinářka Nora Sandová série

Brutální deportace nelegálních imigrantů, mezinárodní korporace, pokusy na lidech, zázračný lék na nadváhu a dokonce iránský jaderný program… Tyto události spojuje více, než se může na první pohled zdát. Nora Sandová stojí před největší výzvou své kariéry. Iránský nositel Nobelovy ceny, který se řadu let brání mediální pozornosti, nyní usiluje o azyl v Dánsku, a proto souhlasí s poskytnutím jednoho jediného rozhovoru právě jí. Má jeden požadavek: Nora musí najít jeho milovanou ženu Aminu, která zmizela kdesi v Londýně během útěku z Iránu. Pátrání po spisovatelově ženě zavádí mladou novinářku do míst, jaká by si nedokázala představit ani v tom nejhorším snu…... celý text

Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Den blå digters kone , 2016

SilvieSisinka
27.08.2018 3 z 5

Prumerna detektivka.Prvnich 100 stran nudne,potom se to trochu rozjede.....ale i tak zadna hruza.Prvni kniha se me zamlouvala vice.

Kočičáci
26.08.2018 4 z 5

Novinářka Nora se opět dostává k mezinárodnímu případu, tentokrát zmizení manželky slavného íránského básníka. Manžele osud rozdělil na útěku z Íránu do Londýna. Manéš skončí v Dánsku a Amina se v Londýně propadne do země... Nořiným úkolem je vypátrat Aminu dřív než bude pozdě. Při pátrání začne rozmotávat nepěkné praktiky jedné korporace, která dělá pokusy nejen na zvířatech, ale i na lidech. Zda se Manéš dočká své milované Aminy, světla jeho očí, duše jeho srdce, si musíte přečíst...
Také se dozvíme, jak daleko se posune vztah Nory a jejího policisty Andrease.
Čtivá, svižná detektivka, doporučuji.

princesse
20.08.2018 5 z 5

Tak ani druhá kniha od této autorky rozhodně nezklamala a opět se těším na další a doufám, že brzy bude. Nemám výtku, pohodové čtení, děj ubíhal a zkrátka u mě dobrý. Doporučuji stejně jako Dívky z trajektu.

monika0356
30.07.2018 4 z 5

Zajímavé čtení, nic co by mi vyrazilo dech, ale líbilo se mi to, zase trochu jiné téma :)

astra3
27.07.2018 3 z 5

Kniha mě nějak moc neoslovila.

eliska1523
24.07.2018

Mě se thriller líbil. Ano, byl pravda trochu...postavy a "náhody" šly autorce trochu moc na ruku, ale co už, špatné to nebylo a s dočtením jsem problémy neměla.Konec měl spád. Sympatická byla vedlejší romantická dějová linka, dělá to z toho ale víceméně čtení pro ženy. I tak je to dobrá knížka na dovolenou, kam je Dostojevskij moc a Stealová zase málo...

pavčape
21.07.2018 4 z 5

Podstatně lepší než první knížka Dívky z trajektu. Napínavý příběh, který odkrývá nelegální praktiky farmaceutické společnosti při výrobě "zázračného léku" snad na všechno. Trochu šmrncnuto politickým thrillerem, kdy Nora pátrá po zmizelé manželce íránského uprchlíka, až po Nořiny osobní problémy s přítelem Andreasem a jeho bývalkou.

Prajzič
17.07.2018 odpad!

Moje první nedočtená....Dal jsem tomu 110 stran a víc se tím nehodlám trápit. Postrádám u knížky vše co je pro mě důležité aby mě bavila, ale tady je 110 stran zatím o hov.. pardon.

kneslova
17.07.2018 4 z 5

pro mne jen o maličko lepší než Dívky z trajektu. Průměrná detektivka.

Kikina182
12.07.2018 5 z 5

Krásná a napínavá kniha. Sice mi trvalo trochu déle, než jsem se začetla, ale pak už to šlo jako po másle. Navíc tenhle příběh já opravdu krásný a i když je smyšlený, přijde mi, jako kdyby vypadl z reality. Což je rozhodně dobře. Všem milovníkům thrillerů tedy vřele doporučuji.

Urbana
08.07.2018 5 z 5

Čtivě napsaný thriller, který se nedal odložit.

