Nevinná zrádkyně

Nevinná zrádkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78472/bmid_nevinna-zradkyne-32X-78472.jpg 5 191 66

Drama z tudorovské Anglie Skrze jímavý příběh jedné z nejtragičtějších postav tudorovské Anglie, mladičké „devítidenní královny“ lady Jane Greyové, nahlížíme do doby krátce po smrti Jindřicha VIII. Lady Jane Greyová, jíž koluje v žilách královská krev, odmalička ví, že se jednou má stát královnou, ale osud si někdy s životy lidí krutě zahrává. V prostředí plném intrik a vášnivých náboženských sporů, se stává šachovou figurkou v mocenské hře svých urozených rodičů, kteří ji vženou do nešťastného manželství a donutí ji přijmout královskou korunu.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , BB art

Innocent Traitor , 2006

lapagerie
19.04.2016 5 z 5

Jane Grey, devítidenní královna. Nakolik byla obětí mocichtivého příbuzenstva? Moc knížek o této ženě není, a tak jsem si ráda přečetla i román od A.Weir. Knížka se čte sama, do postavy Jane se hned vcítíte i díky ich-formě. Těžko si představit, co ve skutečnosti tahle sedmnáctiletá dívka cítila, když šla na popraviště...

ElizabethK
14.01.2016 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha od Weirové. Ze školy jsem znala jen Jindřicha VIII., jeho ženy a dcery. Díky této knize jsem poznala dojemný příběh jeho neteře. Kniha mě nadchla i přesto, že si Weirová Jane Greyovou malinko zidealizovala (není to literatura faktu, takže to vůbec není na škodu). Je to opravdu jedna z nejkrásnějších knih, co jsem kdy četla.

alexvera
25.09.2015 4 z 5

Období Tudorovců mě vždy zajímalo a tato kniha je opravdu mistrně napsaná. I když od začátku tak něak tušíte jak to s Janou dopadne, tak vás konec zarmoutní. Opravdu nádherně zpracovaný příběh. Rozhodně si pořídím i další autorčiny knihy, protože se málokdy stává, že by mi tak dobře sedl styl, kterým autorka píše.

milunka21
24.09.2015 5 z 5

Skvělá skvělá skvělá,tak čtivá kniha,úplně jsem to prožívala.Nádherná kniha

galinek
28.08.2015 5 z 5

Nádherná knížka, když jsem ji nečetla, tak jsem o ní přemýšlela. Neuvěřitelný příběh. Plastický obraz doby a života lidí žijících v té době. A pozice princezen či potencionálních následníků trůnu slabě řečeno "nezáviděníhodná". No a samozřejmě jsem si hned objednala další knihu od autorky.
Vám všem, kdo jste nečetli VŘELE DOPORUČUJI.

Roanna
21.01.2015 5 z 5

Napsat věrohodný historický příběh, ve kterém vystupují skutečné postavy dějin, a podat ho tak, aby vše do sebe hezky zapadalo a přitom se to dobře četlo, to jen tak někdo nedokáže. Velmi si cením toho, že se autorka držela historických fakt a v příběhu příliš nefantazírovala. Děj plyne svižně, je uvěřitelný, a tím, že je psán z pohledu více osob, je také barvitější. Ráda si přečtu i další knihy od této výtečné Paní spisovatelky.

buschka
27.09.2014 5 z 5

Moje velmi oblíbené téma - Jindřich VIII, takže knižku jsem si vyloženě užívala. Děj popsán z pohledu více postav, vtáhne a nepustí.

pedi
17.06.2014 5 z 5

Po přečtení Princezny Alžběty jsem se dala do četby této knihy.Musím říct že mi moc pomohlo že jsem jí četla jako druhou.Dobře jsem se v ději orientovala a i postavy mi byli již známé.Bylo to krásné čtení a smutné zároveň.Můj obdiv patří Janě.Určitě si přečtu všechny knížky od Alison Weir které u nás vyšli.

Henriette
15.05.2014 5 z 5

Překrásný román vystavěný většinou na skutečných událostech a faktech, kdy se autorka držela nejen historických událostí a děje, ale snažila se zároveň pochopit myšlenkové pochody svých hrdinů.

Henriette
15.05.2014 5 z 5

danka13
11.04.2014 5 z 5

Moc hezké čtení, kdyby příběh byl vymyšlený, mohl by mít veselejší konec, ale historii změnit nelze.

Sarah01
20.01.2014 5 z 5

Včera jsem tuto knihu dočetla a musím říct, že jsem ji nemohla odložit, jak byla poutavě napsaná, i když všichni víme už dopředu, jak život Jany Greyové skončil. Autorka píše v první osobě z pohledu několika osob, což vlastně vyjadřuje subjektivní pohled každého toho kterého člověka na jednu a tu samou situaci a je to velice zajímavé. Určitě si pořídím i další knihy od této autorky.

Lucik666
09.12.2013 5 z 5

Skvělá kniha, bravurně napsaná. Přečetla jsem ji během dvou dnů jedním dechem. Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout, jak moc mne vtáhla do děje. Ani na chvilku jsem se nenudila a hltala jsem řádku za řádkou. Jsem ráda, že jsem si tu knihu přečetla. Příběh Jany Greyové znám, ale v podání této autorky mi ten příběh přišel až neuvěřitelný, že jeden člověk může prožít takový život. Po přečtení jsem byla plná dojmů. Zůstalo to ve mě a dlouho zůstane.

Nefi
28.11.2013 5 z 5

Moc krásná kniha. Sice se nečetla snadno, ale četla se krásně.

Tom.Majka
27.10.2013 5 z 5

Skvělá kniha,čte se sama.

Nereovna
26.10.2013 5 z 5

Kniha je výborně napsaná, přečetla jsem ji jedním dechem. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla zase více o strašném osudu lady Jany. Alison Weir je skvělá autorka. Rozhodně doporučuji všem milovníkům historie ;-)

Adeli
09.10.2013 5 z 5

Nádherná knížka všem doporučuji kdo má rád historické romány, ale konec je opravdu smutný... :-(

Markett
07.07.2013 5 z 5

Je to moc krásná knížka, která mě zaujala. Byla velmi zajímavá a jsem ráda, že jsem se přes ní mohla více dovědět o devítidenní královně Janě Greyové. Ta dívka měla těžký život, její matka na ní byla opravdu přehnaně přísná. Alison Weirová je obdivuhodná autorka, která udělala z této události doslova knižní bombu. Bavilo mě to a ráda se k tomu určitě vrátím :)

Lucy2211
25.06.2013 5 z 5

Naprosto nádherná a poutavá knížka. Když jsem ji viděla poprvé, hned se mi zalíbila. Čte se skoro sama a každá stránka mě něčím zaujala. Určitě bych jí všem doporučila. Alison Weirová je moje oblíbená spisovatelka, už se moc těším, až pozítří vyjde její nejnovější kniha, "Nebezpečné dědictví" a já si jí s chutí přečtu. :)

Venezia
28.05.2013 5 z 5

Krásna knižka, až na tú desivú svadobnú noc. O Jane Grey je už dávno natočený film Lady Jane.