Sokolník

Sokolník https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510781/bmid_sokolnik-RSX-510781.jpeg 5 222 222

Na elitní univerzitě záhadně mizí studentky. Zvláštní agentka Nina Guerrerová a její kolegové ze specializovaného týmu FBI bojují proti psychopatickému zabijákovi s bizarní zálibou ve staroegyptských rituálech a výcviku dravých ptáků. Nina navíc zápasí s pocitem selhání a strachem o nejbližšího člověka. Zastaví vraha dřív, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Metafora

The Falcon , 2022

Evka27
30.07.2023 5 z 5

Opět výborný příběh, jen mi osobně trochu vadí, a to je asi u všech autorů, že musí být do nebezpečí - únosu zatažen buď sám detektiv nebo jeho manželka, přítelkyně, dítě, parťák. Asi k umocnění napětí.
A taky by se mi u Sokolníka více líbilo, kdyby se pachatel po Carterovsku spíše vypořádal s původci jeho traumat z dětství. Každopádně dobře napsáno.

JaKa1974
29.07.2023 5 z 5

Napínavá a čtivá kniha. Určitě si přečtu další dvě knihy od autorky.

Čenichnaknihy
29.07.2023 5 z 5

Pokud už patříte mezi fanoušky série s agentkou FBI Ninou Guerrerovou, vůbec vás to nepřekvapí, ale tohle je prostě skvěle odvyprávěná detektivka.

Pro nás to byla první zkušenost s Isabellou Maldonado a určitě ne poslední. Není totiž tuctová. Věříte jí všechno, od dialogů přes vyšetřovací postupy až po příběh samotný.

Tentokrát se na univerzitě ve Phoenixu ztrácí mladé studentky. Pohřešuje se jich už šest a pachatel si brousí zuby na sedmou.

Někteří autoři detektivních thrillerů se snaží dohnat mrazivost příběhu pomocí různých kudrlinek a klišé při popisu atmosféry nebo prostředí, ale tady to vůbec není potřeba. Děj, který střídá pohled Niny a jejích parťáků s pohledem vraha.

Pokud jste na tom stejně jako my a nečetli jste od prvního dílu série, asi si tolik neužijete romantickou linku, která zřejmě pokračuje napříč knihami na pozadí hlavního vyšetřování. Ale klidně se bez toho obejdete a čtení si užijete.

keiko33
26.07.2023 5 z 5

Nina, ako hlavná hrdinka ma baví. Páči sa mi, že okrem vrážd sa postupne vyvíja aj jej osobný život, ktorý nemala ľahký. Autorka vie perfektne vykresliť situáciu, stále sa v príbehu niečo deje. Zločin je dokonalý, hoci tentoraz to bolo kúsok slabšie, ako minula časť. Ale séria super.

Merlin_CZ
19.07.2023 5 z 5

Parádní díl, tahle serie mě opravdu baví a rozhodně doporučuji, ideální čtení na dovolenou :)

stonelady
03.07.2023 5 z 5

Isabella Maldonado mě baví. Mám radost, že jsem narazila na další skvělou spisovatelku. Třetího dílu jsem se už nemohla dočkat. Líbí se mi, že se každé vyšetřování nese v duchu nejnovějších kriminalistických technologií, a o to je to zábavnější. Díky předchozí kariéře v bezpečnostních složkách ví, jak to chodí. Píše chytře a nepředvídatelně.

Sokolník je thriller plný napětí, akce, detektivní geniality a zločinů, z kterých zapomínáte dýchat. Vyšetřovací tým s Ninou Guerrerovou je přizvaný k vyšetřování mizejících studentek na univerzitě ve Phoenixu. Psychopat s bizarní zálibou ve staroegyptských rituálech a výcviku dravých ptáků má únosy chytře promyšlené a dlouho se jim nedaří mu přijít na stopu. Až do chvíle, než se jeho objetí stane i Niny chráněnka Bianca, která se na tuto univerzitu hlásí ke studiu. A ta je Niny slabým místem. Tentokrát půjde opravdu o život. Niny vztah s agentem Kentem se také vyvíjí napínavým směrem. Tenhle thriller si nenechte ujít, bude vás bavit od začátku do konce.

