Nespoutaní

Nespoutaní https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260433/bmid_nevitani-nespoutani-ycq-260433.jpg 4 241 64

Nevítaní série

< 2. díl

Davy se rozpadl svět, když zjistila, že je HTS pozitivní - že její DNA obsahuje vraždící gen. Přišla o svého kluka, rodinu, a hlavně o budoucnost. Posledních pár měsíců se snažila přesvědčit, že ji její geny nemůžou definovat, a slíbila si, že se nijak nezmění ... ale pak došlo k nejhoršímu. Zabila muže. Nyní je na útěku a musí se rozhodnout, jaký povede život - jestli se nechá ovlivnit společností, která ji považuje za nevítanou, anebo půjde za svým srdcem a bude bojovat za život na svobodě. Davy už ale nikomu nevěří, a když potká Cadena, vůdce hnutí odporu, nedokáže už věřit ani sama sobě, natož svým pocitům.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , CooBoo

Unleashed , 2015

Kristy21
20.10.2017

Po dočtení 1. dílu jsem se nemohla dočkat, až se začtu do dílu druhého. Dobře jsem udělala. Děj opět napínavý. Jen mě možná trochu zklamalo, jak bylo utnuté dobrodružství party mladých lidí (Davy, Seana, Gila a Sabine) to možná chtělo více rozvést.
Jinak byla kniha plná akce, romantiky, dramatu. Objevuje se tu nová postava: sympatický Caden, který Davy poskytne bezpečný úkryt. Ale co i o něm z počátku myslet? Nebylo to jednoduché. Nepředvídatelné věci jsou perfektní. Napětí až do konce.

Eleanor-ka
05.10.2017 3 z 5

No.. tak kde začít? Na druhý díl jsem se dost těšila, protože první díl byl neuvěřitelný a mělo to docela slušně našlápnutý konec a tudíž jsem od pokračování očekávala úplně něco jiného. Myslela jsem, že se nám naskytne dobrodružství a nebezpečí z cesty Davy, Seana, Gila a Sabine, vůbec jsem nepočítala s tím, že se Davy prostě odpoutá a rázem se jí změní celý pohled na věc a zkrátka celý život. Vyměnit někoho, pro koho zabila člověka, za někoho, koho znala takovou chvíli? Davy se ke Cadenovi možná hodila více osobnostně, ale se Seanem si toho prožila víc a proto mě to docela zklamalo. Kniha sama o sobě byla oproti jedničce výrazně slabší v tom, že tam bylo méně "deja vu" akcí apod. Celkově mi to už přišlo takové odbyté a nedomyšlené. Nicméně jsem ráda za happyend.

deedulka
09.09.2017 5 z 5

Kniha mne natolik vtáhla do děje, že jsem se od ní jen těžko odtrhávala, než jsem ji dočetla. Předchozí díl jsem si po delší přestávce pamatovala jen matně a Seana si nějak vůbec nevybavovala, což nakonec ani nevadilo. Příběh pokračuje cestou do Mexika, kde se chce Davy se svými kamarády dostat do relativního bezpečí. Nakonec však vše nabere rychlý obrat a Davy se musí postarat sama o sebe. Objevily se zde nové postavy a hlavně sympaťák Caden. :) Nechybělo plno akce, napětí i romantiky. Prostě parádní kombinace.

Mishak
19.08.2017 1 z 5

Kniha má obrovský potenciál, který je tak málo naplněn, že nemohu hodnotit jinak. Možná je to hodně ovlivněno tím, že nejsem cílovou skupinou čtenářů, takže vážně z téhle knihy ohromená nejsem. Ale kdo ví... Někdo třeba sdílí stejný názor se mnou.

KaileyBlot
27.07.2017 2 z 5

V druhém díle mě začala Davy neskutečně štvát. Už od první stránky mi přišlo jako by to prostě nebyla ona, že ji autorka z ničeho nic změnila, úplně jí vymyla mozek a to mi vadilo. Taky něco jako hodně divný trojúhelník, jak už je z anotace patrné - prostě nee. První díl byl fajn, mělo to nějaký potenciál, ale druhý mě prostě už moc připomínal již existující dystopie. Nějak mě to neohromilo a ani nejspíš nijak zvlášť nesedlo.

miska98
17.07.2017 2 z 5

Omlouvám se, tentokrát obsahuje SPOILERy.

Je mi to líto, ale zvrhlo se to do typické teen-romance, kdy se na pozadí budoucího světa odehrává osobní drama malé holky, která se nemůže rozhodnout, koho teda vlastně miluje.... A když už to náhodou ví, tak bác... vše je jinak, protože...

