Nespoutaní

Nespoutaní https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260433/bmid_nevitani-nespoutani-ycq-260433.jpg 4 241 64

Nevítaní série

< 2. díl

Davy se rozpadl svět, když zjistila, že je HTS pozitivní - že její DNA obsahuje vraždící gen. Přišla o svého kluka, rodinu, a hlavně o budoucnost. Posledních pár měsíců se snažila přesvědčit, že ji její geny nemůžou definovat, a slíbila si, že se nijak nezmění ... ale pak došlo k nejhoršímu. Zabila muže. Nyní je na útěku a musí se rozhodnout, jaký povede život - jestli se nechá ovlivnit společností, která ji považuje za nevítanou, anebo půjde za svým srdcem a bude bojovat za život na svobodě. Davy už ale nikomu nevěří, a když potká Cadena, vůdce hnutí odporu, nedokáže už věřit ani sama sobě, natož svým pocitům.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , CooBoo

Unleashed , 2015

Roselunda 1928
28.07.2016 4 z 5

Dějově lepší než první díl, Caden mi byl sympatičtější než Sean (ale zase se tam objevilo to: "Děláš chybu, stejně jednou budeš moje!", což je nám známé už z Drakie). Jen mi strašně rušil dojem kostrbatý styl psaní - nebo překlad? Každopádně na mě jednotlivé věty působily neuhlazeně, občas trošku nelogicky poskládané. A jak to dopadne mezi Davy a Seanem bylo jasné. Nicméně se to četlo rychle, a když člověka uprostřed léta chytne nějaká ta viróza, tak to jen fajn zpestření času stráveného doma na gauči...

Babsie
20.06.2016 3 z 5

Líbila se mi o něco méně než první díl, a dlouho mi trvalo než jsem se do ní začetla. Potom mě dost bavila, plná děje, docela i zvratů. Samozřejmě hrozně romantická, což mě občas otravovalo, ale zase to nepůsobilo příliš nereálně, což jsem oceňovala i na první knize. Konec mohl být trochu víc rozepsaný a trochu míň romantický ale jinak vyhovoval.

maca1245
15.06.2016 5 z 5

Oba díly se mi moc líbily. Musím říct, že si toto dokážu představit v našem světě v téhle době. Když se podíváme co se kolem nás děje (Zasáhla mě smrt Christiny Grimmie pouhé 22 leté zpěvačky velice nadané. A to jen kuli jednomu kr******i, který se rozhodl to udělat.) Takže takové opatření by kolikrát bylo vhod. Nicméně tak jako naše hrdinka Davy by mohli dopadnou dalších X lidí a to nevině, proto by to chtělo trochu se nad tím zamyslet. Velké plus spisovatelce, že se věnovala tomuto tématu i když tam bylo dost love story. Za mě 5*

Lalina3
03.05.2016 5 z 5

Kniha se mi strašně moc líbila. Moc jsem oceňovala, že kniha byla z pohledu hrdinky v přítomném čase, to znamená, že jsem se do Davy opravdu hodně vžila a celý děj jsem s ní velmi prožívala. Když jsem knihu dočetla, obrátila jsem se na autorku s dotazem, zda plánuje další díl. Odpověď zněla, že ne. Je to sice škoda, ale na druhou stranu jsem ráda, protože kniha končí happyendem a kdyby byl další díl, tak tam by se muselo něco pokazit, a to Davy nepřeju :D
Vztah Davy a Cadena mě pak zpětně strašně dojal...
Konec ale mohl být o něco podrobnější.. Taky jsem si všimla, že jsme se vlastně nakonec vůbec nedozvěděli co se stalo s jejími rodiči :-/

Black-stars
09.04.2016 2 z 5

Jesnoznačně slabší než první díl, dějové zvraty a to co se děje (výcvikové centrum, násilné sklony ostatních atd.) nemá žadné silné dějove zakotvení a nemá žádné logické opodstatnění, nehledě na to že chybí vysvětlení a vykreslení toho proč tomu tak je - to nemám v knihách ráda! A pak mi leze emočně, citově nestálá Davy, která mi v této knize připomínala spíše vypočítavou luční kobylku (jak skáče z kluka na kluka)!!!

