Neználkovy příhody

Neználkovy příhody https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12101/bmid_neznalkovy-prihody-j9F-12101.jpg 4 784 144

Neználek série

Příhody a dobrodružství skupinky přátel z pohádkového města Kvítečkova. Knížka pro mladší děti. Osudy človíčků, menších než maličká okurka, kteří žili v jednom pohádkovém městě – Kvítečkově. Človíčkové nebyli stejní, jedni si říkali malíčkové a druzí malenky. Nejznámější z malíčků byl Neználek. Jeho příhody a nezbednosti jsou pro zasmání i poučení.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Oldag

Приключения Незнайки и его друзей (Priključenija Něznajki i jego druzej) , 1954

Marka76
20.10.2014

Všechny knihy s Neználkem jsem milovala.Rozhodně doporučuji všem.

CaptNemo
01.08.2014 5 z 5

Neználek ve Slunečním městě vede, tohle je pro trochu menší děti, ale pořád úžasné. Zábava, humor, poetika, neopakovatelné kouzlo. A ty kresby... Škoda, že podle nich nevznikl i večerníček - ty loutky mě nebavily.

kacaabba
18.06.2014 3 z 5

Čteno s dětmi. Příběhy jsou hezké, veselé, jemné a inteligentní. Takže to bylo fajn. Jen škoda, že jsme se do četby pustili až v době, kdy už z toho naše děti vyrůstali...

Roselunda 1928
16.06.2014 5 z 5

Neználka a jeho kamarády jsem si zamilovala, ale teď mě to jaksi přestalo bavit, je to zastíněné knihami od Cabotové, Rothové atd. a to je velikanááááááááánská škoda.........:((((((((((((((((((((((((

jindrich5708
27.05.2014 5 z 5

K této knize mám krásnou mile-nemilou vzpomínku . Miloval jsem jí jako malý kluk a v té době jsem onemocněl spálou . Je to zpět o více než 30 let a tenkrát jsem musel na infekční odělení, kde byli návštěvy jen přes tlusté sklo . Mohl jsem si vzít s sebou jednu oblíbenou hračku . A já si vzal tuto knihu . Bohužel co jsem tenkrát nevěděl a nechápal bylo to , že z daného typu oddělení si nemohu vzít nic nazpátek a tudíž jsem tam knihu po uzdravení musel nechat . Nepomohli mi ani krokodýlí slzy . Po několika letech když jsem si všiml , že je stále součástí naší knihovny jsem se rodičů zeptal jak to tehdy vlastně bylo a jak je možné , že knihu stále máme . Dověděl jsem se , že naši knihu sháněli přes 1 a 1/2 roku a když jí konečně sehnali - já neřád o ni už neměl zájem . Je však pravda , že na první přečtenou knihu se opravdu nezapomíná . Toto je má vzpomínka :-)

allebra
18.02.2014 5 z 5

Moje první přečtená kniha, na tu se nezapomíná. :-)

Petra17
27.08.2013 4 z 5

Nevěděla jsem, oč jde než jsem k vysokému číslu věku podle mě (14 let) dostala tuto sérii k Vánocům. Zprvu jsem si připadala hloupě že čtu něco tak dětského, poté jsem přela k údivu, jak mě tato kniha chytla.

mh.mail
04.07.2013 4 z 5

Přestože v Kvítečkově funguje ideální komunistická společnost malíčků a malenek přesně podle hesla: „Každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb“, dětem je to jedno a vnímají především veselé příhody hlavního hrdiny, který sice nepobral tolik rozumu, zato si to však vynahradil vyšší porcí sebevědomí. Příběhy jsou jen tolik naivní, aby to bylo pro děti zábavné. Pamatuji si také na loutkový večerníčkový seriál. Nejvíc se mi asi z celé knihy líbí příběh, jak Neználek jezdil v sodovkovém autě. Knížka je vybavena nádhernými ilustracemi Jaromíra Zápala, viděl jsem na fotce i ukázky z nějakého staršího vydání s jinými ilustracemi, ale upřímně řečeno, nebylo to ono.

zoew
27.06.2013 5 z 5

I když to bylo "sovětský", tak jsem knížky o Neználkovi milovala.

Tiana
21.06.2013 5 z 5

Krásně a sladce se na ní vzpomíná. Babička mi ji vždy předčítávala před spaním, snad celé dětství. Milovala jsem tuto knížku. :)

NoMi
31.05.2013 5 z 5

Neználek, Všeználek, Knoflenka, Šroubek, Vroubek, Buchtík, Dr. Pilulkin, Civínek, muzikant Strunka, malíř Tubička.. jj, to byly časy.. ještě teď mě při vzpomínce malinko zamrazí. Prostě úžasná generační kniha.

tyzik.cejka
29.03.2013 5 z 5

je to dobrá knižka pro od 8 let do 10 podle mě jak se už říka druhý a třetí díl jsou už pro velké docela težké druhý díl mi přijde tak od 9 do 12 třetí díl na měsíci tak od 9-13 ale celá ta série je přece jenom kouzelná

kika 13
08.02.2013 3 z 5

Pěkné čtení kdysi dávno pro mě.

petka-2007
22.01.2013 5 z 5

Moje oblíbená kniha z dětství :-)

Graine
16.08.2012

s touto knihou se mi vrací vzpomínky na dětství

Ikkju
02.01.2012

Můj první hrdina záporňák x) Můj vzor byl ale jednoznačně Všeználek!

WEIL
11.09.2011

Neználek, to je velice dobrý nápad, protože z ono neznáme se lépe jde pomalu k slovu poználek...

Titi
07.05.2011 5 z 5

Neználka milovali moji rodiče, milovala jsem ho já a teď ho nadšeně čte i můj syn. Pevně doufám, že jeho děti ho budou milovat taky :)

valda
17.03.2011 5 z 5

Dobrodružství, které zažije Neználek, trochu zbrklý a vymýšlející si človíček, který patří mezi malíčky a malenky žijící ve městě Kvítečkově.
Společně se svými přáteli (jako je doktor Pilulkin nebo Cukerín Cukerínovič Sirupčík) se vypraví na cestu balónem, který sestrojil Všeználek, do městeček Zelení a Dračína.
Nosov skvěle rozumí dětským fantaziím a svět, ve kterém žijí jeho postavičky je jako jedno obrovské hřiště plné dětí, se spoustou vynálezů, jako jsou auta na limonádu, která se chladí arašídovou zmrzlinou (a po měsíční usilovné práci do nich Šroubek a Vroubek nainstalují zásadní zlepšovák, pomocí, kterého je možné limonádu pít za jízdy, čímž auto velmi stoupne na popularitě).
Jako dítě jsem měl taky hodně rád doprovodné obrázky od Jaromíra Zápala, jenom jsem trochu nepochopil proč je na nich pes Bulka, nakreslený jako ještěrka :-)

anyzek
09.02.2011 5 z 5

Jsem ráda, že má Neználek a jeho kamarádi i dnes tolik příznivců. Ráda jsem z ní četla dětem před spaním když byly malé, prožívali jsme společně všechna dobrodružství a moc se nám líbily ilustrace.