Jak už jsem psala u prvního dílu, potenciál tu byl. Pro mě však zoufale nevyužitý. Autorčina koncepce vedlejších postav je zřejmě taková, že každá má jasně daný účel, protože zmiňuje jménem jen ty, kteří a) zemřou, b) zamilují se do Davy, c) někam posunou příběh. Navíc jsou všechny postavy zoufale odhadnutelné od prvního okamžiku, kdy se objeví na scéně. Prostě jsem vypozorovala vzorec, a pak už mne nemohlo nic překvapit. Škoda.

Co se týká Hostitele, se kterým jsou tu Nespoutaní často srovnáváni.... nepřišlo mi to stejné. Jistě, podobnosti tu jsou a dost možná se autorka nechala v detailech inspirovat, ale ta podobnost mě do očí nijak zásadně nebila. Možná proto, že si na Hostitele nenechám sáhnout. Nebo proto, že o tajných bunkrech a životu v nich už jsem četla vícekrát. Podle mě jsou tyto dvě knihy nesrovnatelné.

Romžiry
10.07.2017 3 z 5

Správná oddechovka. Pěkné, čtivé :-)

Adele02
10.07.2017 3 z 5

A já tak doufala, že ji zabijou.
Ještě klišoidnější konec než v jedničce. Caden byl neuvěřitelný. A Davy bych už po prvních pár stranách vyhodila z okna. (Hm, možná jsem taky HTS pozitivní.) Beru to jako průměr.

IrennCasman
21.06.2017 5 z 5

Od přečtení prvního dílu uběhly asi 2 roky. A až po takové době jsem se konečně dostala a vlastně i odhodlala k přečtení druhého dílu. Upřímně řečeno bych se mnohem raději dozvěděla i osudech Seana, Sabine a Gila. Bylo tam pár nejasností, které měla autorka objasnit. Davina a Sean? Minulost. Davina a Caden? Proč? Přiznávám se, tajně jsem doufala, že si vybere Seana, že se k němu vrátí a bude TO znovu cítit. Ale upřímně si myslím, že pravá láska to tedy být nemohla. Všechno se to událo tak rychle. Změť událostí. Útoky na Davy? Kde je proboha pořádné vysvětlení? Nicméně, kniha se mi velice líbila. Byla velice čtivá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. I přes všechny ty lehké nedostatky, z ní mám velice dobrý pocit.

moira2912
18.05.2017 2 z 5

25.3.2015 - 2,5* Skoro tři. Ale tři jsem dala i knížkám, které jsou o dost lepší.
Četla jsem Nevítané a celou dobu si říkala: Kdybych možná byla cílová skupina...
A je to zvláštní, protože námět mohl být perfektní. Za mě osobně to určitě je námět, který si mě mohl získat, a musím autorce uznat, že některé detaily se mi zatraceně líbily. Nějaká ta zaláskovanost si mě taky čas od času vyhraje a občas taky potřebuju nějaké ty jednodušší příběhy. Ale Nevítaní byli to všechno až... příliš. Příliš naivní, příliš jednoduché a nejhorší na tom byl ten scénář, který jako bych četla ve všech podobných YA a dystopiích. Což je škoda, protože tento příběh si zasloužil více, než atmosféru tohle-už-jsem-někde-četla. Co všechno autorka s nápadem mohla udělat. Jak mohla charaktery rozvinout...
Je to moje druhá kniha od Jordan a musím autorce přiznat, že fantazie jí, pokud vymýšlí námět, nechybí. Jen to zpracování u mě dost pokulhává. Kdyby zkusila něco jiného, než profláknuté zaláskovanosti...

kokobela
15.05.2017 5 z 5

Myslela jsem si že to bude horší než první díl, ale spletla jsem se. Tahle kniha naprosto naplnila mé očekávání! Všem moc doporučuji!

Terka18
30.04.2017 3 z 5

Kniha se mi zdála horší, než první díl, moc zdlouhavé a přirovnala bych to v některých částech ke knize Hostitel. Určité dějové linie byly hodně podobné. Celkově bych knihu ohodnotila, jako nenáročnou oddechovku.

kjama
16.04.2017 2 z 5

Pozor, SPOILERY... Kniha mi přišla divná, jakoby ji nenapsala stejná autorka, jakoby šlo o úplně jinou hlavní postavu. To, že opustila Seana chápu. Jejich vztah byl poskvrněn vraždou. Asi tak jak se rozejdou lidé, když jim umře dítě. Divím se, že autorka toto víc neosvětlila a nevysvětlila. Takto pak Davy vypadá jako dívka lehkých mravů neustále střídající kluky. Za druhé, v tomto díle působí jako otloukánek. Neustále ji někdo vraždí, ani neví proč. Holka je takovým prototypem profesionální oběti. No nic. Škoda toho promrhaného potenciálu z první knihy.

sun.from.ibiza
30.03.2017 4 z 5

První byl pro mě opravdu překvapivě dobrý, vlastně výborný! Tento díl bohužel ohodnotím jen 4* a to má na to velký vliv jednička ...