moudivlacek
02.07.2023 5 z 5

Naprosto úžasná série pro milovníky napětí a profilovačů. Na knihách autorky je znát její odborná zkušenost.
Někdo unáší studentky z univerzity. Nikdo neví jak a kdy, nikdo nežádá nic po rodičích, nikde žádné stopy ani těla. O pomoc je požádán tým FBI. Nina a její kolegové "vaří" z ničeho, přesto pomalu a jistě objevují tajemství vraha. Kniha má velice výstižný název, ale ne stoprocentní.
Rozhodně doporučuji číst sérii postupně. Plno věcí je pak jasnější. A já budu doufat, že se dočkám pokračování.

Adel.007
30.05.2023 5 z 5

Jakože wau ? Úplně fakt vynikající příběh jak ty ostatní díly. Jsem ráda že jsem to začla číst. Detektivky sleduji od malá takže nemám to problém číst i knížku. Snad autorka napíše ještě další díly.

rimar
25.05.2023 4 z 5

Kniha je dobře napsaná a příběh originální a zajímavý ale prostě nedokáže mně autorka vtáhnout do děje a cítit napětí. Řemeslně skvělé odvedené ale něco tomu chybí abych byl napnutý jak kšandy. Možná že je to tím že se tim autorka živila tak prostě nedokáže zabrnkat na tu správnou strunu. Ale aby to neznělo negativně kniha za přečtení určitě stojí a další díly si opět moc rád přečtu. A samozřejmě těm dvěma asociálním prckům (Nině a Biance) fandím :-).

vera4669
24.05.2023 5 z 5

Tahle série zraje jako víno.. Zatím nejlepší díl, nechybělo napětí a musím říct, že mě vůbec nenapadlo kdo je pachatel, takže pro mě i s překvapením na závěr :)

intelektuálka
23.05.2023 4 z 5

Sympatická postava Niny , která se dokázala poprat s minulostí ....

A když začnou na univerzitě mizet studentky, neváhá se ponořit do vyšetřování ....

Zajímavé jsou informace o staroegyptských bozích - a také o výcviku dravých ptáků ....

Ale Nina je vystavena situaci, která se pro ni stává osobní ....

I přes sestavený profil pachatele je v podezření více postav .... a čas ubíhá a jedna dívka je ve vážném ohrožení ....

I vyšetřovací metody jsou novodobé a vyšetřovatelům napomáhají ....

Nina to prostě jen tak nevzdává - a snad najde i osobní štěstí ....

Mělo to příběh a spád - doporučím.

katka.oo
22.05.2023 5 z 5

Perfektní napínavé pokračování série s agentkou FBI Ninou G. a jejím specializovaným týmem na profilování pachatelů, velmi čtivé, zajímavý a neotřelý případ spojený s Egyptem a sokolnictvím, já jsem moc spokojená, série se mi díl od dílu líbí víc a budu se těšit na pokračování.

soukroma
19.05.2023 2 z 5

Autorku jsem zkusila podruhé, ale její styl mi nesedí a detektivky v jejím podání mne nebaví. Další pokus si odpustím.

bedkniha
17.05.2023 5 z 5

Perfektní série. Nejvíce se mi líbila Šifra, pak Sokolník a nakonec Hadí oči. Ráda přivítám další díl.

Pája699
16.05.2023 4 z 5

Nina Guerrerová je pro mě vážně bojovnice a hrdinka. Zamilovala jsem si ji i s celým týmem hned od prvního dílu. Celá série je skvělá a já se vždy nemůžu dočkat dalšího dílu.

I když musím říct, že tento díl řadím do těch slabších. Předchozí se mi líbili více. Tím určitě nechci říct a nikoho od toho příběhu odradit .-) O napětí a zvraty v této knize určitě není nouze. Sokolnický motiv je vážně zajímavý a neotřelý. Až vám z toho bude běhat mráz po zádech. Tip na vraha se mi během čtení dosti střídal :-D ale nakonec jsem odhalila až na samém závěru no

Kente, buď trpělivý a já věřím, že to dobře dopadne. Jsem moc zvědavá na tuto dějovou linku, jak se bude dále vyvíjet..moc bych jim to oběma přála..

