Nezbytná opatření

Nezbytná opatření https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433171/bmid_nezbytna-opatreni-Y8s-433171.jpg 4 53 27

Za bílého dne je na poloprázdné ulici postřelen právník Dominik Brandl. Snaží se uniknout neznámému útočníkovi a nachází pomoc u bývalé spolužačky. I přes její námitky se vydává do ulic, aby se pokusil zjistit, kdo mu usiluje o život. Na jiném místě se dostává forenznímu fonetikovi Marku Deylovi do rukou nahrávka z domu, v němž došlo k dvojnásobné vraždě. Díky špatné kvalitě záznamu se pouští Marek do souboje s časem, zvukem i všehoschopným tajemným protihráčem, který je pravděpodobně přesvědčený o tom, že pro něj nejlepší forenzní fonetik představuje akutní nebezpečí. Jak se s tím vypořádá člověk, který není zvyklý čelit smrtelné hrozbě?... celý text

MMacicekk
12.07.2020 3 z 5

Detektivek mám načteno celkem dost, a proto musím Nezbytná opatření hodnotit průměrně. Rozhodně bych však nerada svým hodnocením odradila další české čtenáře. Naopak. Autor psát umí, nejedná se o jeho první knihu, což je znát. Odhalování point v tom správném momentě je jeho nejsilnější zbraní a Nezbytná opatření mají rozhodně potenciál. Pokud autorovi odpustíte zdlouhavější úvod, a co se týče postav, nebudete tak nepozorní jako já, můžete si užít zajímavě napsanou českou detektivku.

Evelin2506
09.07.2020 4 z 5

Česká kriminálka a podle mě zdařilá - milé překvapení.

petrarka72
08.07.2020 4 z 5

Akčnější a zábavnější než Letargie, tu a tam děsivější než Tři kříže (setkání jistého hajzla s Matějem, rallye Pernink nebo závěr s padouchem ala King, třeba), přiměřená porce mazáčovských hlášek a hlavní hrdina s fascinujícím povoláním (dobře, v praxi je forenzní fonetika asi nuda, ale o teoretickém seznámení s ní to neplatí). Ano, tu a tam se literární Karlovy Vary liší od těch reálných, ovšem raději takto než přesnější, ale nepoměrně nudnější Urbanův Kar. Navíc zařazení aktuálních skutečností typu divadla Kopec do děje příjemné... A případ vystavěný téměř vzorově, cliffhanger na konci první části nečekaně skvostný. Užila jsem si.

Lumír23
04.07.2020 3 z 5

Nevím. Nebavilo mě to. Asi jsem díky zde uvedeným hodnocením čekal víc, nevím.

nada3314
04.06.2020 5 z 5

Než se trochu rozepíši o knize, chtěla bych říct, že Antonín Mazáč je pro mě česká jednička v psaní detektivek. Je to už má 3 kniha Pana autora a ani tentokrát mě nezklamal, polovinu děje mě tahal na vařené nudli, to nevím jestli mu někdy odpustím…

Mám načteno docela hodně detektivek a thrillerů a občas se mi podaří, že odhalím vraha či pointu. Tady jsem však neuspěla, mé vyšetřovací schopnosti nestojí za nic a já se nechala napálit. Spadla mi brada nad tím, jak autor dokázal celý děj zvrátit, obrátit, převrátit nebo nevím, co se to stalo, ale bylo to dokonalé! Vše v knize je popsáno dokonale, žádné zabíhání do zbytečných detailů a vysvětlování. Kniha bude bavit všechny milovníky detektivek.

Moc doporučuji a já budu tajně doufat, že má autor už rozepsanou knihu další!

Prostě a jednoduše plných 5*

Sirius
30.05.2020 3 z 5

Takhle knížka je, jako kdyby se tu potkali Tom Hanks, Tom Cruise, Clint Eastwood a Rachel Weisz. A Kevin Bacon. Nezbytný opatření jsou čtivý, postavy civilní, někdy až trochu moc. Což je škoda, protože to narušuje ten tah na branku a snahu pádit jako pendolino. Ale na druhou stranu ta civilnost a soukromí se ukážou dost důležitý. A je fajn, že v rámci možností se Antonín Mazač vyhnul snad všem klišé a nenabízí hrdiny klasickýho střihu, na který narazíme dneska v každý detektivce. Jen ten vztah jsem si k nim za celou dobu nedokázal úplně vybudovat... Pokud bych knihu k něčemu měl přirovnat, pak k dominu. Mazač do toho drncne a začne to jet a pointa následuje pointu. A to vlastně až do úplnýho konce. A za tohle před ním smekám pomyslný klobouk, protože se mu daří ty pointy odšpuntovat ve správnej okamžik a všechny fungujou. Kdyby byla kniha o sto stran kratší, tak bych si ji asi užil víc... ale i tak je tohle vážně povedená věc.

encyklopedie
28.05.2020 5 z 5

...musím znovu p.Mazáčovi vyseknout poklonu ....už jsem to napsal k jeho krimi Letargie.
Dobře se mi četlo, není to žádné oskarové veledílo .....příjemná česká krimoška, tak jak to má být.
Po Třech křížích, které málo zaostaly, opět plných 100%

Antonín Mazáč