Šifra

Šifra https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480273/bmid_sifra-dfA-480273.jpg 4 360 113

V šestnácti letech se Nině Guerrerové podařilo uniknout ze smrtící pasti sériového vraha. O jedenáct let později je z ní dospělá žena, zvláštní agentka FBI, která si nenechá nic líbit – a která si poté, co internetem proletí video, na němž se efektivně vypořádává s útočníky, kteří ji napadli ve virginském parku, získá i legie fanoušků. Jenže se dívá i někdo jiný. Někdo, kdo Nině nemůže zapomenout starou křivdu. Odhodlaný potrestat tu, která mu unikla, spáchá vrah z Nininy minulosti brutální zločin, jen aby ji zatáhl do vyšetřování. Tím ovšem jeho hra teprve začíná. A díky internetu se do ní tentokrát zapojí víc lidí než kdy dřív. Jeho hádanky a slovní hříčky z něj možná udělaly zvrhlou hvězdu sociálních sítí – tajemného virtuálního ducha přezdívaného Šifra –, ale pro Ninu je pořád tím, kým byl kdysi: zrůdou přiživující se na utrpení slabších. Aby ho dopadla, musí se spojit se spolupracovníkem FBI, psychoanalytikem Dr. Jeffrey Wadem. I jeho pronásledují stíny z minulosti, jenom společně však mají šanci – stopu za stopou, oběť za obětí – chladnokrevného vraha najít. Začíná závod s časem, který sleduje celý svět.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Metafora

The Cipher , 2020

knihomolkadorfa
11.06.2022 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré ! Je znát, že autorka ví, o čem píše. Rozhodně si další díl se sympatickou Ninou nenechám ujít.

Arwen777
29.05.2022 4 z 5

Šifra mi ležela doma od Vánoc, než jsem se k ní dostala. A řadím ji k lepšímu průměru mezi záplavou thrillerů. Přiznávám, že částečný podíl na vysokém hodnocení má profesní minulost autorky, člověk má dojem, že bývalá agentka FBI ví, o čem píše a její pohled je reálný.
Ale i když odmyslím tuto skutečnost, tak se mi kniha hodně líbila. Má tu správnou partu na straně dobra, neohroženou, tvrdohlavou a morálně dokonalou hlavní hrdinku a hnusného záporáka. Totožnost pachatele jsem neodhadla, promyšlenost příběhu se mi líbila a spád měla kniha skvělý. Popisy vyšetřování mi nudné nepřišly, naopak jsem ocenila popis způsobu vedení vyšetřování a spolupráce s místními policejními jednotkami.
Co více si přát? Snad jen další díl, který už vyšel a na který se těším. Doporučuji.

birgitte
23.05.2022 5 z 5

Výborný román, gradující a skvělý, těším se na druhé pokračování

stepanka0752
10.05.2022 5 z 5

Thrillery nemusím, ale tohle mne bavilo. Líbila se mi záludnost Šifry a Nina mi byla sympatická. A jelikož jsem čtenář před spaním, tak se mi líbí kratší kapitoly. Dvojku mám určitě v plánu.

onyx84
05.05.2022 4 z 5

Pěkná kniha...prvních sto stran jsem se teda nemohl začíst,ale pak to chytlo tempo a vydrželo to až do konce...

jana3099
21.04.2022 5 z 5

Super start nové krimisérie. Hned jdu na druhý díl ......

hana4834
05.04.2022 5 z 5

Napínavá kniha těším se na pokračování

katka.oo
04.04.2022 4 z 5

Velmi dobrý start další nové série se zvláštní agentkou Ninou, sympatický tým vyšetřovatelů, napínavé, na mě někdy až moc psychologických úvah kdo je pachatel a jaký je, ale jinak jsem spokojená, knížka mi velmi připomínala seriál Myšlenky zločince :-), pokračování si určitě nenechám ujít.

Peggy2711
23.03.2022 4 z 5

Byl to netradiční thriller, kdy jsme hodně se skupinou vyšetřovatelů, je to hodně o jejich myšlenkových pochodech, co koho napadlo, jak to a ono udělat, některé pasáže jsem měla pocit, že se i opakují a neustále omílají dokola, ale bavilo mě to, pořád se něco dělo, bylo to napínavé a vše dopodrobna vysvětlené.

alzbeta4340
12.03.2022 5 z 5

Jeden z thrillerů, kdy vyšetřovatele - zde mladou agentku FBI, a pachatele váže nějaký vztah z minula. Ne vždy se takové romány povedou, ale v Šifře mi příběh přímo letěl před očima. Autorka skvěle vyvážila dost podrobný popis vyšetřování s osobním životem hlavní hrdinky a také závěr dobře a logicky domyslela. Nina je zajímavá a nezdolná žena, postavy ostatních vyšetřovatelů by chtěly ještě trochu propracovat, což očekávám v dalších dílech.
Ráda doporučuji a těším se na další díl.

Hope80
03.03.2022 5 z 5

Úžasná kniha, skvělý příběh, moc se těším na druhý díl. Super kniha - už napovídá její název.

