Niekedy klamem

Volám sa Amber Reynoldsová. Mali by ste o mne vedieť tri veci: 1. Som v kóme. 2.Môj manžel ma už nemiluje. 3.Niekedy klamem. Amber sa preberie v nemocnici. Nedokáže sa pohnúť. Nemôže rozprávať. Nedarí sa jej otvoriť oči. Počuje ľudí, ktorí sa okolo nej pohybujú, oni však netušia, že ich vníma. Amber si nepamätá, čo sa s ňou stalo, tuší však, že s tým má niečo spoločné jej manžel. Striedavo sledujeme jej paralyzovaný stav na lôžku, dianie z týždňa pred osudnou nehodou a čítame detské denníky spred dvadsiatich rokov. Brilantný psychologický triler pred nás stavia otázku: Je niečo naozaj lož, ak človek verí, že je to pravda?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471055/niekedy-klamem-vy6-471055.jpg 3.8220
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Aktuell

Sometimes I Lie, 2017

Kniha Niekedy klamem

Renca.ch

Kniha velmi čtivá, napínavá, zajímalo mě co bude dál, námět neotřelý..hlavní hrdinky ne moc sympatické a jak píšou ostatní v recenzích v thilleru samí psychopati...ale ten konec se mi nelíbil, byl překombinovaný, otevřený, divný...škoda..i tak doporučuji k přečtení.

kackahracka

Tak jsem si to potvrdila, s touto autorkou už nechci mít nic společného. Píše celkem slušně, nápady má originální, ale to je tak všechno. Opět překombinovaná blbina, kdy člověk A není psychoušem B, ale chudákem číslo 3. Nebo Y, nebo já nevím...Takže asi tak. Bylo to dlouhé a zvraty mimo mou hranici IQ.
K tomu všemu ty odstavce plné patosu, kterému nemůžu přijít na chuť:

..................citace..........................

Je čím dál težší oddělit sny od skutečnosti a děsím se obojího. I když si vzpomenu, kde jsem, nevím už, kdy se to děje. Ráno nepoznám, není už ani odpoledne a večer. Unikla jsem času a toužím po tom, aby si mě zase našel. Čas má svou vlastní vůni, jako známý pokoj. Když už vám nepatří, toužíte po něm, slintáte a hladovíte, uvědomujete si, že byste udělali cokoliv, jen abyste ho dostali zpět. Dokud není zase váš, kradete uloupené vteřiny a polykáte zneužité minuty.

(...)

Lidé si myslí, že dobro a zlo jsou protiklady, ale to se mýlí, je to jenom zrcadlový odraz jednoho a druhého ve skleněných střepech.

(...)
Manžel a sestra sedí každý na jedné straně postele a moje poničené tělo tvoří bariéru mezi nimi. Natažený čas, který všichni tři přečkáváme, obaluje ticho nevyřčených slov. Cítím jejich zdi, každé písmenko, každou slabiku navršenou na ostatní, tvořící vratký dům nezodpovězených otázek. Lži jsou malta, drží ty zdi pohromadě. Kdyby nebylo tolika lží, stěny by se dávno zhroutily. Místo toho jsme si postavili vězení.

..........................konec citací............

Navíc zdlouhavé pasáže popisující sny a holčičku v růžovém županu. Jak někam padá a křičí a prchá...
A závěrečný odstavec, asi monstrózní zvrat, který však ABSOLUTNĚ nedával smysl. Nepochopila jsem.
Nic pro mě, nedoporučuju.

jaroiva

Hodně se mi líbil způsob výstavby textu, přeskakování do jednotlivých časů, postupné odhalování skutečnosti. Ale nakonec už se mi ten odhalený výsledek nelíbí. Je to nějak divné, přehnané.
Ale vzpomněla jsem si díky této knize na knihu Dřív než půjdu spát, kterou tímto doporučuji, za mě je tam víc propracovaný celkový odhalený výsledek.

AnetaR.

Tato kniha mne osobně bohužel příliš neoslovila...ze začátku bylo težké se do ní začíst, později již byl děj napínavější, velkým plusem je, že místy opravdu velmi. Zápletky však byly poněkud přehnané až překombinované a nereálné. Osobně mi ani jedna z postav nebyla příliš sympatická.

Agida

Knihu jsem měla naštěstí půjčenou, anotace mě velmi zaujala, ale příběh mi přišel na mě až moc zamotaný a místy nezajímavý, ale dočetla jsem ji. Znovu už bych ji, ale nečetla.

handulli
28.09.2020

Po dlouhé době thriller, který mě neustále nutil číst. Oceňuji, že se autorka nesnažila děj zbytečně natahovat. Kapitoly jsou krátké, děj rychle odsýpá a i když jsem některá rozuzlení čekala, stejně mě ve finále překvapila.

Aya81
09.07.2020

Zajímavý nápad, vyprávět příběh z pohledu ženy ležící v kómatu. Četlo se dobře, bylo to napínavé, že jsem se nemohla odtrhnout. Hvězdičku ubírám za to, že jsem možná přece jen čekala větší zvraty a taky nějaké překvapivé věci, co se hlavní hrdinka má dozvědět od (dle anotace) lidí mluvících kolem ní bez zábran... Přitom spíš většina uvědomění se udála v hrdinčině nitru. Prostě, asi se z toho dalo vytěžit víc, ale i tak se mi příběh líbil.

AlčaH
20.04.2020

Letošní rok se pro mě nese ve znamení objevování neznámých vod. Po prvním komiksu následoval první psychologický thriller. A možná právě proto, že jsem v tomto žánru začátečník, mě knížka nadchla. Byla napsána čtivě a napínavě do poslední stránky. Zamotaný příběh sleduje osud hlavní hrdinky Amber a také její sestry, u nichž vlastně nikdy nevíme, která z nich je větší šílenec... Jednotlivé zvraty, kterých bylo v knize několik, byly překvapivé a vždy daly ději úplně jiný směr. Párkrát už jsem si říkala, že vím, co na nás autorka chystá a že vím, kam míří - ale pak mě rychle vyvedla z omylu. :) Na konci mi po zádech přejížděl mráz, a to hlavně proto, že ani závěr nedal odpovědi na všechny otázky a já pořád přemýšlela, co všechno ještě byla lež a co mrazivá pravda... Díky této pozitivní první zkušenosti se určitě na žánr thrilleru vrhnu i v budoucnu. :)