Neználek ve Slunečním městě

Vyprávění o Neználkovi a jeho přátelích zachycuje příhody s kouzelnou hůlkou a dobrodružství ve Slunečním městě. Zcela nečekaně se Neználkovi podaří udělat tři dobré skutky po sobě a za odměnu dostane od kouzelníka čarovnou hůlku. Ta mu splní každé přání. Neználek si musí dát pozor jen na jednu věc - nesmí udělat tři špatné skutky. To by pak hůlka svoji kouzelnou moc ztratila. Neználek je nadšený. Zanedlouho si díky hůlce nejen pochutná na výborné zmrzlině, ale spolu s kamarády uskuteční i dobrodružnou cestu do Slunečního města....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12099/neznalek-ve-slunecnim-meste-12099.jpg 4.4481

Neználek 2.

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Knižní klub

Незнайка в Солнечном Городе, 1958

Kniha Neználek ve Slunečním městě

jan0223
05.12.2020

Druhý díl mě sice už zaujal méně, možná že byl psaný jakoby hodně narychlo, ale přesto jsem ho s chutí přelouskal (i nekolikrat) a během čtení jsem stále víc chtěl vidět víc a víc že slunečního města a na konci knihy jsem nejenže tam hrozně chtěl jít, ale hlavně jsem nechtěl aby už ta prohlídka slunečního města skončila. ☺ ☺ ☺ ☺ Nějaké politické podtexty jsem jako dítě nevnímal a žil jenom prohlídkou slunečního města. ☺ ☺ ☺

Kontryhelka
30.11.2020

Tolik jsem toužila jako malá holka jet do Slunečního města, zažít to krásné prostředí, město a malé lidičky a hlavně - mít kouzelnou hůlku. Člověk se rád přenesl do říše snů a snil. Na mně tato pohádka působila skoro až magicky. To je na tom to nejhezčí.

ArwenAragorn
28.08.2020

Přestože se mi Neználkovy příhody nelíbily, dostala jsem od tetičky tuto knížku a dopadla stejně.

Hobo
16.06.2020

Ve srovnání s Neználkovými příhodami z tohoto dílu už okatě čučela ideologie. Ještě se to dalo jakžtakž číst, ale už i pro dítě to bylo příliš.

Luigi1
16.06.2020

Toto pokračování se dětem moc nelíbilo,ale přetl jse jí.

m_martina
26.05.2020

Druhá kniha s Neználkem se mým dětem, když byly malé, nelíbila skoro vůbec. Vnučkám ji už číst nebudu a jen z nostalgie dávám tři hvězdy.

wooloong
01.02.2020

Knížka, ze které vyčuhovala ideologie tak okatě, že to došlo i mně, jakožto poměrně malému dítku. Dodnes se mi vybavuje (aspoň myslím, že to bylo zde), jak tam měli jakási autíčka, která sama jezdila, kam si kdo řekl, ale stávalo se občas, že v tom autíčku přepravovaná osůbka umřela, a pak to autíčko jezdilo pořád dál. To mi přišlo poměrně dost drsný na takovou knížku.

Namiš
27.01.2020