Neználek ve Slunečním městě

Neználek ve Slunečním městě https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12099/neznalek-ve-slunecnim-meste-12099.jpg 4 605 78

Neználek série

Vyprávění o Neználkovi a jeho přátelích zachycuje příhody s kouzelnou hůlkou a dobrodružství ve Slunečním městě. Zcela nečekaně se Neználkovi podaří udělat tři dobré skutky po sobě a za odměnu dostane od kouzelníka čarovnou hůlku. Ta mu splní každé přání. Neználek si musí dát pozor jen na jednu věc - nesmí udělat tři špatné skutky. To by pak hůlka svoji kouzelnou moc ztratila. Neználek je nadšený. Zanedlouho si díky hůlce nejen pochutná na výborné zmrzlině, ale spolu s kamarády uskuteční i dobrodružnou cestu do Slunečního města.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Knižní klub

Незнайка в Солнечном городе , 1958

pe.tik
29.04.2015 5 z 5

jako dítě jsem to nečetla,obrovská bichle a malá písmenka :)Začala jsem ho číst synovi když byl malej už jen proto,že jsem si ho vždy chtěla přečíst....a hrozně jsem se nasmála...doporučuji si všechny Neználky přečíst..klído jako dítě nebo dospělák :)

Jusťa
02.01.2015

Dlouhá kniha,ale zato hezká.

CaptNemo
01.08.2014 5 z 5

Zásadní kniha dětství - díky ní mám rád scifi a snažím se dodržovat Špindovu zásadu "nikdy se ničemu nedivit". :-) Jaké bylo moje překvapení, že kongeniální ilustrace nejsou dílem ruským, ale pana Jaromíra Zápala! Jejich detailním studováním jsem strávil stejně času jako samotnou četbou. V Moskvě jsem si našel ruské originály a nesahají českým kresbám ani po paty.

rosse007
14.07.2014 5 z 5

Knížka kterou nám četla naše máma a teď když jsem máma já ji čtu zase svým dětem a jsem ráda že je baví stejně jako mne tehdy!

Roselunda 1928
16.06.2014 5 z 5

Nádherné pokračování, Špinda Strakáček je super, bohužel ale platí to, co jsem napsala u knihy Neználkovy příhody............:(

Darz
25.10.2013 5 z 5

Prostě kouzelná knížka, kterou jsem v dětství četl a nyní jí čte můj syn. Petře 17 se nedivím že si knížku i když je na prahu dospělosti vezme s radostí do ruky.

Petra17
27.08.2013 5 z 5

Pěkné počtení, když nevím co by. I teď v tomhle věku se tím ráda odreaguji. Člověk u toho zapomene na ve patné a myslí jen na malenky a malíčky a samozřejmě Neználka.

mh.mail
04.07.2013 5 z 5

Rozhodně v období dětství nejoblíbenější z trilogie o Neználkovi. Neználek společně s kamarády Špindou Strakáčkem a Knoflenkou dojedou do Slunečního města, kde kromě toho, že tam vládne také komunismus, jsou nejen technologicky mnohem vyspělejší, než spíše na romantických principech fungující Kvítečkov. Úžasné vynálezy a důmyslná technika Slunečního města mě okouzlovala. Nejvíc se mi asi líbily šachové automaty, s těmi by hra musela být opravdu zábavná. A v neposlední řadě - kdo z dětí by nechtěl mít takovou kouzelnou hůlku, jako dostal Neználek? Mně by se hodila i teď.

tyzik.cejka
29.03.2013 5 z 5

asi zas se k tomu nedá co dodat jedno slovo Dokonalé

kika 13
08.02.2013 3 z 5

Krásné čtení pro mě vzpomínám ráda.

petka-2007
22.01.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem v dětství měla strašně ráda a mám ji stále schovanou pro svou dceru :-)

Peršanka
06.01.2013 5 z 5

Takové srandovně sci-fistické a futuristické, taky moralitka o větroplaších. Šprtka Knoflenka... Četla jsem jako dítě víckrát.

gonga
23.08.2012 4 z 5

Doklad skutečnosti, že ne vše, co je z Ruska, dokonce onoho socialistického, nutně musí být špatné. Ano, Neználci jsou poměrně průhledná propaganda, ale poutavě napsaná a navíc místy dosti trefná a vždy velmi zábavná.

ondra1995
14.08.2012 5 z 5

Jedna z mých úplně prvních přečtených knih. Nikdy jsem se k ní sice nevrátil a moc se mi už nevybavuje, ale pamatuji si, jak jsem se těšil, jak si před spaním přečtu dalších několik stránek.

Vartan
25.06.2012 5 z 5

Nádherná kniha pro děti. Poprvé jsem ji četl začátkem 70. let, když jsem ji dostal na vánoce. Potom ještě tolikrát, že to nejde spočítat. Byl to takový salát, že jsem už jako dospělý musel koupil nové vydání, aby si ji mohly přečíst i moje děti. :-)

věra
17.03.2012 5 z 5

Tuhle knihu jsem jako malá měla moc ráda.Dnes jsem ji uviděla v nabídce a okamžitě jsem ji koupila.Už se těším až se do ní znovu začtu a potom ji schovám pro vnoučata.

DustinMind
30.08.2011 5 z 5

Ideální kniha pro ty nejmenší. Masivně tlustá (pokud máte vydání všech dílu v sobě) a masivně legrační.

Jirka73
27.07.2011 5 z 5

První kniha, kterou jsem jako malý přečetl. I proto si ji dodnes pamatuji a na všechny "Neználky" nedám dopustit. I proto jsem rád, že knihu má u postýlky moje starší dcera a pomalu se jí prokousává, s čímž ji sám velmi rád pomáhám.