Sokolník

Sokolník https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510781/bmid_sokolnik-RSX-510781.jpeg 5 222 222

Na elitní univerzitě záhadně mizí studentky. Zvláštní agentka Nina Guerrerová a její kolegové ze specializovaného týmu FBI bojují proti psychopatickému zabijákovi s bizarní zálibou ve staroegyptských rituálech a výcviku dravých ptáků. Nina navíc zápasí s pocitem selhání a strachem o nejbližšího člověka. Zastaví vraha dřív, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Metafora

The Falcon , 2022

eva3992
05.03.2023 4 z 5

Kniha nás zavede do Phoenixu v Arizoně, agentka FBI Nina Guerrerová vyšetřuje zmizení šesti studentek. Pět z nich brzy najdou a k překvapení všech jsou těla mumifikována. Vyšetřování se rozjede na plné obrátky, navíc, když vrah zasadí Nině další ránu.

Toto je už třetí pokračování série s Ninou Guerrerovou. Po knihách Hadí oči a Šifra, přichází Sokolník. Jak už to začíná být u mě pravidlem, série čtu klidně od třetího dílu. Díky tomu vím, že si ho můžete přečíst i jako samostatnou knihu, ale každopádně je vždy lepší, když to vezmete hezky popořadě.

Kniha je napínavá, promyšlená a propracovaná. Je znát, že autorka skutečně pracovala jako agentka FBI, takže tuto práci dobře zná. Dopodrobna zde rozebírá profilování pachatele, kolikrát tak máte pocit, že patříte do vyšetřovacího týmu. Kniha Vás donutí přemýšlet nad vrahem, i když zrovna nečtete.

Díky krátkým kapitolám to má spád, je to čtivé, potřebujete vědět, co bude dál. Stále se tam něco děje, není tam mnoho zbytečných řečí kolem.

Jediná věc, co mi vadila, tak to, že na můj vkus je v příběhu příliš mnoho nadprůměrně inteligentních lidí, ale jinak mě kniha pohltila, tak nad tím dokáži přimhouřit oko.

miloslav5679
04.03.2023 3 z 5

Nedá mi nepripojiť jednu poznámku, čítal som ako v komentároch niekto porovnáva túto knihu ku Ch. Carterovi. Porovnávať túto poslednú knihu s napr. poslednou od Cartera (Genesis) je ako porovnávať časopis pre skautov s časopisom Playboy : oba sú časopisy a oba môžu byť dobré , tak ako obe menované knihy sú kriminálky a obe sú dobré ale každá niekde inde.. A hlavne pre iný okruh čitateľov..

miloslav5679
04.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Mne osobne tento diel pripadal najslabší, jednak pre toho kto nečítal prvú časť (Šifra) tu bolo veľa odkazov, ale kniha bola písaná čudnou chronologiou. Najprv 5 unesených dievčat, potom nájdených mŕtvych, ktoré tam boli len akoby mimochodom, dej sa točil v podstate len okolo poslednej. Vyšetrovanie bolo len o jej hľadaní a nájsť "náhodne" vprostred pitevni vchod do podzemia o ktorom nikto nevie je dosť smiešne. Páchateľa vlastne nevyšetrili, len ho vlastne tiež len našli a tam zistili kto to je. A keď už bolo (niekde 100 strán pred koncom) všetko vyšetrené a ukončené, tak na základe zápisov páchateľa to 70 strán vysvetlili a ukončili úplným hapyendom.. Ku koncu ma to už nebavilo, hoci si aj ďalšiu knihu (ak vyjde) prečítam, možno bude lepšia..

Jane2016
02.03.2023 5 z 5

Ah, nová detektivní série, u které jsem se modlila aby byla skvělá. A víte co? Byla ještě lepší, než jsem doufala! Sice je to tedy třetí díl, ale neměla jsem absolutně problém pochopit, co se v knize děje. Sem tam byly narážky, které jsem moc nechápala, ale to mi v pochopení příběhu vůbec nevadilo. Ba naopak. Obě předchozí knihy – Šifra a Hadí oči už mám na seznamu „Chystám se číst“ a v blízké době se k nim taky dostanu. A hned, co tyto dvě předchozí knihy přečtu, plánuju se na Sokolníka vrhnout znovu!

