Cesty, po kterých jsme se nevydali

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pátá kniha série Noční strana. Jsem John Taylor a narodil jsem se na Noční straně, na té čtvereční míli, která je tajným srdcem Londýna a kde je vždycky hodina vlka, kde bohové a netvoři kráčejí bok po boku a kde dostanete odpověď na každou temnou otázku – samozřejmě za patřičnou cenu. Na nějaký čas jsem odtamtud odešel, ale zase jsem se tam vrátil, abych si vydělával na živobytí tím, co umím nejlépe: nalézáním věcí. Ztracených nebo ukradených, skutečných i čistě imaginárních. Nedávno jsem objevil tu nejnebezpečnější věc ze všech: skutečnou identitu své dávno ztracené matky. Ukázalo se, že se tu poflakovala už na samém počátku lidských dějin. Pak stvořila Noční stranu – a teď se ji ze svých vlastních, šílených důvodů, zase chystá zničit. Abych ji zastavil ještě předtím, než s tím začne, musím podniknout velice obtížnou cestu: zpátky v čase, přes nekonečné eony do velice vzdálené – a nejspíš i smrtelně nebezpečné – minulosti…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/8237/cesty-po-kterych-jsme-se-nevydali-8237.jpg 4.489
Série:

Noční strana (5.)

Žánr:
Literatura světová, Fantasy
Vydáno:, Polaris
Orig. název:

Paths Not Taken (2005)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Cesty, po kterých jsme se nevydali

Přidat komentář
Misaki
27.12.2017

Po výborném "Kouzlu města" zase maličko slabší díl, ač samotný nápad nebyl vůbec špatný. "Cesty, po kterých jsme se nevydali" stavím zhruba na stejnou úroveň jako "Nářek slavíka" (třetí díl série). Velmi mě potěšil návrat Suzie Brokovnice a ani Tommyho schopnosti nebyly úplně k zahození. Co mě na této knize pobavilo ovšem nejvíce byl doslova výsměch Artušovské legendě a především Merlinovi. Nemluvě pak o ironickém dnes již klišé, které je spojováno s cestováním časem a marnou snahou změnit vlastní osud. I když jsem knihu (už potřetí) přelouskal za jeden večer, přišla mi možná maličko uchvátaná a neužil jsem si starší verze Noční strany tolik, jak bych chtěl.

barker3040
01.06.2016

Dosud rozhodně nejhorší ze série. Pro mě velké zklamání, protože Noční stranu sem si opravdu zamiloval. Hlášek a vtipu je nám servírováno ve velice malých, občasných dávkách a schopnosti Taylora, který je několikrát v knize natolik vyřízený, ale stejně se mu jako zázrakem vždy na poslední chvíli podaří otevřít svoje vnitřní očko a všechno se jako mávnutím kouzelného proutku spraví už je hodně opakující se a trapné řešení vzniklých problémů a situací.
I po tomto zklamání však budu pokračovat v sérii dál, protože i mistr tesař se někdy utne...

wewercak
17.09.2013

Už začínám mít toho protiřečení dost. A Johnovy schopnosti taky, protože je používána dost pochybně. Navíc mi připadá, že autorovi začíná docházet dech. Snad příští knihy budou lepší.

lanusinka
03.12.2012

Další pokračování dobrodružství Johna Taylora, tentokrát včetně cestování v čase - no, pořád se mi zdá, že první tři díly byly zábavnější než tohle řešení Johnovi matky, tak uvidíme, jak to bude pokračovat...