SPOILER

Jak tu již bylo zmíněno, nemohla jsem se ubránit srovnávání s Hostitelem, spousta věcí tam byla opravdu až příliš podobná. Když už se tak stalo, tak možná byla škoda, že jí nebyla trochu podobná i hlavní hrdinka. To jak se pořád litovala mi lezlo na nervy, taky mi přišla dost přelétavá. Pořád jsem si myslela, že Caden bude záporák a nakonec to dobře dopadne s mým oblíbencem z jedničky. No nic, nemůžu mít všechno :). Co mě tedy ještě zamrzelo je to, že nevíme, co se stalo s jejími rodiči, nerozumím tomu, proč nepřijeli s jejím bratrem.

KONEC SPOILER

I přesto doporučuji, kniha se čte sama.

Sabka123
01.02.2017 5 z 5

Většinou bývá, že u knih s více díly je první díl nejlepší. Snad poprvé se nemůžu rozhodnout, zda byla lepší kniha Nevítaní či Nespoutaní. Obě dvě se četly neskutečně rychle, i když se mi zdálo, že čtu docela málo, četla jsem většinou po večerech, kdy jsem byla ještě k tomu unavená, ale i tak stránky ubíhaly neskutečnou rychlostí a náhle jsem byla u konce knihy. Byla dramatická, napínavá, byla tam smrt, láska, všechno. Cadena, jako jednu z hlavních postav, jsem si zamilovala od začátku. Vůbec celý ten nápad o nositelích HTS-vraždícího genu je opravdu fascinující. Opět se mi stalo, že pár posledních kapitol jsem četla s dychtivostí, jako celou knihu, ale zároveň jsem se snažila číst ji co nejpomaleji, i když jsem byla napjatá, jak to dopadne, ale věděla jsem, že jakmile dočtu poslední slova, skončí celá kniha, celá tahle série, tenhle příběh, skončí Davy, Caden a ostatní postavy a i když bych si ji mohla přečíst desetkrát, už to nikdy nebude takové, jako poprvé. Řadím tyto knihy mezi mé z nejoblíbenějších a budu na ně s láskou vzpomínat. Spisovatelka odvedla neskutečně dobrou práci a děkuji jí za tu příležitost přečíst si tento skvělý příběh.

vedana
30.11.2016 5 z 5

pěkně čtivé, zajímavě se příběh rozvinul.

Lokina
06.11.2016 4 z 5

Kniha se dobře četla, happyendu jsem se dočkala, ale připadalo mi to takové nedotažené a uspěchané, klidně bych snesla třetí díl ;-)

tesi89
02.11.2016 5 z 5

Za mě super, přečteno jedním dechem stejně jako první díl. Můžu jedině doporučit.

procrastination
29.08.2016 3 z 5

Tak takhle. První díl byl bomba. Druhým to zkazila.

!!!SPOILERY!!!

Vadilo mi, jak rychle se přenesla přes Seana a po dvou stranách skočila po Cadenovi. Caden byl v pohodě. Ale prostě se to všechno stalo moc rychle.

Když přišla tam do těch jeskyní, hned mě napadl Hostitel. Upřímně mě připadá, že to normálně vobšlehla. Nechci se pouštět do konfliktů, ale bylo to skoro na vlas stejné. Prostory, lidi jí tam neměli rádi, Caden se místy choval stejně ochranitelsky jako Ian k Wandě. Já jsem to strašně nechtěla srovnávat, ale Hostitel je jedna z mojich oblíbených knih a právě mi na ni autorka šáhla.

A hlavně byla tak emocionálně nestálá a pořád fňukala nad tím, že někoho zabila, že mi to lezlo krkem.

!!!KONEC SPOILERŮ!!!

Konec byl lehce předvídatelný a uspěchaný. Mohla to klidně protáhnout na další knihu a udělat vztah mezi Davy a Cadenem reálnější. Prostě mi to přišlo odfláknuté. První díl si zasloužil lepší pokračování než jaké mu autorka dopřála.

Nemám ráda nerozečtené série, to je jediný důvod proč jsem se do toho pustila a moc mě bolí že to říkám, mělo to potenciál!

Acinore
02.08.2016 4 z 5

Za mě lepší než první díl :) a mám ráda happyendy, takže palec hore :)

antiutopie, dystopie, kakotopie láska smrt útěk napětí

Sophie Jordan
americká, 1975