Žena, po které se slehla zem

Žena, po které se slehla zem https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378052/bmid_zena-po-ktere-se-slehla-zem-QXn-378052.jpg 3 279 95

Novinářka Nora Sandová série

Brutální deportace nelegálních imigrantů, mezinárodní korporace, pokusy na lidech, zázračný lék na nadváhu a dokonce iránský jaderný program… Tyto události spojuje více, než se může na první pohled zdát. Nora Sandová stojí před největší výzvou své kariéry. Iránský nositel Nobelovy ceny, který se řadu let brání mediální pozornosti, nyní usiluje o azyl v Dánsku, a proto souhlasí s poskytnutím jednoho jediného rozhovoru právě jí. Má jeden požadavek: Nora musí najít jeho milovanou ženu Aminu, která zmizela kdesi v Londýně během útěku z Iránu. Pátrání po spisovatelově ženě zavádí mladou novinářku do míst, jaká by si nedokázala představit ani v tom nejhorším snu…... celý text

Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Den blå digters kone , 2016

FejKýý
09.12.2019 2 z 5

Za mě to byl takový průměr, proto jsem chtěla dát tři hvězdičky.. Ale konec mě zklamal, takže dávám 2,5.. Do knihy jsem se nutila, dokonce jsem měla i čtecí krizi s touhle knihou že jsem přečetla třeba jen 20 stran za 3 dny. No konečně je za mnou, znovu bych ji už nečetla. Na konci mě vadilo, že některé věci nebyly uzavřené..

koudelu
23.11.2019 4 z 5

Zajímavé téma, celkem dobře napsané.

Kája95
18.11.2019 2 z 5

Jen málo která věta byla delší než jeden řádek. Děj pro mne byl nezáživný.

Jaruš7
09.11.2019 3 z 5

Téma v podobných variantách knižně od jiných autorů již vydané, jsem četla.
Možná znalost těchto možných praktik by adeptům touhy po jiném místě k životu ozářila tu zákeřně stinnou stránku propagandy blahobytu v EU.
Kapku rozvláčné, ale smysluplnost to má.

hanka6036
16.10.2019 4 z 5

Kniha, která mě bavila, ale i tak měla docela dost svých "much", takže to na 5* rozhodně není. Snažila jsem se knihu nebrat až tak vážně, ale občas mi některé věci připadaly dost přitažené za vlasy. Novinářka, která si pomalu hraje na policistku.. Konec knihy je podle mě zbytečně dost rychlý a osekaný. Kniha nějak extra nenadchne, že by si ji člověk dlouho pamatoval, ale určitě ani neurazí.
Za mě taková ta slabší 4*.

evik_svistik
09.10.2019 4 z 5

Kniha mě chytla a bavila mě, první díl jsem nečetla, ale určitě ho přelousknu taky :-) Na 5* to není, to už za mě musí mít velký woow efekt, kdy dočtu s otevřenou pusou, ale je to fajn čtení, které neurazí, ale obávám se, že ani nijak extra nevyčnívá mezi stovkami a tisícemi jiných knih.

Martiiiik
01.09.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, téma bylo zajímavé, jen si člověk nemůže připouštět, že by toto bylo v reálu možné :-( krásně napsané, čtivé.. doporučuji :-)

medlovice
24.08.2019 1 z 5

Tak tato kniha, na kterou se dost těšila mě zoufala nebavila. Pořád se jen něco usrkává , uzobává, jen se ve všem rypká vidličkou, děj se nikam neposunuje a nic se neděje, co by udrželo moji pozornost, ani neustálé demolování různých bytů , obrácený nábytek a otevřené okna ,ani Andreas není ten fajn chlap, ale nerozhodné dítě, které neví jakou hračku si vybrat, jestli zaneprázdněnou Noru nebo vypočítavou Birgitt.
Na konci knihy je už tradiční poděkování , v kterém autorka děkuje čtenářům, jak si oblíbili Noru Sandovou. No ale asi se další zázrak už nestane.....?

mirunda
15.08.2019 3 z 5

První kniha autorky mě bavila mnohem víc. Tady jsem se dlouho nemohla začíst a konec mi přišel takový nedotažený a zbytečně divně useknutý. Neurazí, nenadchne

Denisa232623
07.08.2019 odpad!

