Nikdy nezapomenu

Nikdy nezapomenu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391663/bmid_nikdy-nezapomenu-1YE-391663.jpg 4 182 56

Jamal si nejprve všimne červené šály. Vlaje ve větru, zachycená na plotě. Pak uvidí i tmavovlasou ženu stojící na okraji hluboké propasti. Jamal chytí červenou šálu a hází ji ženě jako záchranné lano, aby jí pomohl dál od okraje útesu, ale ona zničehonic skočí dolů. Jamal zděšeně zírá na nehybnou postavu dole pod sebou. Tělo neznámé ženy leží na studené oblázkové pláži. Její krk je ovázaný červenou šálou. Tohle je Jamalova verze příběhu. Věříte mu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

N'oublier jamais , 2014

Peyka
03.04.2019 4 z 5

Jakožto velký fanoušek tohoto francouzského mistra vypravěče jsem byla opět mile překvapena. Na rozdíl od předchozí knihy Nepouštěj se mé ruky , která byla trošku slabší, mě tenhle příběh opět na 100% překvapil.

Začátek měl pomalejší rozjezd, ale jakmile se dostanete do poloviny, nepustíte. Autor střílí jednu bombu za druhou, čtete s otevřenou pusou.

Nicméně, ke konci těch šoků bylo už dost. Autor to malinko překombinoval, i když má vše perfektně promyšlené, aby to bylo stále reálné (viz base jumping).

Je to prostě zase originální kniha s originálním vypravěčem, který promlouvá přímo ke čtenáři a vede ho jako loutku skrz jeho netradiční příběhy.

Greenfingers
25.03.2019 5 z 5

Poněkud krkolomnější zápletka, místy až k neuvěření. Nakonec však vše do sebe logicky zapadlo. Dobře napsaný thriller, kterému nechybí dramatičnost a spád.

Kakajko
18.03.2019 5 z 5

Celá kniha mi přišla hrozně zmatená a překombinovaná, ale musela jsem číst, abych věděla, jak to dopadne. Konec mě teda naštval :(

harena
07.03.2019 5 z 5

Nemůžu pochopit, proč má tato jedinečná kniha tak malé ohodnocení? Naprosto skvělý styl psaní, hned po první stránce je vidět, že to nebude klasický krimi thriller. Pátrání po vrahovi je komplikované a svoje tipy jsem musela mnohokrát měnit a přitom to nakonec bylo všechno logické. Dějových zvratů tu bylo dost, ale to bývá často i v životě. Mám moc ráda knihy pana Bussiho, škoda, že jich zatím napsal tak málo. Vynikající příběh, psaný jeho nezaměnitelným stylem, si musíte přečíst.

Agnesita
02.03.2019 1 z 5

Uf... Nutila jsem se do čtení, čekala jsem, kdy se do knihy začtu. Byla to nakonec skoro polovina knihy. Příliš překombinované, těžko uvěřitelné.

ArwenAragorn
22.02.2019 5 z 5

Geniální! Pane Bussi, moc Vám děkuji za výborné čtení! Je pravda, že jsem byla u většiny stránek docela zmatená, hranice mezi fikcí a skutečností je tady velmi tenká, závěr byl hodně neočekávaný a možná trochu překombinovaný, několikrát jsem si myslela, že znám vraha, ale vždycky jsem se spletla, což je u tohoto autora obvyklé. Tento thriller se mi zatím spolu s Vážkou líbil nejvíc.

Eulalie
21.02.2019 2 z 5

Tak já vám nevím. Bussi patří k jedněm z mých nejoblíbenějších autorů poslední doby. Vážka byla fantastická, Černé lekníny, kde si hrál s realitou víc, než je reálné, snad ještě lepší. Nepouštěj se mé ruky mi přišlo trochu slabší, ale i tak jsem poskočila, když vyšlo Nikdy nezapomenu. Miluji jazyk, jaký používá, i to, jak skládá věty. A taky skutečnost, že skoro nemáte šanci odhadnout, kdo je vrah. Myšlenka, že vrahem je hlavní postava, mi vždycky přijde zajímavá, i když jsem se s ní už samozřejmě párkrát setkala. A musím i říct, že se jako obvykle nový Bussi četl skvěle. Hlavní zápletka byla ale tak moc přitažená za vlasy a tak moc nepravděpodobná, že mi po dočtení zůstala hořkosladká pachuť v puse. Takže i když je to čtivé a Bussi spolu s českým překladatelem udělali co se jazykové stránky týče skvělou práci, nakonec bych byla šťastnější, kdyby se mi tenhle čtenářský zážitek vyhnul. Ano, dalšího Bussiho si přečtu, ale asi se budu muset trochu přemlouvat.

