Nevítaný host

Nevítaný host
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408875/bmid_nevitany-host-NPm-408875.jpg 4 2946 2946

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Štěpánka4
25.09.2019 5 z 5

SKVĚLÁ!

Alimak7
25.09.2019 4 z 5

Za mě velmi dobrá kniha. Druhá půlka přečtená za pár hodin. Dobře napsaný, napínavý příběh s perfektní atmosférou. Tahle autorka píše velmi dobře.

Morsie
25.09.2019 4 z 5

No to byla zase jízda! Tak trochu vstříc infarktu, ale o to bombovější zážitek.

A můj dojem z knížky je ještě posílen tím, že jsem ji četla sama. Na chatě. Kousala jsem si nehty, vstávaly mi vlasy na hlavě, ohlížela jsem se přes rameno a hlavně jsem pořád chtěla vědět, jak to dopadne!
Moje odhady na vraha byly zcela zcestné - detektiv asi nikdy nebudu. Ale o to víc jsem si užila parádní rozuzlení celé zápletky.

Tohle je kniha, která vás rozhodně nenechá chladnými. I když vám skoro celou dobu bude zima.

Výborná záležitost s tou pravou atmosférou klasických detektivek.

klaraj093
24.09.2019 5 z 5

Připadala jsem si trochu jako bych četla Vraždu v Orient Expresu.. Ale nebylo to vůbec špatné. Kniha se četla rychle, měla spád, napětí a zajímavý závěr.. Všechny 3 knihy autorky hodnotím kladně. Je to takový oddechový nenáročný thriller.

Gigy
24.09.2019 4 z 5

Ne že bych patřila k autorčiným předním fanynkám, ale četla jsem obě předchozí knihy a tuhle novinku hodnotím asi jako nejlepší z celé trojice. Zpočátku jsem na chudáka Shari teda koukla trochu skrz prsty - hodně postav, zmatek na začátku knihy, do očí bijící kopie nebožky Agathy,... Ale nakonec Shari ukázala, že má koule a že dovede přimět čtenáře ke strachu. Konec bych si dovedla představit možná lepší, ale takhle mi to na čtyři hvězdičky stačí.

charlizee
23.09.2019 2 z 5

Před dvěma roky jsem se (na dovolené) zařekla, že už od této autorky nic číst nebudu. Manželé odvedle se mi vůbec nelíbily. Zářijový výběr ČK Martinus mě proto trochu vyděsil. Šnůru jsem porušit nechtěla, navíc všichni slibovali, že tohle je zatím její nejlepší kniha... Přísahám, že jsem moc chtěla, aby se mi to líbilo a že nejsem předpojatá!!! :)) Překvapení se ale nekonalo, pro mě to byla jen další plytká detektivka. Kvalitní postavy, atmosféra, dobře budované napětí, překvapivost, jazykový styl...nic z toho jsem tam nenašla. A některé dialogy postav byly tak kostrbaté, že by tak spolu nemluvili snad ani cizinci...
Radši sáhněte po klasice Deset malých černošků :)

M100
23.09.2019 5 z 5

Mám ráda autorčin styl psaní takže za mě super počtení. Už aby tu byla další kniha.

misha4005
22.09.2019 3 z 5

Taková klasická detektivka, na které moc nejsem, ale i tak jsem četla s napětím. Konec mi moc nesedl, nemam ráda když se kniha někam ubírá a vysvětlení nakonec nemá s celým příběhem nic společného, a je "odbyto" na posledních pár stránek...

barbara5604
22.09.2019 5 z 5

Opět úžasná kniha této skvělé autorky!!kniha opět napínavá..do poslední chvíle by mě nenapadlo kdo je vrah a jak to celé dopadne!! Už se opět těším na další knihu této úžasné autorky!!!!

Heli20
22.09.2019 5 z 5

Kniha se četla jako po másle,napínavé až do poslední stránky.

jjanca
22.09.2019 4 z 5

Čítala som v angličtine ešte pred vydaním prekladu. Veľká spokojnosť, trochu v štýle Agathy Christie. Postavy sú skvele opísané, vraha som neodhadla.

evasamankova
21.09.2019 4 z 5

Velmi čtivý příběh ve stylu klasické anglické detektivky. Přeci jen ale není pachatele možné vydedukovat, autorka indicie ve stylu A. Christie neposkytuje. Závěrečné vyústění a rozpletení tak pojímá vyloženě jako překvapení.
Svižné tempo děje a opravdu působivá atmosféra spolehlivě obstarávají po celou dobu napětí.

romanka26
20.09.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Asi nejvíce ze všech autorcinych knih..

Awča
20.09.2019 5 z 5

Příběh je variací na knihu Agathy Christie. Přistupovala jsem k ní lehce s despektem, aby to nebyla jen kopie, a byla jsem příjemně překvapená. Velmi čtivě napsáno, postavy jsou pekně vykreslené, napjatá jsem byla do poslední chvíle a abych se dozvěděla, kdo za tím vším stojí, četla jsem až dlouho do noci.

alilunka
20.09.2019 5 z 5

Shari je mistině napětí. Její knížky se nedají odložit. První Manželé odvedle byla bomba, kdy jsem si u toho hryzala nehty. Dvojka Někdo cizí v domě opět napínavý, čtivý, skvělý. No a Nevítaný host byla záruka parádního zážitku. Už se těším na další díl. Za mě pecka!

Pípasek
19.09.2019 5 z 5

Nebudu se rozepisovat, jedním slovem paráda až do neuvěřitelného rozuzlení

Ajuszka
18.09.2019 5 z 5

Jakože cože? To už je konec?.. Prosím další vaší knihu. Vážení, tuhle doporučuji opravdu všemi deseti. Chytne vás na první straně a drží vás v pozoru a napětí až do konce. Vraha jsem Teda opravdu netipovala, je to tak dobře napsané že si myslíte že to udělali všichni a zároveň nikdo. Za mě je tohle její nejlepší kniha.

babsi66
18.09.2019 3 z 5

Autorka zdatně buduje napětí, o tom žádná. O to větší zklamání mě ale čekalo na konci, kdy se celé dění vysvětlí pomocí nějaké historky z minulosti, o níž v dosavadním ději nebyl ani náznak. Trochu to na mne působilo, jakoby autorka psala, psala a psala, až najednou zjistila, že neví, jak to rozuzlit, tak si vypomohla odhalením minulosti jedné z postav. Škoda veliká, protože 4/5 knížky jsou svou hutnou napínavou atmosférou jako stvořené pro chladné zimní večery.

zuzana2599
17.09.2019 5 z 5

Shari Lapena je pro mě zárukou dobrého a napínavého čtení. Taková sázka na jistotu. Ani Nevítaný host mě nezklamal. Tentokrát nám autorka nabídla výbornou detektivku. I když bylo téma knihy již mnohokrát zpracováno a přečteno, nevadilo to. Shari prostě umí !!
Napětí jsem mohla krájet, kochat se mrazivou atmosférou a viníka jsem vůbec neodhadla. Ani jsem to nezkusila, nechala jsem se unášet příběhem a vše nechala na autorce.
Milá Shari, pište prosím dál a rychleji !! Čtenáři Vás milují a obdivují !!

Zuzana08
17.09.2019 4 z 5

Líbily se mi předešlé dvě knihy a líbila se mi i tato. Kdo je vrah, jsem neuhodla i když se kruh podezřelých zmenšoval. Líbilo se mi, jak v průběhu knihy vytahovali všichni ze skříně své kostlivce. Tak jako v běžném životě, kdy si myslíte, že své kamarády, sousedy, kolegy v práci znáte dobře.....každý máme své tajemství.