Život po tobě

Život po tobě https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342129/bmid_zivot-po-tobe-cxS-342129.jpg 4 2885 703

Kdybyste ztratili někoho, koho jste moc milovali, jak moc by to změnilo váš pohled na svět? V pokračování světového bestselleru Jojo Moyesové Než jsem tě poznala najdeme Louisu Clarkovou v přesně takové situaci. Po intenzivním půlročním vztahu s ochrnutým Willem Traynorem, který se rozhodl ukončit svůj život asistovanou sebevraždou, zůstává Louisa sama, zmítána smutkem a výčitkami svědomí. Po vážném úrazu se navíc musí vrátit domů k rodičům. Jako by byla najednou zpátky na začátku cesty – život po Willově smrti totiž znamená učit se leccos znovu, stavět na nových základech. Záchranář Sam Fielding, pro něhož je kontakt se smrtí každodenní náplní práce, by snad mohl být právě tím, kdo Louise pomůže se zase vrátit do života, jenomže pak se z Willovy minulosti nečekaně jako uragán vynoří Lily – jeho šestnáctiletá nezvladatelná dcera. A všechno je rázem jinak…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

After You , 2015

Merynkaw
14.02.2017 3 z 5

Trochu americká červená knihovna. Pár knih od Jojo jsem četla, ale tahle zatím propadá. Je to hezké čtení, zajímavé ukončení dramatické události z první knihy. Ale na mě je to moc pocukrované.

amenufus
13.02.2017 3 z 5

Já tedy bohužel takovou chválu pět nebudu. Moje třetí knížka od Jojo a pro mě zatím nejslabší. Ano, člověk už ví co od ní může čekat a že to sem tam zkrátka bude trochu přitažené za vlasy (tahle fráze se u ní koukám opakuje poměrně často). Ale tady mi to prostě do příběhu moc nazapadalo. Rozhodně si taky myslím, že v mých očích knížce uškodila skutečnost, že Me before you jsem viděla rovněž ve filmovém zpracování (které se mi MOC líbilo). Lousu jsem si tak představovala spíše jako její filmovou představitelku, nikoliv knižní z předlohy. A k ní mi prostě Život po tobě vůbec, ale vůbec neseděl. Výsledkem bylo, že zatímco ostatní knížky jsem přečetla jedním dechem, tady jsem se s tím trochu prala.

barusak1
12.02.2017 4 z 5

I když jsem měla obavy z pokračování, tak jsem byla mile překvapená.Kniha se dobře četla, příběh krásný i když mírně přitažený za vlasy. I přesto si jí ráda přečtu časem zase

bosorkajedna
12.02.2017 3 z 5

Knížka se mi líbila, je fajn, že příběh Louisy nepokračoval bezproblémově, ale tak hezky po jejím (kdo by tuhle praštěnou ženskou neměl rád, že?). Byl to tak, jak by asi příběh truchlících a hledajících svůj život mohl vypadat. Tři hvězdičky z pěti dávám jen proto, že i když Jojo Moyes mám ráda, pořád ji beru jako velmi čtivé hezké, ale velmi odpočinkové i příběhy.

katienka
11.02.2017

Bála jsem se pokračování, ale byla jsem mile překvapena :-) kniha se četla jedním dechem, jsem nadšená

Aleen
10.02.2017 4 z 5

Za mně...krásný příběh o velkém smutku a bolesti, která se pojí se ztrátou někoho velmi milovaného. Super. Bonus v podobě lásky, nových přátelství, navazování zpřetrhaných pout s rodinou. Moyeska si prostě umí velmi dobře poradit s emocemi, velkými i malými. To, co nás všechny v životě potkává nám vypráví s láskou a péčí, jako bychom patřili i my do její rodiny. Z jejích knih mám pocit, že píše přímo pro mně :-)

Katerina015
09.02.2017 5 z 5

Jojo mě opět nezklamala. Naprosto krásný příběh. Upřímně jsem se bála, jak na Než jsem tě poznala, dokáže navázat, ale zvládla to naprosto skvěle.
Ani jednu větu jsem se vůbec nenudila a kniha se mi četla moc krásně.
Určitě budu na tyhle dvě knížky dlouho myslet. Budu přemýšlet jak Lou vyšla nová práce a jak jí dopadl vztah na dálku...

Hooodně povedená kniha :-)

jaspis
09.02.2017 4 z 5

Než jsem knihu otevřela, říkala jsem si, o čem asi autorka bude psát, když nám jednu z hlavních postav nechala odejít a byla jsem pořádně překvapená! Přesně namixovaný koktejl humoru, puberťáků i smutku.. prostě všeho. Moc krásně byly popsány myšlenkové pochody Lou a brzy jsem si všimla, že má trochu jiný charakter, než jsem si odvodila v prvním díle. Ale proč ne.
Jsem zvědavá, kdy a jestli se dočkáme dalšího dílu?

Blaufik
07.02.2017 4 z 5

I když kniha opět popisuje vážné téma, nechybí v ní jistá dávka humoru. Zároveň má kniha příjemný spád, nejsou v ní žádná hluchá a nudná místa.
Spousta lidí už dnes považuje Jojo Moyesovou jako sázku na jistotu. Já se k této skupině po přečtení knihy s nadšením přidám také.

