Sokolník

Sokolník https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510781/bmid_sokolnik-RSX-510781.jpeg 5 222 222

Na elitní univerzitě záhadně mizí studentky. Zvláštní agentka Nina Guerrerová a její kolegové ze specializovaného týmu FBI bojují proti psychopatickému zabijákovi s bizarní zálibou ve staroegyptských rituálech a výcviku dravých ptáků. Nina navíc zápasí s pocitem selhání a strachem o nejbližšího člověka. Zastaví vraha dřív, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Metafora

The Falcon , 2022

Mayaotzin
25.04.2023 5 z 5

Jsem ráda, že jsme se u třetí knihy vrátili zase ke kvalitám dílu prvního. Již to nebylo tak překombinované a příběh byl super.

Těším se na další díl :-)

iskrizka
17.04.2023 4 z 5

Isabella Maldonado v románe Sokolník potvrdzuje svoj rozprávačský talent a schopnosť vytvoriť skvelú kriminálnu zápletku. Páchateľ, po ktorom vyšetrovatelia pátrajú tentoraz, sa inšpiroval staroegyptskou mytológiou, a svojim konaním pripravil tímu okolo agentky Niny Guerrerovej poriadne krušné chvíle.
I tento diel je dynamický, dej plynie rýchlo a nie je tam jediná nudná strana. Presne ten typ prózy, ktorá sa ťažko púšťa z rúk, ak sa do nej pustíte.
Pátranie vyznieva veľmi realisticky a napínavé vyvrcholenie má charakter akčného filmu. Nadôvažok autorka šikovne prepojila s vyšetrovaním aj Ninin osobný život a ako utekajú strany, sledujeme jej emocionálny rozvoj.
Zlhtla som ho v priebehu niekoľkých hodín.
Celú túto sériu by som rada odporučila krimi fanúšikom ako pútavé, a pritom pomerne nenáročné čítanie.

Luccinda
16.04.2023 5 z 5

Nejlepší krimi série poslední doby? Rozhodně ta od Isabelly Maldonado! Tahle portorická autorka má za sebou dvacet let práce u policie, absolvovala i Národní akademii FBI a svoje zkušenosti teď promítá i do svých knih. Případy agentky Niny Guerrerové jsou opravdu realistické, autorka věrně popisuje průběh vyšetřování i prostředí FBI. Zároveň jsou plné dramatických akčních scén, autorka umí perfektně budovat napětí a vy jen otáčíte stránku za stránkou, protože musíte vědět, jak to celé dopadne.

Mám pocit, že tahle série je díl od dílu lepší. Sokolník nabízí další velmi originální a napínavý případ sériového vraha, který se mi opět dostal pod kůži. Možná i tím, že je pro hlavní hrdinku Ninu znovu velmi osobní. Tím se tahle série podobá Mizejícím dívkám od Lisy Regan, za mě je ale série Šifra / Hadí oči / Sokolník ještě lepší, protože si drží kvalitu a případy, které se tu řeší, jsou vždycky něčím specifické a navíc neskutečně promyšlené. Moc doporučuju všem thrillerovým fanouškům!

ArwenAragorn
08.04.2023 5 z 5

81%

Tělo se jí začalo třást, Melissa se sesunula na podlahu. Pochopil, že pláče, že její naděje jsou pryč, že její vůle je zlomená. Olízl si rty v očekávání toho, jak znovu ochutná ty její.
Dnes večer zkrotí svého nejnovějšího dravce.
_________________________________________________________________________________________________________
Bezvadný, v pořadí už třetí díl thrilleru s agentkou FBI Ninou Guerrerovou. Tak napínavý, že mě to nutilo číst dál a dál, zápletka je skvělá, závěr překvapivý. Povídání o sokolnictví a egyptské mytologii mě moc bavilo, vrah byl správně ujetý tím, co dělal s obětmi za živa i po smrti. Současně s pátráním po sériovém vrahovi sledujeme soukromý život Niny.
Všem doporučím a na další díl se těším.

Zdenas5
06.04.2023 5 z 5

Celá série je super. Nina a její tým je mi stále sympatičtější. Výborná je i Bee, která tu má více prostoru. Zapomenout nesmím ani na Nininu novou rodinu. Doufám, že série bude pokračovat.

JustWomen
30.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha, skvělá série, moc jsem si to užila. Isabello Maldonado, doufám, že už brzy bude další díl, vlastně další díly, protože je to super čtení za odměnu.

