Neviditelná zranění

Neviditelná zranění https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273907/bmid_neviditelna-zraneni-Nni-273907.jpg 4 155 57

Neviditelná zranění jsou příběhem dvou mladých lidí, do jejichž osudu krutě zasáhla válka. Rút je šestnáctiletá dívka, která je společně se svojí matkou zařazena do transportu a místo toho, aby chodila do tanečních a prožívala své první lásky, prožije rok života v Terezíně, kde se setkává s Ervínem, dvaadvacetiletým mladíkem a milovníkem žen. Zde se jejich osudy rozdělí a Rút prožívá další válečné útrapy. Po válce se oba setkávají, ale Ervín už je jiný. Jen on totiž zná své strašlivé tajemství…... celý text

ClariceL.
02.03.2017 3 z 5

Kniha je ohromně čtivá. Moc hezky jsem se ponořila do příběhu šestnáctileté Rút, která nás provází svým smutným osudem. Autorka přiznává, jak je těžké vžít se do pocitů, které sama neprožila. Je to příběh jen z části pravdivý, a i když vás chytne, rozpláče a ohromí popisy hrůz, přece jen je to pro mě jiné, než životní osudy, které jsem četla v jiných zpovědích.
Ervínův příběh, který zabere jen malou, závěrečnou část knihy, je určitě zajímavý, ale mohl by dostat svůj větší prostor, více propracovaný a myslím, že by mohl hodně zaujmout. Takhle mi připadne jen jako doplnění stránek, kde na malém prostoru ovoní, ale už si nemůžete úplně ochutnat. I tak se mi ta kniha líbila a má silná místa.

michaela7087
01.03.2017 5 z 5

Velmi smutný příběh dvou mladých lidí za 2 sv. války. Za mně krásná knížka.

Vlajdula
13.02.2017 4 z 5

Kniha je velmi povedená, ale stejně jsem očekávala trochu něco jiného. Příběh Rút jsem četla se zaujetím, příběh Ervína mě vysloveně nudil. Mírně nadprůměrná kniha.

sabca
21.01.2017 5 z 5

Silný a emotivní příběh mladičké židovky Ruth, která prožila peklo několika vyhlazovacích táborů, kde přišla o vážně nemocnou matku o kterou se snažila starat a i ona byla často na pokraji smrti. Také mě překvapilo, že setkání Ervina s Ruth bylo jen krátké setkání v Terezíně. Předpokládala jsem, že kniha bude jejich příběhem. Vše je popsáno dobře čitelným jazykem a stojí za přečtení.

MichelleS
01.10.2016

Odloženo po 40 stranách, takže hvězdami nehodnotím. Šestnáctiletá Rút se chová a mluví jako s bídou šestiletá, její matka jako nedospělá nebo nesvéprávná. Celkově styl školního slohu a rozhodně ne na jedničku. Jen se zas někdo přiživuje na atraktivním tématu. A srovnání s Lustigem nebo Otčenáškem, které láká na obálce, vnímám jako urážku těchto autorů.

Kabátice
27.09.2016 4 z 5

Silná kniha, rozdělená na dvě části. Zatímco příběh Rút je vyprávěn syrově, tak jak prožila všechny hrůzy v koncentračních vyhlazovacích táborech a končí návratem domů, příběh Ervína líčí jeho psychický stav právě po návratu. Oba příběhy mají co do sebe a stojí za to.

Ester71
26.09.2016 5 z 5

Silný příběh dvou mladých lidí, které válka a hrůzy s ní spojené těžce poznamenaly. Vůbec bych neřekla, že byl příběh Ervína nudný, jen byl jiný. A ve svém důsledku děsivější.

