Nevítaní

Nevítaní https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222935/bmid_nevitani-222935.jpg 4 448 113

Nevítaní série

Genetická informace nikdy nelže. Pokud se v ní píše, že jsi vrah, jednou se jím určitě staneš. Je rok 2021 a ve Spojených státech amerických se několikanásobně zvýšil počet vražd. Čím dál tím více lidí má totiž tzv. HTS syndrom – jejich DNA obsahuje vraždicí gen. Davy je téměř dokonalá studentka prestižní střední školy, je krásná, chodí s úžasným klukem a je velmi talentovanou hudebnicí. Ale jednoho dne se celý její perfektní život sesype jako domeček z karet. Do jejího domu dorazí zástupci vlády a řeknou jí, že je nositelkou, tedy že je HTS pozitivní. Vlastní rodiče se jí začnou bát, přestože nikdy nikomu neublížila, vyhodí ji ze školy a ztratí všechno, co měla, o co se snažila, svou budoucnost. Nositelů přibývá a svět, jak ho známe, se mění. Nikdo už se necítí v bezpečí. Lidi s HTS se začnou zavírat do internačních táborů. Davy má ale nakonec štěstí. Ocitne se ve speciálním výcvikovém táboře. Pokud se to dá považovat za štěstí – co z ní bude, když výcvik přežije? Vraždící monstrum? A dokáže se ubránit vlastním genům, nebo se stane vražedkyní?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Uninvited , 2014

Brunnetka
08.03.2017 5 z 5

Díky téhle knížce jsem zjistila, jak jsem měkká

Sabka123
17.01.2017 5 z 5

Velmi dobré téma na napsání knížky. Můžete se nad tím zamyslet a pouvažovat, jestli se tohle vůbec může stát, jestli je to možné nebo jestli nás může něco podobného potkat. Velice čtivá knížka, poutavý příběh, knížka přečtená za chvíli. Davy mi bylo strašně líto, že měla takový osud. Ale ještě horší bylo, že ji zavrhli její přátelé, její přítel a její rodina ji zrovna moc nepodporovala. Moc se těším na další díl, jsem zvědavá, jak to s Davy dopadne :-)) Mimochodem, od spisovatelky jsem četla ještě Drakii a potvrdilo se, že její knížky se čtou prostě samy :-)

Deni136
28.12.2016 5 z 5

Ten námět je úplně skvělý! Jestliže vám řeknou, že budete vrah, prostě jím budete a je úplně jedno, jak se chováte, všechno je špatně. Od začátku do konce jsem si příběh užívala, opravdu mě nenechal spát. Taky mě donutil přemýšlet. Je opravdu něco takového možné? Co kdyby ano? Jak bych reagovala? Odpovědi zatím nemám, ale opět jsem byla vtažena do příběhu, jako kdybych ho prožívala já sama. Jsem moc ráda, že mi Nevítané Ježíšek přinesl :)

KateChatt
25.12.2016

Kniha je dobrá, co se týče budouctnosti, tak i reálná. Ale vadilo mi, že se tam moc neprojevila většina postav. Nedělali nic, co by mě přimělo, abych je měla ráda nebo je nenáviděla.

Sidonie.j
12.12.2016

Přečteno jedním dechem, tuhle knížku řadím mezi ty, které nemůžu číst před spaním, protože pak jdu spát v pět ráno, když knížku dočtu :-) Už se těším na druhý díl :-)

Akemi4
12.12.2016 3 z 5

Začátek mě zoufale nudil, ale pak se příběh rozjel a není to vůbec špatné. Jsem zvědavá na pokračování.

tesi89
02.11.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem, možná jsem ovlivněná, protože tohle téma mám ráda, ale nemůžu jinak než doporučit a rovnou přejít k druhému dílu. Ještě bych ráda vyzdvihnula tu reálnost knihy, je to jedna z mála antiutopických knih, kde si člověk říká, že tohle by se opravdu mohlo stát. Za mě rozhodně ano!