Elisabet
28.03.2016 4 z 5

Po dějové stránce výborná kniha, ale vnitří pochody hlavní hrdinky ve stylu "Jsem tak špatná. Někoho jsem zabila. Změnila jsem se. Už nejsem ta stejná holka, jako kdysi. Nesmím k sobě nikoho pustit." byly unavující a nudné.

lulu28501
22.02.2016 5 z 5

Naprosto boží kniha.
popravdě sem byla na začátku naštvaná že se davy zamilovala do Cadena, ale později sem si ho oblíbila natolik že sem doufala že zůstane s ním a nevrátí se za Seanem.
Konec dopadl úžasně, jenom mi přišlo poslední pár stránek hako by byli dělané ve spěchu přišli mi že by se měli víc rozvést,popsat podrobněji.

M1ra
20.02.2016 3 z 5

Na rozdíl od prvního dílu mi připadalo, že se zde už neřešil gen HTS, ale jen milostný trojúhelník. Knize sice nechyběl spád a napětí, ale byla příliš přeslazená. Lehký romantický příběh, ale ne tolik sci-fi.

popeluška
20.02.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha která rozhodně stojí za přečtení.

mirkol
16.02.2016 3 z 5

dobrá kniha

LilianaFalcon
05.02.2016 4 z 5

Hned na úvod musím všem vyjasnit, že jsem z knihy nebyla nijak odvázaná, ale oproti prvnímu dílu to prostě bylo milionkrát lepší. Normálně bych dala 3 hvězdičky, ale ta 4. hvězdička se tam vloudila díky zjištění, že to není jen prostřední díl trilogie, ale prostě konec příběhu! :-D I když jsem měla pocit, že už to autorka prostě chtěla mít z krku.
Jak jinak si vysvětlit (SPOILERY): že z trojúhelníku se stal čtyřúhelník, zákon padl a všichni žili šťastně, až do smrti? :-D Vlastně ta 4. hvězdička je i za ten brutální happy end, který se u tohohle druhu (Hunger games, Divergent...) nepěstuje ;-)
Jo a přiznejte se, kdo by lvážně překvapený, že Caden není nositel? A že se Davy po takovém zjištění bude chovat jak trubka? ;-)

rm
25.01.2016 5 z 5

Mno, nebylo to špatné (oba díly). Konec byl trochu víc hapyendový než bych čekal... Ne že bych neměl rád dobré konce, ale začátek mi přišel jako dost velkej "zářez", takže pak ten konec se k tomu moc nehodil.

Sabii14
30.12.2015 5 z 5

Upřímně... skvělá knížka , ale to že se Davy zamilovala do Cadena mě ze začátku naštvalo protože jsem to přála Seanovi, ale nakonec jsem byla VELMI ráda že zůstala právě s Cadenem a zjistila jsem že jsem si Cadena vlastně oblíbila hned jak se tam ukázal takže jsem moc spokojená :-) Konec dopadl bezvadně..

AnnaaReadyRisk
17.12.2015 5 z 5

Já jsem z této knížky úplně hotová! Když jsem začínala číst Nevítané (1.díl), říkala jsem si, že stejně nemám moc co číst, tak že to začnu a přečetla jsem ji snad za 5 dnů a pak jsem hned musela jet koupit si i Nespoutané a jsou naprosto nadšená! Tak první půlka se mi nezdála zas tak skvělá, ale napínavá byla a potom tak posledních 100 stran jsem přečetla v noci. Ta knížka prostě nešla zavřít! No a jak jsem byla tak mezi čtvrtkou, možná půlkou, rozhodla jsem se, že si přečtu poslední kapitolu, protože jsem měla celkem strach z toho, jak ta kniha dopadne. A jelikož jsem sem se tam dozvěděla, že Davy asi nebude se Seanem, naštvalo mě to a řekla jsem si, že prostě budu Cadena nesnášet a hotovo! Ale pak se mi zase zdálo, že se Sean zachoval špatně a Caden že je hrozně fajn a k Davy se myslím hodí víc než Sean. No a jak jsem četla tu poslední kapitolu už jako celek, vlastně po druhé, tekly mi slzy proudem a byla jsem tak strašně šťastná, že je Davy s Cadenem. Akorát bych teda být autorkou trochu změnila konec. Strašně mě mrzí, že jsem tuhle knihu prostě dočetla a už nebudu nikdy číst pokračování... A potom mě strašně štve, že není kniha zfilmovaná. Takové ty nudné filmy, které se líbí možná tak pamětníkům se natáčejí pořád a takhle skvělý příběh se prostě zfilmovat nemůže! Kdyby přišli Nespoutaní a Nevítaní do kin, jdu na to okamžitě! No prostě tuhle tu knihu rozhodně doporučuji, je naprosto dokonalá!