Melic
15.09.2016 3 z 5

Knížka, kterou nedoporučuji empatickým a citlivým osobám, které raději žijí v klidné nevědomosti. Některé zážitky tam byly hrůzné. Obzvlášť část o Rút. I když to celé začalo jakoby zlehka, od příjezdu do Osvětimi jsem chvílemi musel přestat číst a trochu si odpočinout.

maličkán
14.09.2016 4 z 5

Moc krásně napsaný a smutný příběh Rút, ten mě opravdu dostal.Četla jsem už spoustu knih o Holocaustu, ale toto bylo opravdu něco. Jak už tady bylo psáno, kniha byla pokažena příběhem Ervína, který už tak zajímavý nebyl, naopak spíš nudný. Proto ubírám jednu hvězdičku.

28401
17.05.2016 2 z 5

Napsala bych v podstatě to samé co "levánoha" ve svém hodnocení. Přečetla jsem, ale už bych se ke knize znovu nevracela. Příběh Ervína tam byl jako by na vyplnění prázdných míst...a ještě nebyl ani moc zajímavý.

levánoha
16.05.2016 3 z 5

Pěkná knížka, ale znova bych ji asi už nečetla. Ne proto, že by byl její obsah zase až tak hrůzostrašný, ale četla jsem na téma holokaustu daleko lepší knihy. Příběh Rút byl zajímavý a člověka lehce vtáhl do děje, ale příběh Ervína mě vůbec nezaujal. Nevím proč je v popisu knihy napsáno "Jen on totiž zná své strašlivé tajemství". Mně na něm nic zase až tak strašlivého nepřišlo, oproti tomu, co musela prožít na vlastní kůži Rút a čeho byl Ervín ušetřen. Navíc by mi bohatě stačilo, kdyby kniha končila vyprávěním Rút. Nevím proč autorka knihu tak natahovala a přidávala za každou cenu i příběh Ervína, který byl nezáživný. Nakonci knihy jsem byla velmi zklamaná zjištěním, že životy Rút i Ervína spolu vlastně vůbec nesouvisí.

dee7
26.04.2016 5 z 5

Silný a nezapomenutelný příběh, který budu mít dlouho ve své paměti. Obdivuji lidi, kteří si tím peklem prošli, přežili, měli rodiny, ta zoufalá touha žít, dočkat se konce války..
Každý už si v mysli a v duši navěky nesl svoje "neviditelné zranění"..

" Sebrala jsem veškerou svojí odvahu a zeptala se nejblíže stojícího důstojníka SS, kdy se opět setkáme se svými rodiči.
"Za chvíli", odpověděl mi a jen tak koutkem úst se ušklíbl.

edisek83
04.04.2016 5 z 5

Určité okamžiky hlavní hrdinky asi nikdy nezapomenu.....velmi smutné, ale určitě bych doporučila všem mladým lidem, aby se dozvěděli něco o naší nepěkné historii

Janet11
08.03.2016 5 z 5

Silný a poutavý příběh dvou lidí, jejichž osudy se na krátkou dobu spojily. Při představě, kolik takových lidí prožilo utrpení, ať už fyzické jako Rút nebo psychické jako Ervín, spojené s válkou a koncentračními tábory, mi běhá mráz po zádech. Kniha se četla jedním dechem.

Šárka5875
08.03.2016 5 z 5

Skvěle napsaný příběh z období holocaustu. Autorka má můj obdiv. Knihu jsem slupla za dva večery a myslím, že ještě hodně dlouho ji budu mít v hlavě. Rozhodně doporučuji. Recenze v záložkách - Můj knižní ráj.

mmmisulka.r
07.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, která nám opět ukazuje hrůzy války. Příběh Rút vás prostě nenechá ani chvilku chladnými. Opět neuvěřitelný zážitek. Recenze již brzy - Knižní deníček.

DariDerek
05.03.2016 5 z 5

Nechápu, proč já se do těchto knih pouštím dobrovolně, když po nich nemůžu popadnout dech dalších pár dní... Každopádně, člověk by neměl před tím zavírat oči a autorka, když napsala, že hlavní postava je podle skutečné události a výpovědi, tak nevím, co k tomu napsat. Více v recenzi, kterou sem vložím v průběhu zítřejšího dne. :)