Nuttelka
26.03.2023 5 z 5

Opravdu výborná série a Nina je skvělá!! Vždy se moc těším na nový díl, co si na nás autorka připravila za zapeklitý případ :-) Celý tým kolem Niny mě neskutečně baví a držím palce, aby Kent vydržel a byl trpělivý...

Hope80
26.03.2023 5 z 5

Výborná kniha. Skvělý další díl, který se četl sám. Nina a její tým skvělá skupina. Napínavý příběh suprově napsaný. Doufám,že bude ještě další díl.

Andrea7272
21.03.2023 5 z 5

Mám ráda tuto sérii a hlavně Ninu !!!
3. díl nezklamal. Dobrý příběh, těším se na další díl :-)

nada3314
21.03.2023 5 z 5

Na tohle se vždycky těším, když můžu číst dlouho očekávané pokračování. Ninu Guerreru agentku FBI jsem si zamilovala již v minulých dvou dílech. Bylo to jako bych se vracela k dobrým známým.

Celá série má dokonalé obálky, které mi v knihovně dělají radost. Tento 3. díl má však pro mě zajímavý originální název SOKOLNÍK byla jsem moc zvědavá, co to bude znamenat a co nám tím Isabella Maldonado chce říct. Autorka mě napínala až cca do strany 100, kde jsem konečně pochopila malý náznak a potom se celý děj rozjel a nešel zastavit. Otáčela jsem opět jednu stránku za druhou. Tohle byla neskutečná jízda. Při čtení jsem ani nedýchala.

Agentka Nina je sirotek, a dodnes je poznamenána odporným únosem, který prožila jako teenager. Bojuje na straně dobra. Má pocit, že neumí milovat, ale aspoň nějak lidstvu pomůže, když pátrá a dopadá především sériové vrahy. Moc se mi i líbil vztah, jaký měla s kolegy z FBI. Všichni do jednoho drželi spolu jako parta.

Prosím, řekněte mi někdo, že tohle nebyl poslední díl ze série. Tohle je taková škoda a zrovna ten konec mě úplně nadchnul, že by konečně Nina mohla Ale asi se má v nejlepším přestat, i když tady mě to teda bude mrzet hodně.

Pro milovníky thrillerů určitě doporučuji. Nenechte si tuto skvělou, úžasnou sérii ujít. :-)

GYROTOURBILLON
20.03.2023 4 z 5

Já u této knihy budu souhlasit s eva3392. První a druhý díl byl na 5* 100%.

LukBook
18.03.2023 5 z 5

Skvělý thriller, jako vždy u této autorky. Zajímavé postavy, napínavá zápletka, dostatečně úchylný pachatel...Prostě všechno, co bych od zástupce tohoto žánru očekával.

Jana65
18.03.2023 5 z 5

Kniha opět nezklamala. Tentokrát se mi vraha odhalit nepodařilo, ale byla jsem blízko. Velmi dobrá detektivka, doufám, že bude další pokračování.

dam.si.knihu
18.03.2023 5 z 5

Moje první detektivka, která dopadla na výbornou! Musím říct, že snad nebyla ani chvilka, kdy bych se u příběhu nudila. Byla to jedna velká jízda od začátku do konce. Perfektně promyšlená zápletka, u které budete neustále přemýšlet, kdo je vrah.
Rozhodně si budu muset přečíst u předchozí díly!:)

Fifth Element
13.03.2023 3 z 5

Četlo se to dobře, to ano. Ale kdyby se to tak blizce nedotykalo opět jen Guerrerove, bylo by to mnohem lepší, po dvou předchozích knihách už je to až příliš...

annettka1098
12.03.2023 3 z 5

Kniha začíná zajímavým prologem, který odhalí zase část Nininy minulosti. V začátku příběhu se autorka také mírně vrací k předešlým připadům, aby čtenářům v rychlosti objasnila všechny postavy a jejich vztahy. Nemusíte tak mít strach, že si tímto dílem něco vyspoilerujete nebo že se naopak ve vztazích nechytíte, pokud začnete serii až tímto dílem.

Bohužel, autorka si od začátku knihy tak důkladně budovala všechny okolnosti pro hlavní zápletku, že jsem ji velmi brzy odhadla. Následovalo několik překvapivých zvratů, které ale byly doprovázeny jen málo uvěřitelnými (a někdy až úsměvnými) momenty.

