Cesta stínů

Cesta stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37517/bmid_cesta-stinu-Mgh-37517.jpg 4 272 37

Noční anděl série

Temná, akcí nabitá fantasy, vás zavede do města jménem Cenária. Do města ponurého a nebezpečného, plného odporných slumů a obývaného těmi nejvýkonnějšími nájemnými vrahy, kteří se kdy procházeli na stránkách knih. Azoth je kluk bez rodiny, bez jakékoli budoucnosti. Má jedinou šanci změnit svůj osud – stát se nájemným vrahem. A nejlépe učedníkem skutečného mistra, Durzo Blinta, muže bez svědomí, který vraždu pokládá za umění. Z Azotha se tak stává Kylar Stern, který proniká do umění vraždy i do tajemství magie. Minulost se mu ale přesto připomene a postupem času se vrací jako bumerang…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

The Way of Shadows , 2008

Lady Dracula
20.07.2016 3 z 5

Cesta stínů - lehce nadprůměrné fantasy s velmi zajímavým námětem. No považte, napsat fantasy o nájemných vrazích? Tolik jsem fantasy knížek jsem nepřečetla, abych mohla říct:" to už tady bylo", proto jsem byla velmi mile překvapena.
A tahle kniha z Pevnosti přestože není dokonalá, mě chytla za srdce a přes všechny mouchy jsem si musela sehnat pokračování, abych ukojila svou touhu po tom, jak to dopadne.
Takže .... u Khali, musím jít číst, MUSÍM!

PetraMe
19.06.2016 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se do příběhu dostala, ale pak se to nádherně rozjelo a nemohla jsem se odtrhnout. Hned beru do ruky pokračování :)

Dogwood
28.05.2016 4 z 5

Je to hezkej příběh o zabijákovi který se nesmí zamilovat.. Bojové scény některé byli zmatčné proto ubírám bod. No popis okolí by chtěl zlepšit ale třeba to byl záměr aby čtenář více přemýšlel a představoval si...

Weezing
22.02.2016 4 z 5

Není to špatné, ale není to ani nic vyjímečného nebo originálního. Prostě klasika o chudém hochovi co se stane supermanem. Hlavní hrdina je generický protagonista č. 8378. Vedlejší postavy už jsou vesměs zajímavější a celkově knihu lehce vyzdvihují z průměru.

Tempo děje je opravdu rychlé, což je na jednu stranu dobře, že se není čas nudit. Na druhou stranu, ale autor nevysvětlí prakticky nic o světě ve kterém se příběh odehrává a řekl bych, že i jednolivé scény jsou trochu zkratkovitě popsané. Časté jsou časové skoky, které pokryjí asi 10 let Azothova života.

darthvader77
03.03.2015 4 z 5

Recept na sérii Noční anděl: Vezmeme koncentrovanou porci magii a nalijeme ji na Píseň ledu a ohně, potom dochutíme s Assasin´s Creed, nasypeme osudovost Pána Prstenů a voilà máte Cestu stínů jako vyšitou. Je to slepené z několika věci, které v tom poznáte, zároveň do toho ale autor přidal kus sebe, takže knížka příjemně odsýpá a s postavami se člověk celkem sžije. Chybí tomu ta chirurgická propracovanost z děl Tolkiena, Lukjaněnka nebo Martina, ale při té temné atmosféře, kterou autor zvolil, člověk odpustí nejednu chybičku.

julliette
04.12.2014 3 z 5

Je to celkem pěkná kniha, ale moc mě nestrhla

Janičta
13.07.2014 3 z 5

Zajímavá kniha a určitě ne špatná.
Jenže autor místy dost tlačí na pilu, nevšimla jsem si toho hned, ale v půlce knihy už to bylo patrné. Časové skoky jsou tu většinou jen hluché mezery. Je tu dost různých názvů a národů a nějak jsem se v tom místy motala a doufala, že se snad časem dočkám lana které mě z toho vytáhne... dočkala jsem se tak zpola. Celkově to na mě dělalo dojem, že jsem propásla předchozí díl, kde by mi všechny ty názvy a hodnosti vysvětlili...

Tohle všechno je ovšem vyváženo svižným tempem, zajímavými postavami, akcí, intrikami a překvapivými odhaleními.
Docela se těším na další díl a doufám že mi sedne lépe než tento.

Edite
26.09.2013 5 z 5

Nezačala jsem tuto knížku číst s velkými nadějemi.. o to víc mě zaujala!
Celá trilogie je naprosto dokonalá.. Nemohla jsem se od této knihy odtrhnout.. tak sem nešla spát a četla jsem ji celou noc.. :D
Azoth a jeho pochmurné dětství.. některé části mě sice znechucovali.. ale o to více byla kniha zajímavější
DOPORUČUJU!

dalfy
22.07.2013 4 z 5

Byla náhoda, že jsem se ke knize dostala - přečetla jsem všechny díly jedním dechem. Úžasné moc se mi líbila postava Durza, na jehož jsem postupně měnila názor. Vykreslené postavy, které jsem si představila dle knih - skvělé.

