Predtým ako som ťa poznala

Predtým ako som ťa poznala https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207281/mid_predtym-ako-som-ta-poznala-D2T-207281.jpg 5 8356 2070

Lou Clarková vie všeličo. Vie, že jej otec si ťažko hľadá prácu, vie, koľko krokov treba prejsť od autobusovej zastávky k rodičovskému domu. Vie, že sa jej páči práca v bistre, a vie, že možno neľúbi svojho priateľa Patricka, oduševneného športovca. Zato nevie nič o klasickej hudbe, nevie, že príde o miesto, a keby tušila, čo ju čaká, asi by prišla o rozum. Will Traynor vie, že po dopravnej nehode stratil chuť do života. Vie, čím bol kedysi, vie, že všetko sa mu teraz zdá malé a neradostné, a veľmi presne vie, ako s tým skoncovať. Zato nevie, že Lou mu vtrhne do života ako farebná búrka. A ani jeden z nich nevie, že jeden druhého navzájom navždy zmenia. Román Predtým ako som ťa poznala má aj voľné pokračovanie. O ďalšom osude hlavných hrdinov autorka napísala knihu s názvom Čo bolo potom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Me Before You , 2012

Gabi90
08.01.2016 5 z 5

"Keď čítam knihu zvyknem ju čítať iba očami.Sem-tam však príde pasáž,možno len veta,ktorá sa stane mojou súčasťou."
Tento citát som nedávno čítala a prvá kniha, ktorá ma napadla bola práve táto.Čítala som ju už dávnejšie,ale ešte stále keď ju aj teraz chytím do rúk neubránim sa úsmevu, prelistujem si ju a prečítam si svoje najoblúbenejšie pasáže.Krásne dielo, ktoré vo vás vyvolá všetky emócie.Určite odporúčam :-)

TiNNA5599
07.01.2016 5 z 5

Kniha hneď zhltnutá. Treba však dodať, že to nie je typická oddychová, romantická kniha. Dokáže ľahko upútať! Štýl písania vás vtiahne hlboko do deja a postavy sú vykreslené perfektne. Človek je pre lásku ochotný spraviť všetko! Treba uznať, že autorka vedela zaujať a určite nepohrdnem ani jej ďalšou knihou. Ale k čítaniu si treba nachystať aj kapesníky.

Mon12
07.01.2016 5 z 5

Dojemná kniha, naprosto mě dostala, díky ní moje spotřeba kapesníků při čtení radikálně stoupla. Bavila mě postava Louisy, která se snaží rozšířit si obzory a zažít v životě něco víc, ale skvělé bylo i postupné poznávání s Willem. Doporučuji, stojí za přečtení.

Lucissia
07.01.2016 3 z 5

Knižku jsem přečetla za tři dny - a s dvěma malými dětmi za zadkem :-) Ale asi jsem na ni nebyla úplně naladěná, byla sice moc krásná, ale zdá se mi, že jsem četla silnější příběhy. Nicméně za pár let si ji dám znovu a třeba to bude silnější zážitek.

Pavluška33
05.01.2016 5 z 5

Přestože nejsem na dojáky, a tahle knížka se mi dostala do ruky jen náhodou, zavrtala se mi pod kůži. Louisa mě neskutečně bavila i štvala zároveň, zatímco Will byl naprosto dokonale cynický. A jak nesnáším happyendy, tady jsem uronila slzu, že k němu nedošlo

momo.kg
05.01.2016 5 z 5

Krásný a dojemný příběh, který mi dlouho zůstane v hlavě, stejně jako téma eutanázie... Doporučuji :)

Evelynn
05.01.2016 4 z 5

Kniha je rozhodně poutavá, romantická, osobitá a velice dobře čtivá. Svým způsobem se mi líbila, u některý pasáží jsem brečela jak malá... ale můj šálek kávy to asi není... Konec mě docela rozhodil a i když k celému ději patřil a perfektně ho doplnil, zklamalo mě to. Knihu však rozhodně doporučuji :-).

Natyna3
03.01.2016 5 z 5

Krásná kniha.. Přečetla jsem ji za pár večerů.. Po dlouhé době mě nějaká kniha dojmula. Konec snad ani nemohl být jiný.. Určitě si seženu další knihu od této autorky.