Mlsnákočka
13.02.2019 5 z 5

Michel Bussi patří mezi mé oblíbené autory. Tato kniha mě tak vtáhla do děje, že jsem byla nucena číst pořád a všude. Nejdřív mě mátla jména obětí, jelikož každá začíná na stejné písmeno, ale postupně jsem si to v hlavě srovnala. Děj je opravdu místy překombinovaný a neuvěřitelný - přesto doporučuji. Velice napínavé čtení.

petaSk
05.02.2019 2 z 5

Hlavní důvod proč jsem pokračovala ve čtení byl ten, že jsem nechápala, o co v knize jde a jak se zápletka rozmotá. Měla jsem tušení, ale celé mi to přišlo tak šílené, že jsem ho nebrala v potaz. Autor ale překonal moje očekávání. Takový zašmodrchanec by mu mohla závidět i Agatha Christie. Nevíte, co je skutečnost a co zdání, a hlavní hrdina je zralý na umístění na psychiatrii, kde pracuje jako údržbář.

Kniha mě bavila, bylo to odpočinkové čtení, a od thrilleru žádné hluboké myšlenky ani nečekám. Už pomíjím, že ženy jsou čarokrásné a skáčou hlavnímu hrdinovi kolem krku, ať je to opilec nebo nemá jednu nohu. Vypadá to že, detektivky mají dvě tři šablony a vybočit by byl snad zločin.

JustWomen
12.01.2019 4 z 5

Tak trochu jiný thriller, řekla bych takový "francouzský", časté prolínání skutečnosti s minulostí, neustále změny v jednání postav, dopisy, deníky, hry se jmény, stírání hranic mezi skutečností a fikcí. Ale musím přiznat, že chvílemi se mi jednání postav zdálo neuvěřitelné, děj překombinovaný a konec přitažený za vlasy, ale četlo se to dobře.

Ilona
06.01.2019 5 z 5

Naprosto skvělé! Naprosto jiný styl psaní, naprosto geniální způsob, kdy nevíte, co je skutečnost a co jen fikce. Obojí se však v závěru dokonale spojí.. Tak jen doufám, že autor dokončuje další povedené čtení!

Martinka99
05.01.2019 5 z 5

Vynikající thriller, autor má svůj nezaměnitelný styl a mě jeho knihy zkrátka baví.

iška
17.12.2018 3 z 5

Thriller zpracovaný zase trochu jinak. Nebylo to vůbec špatné.

happy-smile
17.12.2018 4 z 5

Kniha mě nutila pořád číst dál a dál, pořád jsem přemýšlela, jak tohle proboha udělal? Takže jsem nedočkavě hltala stránku za stránkou, abych se dozvěděla, v čem je ten háček. No bohužel vyústění podle mě nebylo tak bombastické, ale i tak, svůj účel to splnilo. Těším se na další knihy od tohoto autora.

zuzana2599
03.12.2018 5 z 5

Bravo, pane Bussi !! Vynikající čtení, nemohla jsem se odtrhnout od příběhu. Jamalovi jsem držela palce a věřila mu, ale zase to skončilo úplně jinak, než jsem očekávala. Je to chytrý a napínavý thriller, další skvělé dílko tohoto francouzského autora. Doporučuji !!

mariva
13.11.2018 5 z 5

Autorovy knížky mám ráda, proto jsem neodolala té nejnovější. Vtáhla mě do děje od začátku, všechny události byly tak neuvěřitelné, že jsem knihu těžko odkládala. V jednu chvíli už se mi to vše zdálo trochu překombinované, ale závěr byl nečekaný a neuvěřitelný, když už si čtenář myslí, že zná vraha...

Michel Bussi
francouzská, 1965