katerinad
27.11.2015 4 z 5

U druhé knihy to už opravdu musím říct, že to mělo nevyužitý potenciál. První kniha byla super, i když mnozí právě si stěžovali na to nevyužití, ale já to brala, protože to byla první kniha, začátek, všechno bylo nové, muselo to srovnat. V Nespoutaných jsme se přiblížili k hnutí a konečně to vypadalo jako klasika, kdy hlavní hrdinka se přidá a bojuje a tak dále. Chvíli to tak vypadalo, ale nakonec se tam jen tak plácala. Celý problém s HTS probíhal někde v zadu a my z něho skoro nic neviděli, což mě trochu mrzí, protože pak jsem u čtení měla pocit: jej jak to se stalo, proč tak najednou. Mám pocit, že v první knize jsme se toho z politiky dozvěděli mnohem víc a to jsme nebyli ani v srdci hnutí. Vyřešené to bylo raz dva, na to jaký to byl problém a konec, ještě jsem se nerozhodla jestlo to bylo až moc růžové.
Co se týkalo Cadena, měla jsem ho asi raději než Seana a nebo možná stejně, těžko se mi to posuzuje, když je člověk neviděl vedle sebe a první knihu jsem četla skoro před rokem. Ale ke konci to taky s Cadenem bylo něco, to bylo možná až moc přehané.
Každopádně, kniha se mi líbila, dobře se četla a za mě má 4 hvězdy.

maca5449
04.11.2015 3 z 5

Když jsem se dozvěděla, že v druhém díle Sean vůbec nefiguruje, měla jsem chuť sérii radši nedočíst. Ze zvědavosti jsem se nakonec odhodlala s přesvědčením, že Cadena nenávidím a můj názor nemůže nic změnit. Ale nakonec mi Caden nevadil, dokonce jsem na Seana uplně zapomněla. Nevím jak toho autorka dosáhla, ale já jsem spokojená.

SPOILERY
Nicméně z politické situace vybruslila autorka až příliš snadno. Dokonce jsem hned tušila, kdo je zrádce hnutí. A konec byl až příliš růžový.

Pro mě je kniha spíš lepším průměrem v daném žánru. Obálka taky ujde, i když bych asi více ocenila podobu Davy s krátkými vlasy.

Sušenka1556
20.10.2015 5 z 5

I když jsem si při čtení říkala ,že je to nuda , nakonec jsem knihu přečetla za den. Mám z ní moc hezký pocit... Nejdříve jsem Davy nenáviděla ,že nechtěla Seana ,ale Canden je už podle popisu ten nejroztomilejší kluk ,do kterého jsem se hned zamilovala...
Od této autorky by se měli učit i jiní ,protože ta ví, jak z nápadu na knihu udělat nezapomenutelný krásný příběh!!!!

JanaDor
16.10.2015 3 z 5

Kniha se výborně četla, tak jako první díl. Hlavní myšlenka s HTS pozitivními lidmi se mi líbila. Tento díl mohl být výborný. Chyba byla, že se hlavní hrdinka nevyvíjela, ale zůstala na místě a stále se v myšlenkách opakovala. Takže druhý díl pro mě spadl do průměru, což je škoda, protože měl dobře našlápnuto. Pokud jste četli první díl, tak druhý si přečtěte už ze zvědavosti. Pokud jste nečetli, tak záleží, na povaze čtenáře. Radila bych očekávat méně a třeba přímo vás kniha nadchne a osloví. Můžete to zkusit.

1259
12.10.2015 4 z 5

Super díl. Sem ráda, že to tak dopadlo. Fakt doporučuji.

Aléda
11.10.2015 5 z 5

Panebože:OO Nejúžasnější série co jsem kdy četla! Opravdu. Stále nemůžu uvěřit, že už jsem to dočetla:( Zamilovala jsem si tento nádherný a dechberoucí příběh. Přišlo mi to jako opravdový. Jako by se to opravdu dělo.
Pokud váháte jestli si tuto knížku, nebo sérii koupit (přečíst), neváhejte a jděte do toho!!! 1000000%

antiutopie, dystopie, kakotopie láska smrt útěk napětí

Sophie Jordan
americká, 1975