Vím, kdo jsi

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Aimee Sinclairová, spousta lidí si myslí, že tě zná, když jsi ta celebrita. Ve skutečnosti o tobě ale nic neví. Na rozdíl ode mě. Já vím přesně, kdo jsi. Vím i to, co jsi udělala. A pozorně tě sleduju. Když Aimee přijde domů a zjistí, že její manžel kamsi zmizel, vůbec netuší co dělat. Přivolaná policie pojme podezření, že před nimi Aimee něco skrývá. A mají pravdu. Aimee skutečně cosi tají - nejen před policií, ale před celým světem. Teď se však začíná bát, že komusi se podařilo ono úzkostlivě střežené tajemství odhalit. Pokud by totiž vyšla pravda najevo, celý její život se ocitne v troskách. Ochromená hrůzou se snaží nepřijít o rozum ani o slibně rozjetou kariéru, ale minulost ji nakonec přece dostihne, a to způsobem, jaký by si nedokázala představit ani v těch nejhorších snech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416030/big_vim-kdo-jsi-i2Q-416030.jpg 3.561
Žánr:
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino
Originální název:

I Know Who You Are, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Vím, kdo jsi

hu_87
10. září

Napínavý to bylo, styl psaní mi taky sedl. Děj je ze začátku takový pochmurnější, nutí vás to zkrátka číst dál a dál.
Střídají se pasáže že současnosti a z minulosti a občas převažují, jak už bylo zmíněno, pocity na úkor děje. Což nemusí sednout všem, ale vzhledem k tomu, že autorka u mě navedla jistou atmosféru napětí, to promíjím.
Ale ten konec byl jakože dost velkej bizár a docela to celý zazdil. Tohle překoná i zážitek ala American style, tohle prostě bylo až moc i na mě a to toho snesu poměrně dost.
Jako knížka, styl psaní je to určitě nadprůměrné, ale těm více konzervativnějším doporučuji nečíst až do konce :D

Sazinek
21. července

Kniha byla čtivá, od autorky jsem četla i knihu Občas lžu, ale měsíc od dočtení si z ní nic nepamatuji. Z toho soudím, že to asi takový šlágr nebyl


kackahracka
04. května

(+ SPOILER) Přísahám, že se nevyžívám v udělování nízkého hodnocení. Naopak, nemůžu se dočkat super knížky, skvělé jízdy, za kterou si klidně i připlatím. Recenze a doporučení zněly vážně skvěle. Nechápu. Vypotila jsem nakonec jednu hvězdu, jelikož napsané je to velmi slušně. Autorka to umí, žádný sloh pro slabomyslné, pěkná přirovnání, dost dobře vylíčené situace. Jenže. Ten konec. Bizár. Totální, nestravitelný bizár. Něco tak strašného, že mě i nad tou jednou hvězdou pláče svědomí. Absolutně nedoporučuju, abyste to četli, jde o nevratnou ztrátu času spojenou s extrémním znechucením. Povím vám, o co šlo: ženská přijde domů, najde na stole manželovy věci (klíče, peněženka, telefon), taky jeho boty v předsíni a auto v garáži. Vše, až na manžela. Zmizel. Parádní rozjezd, úplně jsem chrochtala blahem. Pak náhle nečekaně prudký levý hák (druhá kapitola je o nešťastné šestileté holčičce, kterou trýzní vlastní rodina, dívka si už od malička nese trauma ze smrti matky a navíc jí někdo unese a vězní). Téma, kterému se, coby matka malých dětí, úzkostlivě vyhýbám. Dokonce jsem knížku odložila, že o tomhle číst vážně nechci. Jenže-strašně jsem chtěla vědět, jak to bylo se ztraceným manželem, tak jsem se hecla. Ukáže se , že unesená holčička a opuštěná manželka jsou jedna a tatáž osoba (střídají se kapitoly z roku 1987 a 2007). Holčička během svého neradostného dětství nakonec přilne ke svým únoscům, jež kdysi sami tragicky přišli o dítě, proto si neobvyklou cestou pořídili náhradní. Rodinka to není úplně výstavní, a tak jí jednoho dne vystřílí parta gangsterů. Holčička to samozřejmě vidí a prožívá (to už jsem autorku doslova nesnášela a sebe proklínala, proč si něco takového dobrovolně dělám, že to čtu). Holka je samozřejmě poznamenaná, a v dospělosti se upne k muži, který se s ní narychlo ožení. Pak se choť ztratí. A všichni maj podezření, že ho zabila. Ona se snaží dokázat svou nevinu, ale sama si není jistá, jestli není blázen (halt trauma z dětství zanechalo následky). No a víte, jak to dopadlo? Ona samozřejmě nikoho nezabila. To se jen na její dospělácké duši popásla zestárlá únoskyně, která střelbu gangsterů přeci jen přežila, spojila se s dívčiným bratrem z původní rodiny, ten se s ní oženil, znásilnil jí a nakonec se rozhodl, že nejlepším trestem (za co???) bude, když se vypaří, vyhrabe odněkud mrtvolu, zakope jí pod vlastní verandou a policii přesvědčí, že to je on sám, čili že vražedkyní je skutečně jeho manželka...Tož jako sorry, ale toto nemohl nikdo myslet vážně a všichni, kterým se knížka líbila, by se měli jít nechat vyšetřit! Nemám slov, katastrofa!

Amethyste
13. dubna

Kniha je velmi čtivá, stále mě to nutilo pokračovat a dozvědět se víc. Závěr mě velice překvapil a trochu šokoval. Měla jsem svůj odhad, ale tohle jsem nečekala. Jediné, co mi chybělo, byl lepší popis osudu pravé Aimee.

Hvězdinka
25. února

Čtivé hodně, stále vás to nutí obracet stránky. Konec opravdu překombinovaný, ale zajímavý, zvláštní, zvrácený. Špatné dětství, pomsta a nová generace na cestě..... Ach ty geny....

Januli
03.11.2020

Kniha byla velmi čtivá, nutila mě číst dále a dále, ale asi ve 3/4 se mi ro přestávalo líbit a tak trošku mě to, jak to bylo nepřekvapilo. Závěr jako takový byl hnus. Brrr. Chybělo mi větší vysvětlení ohledně pravé malé Aimee.

kniha
26.09.2020

Knížka předčila očekávání. Od půlky jsem nevěřila jak se to parádně rozjelo.

Sumatrae
04.08.2020

Kniha se mi dobre cetla, misty to bylo pritazene za vlasy, rozuzleni me mile prekvapilo, konec trosku zarazil

1