Šifra

Šifra https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480273/bmid_sifra-dfA-480273.jpg 4 360 113

V šestnácti letech se Nině Guerrerové podařilo uniknout ze smrtící pasti sériového vraha. O jedenáct let později je z ní dospělá žena, zvláštní agentka FBI, která si nenechá nic líbit – a která si poté, co internetem proletí video, na němž se efektivně vypořádává s útočníky, kteří ji napadli ve virginském parku, získá i legie fanoušků. Jenže se dívá i někdo jiný. Někdo, kdo Nině nemůže zapomenout starou křivdu. Odhodlaný potrestat tu, která mu unikla, spáchá vrah z Nininy minulosti brutální zločin, jen aby ji zatáhl do vyšetřování. Tím ovšem jeho hra teprve začíná. A díky internetu se do ní tentokrát zapojí víc lidí než kdy dřív. Jeho hádanky a slovní hříčky z něj možná udělaly zvrhlou hvězdu sociálních sítí – tajemného virtuálního ducha přezdívaného Šifra –, ale pro Ninu je pořád tím, kým byl kdysi: zrůdou přiživující se na utrpení slabších. Aby ho dopadla, musí se spojit se spolupracovníkem FBI, psychoanalytikem Dr. Jeffrey Wadem. I jeho pronásledují stíny z minulosti, jenom společně však mají šanci – stopu za stopou, oběť za obětí – chladnokrevného vraha najít. Začíná závod s časem, který sleduje celý svět.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Metafora

The Cipher , 2020

JustWomen
03.11.2021 5 z 5

Skvělé čtení... Nina je neskutečná, její život by nikdo nechtěl, ale ona to zvládá, i když je znovu konfrontována s děsivou minulostí. Brilantní postavy, zápletky, závěr- musím doporučit.

oblakaknih
01.11.2021 4 z 5

Šifra pro mě byla jasnou volbou. Další thriller, který opět sliboval napětí, originalitu a nepředvídatelnost. Má očekávání se naplnila!

Přesto, jak mě námět knihy nalákal, zastihla mě při čtení čtecí krize, která mi požitek trochu zkazila. Velmi těžko se mi ke knize vracelo, takže jsem po pár dnech nečtení měla problém s orientováním se v méně důležitých postavách. I tak mám ale na knihu jako celek velmi pozitivní názor, který jsem si nenechala ovlivnit.

Postavy v knize jsem si velmi oblíbila a musím přiznat, že právě díky nim se těším na další díl, který vyjde příští rok. Hlavní hrdinka Nina mi byla sympatická, autorka skvěle vykreslila její příběh, takže jsem se do ní mohla vcítit. Jen mi v určitých momentech připadala až nadlidsky statečná. Postavy, které k Nině po dočtení neodmyslitelně patří - Wade, Kent a Brecková - jsou skvělými prvky v knize. Každý má trošku jinou osobnost, ale navzájem se doplňují.

V knize jsou i kapitoly z pohledu pachatele, které na můj vkus prozrazují trochu moc. Nejspíš by pro mě byla kniha ještě napínavější, kdyby i pachatel zůstal naprosto tajemný.

Kniha se moc dobře četla, pokud jsem zrovna mohla, začetla jsem se naplno a nemohla se odtrhnout. Některé kapitoly mají uvedeno místo, kde se odehrávají, což bych uvítala klidně u každé, protože mě to moc bavilo a dodávalo to knize na autenticitě.

Případ byl neotřelý, tajemný, zároveň velmi zvláštní a zvrácený.

Doufám, že druhý díl mě zastihne mimo čtecí krizi a já si ho tak vychutnám o něco více. Za sebe ale mohu Šifru doporučit.

Merlin_CZ
01.11.2021 5 z 5

Fajn detektivka, sice by tam mohlo být víc akce a míň rozebírání vnitřních pocitů, ale zase to psala ženská, takže ... :D

Jenny46
25.10.2021 5 z 5

Kniha, která vám nedá spát a musíte přečíst jedním dechem. Slibná nová série vynikající čtení jde poznat, že autorka má osobní zkušenosti u policie. Už jen to autentické popsané prostředí...