Peggy2711
12.05.2023 4 z 5

Opět super, celá série se mi moc líbí. Děj pěkně gradoval a zase jsme se dozvěděli něco nového i z oblasti sokolnictví, techniky, počítačů, egyptské mytologie... líbí se mi, že jsou autorčiny knihy uvěřitelné, pochopitelné, napínavé. Těším se na další

Kerriova
11.05.2023 5 z 5

Ač nerada začínám se sériemi od několikátého dílu, přijde mi, že tady to nijak nevadí. Ano, samozřejmě jsou v příběhu odkazy na minulost Niny, které objasňují určité vzorce jejího chování či podobné věci, ale pro děj samotný to není podstatné. Dlouho jsem nenarazila na detektivní příběh, který by měl vážně tak dobrý nápad, hrozně mě to nadchlo. Děj je dobře vymyšlený, provázaný, nenašla jsem nic, co by nedávalo smysl nebo nezapadalo. Naprosto úchvatné bylo využití a zapracování egyptské mytologie do příběhu. Egypt jsem vždycky milovala a tohle bylo perfektní. Vraha jsem neodhalila ani omylem, ve finále jsem koukala jak vyoraná myš. Nina a její kolegové mi vyloženě sedli do noty, knížka se četla perfektně, odsýpalo to, nechybělo tam ani to správné množství lidskosti, kdy jinak drsní agenti odhalí svoje city, ale zároveň to není příliš sentimentální. Jestli jsou i předchozí díly tak podařené, asi jsem právě našla svou novou oblíbenou detektivní sérii!

oblakaknih
06.05.2023 5 z 5

Sokolník je třetím dílem série s agentkou Ninou Guerrerovou. A já musím říct, že jsem skutečně nadšená!
Málokdy se mi stává, že když se mi líbí první díl série, jsem nadšená i z těch dalších. Ale tady! Sokolník je z celé série zatím nejlepší.
Tentokrát řeší hlavní hrdinka případ zmizelých studentek a (jak už to tak bývá) případ se jí i osobně dotkne.
Moc mě bavilo prostředí, ve kterém se kniha odehrává, i navrácení se k postavám, které mi od posledního dílu chyběly.
Všechny už jsme měly možnost poznat, zde se příběh zaměřuje i na ty nové a vedlejší. Musím říct, že mi díky nim autorka dokonale zamotala hlavu!
Co se stylu psaní týče, jsem opět nadšená. Autorka sama pracovala u policie, takže informace, které vám v knize poskytne mají úplně jinou váhu! Je zde spousta šikovně schovaných vysvětlivek, takže o nová zjištění není nouze.
Také jsem si moc užila grafické zpracování knihy, i když bych ho ocenila bohatší.
Byla jsem neskutečně napjatá a zvědavá, jak příběh dopadne a kdo je vlastně pachatelem. Nebudu lhát, konec mi nejprve připadal poněkud vyhrocený, ale v závěru do sebe vše zapadlo a dávalo smysl.
Jako bonus je zde i kapka romantiky, což já osobně v knihách nevyhledávám, ale opět musím podotknout, že zde měla své místo a nepůsobila nepatřičně.
Moc se těším na pokračování!

Titas9001
04.05.2023 5 z 5

Čtu, jak knihy vychází a mám další oblíbenou autorku. Celý tým kolem Niny jsou sympaťáci a mistrně je vykreslena i ta policejní práce. Tady je motiv hodně překvapivý a překvapivý byl i pachatel. Nině prostě musíte držet palce, aby se její život dal trochu do pořádku!

alzbeta4340
30.04.2023 4 z 5

Nenašla jsem žádná čtenářská vodítka k nalezení vraha, je to prostě tak, jak si autorka usmyslela. "Sokolnický" motiv je docela originální, nepamatuji si nic podobného v jiných románech. Pravý spád a napětí jsem ale cítila až v závěru, kdy už byla osoba pachatele známá. Možná proto se mi předcházející díly zamlouvaly víc, - i tak stojí Sokolník za přečtení.

vraždy sérioví vrazi mumie FBI univerzita Arizona sokolníci

Isabella Maldonado