CHezunka
06.07.2018 5 z 5

Opravdu senzační detektivka. Příběh dokáže pohltit a ztrhnout a člověk se ani chvilku nenudi. Tato spisovatelka má skvělý styl psaní, který nutí člověka se od knihy jen tak neodtrhnout, což už mě nadchlo v předchozí knize. Velmi doporučuji.

DoDidDone
06.07.2018 3 z 5

Na začátek by mě docela zajímalo, podle jakého případu se autorka nechala inspirovat. Připadá mi, že kdyby šlo o něco tak velkého (nebo aspoň podobného) jako v této knize, pak bychom o tom určitě věděli a slyšeli. I první díl byl inspirován skutečným případem, proto mi v doslovu docela chybí, že v doslovu není alespoň nastíněno, o co šlo v realitě. Ale to je jen takový detail :). S hlavní hrdinkou jsem měl v předešlém díle docela problémy, protože se mi nelíbil její charakter, někdy mi připadala, jako by postrádala empatii a její komunikace s ostatními často dost vázla. Nevzpomínám si na stránku, ale při jednom rozhovoru se tam s ní někdo bavil o ženě, která měla být deportována a Nora na to jen: „Viděla Aminu?“ Pokud srovnám s prvním dílem, připadá mi, že se autorka posunula dopředu. Děj byl srozumitelnější a bylo vidět, že si autorka dala práci s hledáním informací, působilo to profesionálně a po většinu četby jsem byl spokojený. Kniha je psána opravdu čtivě a svižně, není vůbec obtížné ji rychle přelouskat a dostat se na konec. Nikde jsem se nenudil. Je psaná hodně stručnými větami, nic není úplně do detailu popsáno a rychle se posouvá z místa na místo. (Jsem rád, že autorka už nepopisuje pití čajů apod. jako v prvním díle.) Knihy psané ve stylu této jsou dobré na dovolenou, nebo pokud člověk nemá zrovna náladu číst něco delšího: rychle zaujmou, nenudí a nejsou nijak složité. Když jsem došel na konec a dozvěděl se o Amině, jak to s ní tedy dopadlo, překvapila mě předvídatelnost. Na to, kolik odboček se tam objevilo, jsem čekal něco trochu složitějšího a zamotanějšího. Na začátku knihy jsem měl v plánu hodnotit knihu pěti hvězdičkami, v půlce se to změnilo na čtyři, ale kvůli konci dávám tři. Konec to u mě zkazil. Jde o to, že konec byl useknutý a zrychlený. Kapitoly většinou měly něco okolo osmi – deseti stránek, ale na konci už měly stránky třeba jen tři nebo i méně. Připadá mi, že autorka už to chtěla mít rychle za sebou, takže si to zkrátila. Šlo se ještě aspoň trochu rozepsat o případu, něco dovysvětlit. A pak taky – to nesouvisí teď s koncem – za tu reklamu na Spotify dostala autorka zaplaceno nebo to tam psala sama od sebe, protože chtěla? Nevím, ale popisovat ve dvou odstavcích, jak si vybírá písničku na Spotify a co vůbec Spotify umí, no, to je asi na jiné vyprávění. :) Kniha se mi líbila, nebýt konce, doporučím ji. Fanoušky si určitě najde. :) Začátek – lepší než první díl, konec – horší než první díl. Jestli ale autorka napíše i třetí díl, určitě si ho pořídím, protože občas jsou takové oddechové knihy potřeba. :)

Jalisca
01.07.2018 5 z 5

Kniha byla vazne skvela. Doporucuji

happy-smile
07.06.2018 5 z 5

První díl byl ještě takový nemastný, neslaný. Tento byl však naprostá bomba. Autorka se zde přesunula skoro až ke špionážnímu thrilleru. Děj plynul strašně rychle a kniha se skoro nedala odložit. Počet stran byl velice střízlivý. Všechno na sebe dobře navazovalo a dávalo smysl, jediné, co snad můžu vytknout je to, že Nora si až do konce neumědomila, že se vše děje kvůli ní. Tak snad autorka v další knize trochu zapracuje na její naivitě, i tak za mě jasných pět hvězd.

thrillery pro ženy

Lone Theils
dánská, 1971
2017  73%Dívky z trajektu
2018  69%Žena, po které se slehla zem
2020  70%Posedlé dítě
2022  86%Mlčet jako hrob

Kniha Žena, po které se slehla zem je v