Nevítaní

Nevítaní https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222935/bmid_nevitani-222935.jpg 4 448 113

Nevítaní série

Genetická informace nikdy nelže. Pokud se v ní píše, že jsi vrah, jednou se jím určitě staneš. Je rok 2021 a ve Spojených státech amerických se několikanásobně zvýšil počet vražd. Čím dál tím více lidí má totiž tzv. HTS syndrom – jejich DNA obsahuje vraždicí gen. Davy je téměř dokonalá studentka prestižní střední školy, je krásná, chodí s úžasným klukem a je velmi talentovanou hudebnicí. Ale jednoho dne se celý její perfektní život sesype jako domeček z karet. Do jejího domu dorazí zástupci vlády a řeknou jí, že je nositelkou, tedy že je HTS pozitivní. Vlastní rodiče se jí začnou bát, přestože nikdy nikomu neublížila, vyhodí ji ze školy a ztratí všechno, co měla, o co se snažila, svou budoucnost. Nositelů přibývá a svět, jak ho známe, se mění. Nikdo už se necítí v bezpečí. Lidi s HTS se začnou zavírat do internačních táborů. Davy má ale nakonec štěstí. Ocitne se ve speciálním výcvikovém táboře. Pokud se to dá považovat za štěstí – co z ní bude, když výcvik přežije? Vraždící monstrum? A dokáže se ubránit vlastním genům, nebo se stane vražedkyní?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Uninvited , 2014

Denca363
13.03.2020 5 z 5

Knížka se mi dostala do ruky úplnou náhodou a měla jsem ji přečtenou okamžitě, parádní spády a nečekané dějové zvraty, kde se autorka nebojí využít i násilí a krutost, která je na hraně s dnešní realitou. Doporučuji pro ty co mají rádi teenage sci-fi ala Hunger Games, Divergence a pod.

knihomolka78
18.01.2020 4 z 5

Velmi pěkná kniha. Zajímavý námět, kde člověk během chvilky spadne ze samotného vrcholu až na spodek společnosti. Odvoz do speciálních táborů mi teda trochu evokoval koncentrační tábory, ale příběh se mi moc líbil a hned jsem sáhla po druhém díle.

Carol88
30.09.2019 5 z 5

Skvělá kniha

Skyer
02.05.2019 4 z 5

Po dlouhé době jsem opět četla (a ještě delší době to bylo něco, co jsem chtěla číst). Kniha se mi líbila, hlavní postavy mi byli sympatické. O druhém díle neuvažuji, protože při představě, jak to zas budou mít složité, jak to všechno nepůjde (třeba i zemře jedna z hlavních postav) se mi do toho nechce.
Celé vyobrazení mi připomínalo koncentrační tábory a situaci s židy v 2. světové válce. Například mě rozesmutnila poznámka u jednoho dopisu, která mi to připomněla. ("dopis od M.H., nikdy neotevřený, zničený po doručení na R.h." - vypisuji radši ve zkratkách, abych neprozradila děj).

Veronika33
16.04.2019 5 z 5

Veľmi pútavá dystopia. Zaujímavý námet, spracovanie aj postavy. Knihu som si užila a určite si ju ešte niekedy zopakujem. Odporúčam pre fanúšikov tohto žánru.

Yustina
11.04.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, poutavé čtení

IvyB
16.10.2018 4 z 5

Knížka se mi dostala do rukou víceméně náhodou a pak už jsem se od ní nemohla odtrhnout. Skvělý námět a velmi sympatické postavy.

Barik05
23.07.2018 5 z 5

Super, určitě přečtěte❤

Lucik100
18.06.2018 5 z 5

Úžasný námět, ve kterém můžeme vidět velký sestup z vrcholu až na dno společnosti.

dom.ini
31.10.2017 4 z 5

I když to není žánr, který bych běžně četla, tak se mi to opravdu moc líbilo! Námět byl opravdu zajímavý a hodný zamyšlení, postavy sympatické. Jenom škoda, že je příběh rozdělený na více dílů, já mám tak nějak radši když je příběh kompletní v jedné knize. Tak mi hold nezbývá než se hned vrhnout na další díl, ať už vím jak to s nimi dopadne.

Kristy21
20.10.2017 4 z 5

Od prvního řádku jsem věděla, že jsem v knihovně sáhla po správné knize. Od počátku napínavý děj, pokaždé nějaká zápletka, o které jsem netušila, jak dopadne. A tak to má být!
Zajímalo mě, jak to s Davy dopadne a jakmile jsem knihu dočetla, musela jsem ihned začít číst díl 2.

kacka29
19.09.2017 4 z 5

Velmi se mi líbil originální nápad s vraždícím genem. Co v nás vyvolává násilí? Může to být předem určeno nebo je to na rozhodnutí každého z nás? Dají se přirozené pudy potlačit? A jak moc nás ovlivňuje to, co si o nás myslí ostatní?

Lokina
02.09.2017 5 z 5

Na knihu jsme náhodou narazila v knihovně a upoutala mě lákavá anotace. Příběh byl jednoduchý, ale chytlavý. Hlavní hrdinka se mi zdála někdy protivná a naladová. Ale v takové situaci v jaké se ocitla ona, to bych i chápala. Vedla šťastný a plnohodnotný život a nejednou bum a všechno se zhroutí, jako domeček z karet. Přátelé, rodina i blízcí z okolí na vás najednou nahlíží jako na časovou bombu, která v nestřežený okamžik může způsobit tragédii. Za mě je to prima čtení, které určitě neurazí ;-)

KaileyBlot
23.07.2017 3 z 5

Tohle bylo takové jednoduché, nic moc složitého, jen prostě tak na proložení. Líbilo se mi to, ale že bych se od toho nemohla odtrhnout to se říct nedá.

miska98
17.07.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, svět byl přestavený dobře, hlavní hrdinka také. Nápad byl za mne neotřelý a v rámci možností poměrně originální. Problém jsem měla pouze s celkovou... jednoduchostí příběhu - šlo zde pouze o Davy, vedlejší postavy dostaly zoufale málo prostoru. Plusové body si u mě kniha ovšem získala vsunutými články / rozhovory / nařízeními atd. - i když ani ty nedokázaly Davyin svět rozšířit. Škoda, potenciál v tom byl.

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Správná oddechovka. Pěkné, čtivé :-)

Bleskovýčtenář
12.06.2017 3 z 5

Nevítaní mi připomínalo knihu Delirium. A to hodně, ze začátku. Později se pocit pomalu ztrácel, ale nezmizel úplně. Kniha má opravdu zajímavý námět, ale nezaujala mě tak, abych se pouštěla do dalšího dílu. Víc se mi od autorky líbila Drakie. A kdybych měla posoudit, zda byla lepší kniha Nevítaní, nebo Delirium, dala bych svůj hlas rozhodně Deliriu. Pro ty, kdo Delirium nečetli, doporučuji.

kokobela
15.05.2017 5 z 5

Tahle knížka je dokonalá! Hned jsem se do Seana a Davy zamilovala. Tahle knížka je pro mě top od autorky a hned se chci vrhnout na další díl.

Anysa
02.05.2017 5 z 5

Úžasná knížka. Přečteno jedním dechem.

Terka18
22.04.2017 5 z 5

Velmi dobrý nápad, která autorka měla. Zajímavý příběh, Seana jsem si hned oblíbila. Trocha toho napětí a ochrany ostatních.

antiutopie, dystopie, kakotopie napětí

Sophie Jordan