Malina20
07.02.2017 4 z 5

Kniha byla čtivá a zábavná. Bavila mě, i když některé pasáže byly až moc nereálné.

rockverun
07.02.2017 5 z 5

Myslím, že Will tady opravdu hodně chyběl, ale kniha je skvěle napsaná. Rozhodně stojí za to si jí přečíst:-)

helenkan
06.02.2017 5 z 5

Nemůžu napsat nic jiného než ,,skvělé"! Od začátku do konce super čtení.

bookcase
05.02.2017 5 z 5

Jojo Moyes je pro mě zárukou úžasných romantických příběhů, které mají hlubší podtext. No schválně, kdo umí psát o smutku přesvědčivě a zároveň tak, že se skrz slzy jen tak mimoděk usmíváte?

PeLin
05.02.2017 4 z 5

Když jsem se dozvěděla, že je v plánu pokračování, nebyla jsem z toho zrovna nadšená. Přišlo mi to zbytečné a myslela jsem, že už to nebude tak dobré jako Než jsem tě poznala. A přece...ono to dobré bylo! Předchozí díl to předčit sice nemohlo, ale bylo to velice hezké, milé a hlavně dojemné čtení. Louisa je stále velice sympatická hlavní hrdinka, i když můžeme vidět, jak ji veškeré předcházející události změnily. Sledujeme ji jak se protlouká životem, potkává nové lidi a hlavně jak si dovoluje posunout se v životě dál. Nové postavy jsou také velmi sympatické a závěr knihy je celkově velice emotivní a krásný :)

mone
04.02.2017 4 z 5

Nejsem příznivcem druhých dílů ani volných pokračování čehokoliv, sama bych si proto tuhle knihu nikdy nekoupila ani po ní nesáhla. Dostala jsem ji ale jako vánoční dárek, takže nešlo si ji nepřečíst. Možná proto, že jsem od ní nic nečekala, můžu říct, že mě příjemně překvapila. Fakt.

MíšaK.
04.02.2017 4 z 5

Dle mého k pokračování dojít nemělo. Příběh Lou a Willa skončil stejně jako Willův život. Možná to zní špatně a to nemá ale… Knížka byla nádherná. Celkem dobrá zápletka, Lili byla osobnost a Sama jsem měla ráda. Některé pasáže byly zábavné a četlo se to rychle. Jenže Než jsem tě poznala je jedinečné. Autorka touto knihou nasadila laťku hodně moc vysoko a nebyla schopna ji překonat. První díl vyvolal v lidech emoce, takže automaticky čekali to samé, ale to přijít nemohlo. Dokonce i Lou mi připadala jiná, nevím no. Za mě teda asi ne.

sonča94
04.02.2017 5 z 5

Super, dokonce bych řekla, že mě bavila více jak kniha Než jsem tě poznala

Peslik
03.02.2017 5 z 5

Určitě to chce větší časový odstup od knihy Než jsem tě poznala a hlavně to nesrovnávat a nečekat nějaký zázrak. Kniha je krásná, plná radosti, smutku, náhodných setkání a velké lásky. Při prvních stránkách jsem živě viděla Will a jeho poslední okamžiky v životě a byla jsem plná dojmů. jsem moc ráda, že je k pokračování došlo. To, že je Louisa jiný člověk, je pochopitelné, ale ta ulítlost z první knihy v ní je, jen schovaná za smutkem.

Laura_Petite
02.02.2017 3 z 5

Možná je to proto, že jsem měla na Jojo vysoké nároky, vzhledem k tomu, jak dokonalá je to spisovatelka...
Nicméně byla jsem trošku zklamaná. Co se stylu psaní týče, není co vytknout, píše luxusně a prostě ty perličky... je pro mě velká pocta, že jsem to mohla číst!
Jen se podle mě příliš nepovedla obsahová část. Připadá mi to až moc ujeté. Prostě "hlavně tam skloubit všechno možný, psychopaty, drogy". Melodramatické to bylo až moc a... já jsem ani skoro Lou nepoznávala. Asi je to trošku moje vina, asi jsem to špatně pochopila její charakter už v prvním díle, ale... prostě můj názor to nezmění.
Ta knížka je krásná a skutečně bych ji musela v každém případě zařadit do seznamu velmi povedených knih, ale... já jsem čekala víc.

Petulisek
01.02.2017 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a za dva dny jsem ji přečetla.Nicméně pokud vezmu knihu jako pokračování, tak pro mě to nešlo zkloubit.Prostě už od začátku jsem měla pocit, že Lou je uplně jiná osoba než ta v prvním díle. Po celou dobu čtení jsem prostě v hlavě viděla jinou ženu.Ale když vezmu knihu jako samostatný kus, tak moc super se mi četla.Příběh mě zaujal a bavil mne.A oblíbila jsem si hrozně Sama a už když spolu byli poprvé jsem si dychtivě přála, aby jim to spolu vyšlo