Útočiště

Útočiště https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519548/bmid_utociste-8Xk-519548.jpg 5 116 26

Nezdolná série

Sara musela opustit všechno, co znala, aby své milované udržela v bezpečí. Brzy ale zjišťuje, že nový svět se tomu jejímu ani trochu nepodobá, a že si své místo mezi Mohiry bude muset těžce vydobýt. Týdny plynou a Sara se snaží dostat pod kontrolu svoje proměnlivé schopnosti a zároveň udržet v tajnosti svůj unikátní původ. Kdesi v pozadí se navíc stále vznáší stín upířího Pána, který udělá cokoli, aby ji našel. Sara se ocitá na cestě, která odkrývá její skutečné silné stránky a probouzí v ní také část, o jejíž existenci dosud neměla ponětí. Navazuje nová přátelství, poznává krásu i bolest první lásky a ztrátu tak hlubokou, že by ji mohla nakonec zlomit. A zjišťuje, že jediné místo, kde měla být v bezpečí, možná nakonec není útočištěm, za jaké jej považovala. Doporučený věk 13+... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Refuge , 2014

nada3314
28.11.2023 5 z 5

Hohooo já mám husí kůži úplně všude. Tohle je tak skvělá série. Po Twilight jsem si ani nedovedla představit, že by mohl někdo napsat něco stejně dobrého. A je to tady! Tahle série je neskutečně návyková, po prvním díle už jsem byla poučená a vzala jsem si tento druhý díl na přečtení o víkendu, kdy jsem věděla, že budu mít více času. A udělala jsem dobře.

Boží, čtivý příběh, který navazuje přesně tam, kde první skončil. Ač mě hlavní hrdinka zlobí a dělá psíkusy, tak ji to vše odpouštím a budu netrpělivě čekat, co se jí povede příště. Není to žádná uplakaná princezna, ale je to neskutečný tvrďák, který jde do všeho po hlavě a tvrdě trénuje, aby byla ještě lepší než je a nic nepodceňuje. Strašně moc se mi líbí její mazlíčci, ti celému příběhu dodávají šmrnc a jsou takovým kořením, skoro každé akce. Impové – malí parchantíci, kteří milují borůvkové muffiny nebo pekelní psi, kteří se chovají jen za účelem zabíjení a mrzačení. Je Vám jasné jak to bude tady. A nesmím zapomenout na kocoura Oskara, který tentokrát zůstal doma, ale snad se v příštím díle objeví.

Jediné co mě na celé sérii znervózňuje je to, že upíři jsou tady ti zlí. Já jsem team Cullenovi, tak je to pro mě opravdu těžké. :))

lena.o.knihach
28.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Sara musí opustit domov, školu, přátele a odstěhovat se na území Mohirů. Konečně je mezi svými. Hlavní hrdinka ale vyniká i tam a místní jí nedají nic zadarmo.
Nejen, že každý den na tréninku dostává pořádné nakládačky, musí být ještě k tomu neustále pod dohledem, protože po ní upíří Pán nepřestal pátrat. Tady už by ale přece měla být v bezpečí, nebo ne?

Už dlouho se mi nestalo, že by mě nějaká kniha udržela vzhůru dlouho do noci a že bych ji celou přečetla na jeden zátah. Ale v Útočišti se stránky otáčely úplně samy a než jsem se nadála, byly tři hodiny v noci a já se dostala na konec.

A že to ale byla jízda! Ocitli jsme se na úplně jiném místě, poznali spoustu nových postav (třeba takový Desmund neměl chybu) a oproti prvnímu dílu se konečně rozjela romantická linka (kniha je stará deset let a vůbec mi nevadilo to klišé).
Sice jsme si na hlavního hrdinu museli počkat sto stran, ale když se konečně objevil na scéně, jiskry létaly do všech stran. Byla tam ta správná chemie a já se do těch dvou úplně zamilovala.

Útočiště si udrželo laťku a já si pokračování Nezdolné moc užila. U příběhu jsem se smála, dojala, byla napnutá, smutná.. stále na ty postavy a vše kolem musím myslet a až tohle jednoho dne skončí, dlouho se z toho budu vzpamatovávat.

#spoluprace @knizniklub @knihkupectvi_luxor @yoli.cz

Paja.92
09.11.2023 5 z 5

Ačkoliv byl druhý díl méně akční než první, vůbec to tomu neubralo na čtivosti. Měli jsme tak možnost dozvědět se toho více o Mohirech, a navíc nedostatek akce vyvážila chemie mezi hlavními postami, která doslova čiší z každé stránky.

Autorce se opět podařilo popsat prostředí a postavy tak, abychom se do nich dokázali vžít, takže jsem si ke každému vytvořila nějaké pouto a mám hned několik dalších oblíbených postav.

Jediné, co mě trochu rozladilo (i když jsem to očekávala), bylo, že se v knize zase objevuje pouto mezi druhem a družkou, které mi přijde, že je snad v každé young adult knize na druhou stranu bylo velmi dobře popsané, takže budiž autorce odpuštěno :D

@knihozroutka_eleanorcorvin

Elize
08.11.2023 5 z 5

Naprosto famózní a dokonalé! Čte se to úplně samo a pokud mohu říct, tak snad ještě lepší než první díl. Je to jedna z těch knih, které nedokážete odložit a zároveň se modlíte, aby to nikdy neskončilo. Je to jedna z těch knih, kdy by vám nevadilo číst o běžném životě hlavních postav i bez děje (ano, až tak vám přirostou k srdci!). Je to jedna z těch knih, které si po přečtení musíte okamžitě přečíst znovu a pak pátrat po internetu po anglickém pokračování, které taky musíte přečíst, protože nejde čekat na překlad! Zkrátka takové to je - dokonalé. Popravdě už takhle mě chytly jenom knihy od Maasové a to určitě ne všechny, takže naprosto perfektní, těším se, až se z anglického originálu přeloží další díly a volná pokračování. Rozhodně se máme na co těšit :)

Dolikcek
07.11.2023 5 z 5

Pokračování za mě nezklamalo, možná pro mě bylo i zajímavější než první díl.

Už aby byli další díl.

Bryel
03.11.2023 5 z 5

"Nezapomínej, že slunce svítí i za bouře. I pokud ho zrovna nevidíš, pořád tam někde nad mraky je a čeká, až tě bude moci zase zahřát."

Perfektní urban fantasy okořeněné skvělou romantickou linkou!
Kniha je velice čtivá, plná humorných obratů a sarkasmu hlavní hrdinky. Nové prostředí plné Mohirů je skvělým osvěžením včetně spousty sympatických vedlejších postav.
Extra bych vyzdvihla romantické "oťukávačky" v mohirském stylu, ty mě moc bavily.
Sarin vývoj Útočištěm byl mnohem přirozenější než v Nezdolné. Sara poznává svého Moriho a snaží se přijít na kloub i svým vílím schopnostem, které sílí. Moc se mi líbil její vztah ke zvířatům a živým tvorům obecně.
Touto knihou se celá série katapultovala k mým favoritům. :-) Už aby bylo pokračování..
Doporučuju!!

"Jsi jeden z nejtvrdohlavějších lidí, jaké jsem kdy poznal, a nějaký démon na tvoje ovládnutí ani zdaleka nestačí." Rty se mu zvlnily úsměvem. "To vím z vlastní zkušenosti."

"Moje malá bojovnice."
"Ty jsi taky můj bojovník."

Karen Lynch
kanadská