Beerushka
11.10.2016 5 z 5

Super knížka

naty6857
03.10.2016 5 z 5

Moc jsem nevěřila, že se mi bude tahle knížka líbit. Je to ale jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Nemohla jsem jí odložit a četla do 2 do rána. Už mám v městské knihovně rezervovaný druhý díl.

FlakeWhite
20.09.2016 3 z 5

Rozhodně hodně zajímavá knížka. Líbila se mi i rozmanitost postav.

736katka13
27.08.2016

Super knížka!!!

Barbra06
26.08.2016 5 z 5

Jednoduše super! Velké plus za originalitu a postavy. Těším se na pokračování.

Antoaneta
18.07.2016 4 z 5

Pěkná kniha,čtivá ,zajímavé téma vcelku dobře zpracované.Určitě si přečtu i pokračování.

Baraliska
27.06.2016 5 z 5

!!!PŘEKRÁSNÁ KNÍŽKA!!!

DorianPavus
21.06.2016 3 z 5

Líbí se mi prostředí knihy, zápletka také dobrá, jen postavy mi přišly běžné. Každopádně si ráda přečtu i další díl.

Booklover1998
15.06.2016 5 z 5

Po dloouhé době jsem konečně přečetla knížku, která mě chytla a už nepustila. Velmi originální děj. Určitě si přečtu i druhý díl. Doporučuji. :D

sekanimi
13.06.2016

Fajn knížka.. dobře se čte.. doporučuju

Bee
13.04.2016 4 z 5

Po dlouhé době jsem pustila do tohoto žánru a vůbec mě to nezklamalo. Námět nemá chybu a neuvěřitelně se mi líbí, jak je tu popsán postupný vývoj celé situace. Hlavní hrdinka je vytržena ze svého spokojeného a, co si budeme povídat, také perspektivního a do detailu naplánovaného života, a během chvíle ztratí naprosto všechno. Autorka s touto postavou pracuje skvěle, její vývoj je pochopitelný, myšlenkové pochody také. Co se děje týče, máme tu jen pohled hlavní hrdinky a myslím si, že velkým plusem jsou různé útržky rozhovorů, SMSek a nařízení vlády, které navozují perfektní atmosféru. Vše se ubírá předvídatelným směrem, ale čtenář je stále ve střehu a já si to opravdu užila. Takže za mě dobrý. Na další díl se chystám.

Black-stars
09.04.2016 4 z 5

Knížku jsem začala číst především díky vysokému hodnocení, ale jsem z ní zklamaná. Celá kniha je spíš o osobních pocitech a prožitcích než o spilečnosti a situaci v ní! Čte se pěkně ale celé je to takové ploché a jednáni Davy je v jistém smyslu dost nesmyslné vzhledem k situacím!

natalie2171
09.04.2016 5 z 5

Kniha, která mě potěšila jak svým námětem, tak i skvěle propracovanou obálkou. Po přečtení pár stránek, které se najednou staly stovkami, jsem usoudila, že příběh je vcelku hezky promyšlený a dává mi větší smysl, než jsem si předtím myslela. Trochu smutně musím dodat, že knihu bych do fantasy moc neřadila. Bohužel, tento námět již je lidem předkládám delší dobu, ale otázkou je, kdo si toho všimne. A kdo si to uvědomí.

Kniha se pěkne, svižně četla, žádné zbytečné zdlouhavé scény. Akce nechybělo. Z hlavní hrdinky mám neutrální pocity. Nevím, jak ji soudit, spíš jsem neměla možnost to posoudit. Nijak zvlášť se neprojevovala, nedělala rozhodnutí, za která bych ji smetla z povrchu zemského, ale zase bych ji neobdivovala. Uvidíme, o čem budou následující dva díly. Snad se to nezvrhne do utíkání před zlem (o ničem) a hrstka dobrodruhů budu hledat útočiště, ve kterém se dozví konečně pravdu. Tohle už ne, prosím.

antiutopie, dystopie, kakotopie napětí

Sophie Jordan