Příběh byl dokonalý. Dostáváme se do prostředí, ve kterém postupně mizí vysokoškolačky. Známe pohled jak detektivů, tak samotného pachatele. Toto mě neskutečně bavilo. Vidět, jak postupují vyšetřovatelé. A jak se děj vyvíjí na straně vraha. Způsob, kterým se vrah zbavoval svých obětí – za mě neskutečně originální, toto jsem v detektivkách ještě nečetla.

Za mě opravdu bombastická detektivka od autorky, která pracovala přes dvacet let u FBI a policejních složek. Dále dosáhla hodnosti kapitána, řídila útvar zvláštního vyšetřování a forenzních věd či má například zkušenosti jako policejní vyjednavačka. A toto lze podle mě v knize rozhodně poznat, ty zkušenosti a znalosti.

Aliii83
01.03.2023 5 z 5

Čím dál lepší! Carter má obrovskou konkurenci! Doporučuji všema deseti a nemůžu se dočkat dalšího dílu :-)

Knižní střípky
26.02.2023 5 z 5

Ani trojka neztratila nic ze své čtivosti a neodložitelnosti. Tato série se pro mě řadí k těm TOP kouskům v rámci svého žánru, je vidět, že ji píše autorka, která má letité zkušenosti s prací v bezpečnostních složkách. Nahlédnutí do mysli našeho vraha bylo velice děsivé. Na stranu druhou tu byly i příjemné momenty, zdá se, že Nině prospívá její nalezená rodina, a možná snad i její zlomené srdce se začíná pomalu skládat dohromady.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

biki
25.02.2023 5 z 5

Hluboká poklona autorce za tento napínavý strhující příběh s mnoha zcela originálními prvky, za které by se nemusel stydět ani Chris Carter. Potěšilo mě také zapojení Bee do příběhu v podstatně větším rozsahu než v předchozích dílech. A potěšilo mě i to, jaký vliv měla znovunalezená rodina na Ninu a její psychiku. Snad se víc dozvíme v dalším dílu.

Danago
25.02.2023 5 z 5

Třetí díl série Agentka Nina Guerrerová Sokolník nenechá nikoho na pochybách, že autorka si stále drží svou vysoce nastavenou laťku . Kniha má spád a napětí, které s postupem děje graduje. Propojení pohřešovaných dívek a obětí se starověkým Egyptem a tehdejšími rituály je velmi osvěžující a obohacuje děj o nový prvek , s něčím takovým jsem se ještě v detektivce nesetkala.
V příběhu nejde jen o detektivní případ, ale i o myšlení a pohnutky pachatele.
A co nelze nezmínit, jedná se zde i o samotnou Ninu a její minulost, se kterou se stále musí vyrovnávat, hledat si cestu k lidem a důvěřovat přátelům.
Tato série je mimořádná , originální, odlišná , lidská a při tom je neuvěřitelně čtivá, bez jakéhokoli hluchého místa.
Moc se těším na další díly.

hana1039
20.02.2023 5 z 5

Třetí díl a pořád si drží vysokou kvalitu, což u některých sérií spíš klesá... čtivé, napínavé a na ,, sokolníka,, jsem měla dva tipy,ano jednoho jsem trefila :-)) že by konečně Nina už v dalších dílech to své srdce otevřela?? Doufejme... nějaká změna taky asi proběhne v týmu, ale to se dozvíme až příště... doporučuji!!!