Nina, která si prošla peklem v dětství ( traumatem ) chtěla dosáhnout svého snu a stát se agentkou FBI, navzdory silným výhradám vyjádřeným špičkovým psychologem FBI Dr J. Wadem, který se domnívá, že je nevhodná kvůli traumatu....
O několik let se stává agentkou FBI a je v týmu Wadem, který vyšetřují zavraždění mladé dívky, která má spojitost s Ninou ( nechci více prozradit)
Začíná lov - vrah přezdívaný - Šifra, jeho kódované hádanky přes sociální média, osloví nové fanoušky a začíná závod o čas...

Dá se dobře orientovat příběh je svižný má spoustu akcí, postavy dobře vykreslené a konec je dokonalý, moc doporučuji 5*

lena.o.knihach
24.10.2021 5 z 5

Nině Guerrerové se v šestnácti letech podařilo uprchnout sériovému vrahovi, ten se pro ni o jedenáct let později vrací. A odplata bude sladká.

Geniální! Není divu, že Šifra sklízí u nás i v zahraničí takové ohlasy. Tohle je thriller, kterému hned od první strany propadnete a jen těžko ho odkládáte. Neustále jsem měla nutkání číst dál a dál, i když bylo už po půlnoci.

Je to strhující, nervy drásající příběh a já tomu nemám co vytknout. Skvěle popsané charaktery se silnou hlavní hrdinkou a jedním psychopatem, který vám nedá spát.

Sama autorka Isabella Maldonado nosila odznak FBI a ještě k tomu je to brilantní vypravěčka. Už teď se nemůžu dočkat jejího dalšího případu s Ninou Guerrerovou.

nada3314
19.10.2021 5 z 5

Jooo tohle byla fenomenální jízda! Nina Guerrerová, zvláštní agentka FBI – vnesla příval nové energie do thrillerového světa! Kniha nešla odložit, věřím, že někdo zdatnější ji přečte klidně na posezení! Je to tak výborný příběh, drama a napětí stříká z každé stránky, že knihu prostě neodložíte!

Ninu a celý její tým si postupně zamilujete a budete jim všem fandit, aby hon za sériovým vrahem byl úspěšný! A musím uznat, že pachatel není žádný amatér, ale naopak má své činy promyšlené do posledního detailu, takže to s ním náš tým nebude mít vůbec lehké. Celý příběh sviští nemá žádné hluché místa, neskutečně mě udržoval v napětí a v takovém tom stavu, ještě jednu kapitolu, ještě jednu kapitolu  Prostě chcete vědět, co bude dál a jak se příběh bude vyvíjet.

Moc se mi líbilo, jak Isabella Maldonado vystavěla celý příběh. Z děvčátka odhozeného v popelnici se nám vyklubala skvělá agentka FBI. Neměla to v životě lehké, ale ukázala nám, že vše jde, když má člověk silnou vůli a nechce se smířit s prohrou… Mám moc ráda knihy nebo i filmy, ve kterých vystupují silné ženy a tady máme jednu hodně silnou – sám vrah ji nazval „BOJOVNICÍ“ a zcela oprávněně!

Já bych si moc přála víc takových sérií, jsem opravdu nadšená, a chci číst další knihy autorky! Na začátku každého příběhu o sériovém vrahovi si vždycky říkám, tak čím nás autorka nebo autor překvapí??? Bude to klišé, a nebo se stane něco, čím mě autor dostane a posadí na zadek? A tady se to jednoznačně stalo! Příběh je už od první stránky velmi čtivý a originální! Určitě vřele doporučuji všem čtenářů, kteří hledají a ještě nenašli skvělý thriller, tohle se Vám bude na 100 % líbit! Slibuji!