steppen-wolf
23.03.2013 3 z 5

Když jsem tuto knihu recenzoval pro Pevnost (č. 08, 2010), napsal jsem v jejím závěrečném hodnocení následující: "Ve snaze být temnější, děsivější, akčnější a krvavější autor bohužel přepjal strunu a zavedl svůj příběh někam, kam už jej čtenáři asi nebudou chtít následovat." Jak naivní jsem tehdy byl! Jak jsem se mýlil! Naprosto jsem podcenil trend, kdy se brutalita, deprese, cynismus a násilí stávají standardním, či dokonce požadovaným artiklem odpočinkové a zábavné prózy. Cesta stínů tento trend sleduje tak, jak jej u nás napodobují Pavlovští, Moudří a další "Kulhánovi děti." Jinak autor odvedl obvyklou práci řemeslně zdatného vypravěče napínavé prózy, nic originálního nepřinesl, ale kniha odsýpá, akce má drive, napětí nechybí. Kniha je nepochybně svým způsobem "nechutná" ( záměrně), ale dát jí odpad je podle mého názoru nespravedlivé. Fanouškům podobné literatury dá kniha přesně to, co od ní očekávají. 60%

P.S. Jen by mě ale zajímalo, kdy se začneme za dlouhých zimních večerů bavit třeba čtením o mučení nevinných a znásilňování dětí...

Mazánek605
15.03.2013 3 z 5

Kdybych vám řekl, že jsem od knihy nic neočekával lhal bych. Byl jsem zklamán.
Nejsem si jistý, zda všichni čtenáři četli stejnou knihu jako já.
Po celou dobu čtení, jsem si připadal jako někdo kdo ten příběh jen sleduje z povzdálí, ale není jeho součástí.
Postavy mají celkem zajímavé charaktery ale je jich mnoho, kapitoly o nich jsou velmi velmi krátké, takže když se jim něco stane nebo natáhnou brka je vám to šumák.
Děj byl kolikrát naprosto chaoticky popisován, ztrácel jsem se v textu a nevěděl která bije. Ovšem když jste se zorientovali tak to stálo za to. Příběh byl uspokojivý, místy lehce předvídatelný.

za mě 6/10. Doufám že 2. díl bude lepší.

K **Nechutnosti** Hlavní postava je Vrah / Wetboy, co asi takovej vrah dělá?? Když si vyberete takovouto knihu, měli byste počítat stím, že poteče krev.

adambílek
28.04.2012 4 z 5

Kniha byla zajímavá, čekal jsem blbost ale velmi mě překvapila. Doporučuji.

Fuksinka
10.12.2011 5 z 5

Tohle je velké překvapení. půjčila jsem si ji náhodně v knihovně a vlastně vůbec nic od ní nečekala. Prvních pár stránek bylo dost nudných - popis města a architektury, ale pak jsem se prostě nemohla odtrhnout. Dočetla jsem to ve 2 v noci a hned druhý den šla pro další díl. Vadil mě někdy trochu divný překlad, škoda.

lilaxi
29.10.2011

Podla mna to bola uplne bombova kniha.....aj ked tam boli nechutnosti mne osobne to neprekazalo.......praveze naopak som rada ze to nebolo ako ostatne sladke knihy pre teenagerky :)))

tsal
29.09.2011 1 z 5

Upřímně nechápu, kde tato kniha přišla k tak vysokému hodnocení, protože větší brak jsem ještě nečetla. Při čtení jsem si neustále připadala jako kdybych místo knihy, která je vydávána za bestseller a bůhví co, v ruce držela opravdu hodně špatnou fanfiction, napsanou třináctiletý děvčetem, které toho ještě moc nenačetlo a které se snažilo napodobit "cool" věci viděné jinde. Autor se snažil o spoustu věcí, ale žádná mu nevyšla. V celé knize jsem nenašla jednu jedinou větu, která by nepůsobila strojeně a uměle, z každého slova sálalo, jak moc autor tlačí na pilu. Pokusy o intriky působily směšně, dialogy byly tragikomické, postavy naprosto nekonzistentní, styl psaní volá po změně profese.
A to prý ještě plánuje pokračování v podobě další trilogie. No to potěš koště...

Lusa
16.08.2011 5 z 5

Náhle nemám slov, ten příběh mě úplně dostal a pohltil, člověk si při čtení myslí, že už je konec, ale spousta stránek před ním mu stále říká, ještě se něco stane, něco zásadního tak čti dál a nepřestávej dokud nedojdeš na poslední stránku a nezůstaneš ohroměně hledět s tím, že chceš víc.

A já chci víc Noční anděli a pokračuji s tebou...

Domča
30.11.-0001 5 z 5

Po prvních 40 stranách jsem přestala - chtělo se mi zvracet. Po pár dnech sem se k ní vrátila a zjistila sem, že nemůžu přestat číst.. Zpočátku mě rozčilovaly přestupy k úplně neznámým postavám, postupem čtení sem ale zjistila, že se cesty ztřetávají a to co mě prve nebavilo, teď dává dokonalý smysl. I přes nechutnosti byla knížka výborná! Dokonce tak dobrá, že netrpělivě čekám na další dva díly, které se ztratily kdesi u překladatelů??

dark fantasy nájemní vrazi fantasy

Brent Weeks
americká, 1977