Hella
27.02.2022 2 z 5

Joj, konstelace hvězd u mě nebyla v případě téhle knížky vůbec příznivá. Možná to způsobilo příliš velké očekávání, že je to i podle zdejších hodnocení velká pecka, ale mě bohužel kniha nechytla, nebavila, hlavní hrdinka mi byla vcelku lhostejná, žádné extra pocity nad jejím přetěžkým "zážitkem" v dospívání, jaké by si určitě zasloužila.... Takové nic moc.

musivila
23.02.2022 4 z 5

„.... byl někde tam venku, poháněn vztekem a svými démony, a ona si byla jistá, že je znovu na lovu. Podaří se ho dopadnout dřív, než dostane svou další oběť?"

Je vidět, že spisovatelka prostředí policie dobře zná a ví, o čem píše.
Na mě možná chvílemi toho popisu vyšetřování bylo příliš. A uvítala bych spíše více pohled do minulosti, jak Niny, tak vraha. Konec byl pro mě předvídatelný a docela zrychlený. Ale určitě stojí za přečtení.

Miška74
21.02.2022 5 z 5

Tak tahle knížka se mi fakt líbila. Četla se lehce a přitom byla napínavá. Podle mě je hodně znát, že autorka sama bývala elitní policistkou u FBI a využila tak svých vlastních zkušeností. Určitě to bylo uvěřitelné a propracované. Za mě rozhodně super čtení. Jo a autorka asi s dětmi hraje Cluedo, soudě podle jedné věty na str. 97 :-)

berila
16.02.2022 5 z 5

Vynikajicí detektivka, teď už jen aby bylo brzy pokračování.

VasnivaCtenarka
09.02.2022 5 z 5

Máte-li rádi promyšlené příběhy, tak tady nebudete zklamaní. Ano, čtu zrovna ještě o něco lépe promyšlenou knihu, ale Šifra je svou promyšleností na velmi vysoké úrovni a právě to z ní dělá uvěřitelný a velice čtivý příběh.

Hlavní hrdinku si zamilujete! A já mám moc ráda, když čtu knihy, které mi umožní navázat vztah s hrdiny. Budete jí obdivovat, budete jí fandit a budete s ní prožívat její duševní bol, ale i odhodlání a touhu zastavit tu zrůdu. Budete spolu s ní luštit šifry, které ji snad přivedou k sadistickému vrahovi.

Musím rovněž pochválit velice svižné tempo knihy. Četlo se to jedna báseň. Vše na sebe krásně navazovalo, vše se doplňovalo a děj se krásně pozvolna odehrával a odkrýval nové a nové informace.

Stejně tak, jako autorka uměla krásně vystihnout charaktery hlavních postav – a to jak Ninu, tak její policejní kolegy, ale i vraha, tak stejně krásně uměla popsat prostředí, ve kterém se děj odehrával. Autorka si umí pohrát s naší fantazií, takže při čtení se vám bude před očima děj přehrávat jako na filmovém plátně.

Na knize jsem neshledala nic, co bych mohla kritizovat. Mohu ji jen a jen doporučit.

petronilka
05.02.2022 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala, autorka skvěle čerpá ze své praxe u policie. Příběh je čtivý a napínavý. Ale je pravda, že konec je opravdu rychlý a čekala jsem, ze se dozvím další informace o pachateli. Každopádně se těším na další knihu autorky ! :-)

stonelady
05.02.2022 5 z 5

Šifra je detektivka, která má opravdu spád! Jedná se o prvotinu Isabelly Maldonado, kterou začíná další detektivní série. Takže je se na co se těšit! Sama autorka sloužila u FBI více jak dvacet let, kde získala zkušenosti z útvaru zvláštního vyšetřování a forenzních věd. Díky tomu vás dokáže vtáhnout do vyšetřování tak, že máte pocit, že jste jeho součástí. S tím jsem se u detektivek ještě nesetkala, takže mě to o to víc bavilo. Knížku jsem přečetla jedním dechem, ale měla moc rychlý konec na to, jak se autorka zabývá každým detailem vyšetřování. I tak se ale těším na pokračování, protože detektivní série mě baví!

Příběh se točí kolem vyšetřování vražd sériového vraha, který v minulosti unesl samotnou agentu FBI Ninu Guerrerovou. Té se ale podařilo utéct a znovu se do jeho hledáčku dostává díky virálnímu videu, které se dostane na internet. Nina je do vyšetřování přizvána jako podpora, která se dokáže vcítit do myšlení tohoto vraha. Ten ale klade více a více pastí a postupně stahuje své sítě, aby Ninu opět dostal. Čím více detailů si Nina z únosu vybavuje, tím blíže se k němu dostává.

ctenarkaEva
17.01.2022 4 z 5

Svižný, napínavý příběh.

iveta3689
17.01.2022 4 z 5

Dobře napsané, čte se snadno a samo. Námět je fajn. Když se povznesu nad nadlidské výkony vyšetřovatelky a padoucha, tak mě asi nejvíc vadil počet a podoba obětí. Násilí tu bylo trochu moc a zbytečně na sílu. Také motivace k činům je trochu nedotažená.