Majuš333
18.10.2021 5 z 5

Isabella Maldonado ma naozaj milo prekvapila :) Šifra bola naozaj skvelá kniha, hlavná hrdinka Nina bola veľmi sympatická osôbka :) Oceňujem krátke kapitoly, dej odsýpa ako hodinky, má spád, žiadne zbytočné zdržovačky, žiadna nuda nehrozí... Teším sa na pokračovanie s Ninou a jej novou partiou :)

„Já tady rozhoduju, rozumíš?“ Pěstí si uhodil do odhalené hrudi. „Já rozhodnu, kdy zemřeš. Já rozhodnu, jak se to stane. Já jsem tvůj bůh.“

nina3905
16.10.2021 5 z 5

Kniha je prvotriednym thrillerom. Príbeh je dramatický, akčný, strhujúci, pútavý - "miestami nervy drásajúci".
Postava hlavnej hrdinky Niny Guerrechovej bude pre mňa nezabudnuteľnou. Predstavuje bojovníčku v pravom zmysle slova - je veľmi vnútorne silná, odolná. Je preživšou - utiekla sériovému vrahovi "Šifre". Jej vnútorná sila vzišla z traumy, ktorá následne ovplyvnila aj jej smerovanie budúcnosti - stala sa agentkou FBI. Hoci nemala počas života na ružiach ustlané - neľahké detstvo, dospievanie, unesenie, znásilnenie, nestratila ľudskosť a ochotu pomáhať druhým.
Perfektné čítanie - zhltnuté ako jednohubka. Teším sa na ďalšie pokračovanie príbehu, žiaľ ďalší diel vyjde až v roku 2022. Myslím si, že autorka si nájde určite veľa čitateľov. Knihu určite odporúčam.

hana1039
13.10.2021 5 z 5

Tak po delší době jsem zase narazila na skvělý thriller, který mi hodně připomíná televizní seriál MYŠLENKY ZLOČINCE a který jsem taky,, hltala,,, takže tenhle 1.dil jsem si užila... Sama autorka v reálném životě taky nosila pistoli a odznak FBI v Quanticu... Další pokračování má vyjít v r. 2022, ale kdy?... Tak se budeme těšit, doporučuji si ji přečíst!!!

Knižnítoulky
13.10.2021 5 z 5

Děj je strhující takovým způsobem, že nejvýstižnější je rčení o "čtení jedním dechem". V relativně krátkém, ale o více dramatickém závěru graduje děj mimořádným způsobem. Fantastické čtení. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Danago
11.10.2021 5 z 5

Šifra je akční a poměrně originální detektivka, která mě chytila od první stránky. Nina, která jako sedmnáctiletá dívka unikla sériovému vrahovi, se vzepřela svému osudu a nyní pracuje jako agentka FBI. Když ji v parku dva mladíci přepadnou a přepadení vysílají živě na internet, netuší s kým mají tu čest a Nina se bravurně ubrání a stává se „hvězdou“ internetu, kde ji bohužel po deseti letech uvidí i její únosce a rozhodne se Nině za její útěk pomstít. Začíná hra do níž, díky internetu, pachatel zapojí kohokoli, kdo má zájem jeho záhadnou šifru rozluštit a tím možná zachránit další oběť. Knížka má tempo a postupně čtenáři odkrývá nejrůznější metody vyšetřování FBI, ale i život a motivy, jak Niny a jejích kolegů, ale hlavně myšlení a motivy pachatele, které jsou překvapivě uvěřitelné. Jako první díl nové série má velice dobře našlápnuto.

mikika
04.10.2021 3 z 5

Co do vyšetřovacích postupů, autorka válí. Mohla by ale přidat na psychologii postav, aby nebyli tak šablonovité a černobílé a totálně nešustili papírem...

spencer
03.10.2021 5 z 5

Jednoho dne napadne neznámý muž Ninu Guerrerovou, agentku FBI, při běhání v parku. Video samotného útoku, kterému se ale s přehledem zvládla ubránit, se chvíli poté objeví na internetu. Nejen, že toto video obletí půl Ameriky, ale také jej uvidí muž, který ji unesl, když jí bylo šestnáct let. Po všech těch letech konečně ví, kde je a plánuje svou odplatu. Nejen, že je tato kniha plná napětí od první stránky až do poslední, ale je nabitá neuvěřitelně silnou ženskou energií. Ninu jsem si ihned zamilovala pro její odhodlání a sílu jít dál, a to i po všem, co se jí v životě přihodilo.
Šifra se titul nejmenuje jen tak, takže vám je jistě jasné, že si v průběhu čtení i dost zapřemýšlíte. Titul vřele doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé thrillery a budu se moc těšit na pokračování:)