Zdenuliii
03.01.2016 5 z 5

nádherná kniha, která vás vtáhne do děje a prostě ji nemůžete jen tak odložit.. napínavá kniha až do samotného závěru

VeronikaNK
03.01.2016 5 z 5

Úžasná kniha!!!!!! Jedna z nejlepších, které jsem kdy četla!!!!
Přečetla jsem ji jedním dechem! Miluji styl Jojo, píše úžasné knihy a tato kniha mě okouzlila stejně, jako její předchozí knihy! Výborná kniha, kterou doporučuji přečíst! Zůstane mi dlouho v hlavě :)) až je mi líto, že už jsem ji dočetla :(

jitka3235
03.01.2016 5 z 5

Znám jenom málo knih, které mě takhle dostaly a líbí se mi, že po přečtení si prostě uvědomíte, že každý den ve zdraví je radost. Knih je čtivá, přečtete ji za pár hodin a jste z toho paf ještě dlouho... Jen se děsím, že to teď budou všichni shazovat, vzhledem k blížícímu se filmu :(

Micheline
02.01.2016 5 z 5

Jak jsou naše problémy nicotné. Kdykoliv si na tuto knihu vzpomenu mám na krajíčku.

trape
01.01.2016 5 z 5

Nádherná kniha,která mě dostala. Přestože na konci jsem byla slzavé údolí,nemohla autorka zvolit happyend-ztratila by kouzlo.

LuckaaK
01.01.2016 5 z 5

Už velice dlouho se mi nestalo, že bych nějakou knihu doslova zhltla. Nemám s malým dítětem moc času na čtení, ale tuhle jsem přečetla za 2 večery. Velmi čtivě napsaná, vtipná, smutná, k zamyšlení. Pobrečela jsem si. Rozhodně doporučuji a děkuji, že jsem se díky těmto stránkám o této knize dozvěděla.

Tezz74
31.12.2015 5 z 5

Čekala jsem že to dopadne dobře ale u konce jsem si dost pobrečela obzvlášť při epilogu, kniha se mi líbila i když neměla šťastný konec :-) ten příběh se mě hodně dotknul, myslím, že kdyby tam napsali že je to podle pravdivé události tak sem úplně hotová a brečím ještě ted :-D prostě úžasná kniha :-)

Iworri
30.12.2015 4 z 5

Přestože jsem si prvně říkala, že dopředu tuším, jak knížka dopadne, stejně jsem se rozbulela :D Autorka je opravdu mistryní v popisování situací, ať už jsou to chvíle radosti či zármutku. Čtenáře dokáže upoutat a uceleně bez kliček popisuje každý příběh.

monika6772
30.12.2015 5 z 5

Nádherný,smutný a čekala jsem nějaký zázrak,že vše skončí jinak,bohužel..knihu jsem velmi prožívala a zbyl mi jen smutný pocit z toho všeho,ale jsem ráda že jsem přečetla.Byl to velmi silný příběh.

Pepína15
28.12.2015 5 z 5

Velmi krásná knížka. Dost jsem si pobrečela, ale po přečtení jsem nějakou dobu cítila takové prázdno, protože mi hlavní postavy chyběly, jak jsem k nim během čtení přirostla :) Je to těžké téma, ale určitě doporučuji k přečtení.

klarinka9974
28.12.2015 5 z 5

Tato kniha měla překvapivý konec, od začátku do konce jsem věřila v zázrak. Kniha mě bavila od začátku do konce. Navíc jsem si uvědomila jak těžký musí být takový život a že by jsem si měli svého života vážit a užívat do poslední chvíle. Opět jsem v úžasu, to jak autorka píše krásné, úžasné a láskyplné příběhy mě dostává do kolen. Opravdu mě tato autorka baví a pokaždé se s chutí začtu do další, nové její knihy.

Moonrose
22.12.2015 5 z 5

První kniha, která mě trochu rozbrečela. Stále v sobě nosím smutek, ač se jednalo o vymyšlený příběh a vymyšlené postavy. Díky bohu.