Šifra

V šestnácti letech se Nině Guerrerové podařilo uniknout ze smrtící pasti sériového vraha. O jedenáct let později je z ní dospělá žena, zvláštní agentka FBI, která si nenechá nic líbit – a která si poté, co internetem proletí video, na němž se efektivně vypořádává s útočníky, kteří ji napadli ve virginském parku, získá i legie fanoušků. Jenže se dívá i někdo jiný. Někdo, kdo Nině nemůže zapomenout starou křivdu. Odhodlaný potrestat tu, která mu unikla, spáchá vrah z Nininy minulosti brutální zločin, jen aby ji zatáhl do vyšetřování. Tím ovšem jeho hra teprve začíná. A díky internetu se do ní tentokrát zapojí víc lidí než kdy dřív. Jeho hádanky a slovní hříčky z něj možná udělaly zvrhlou hvězdu sociálních sítí – tajemného virtuálního ducha přezdívaného Šifra –, ale pro Ninu je pořád tím, kým byl kdysi: zrůdou přiživující se na utrpení slabších. Aby ho dopadla, musí se spojit se spolupracovníkem FBI, psychoanalytikem Dr. Jeffrey Wadem. I jeho pronásledují stíny z minulosti, jenom společně však mají šanci – stopu za stopou, oběť za obětí – chladnokrevného vraha najít. Začíná závod s časem, který sleduje celý svět....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480273/big_sifra-dfA-480273.jpg 4.560

Nina Guerrera 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Metafora

The Cipher, 2020

Kniha Šifra

Jeanine8
24. listopadu

Četlo se to úplně samo, dalsí díl si nenechám ujít.

ivoiro
24. listopadu

Tohle byla výborná kniha. Autorka zúročila své zkušenosti. Mělo to napětí i spád a navíc. Kniha je i čtivá. Netrpělivě čekám na druhý díl.

Duchoslp
23. listopadu

Skvělé čtení. Děj vás vtáhne a potom už s Ninou a jejími kolegy svádíte souboj s časem proti únosci a vrahovi. Nina se musí vypořádat nejen s případem, ale i nepříjemným zážitkem z minulosti. Opravdu se těším na další díl

Mayaotzin
22. listopadu

Wow, tohle bylo fakt skvělé! Svižně to fičelo od první stránky. Moc se těším na další knihy ze série. Isabella si rozhodně zaslouží pozornost čtenářů. Jděte do toho!

Misha*
21. listopadu

Už dlouho jsem nečetla tak dobrou detektivku. To, že autorka pracovala několik let u FBI, se pozitivně odrazilo na její knize. Velmi dobře promyšlený příbeh!

_Brunetka_
19. listopadu

Tak tahle knížka byla totální masakr. Autorka má čtivý (až návykový) styl psaní, kterým vás vezme na jednu vlnu k sobě, na které následně prosvištíte celým příběhem mrknutím oka. Děj je opravdu akční, napínavý a napěchovaný zvraty. Můžu vám zaručit, že vám autorka opravdu chvilku klidu nedopřeje. Příběh je zároveň tak skvěle vystavěný, že vám bude občas dělat problém rozlišit realitu a fikci. Hlavní hrdinku jsem si oblíbila, protože se mi líbí její bojovná nátura a zbytek vyšetřovacího týmu (hlavně Wade a Kent) si mě taky získali. Dále nepochybuju o tom, že ve vás kniha vyvolá nejrůznější emoce, ale většinou to budou bohužel spíše ty negativní – zlost, strach, zuřivost,… Z příběhu mrazí i v zádech. Co však na mě asi nejvíc zapůsobilo, je autorčin um v tom, že věci co nejvíce zamotá (opravdu se nešetří) a k pavučinám lží/tajemství pořád nabaluje další a další… ale POZOR, i přesto na konci všechny dílky zapadnou geniálně do sebe a vy nezůstanete s jedinou nezodpovězenou otázkou. Zápletka i vrah se dost povedli – přesně ta složitost, kterou mám ráda. Šifra je za mě tak fantastická, že by mohla sloužit jako návod na to, jak napsat dobrý thriller. Patří zároveň k jedněm z nejlepších kousků, které spadají do tohohle žánru, za poslední dobu. Velké doporučení.

Nuttelka
06. listopadu

Páni, tak tohle byla jízda... hned od první kapitoly. Knihu jsem dala na jeden zátah a skoro u toho ani nedýchala. Nina je pro mě velká hrdinka, co všechno si prožila a postavila se tomu. A k tomu celý skvělý tým, úplně jak "Myšlenky zločince" :-) A ten konec, to mě úplně dojalo.
Už abysme měli k dispozici další díl, toto bude velmi povedená série.

JajaPaja
04. listopadu

Z knihy jsem byla nadšená takové mám ráda