Někteří určitě ocení, že po odhalení pachatele autorka vše ještě důkladně zrekapituje a vysvětlí. Vysvětlení na mě ale bylo hrozně zdlouhavé a upřímně jsem mu už nevěnovala takovou pozornost.

Tento díl na mne bohužel působil hodně prvoplánovitě. Přestože se kniha výborně čte a vrah má opravdu zajímavou "úchylku", nemohu ji bohužel tentokrát zařadit mezi top knihy.

onyx84
12.03.2023 5 z 5

Sokolník je rozhodně zdařilé pokračování série...místy trochu předvídatelné, ale na kvalitě se to neodráží...moc mě baví profilování vraha,sebemenší střípek dokáže vše zamotat a změnit...vřele doporučuji celou sérii a už teď se těším na další díl...

_Brunetka_
11.03.2023 5 z 5

Jednoduše řečeno další pecková knížka v téhle sérii. Autorčin styl psaní mě stále hodně baví, protože mi díky němu mizí stránky pod rukama jako v nějaké černé díře. Příběh mě pohltil od samého začátku a vyflustl až na konci. Žádnou nudu tu nečekejte, ale na šílenou várku zvratů, napětí a skvěle vybudovanou atmosféru byste se připravit měli. Chvílemi tu není čas ani dýchat. Námět se mi líbil, je v tom zase troška originality. Vyšetřovací tým se začíná stávat mou rodinou, ke které se velmi ráda vracím. Zbožňuju je úplně všechny. Velmi mě těší, že je tu i jakási linka osobního života, ve které se v budoucnosti dočkáme i možná nějaké té romantiky. Tohle dílko vás rozhodně nenechá chladnými, emoce se ve vás budou intenzivně střídat. Jsou tu i stopy opravdu kvalitního humoru. Zápletka byla perfektní, opět mě ta propracovanost celé knihy dorazila. Vraha jsem neuhádla ani po usilovnějším přemýšlení. Konec mě dojal a už teď chci pokračování. Pokud hledáte špičkovou detektivní sérii s postavami, které se pro vás stanou přáteli, tahle série je pro vás ta pravá!

lena.o.knihach
11.03.2023 5 z 5

Sokolník je třetí díl série o agentce FBI, Nině Guerrerové. Předchozím knihám jsem nemohla vůbec nic vytknout, a proto jsem i od nejnovějšího případu očekávala hodně. A Isabella Maldonado opět nezklamala.

Guerrerová, Kent, Brecková a Wade musí zastavit dalšího sériového vraha s obzvlášť originálními koníčky, který se tentokrát zaměřil na vysokoškolské studentky.

Jak mě tahle parta agentů chyběla! Všechny jsem si je oblíbila, a i když knihy můžete číst v libovolném pořadí, doporučuji přeci jenom začít Šifrou, protože se postupně odkrývá minulost Niny, vztahy nejen na pracovišti se nějakým způsobem vyvíjejí a budete mít jistotu, že pochopíte všechny narážky na předchozí díly.

K Sokolníkovi nemám žádnou výhradu. Líbí se mi postup vyšetřování, to napětí, ve kterém autorka dokáže čtenáře udržet od první strany až do konce a není pochyb o tom, že se jedná o jednu z nejlepších sérií ve svém žánru.

#spoluprace @grada

MamaKnihomolka
10.03.2023 4 z 5

Třetí díl série s agentkou Ninou Guerrerovou a bez zbytečných řečí je čtenář hned ponořen do případů zmizelých studentek. Krátké kapitoly velmi napomáhají na čtivosti a v napínavých scénách nelze přestat číst. Nechyběly ani kapitoly z pohledu vraha nebo i samotných obětí.
Velmi originální jsou podle mě odvětví sokolnictví a Egypta, konkrétně mumifikace. O ničem podobném jsem ještě nečetla a byla jsem nadšená.
Jediné co mě mrzelo byla předvídatelnost další oběti.

Jako správné detektivce nechybí napětí, akce a uvěřitelnost. Mnohé čtenáře jistě navnadí i to, že sama autorka byla policistka. Ale ne nějaký pěšák nebo v kanceláři, ale působila i jako policejní vyjednávačka a absolvovala i FBI kurz behaviorální analýzy.

Za mě velké doporučení série i přesto, že jsem první díl ještě stále nečetla. :]

vraždy sérioví vrazi mumie FBI univerzita Arizona sokolníci

Isabella Maldonado