Mihal27
18.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Skvelé pokračovanie. Milujem vyšetrovanie vrážd v podaní Nini. Proste to je pre mňa neskutočná droga. Čo ma trochu mrzí bolo záverčné objasnenie. Autorka to mohla zakomponovať nejak inak ale to určite nehodnotím negatívne. Je to len môj názor.
Mohlo by byť ešte nejaké pokračovanie....
Bee a Nina skvelá dvojka a k pridal sa k nim aj agent Kent.
Určite knihu doporučujem.

musivila
18.02.2023 5 z 5

„Nině došlo, s kým se budou muset utkat a jak nesmírně pokřivená mysl hraje proti nim.“

Další skvělý díl s Ninou, Kentem, Breckovou, Wadem, a nechybí ani detektiv Perez z předchozího dílu. Opět bravurně popsané vyšetřování, profilování vraha, originální spojitost se sokolnictvím...zkrátka bomba, mohu jen doporučit. Ráda bych napsala víc, ale zároveň nechci nic prozradit, ať nepřijdete o skvělý čtenářský zážitek.

----------------------------
Položil jí ruku na paži. „Guerrerová, nechoď tam.“ „Na rozkazy moc neslyší,“ pokrčil Kent rameny. „Už jsem to párkrát zkoušel.“
-----------------------------
„Některý lidi si myslej, že superhrdinové jsou jenom v komiksech.“ Přelétla obdivným pohledem k Nině. „A přitom stačí zajít do sousedního kvartýru.“

jeny-v
17.02.2023 5 z 5

Super, napínavé, dokonalé. Maldonado dokazuje vydáním své třetí knihy, že je úspěšnou tvořitelkou skvělých thrillerů, a že to nebyla jen předchozí náhoda. Taktéž skvělý překlad, který dal ději kvalitní punc. Komplikované hledání pohřešovaných studentek speciálními agenty Guerrerovou, Wadem, Breckovou a Kentem nás tentokrát zavede na akademickou půdu výzkumného institutu. Honba za šíleným predátorem, který se inspiruje egyptologií a sokolnictvím, se každou stránkou posouvá dál, takže nelze přestat číst.
Do případu se zapojí i starý známý detektiv z oddělení vražd phoenixské policie Javier Perez. „To u vás na vraždách nemáte nikoho dalšího? Proč to vždycky musíte být vy?“, zavrčel Jake Kent (že by řevnivost??)

Jeanine8
16.02.2023 5 z 5

Autorka píše čím dál lépe. Příběh měl spád a byl napínavý po celou dobu. Utekl mi doslova mezi prsty. Něco se tam začíná rýsovat, ale prozrazovat nebudu :-) Doufám, že se dočkáme 4. dílu!

Majuš333
15.02.2023 5 z 5

„Kurva, Guerrerová, říkala jsi, že jdeš pryč.“
Pokrčila rameny. „Lhala jsem.“
Ztěžka k ní došel. „Řídíš ty se vůbec někdy rozkazy?“

Opäť dokonalé, vrele doporučujem :)

„Nemysli si, že někdy zapomenu, jak jsi mi lhala. Za posledních pět minut jsem zestárl aspoň o deset let.“
Jejich pohledy se do sebe zaklesly.
„Nemám ponětí, co s tebou mám dělat,“ vzdychl. „Jedna moje půlka tě chce udržet v bezpečí, i když to znamená řvát na tebe rozkazy… které stejně neposloucháš. A ta druhá půlka chce před tebou padnout na kolena jako rytíř před královnou a snést ti modré z nebe.“
Jeho slova přetékala citem. „Štveš mě jako žádná jiná ženská na světě.“

Jenny46
10.02.2023 5 z 5

V pořadí 3 díl a možná by se dal číst i samostatně, ale určitě je lepší přečíst celou sérii...
Nina G. je stále úžasná, postupně se její postava vyvíjí a celý tým jsem si oblíbila, sympatické postavy.
Zajímavý příběh až strašidelný hádanky, sokolnictví , egyptská mytologie opět napínavé až do konce, doporučuji

vraždy sérioví vrazi mumie FBI univerzita Arizona sokolníci

Isabella Maldonado