Nevítaní

Nevítaní https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222935/bmid_nevitani-222935.jpg 4 448 113

Nevítaní série

Genetická informace nikdy nelže. Pokud se v ní píše, že jsi vrah, jednou se jím určitě staneš. Je rok 2021 a ve Spojených státech amerických se několikanásobně zvýšil počet vražd. Čím dál tím více lidí má totiž tzv. HTS syndrom – jejich DNA obsahuje vraždicí gen. Davy je téměř dokonalá studentka prestižní střední školy, je krásná, chodí s úžasným klukem a je velmi talentovanou hudebnicí. Ale jednoho dne se celý její perfektní život sesype jako domeček z karet. Do jejího domu dorazí zástupci vlády a řeknou jí, že je nositelkou, tedy že je HTS pozitivní. Vlastní rodiče se jí začnou bát, přestože nikdy nikomu neublížila, vyhodí ji ze školy a ztratí všechno, co měla, o co se snažila, svou budoucnost. Nositelů přibývá a svět, jak ho známe, se mění. Nikdo už se necítí v bezpečí. Lidi s HTS se začnou zavírat do internačních táborů. Davy má ale nakonec štěstí. Ocitne se ve speciálním výcvikovém táboře. Pokud se to dá považovat za štěstí – co z ní bude, když výcvik přežije? Vraždící monstrum? A dokáže se ubránit vlastním genům, nebo se stane vražedkyní?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Uninvited , 2014

Lalina3
25.03.2016 5 z 5

Naprosto úchvatná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem :-)

popeluška
20.02.2016 5 z 5

Krásné čtení, perfektní kniha :-) nemohla jsem se od čtení odtrhnout.

lulu28501
09.02.2016 5 z 5

Mě osobně se tato kniha líbila,bavila mě až tak že sem ji přečetla za dva dny.Doporučuji přečíst :)

Adele02
02.02.2016 4 z 5

Bylo to o dost lepší, než jsem čekala! Klišé konec to tedy moc nevylepšil a hlavní hrdinka mi lezla krkem, ale i tak si to ty čtyři hvězdičky zaslouží.

zuzca.h
11.01.2016 5 z 5

Zajímavá myšlenka, která nemusí být tak daleko od pravdy.

mirkol
07.01.2016 4 z 5

z popisu knihy jsem myslela, že mě to ani trochu nezabaví, ale vzápětí mě kniha vyvedla z omylu. Zaujala mě, líbila a vrhám se na další díl.

Roselunda 1928
23.12.2015 4 z 5

(Možné spoilery...)
Bylo to trochu jiné, než jsem čekala. Ale líbilo se mi to. Až na jednu věc, a tou je Sean. Tenhle kluk si mě vůbec nezískal. Byl strašně umělý, neuvěřitelný. A to jeho věčné: "Jsi v pořádku?" nebo kecy o Davyině bezpečí mi dost lezly na nervy. A koho by neštvalo, že se vždycky, když má Davý nějaký problém, objeví a všechny zmlátí? Navíc jsem od začátku čekala, kdy se stane jedna věc a ta se samozřejmě stala. Ale i přes tu trochu předvídatelnosti, přes pro mě malou zápletku a toho nešťastného Seana mě to chytlo. A hlavně tu mělo tu správnou tmavomodro-černo-zlatou atmosféru. A Gil je fajn.

Nai
19.12.2015 4 z 5

Abych pravdu řekla, tak na první pohled, ani na prvních pár stránek mě kniha kdoví jak nenadchla. Nakonec jsem se do ní začetla a knížka mě docela mile překvapila. Příběh mi na momentální "poměry" přišel docela neotřelý a nový. Můžu ji doporučit každému, kdo má náladu na nějakou změnu.

GreenTee
02.11.2015 3 z 5

Na první pohled mě upoutala obálka - kdo by nechtěl tak nádherné vlasy? Tak jsem se dala do čtení. Zpočátku se mi Nevítaní moc nelíbily, stylistika textu nebyla nic moc a zápletka mi připadala plytká a průhledná. Přesto jsem si řekla, že si nějakou tu oddechovku zasloužím a knihu dočtu. U druhé části odehrávající se na Rajské hoře mi sklaplo. To bylo něco naprosto jiného a pochopila jsem, že ta první část byl jen rozjezd ke skutečnému ději. Postava Davy prochází postupným vývojem a jsem si jistá, že se v dalších dílech ještě změní.

patulag
18.10.2015 5 z 5

Perfektní kniha. Úplně jsem se do Davy vžila. Knihu jsem četla já i mamka a to normálně čteme každá něco úplně jiného, ale oběma se nám moc líbila. Už se těším na pokračování :-)

Aléda
10.10.2015 5 z 5

Sophie Jordan je prostě neuvěřitelná. Zase napsala poutavý a vzrušující příběh o dívce, která měla dokonalý život a všechno do puntíku naplánované, ale...během vteřiny se jí všechno absolutně od základu změnilo. Autorka nám ukázala, že svět k nám není vždy fér a že by jsme měli být vděční za to co máme. Stejně kvalitní knížka jako Drakie. Neskutečně se těším na Nespoutaní!!