Někoho tento typ knihy může bavit, ale já jsem se hodně přemáhala a ani to mi nepomohlo k dočtení této knihy. Podle mého nudné téma, nic se pořádně nedělo a mě nezbývalo nic jiného než knihu odložit na “někdy jindy”.

111moni
27.07.2019 4 z 5

Předchozí kniha se mi lībila,tak jsem se samozřejmostí sáhla po další.Příběh má svůj děj,který se pomalu rozplétá,nicmēně jako by zåpletky zůståvaly nedořešeny a autorka čtenáře posununula dále k další .Chybělo mi více påtrání a informací. V podstatě fajn příběh, který neurazí,ale ani vyloženě nenadchne,i když jakousi linku i spád må.

pastelka53
21.07.2019 4 z 5

Žena, po které se slehla zem a novinářka plna odhodlání.
Nora mě nepřestává překvapovat její sílou a vírou, se kterou se pouští do řešení složitých případů.
Strhující příběh, plný zápletek, tajemna a velkých korporací s nekonečnou mocí.
Konec mě naštval, ale to je život a ne všechno musí končit tak jak si čtenář přeje.

SimonaP
27.05.2019 2 z 5

Do tří čtvrtin hrooozná nuda, myslela jsem, že už jí nedočtu, pak se to jakž takž rozjelo, ale na dobrou knihu to nestačí.

Leniiis
13.05.2019 4 z 5

Stejně jako u první knížky mi i tady přišlo divný, že novinářka si hraje na detektivku aniž by k tomu měla nejakej pořádnej důvod. Ale knížka byla fajn i tak.

Ticiana
06.04.2019 5 z 5

Překvapilo mne jak jednoduše se Nora dostala k informacím a jak si je spojila. A kniha ukazuje, ze obrovské firmy mají obrovský vliv a nikdo s tím nic neudělá. A verim, ze bohužel takhle funguje dnešní svět.

Danago
15.03.2019 3 z 5

Dívky z trajektu mě nebavily asi hlavně proto, že jsem očekávala něco jiného . U této knížky jsem již věděla , co mám čekat a knížka mě nezklamala. Není to žádný top , ale taková odpočinková detektivka u které se nemusí zas tak moc přemýšlet. A přece jen je to malinko jiné téma , než se běžně objevuje. Přečteno za jeden den .

JaninaV.
14.03.2019 odpad!

Od této spisovatelky jsem přečetla Dívky z trajektu.......čekala jsem stejné napětí, ale bohužel. Děj mě nezaujal, do knihy jsem se nemohla začít a spíše jsem se nutila k přečtení. Konec divný. Za mě hodně slabé.

Veronika.Lap
18.02.2019 1 z 5

Moc se mi to nestává, ale tuto knihu jsem jako jednu z mála nedočetla. Příběh mě vůbec nezaujal a nemohla jsem se do knihy začíst. Po cca 80 stranách jsem to vzdala. Nedoporučuji.

Terka18
17.02.2019 2 z 5

Knížka mi byla doporučená kamarádkou. Docela jsem s ní bojovala, dočetla jsem ji až na podruhé, protože při prvním pokusu o přečtení jsem ji odložila asi po 80 stránkách. Jednou větou čekala jsem víc. Místy se to dost táhlo až nudilo a nevěděla jsem o čem čtu, pak se to trošku rozběhlo a pak zase nic. Konec byl dobrý, ale nepřekvapivý a vlastně je na konci ukázka i toho jak se jedná ve vyšších vrstvách společnosti a že se spousta věcí zamete pod stůl aniž by si to ti dotyční odseděli.

bekule
01.02.2019 3 z 5

Přesně jak říká Leniii přede mnou ...místy se to dost táhlo až nudilo, napínavý konec to moc nezachránil. Dívky z trajektu byly mnohem lepší, i ta Nora mě tam byla sympatičtější.

thrillery pro ženy

Lone Theils
dánská, 1971
2017  73%Dívky z trajektu
2018  69%Žena, po které se slehla zem
2020  70%Posedlé dítě
2022  86%Mlčet jako hrob

Kniha Žena, po které se slehla zem je v