Nicole26
01.10.2015 5 z 5

Na toto som sa tešila už odkedy prvýkrát CooBoo oznámilo, že sa ju chystajú vydať. Mojim pravidlom je nikdy nezačať čítať sériu skôr, než bude celá preložená. Kvôli tomuto a zároveň kvôli povinnostiam, ktoré mi posledné týždne nedali spávať, som sa k nej dostala až predpredvčerom. A dnes som ju oficiálne dočítala. Nemám jej čo vytknúť, bola som ňou nadšená od prvej stránky až po (zatiaľ) poslednú a okamžite sa idem pustiť do pokračovania

Babsie
27.09.2015 4 z 5

Na to, jak byla kniha klišoidní se mi dost líbila. Od začátku hodně akce, příběh byl dobře vymyšlený, a styl psaní mě hned zaujal a nepustil, skvělé postavy a milostná zápletka přestože byla hrozně průhledná a neoriginální mi nevadila. Vsuvky mezi kapitolami taky oživily děj. Líbilo se mi že to nebylo zbytečně romantické a idealistické, působí to reálněji:)

Plusy: Zajímavě vykreslené postavy,pořád se něco děje, dobře vymyšlený svět, zajímavé, milostná zápletka nepřekážela akčnímu ději, napsané hezky
Mínusy: Neoriginální milostná zápletka, žádná překvapení a zvraty, osnova hodně podobná jiným dystopiím, závěr neoriginální a slabý

warca
23.09.2015 5 z 5

Vážně dobrá kniha, originální nápad :) Skvělý příběh, který vás pohltí už na úplném začátku!
Jen mi trochu vadil Sean. takhle je to v každé fantasy knížce pro holky... :P

Barus72
15.08.2015 3 z 5

(bacha, trochu spoiler :D ) Jednoduše páni. Když jsem tuhle knížku začala číst, bylo to něco úžasného. Samozřejmě ... jak se to vezme. Nejvíce mě dostalo, že to, co se v ní odehrává, by se mohlo kdykoliv stát. A komukoliv z nás. První část je propracovaná, detailní a prostě a jednoduše o dost lepší než část druhá. Osobně bych do té druhé části přidala pohled Seana, jakožto taky vypravěče. Více by všechno dávalo smysl (s tím útěkem apod.) Každopádně i tak se mi knížka líbila a můžu ji doporučit! :-)

NicaCola
30.07.2015 5 z 5

Kniha mě jedním slovem - POHLTILA. Nedokázala jsem se od ní odtrhnout! Úžasně popsané postavy, děj... nemůžu se dočkat dalšího dílu :)

tefian
30.07.2015 5 z 5

Myslím si, že vláda nemá vzrůstající nárůst vražd pod kontrolou, a tak to svedla na lidi, kteří mají v sobě nějakou zvláštnost v DNA. Ti lidi se však brání, a je to čím dál horší. Vůbec nevím, co bych v Davyině situaci dělala. Neumím si to představit. Člověka bych však nezabila. Obrátila bych zbraň proti sobě a radši zabila sebe, než někoho jiného, prostě bych to nedokázala. To je jediné, co bych udělala jinak. Možná ještě to, že bych se spakovala a utekla, hned jak by mi řekli, že něco takového v sobě mám... nevím. Každopádně tohle byl opravdu skvělý nápad... ten námět pro knížku se úžasně vydařil. Poprvé v životě si však u knížky nepřeji pokračování. Ano... je to neukončené... ale Davy, Sean, Gil a Sabine poprvé za nevím kolik měsíců žijí v poklidu, a tak bych to nechala, nenechala už bych knižní postavu Davy, ani Seana ničím trpět. Avšak to neznamená, že si druhý díl nepřečtu. Naopak se na něj vrhnu s velkým napětím, jak to vlastně celé skončí a s velkou radostí. Knížka byla opravdu fantastická. Ten nápad s vraždícím genem tu ještě nebyl a je to naprosto neotřepané, vzrušující a prostě je to něco nového. Moc se mi knížka líbila. Všechno jsem prožívala s Davy. Trnula jsem s ní strachy, bojovala jsem s ní, radovala se i brečela. Naprosto jsem se do postavy Davy vžila. Opravdu se mi knížka moc líbila....

vedana
29.07.2015 4 z 5

Příjemné čtení, ale chybělo mi lepší propracování, nicméně příběh, který mě zaujal a který ukazuje tvář naší společnosti, což bylo nakonec velmi zajímavé čtení.

little.chemik
22.07.2015 5 z 5

Moc dobrá knížka. Žánrově mi vyloženě sedla. Příběh s hlavní hrdinkou jsem prožívala od začátku do konce. Při čtení jsem zároveň pocítila vlnu nesouhlasu a nespravedlnosti ohledně společnosti, která vás dokáže během vteřiny odsoudit. Je škoda, že se lidé dají tak snadno zmanipulovat a nepřemýšlet, prostě jdou ve stádu... Ale to už se zamýšlím až moc :) jde o příběh a ten se mi líbil, hrdinka je velmi sympatická a silná osobnost, která prochází těžkými zkouškami, samozřejmě nechybí láska a napětí.. za mě pět hvězdiček ;-)

LilianaFalcon
17.07.2015 3 z 5

V rámci tohohle žánru je to takový průměr, možná lehký nadprůměr, protože to je aspoň čtivě napsané a jsou tam hezké vsuvky.
Ale jinak? Téma, které už bylo tolikrát zpracované jak filmově tak samozřejmě i knižně. Chceš-li vytvořit zločince, chovej se k němu jako ke zločinci.
Je to fakt škoda, doufala jsem, že mě kniha něčím překvapí. Když už ne tématem, tak aspoň povedenými postavami. Bohužel jsem se nedočkala.
Ale jak píšu, pro mě je to v rámci žánru možná i lehký nadprůměr.

antiutopie, dystopie, kakotopie napětí

Sophie Jordan